Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

KINÁ
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 22. – 23. mája o 18.30 h
Zvádzanie neznámeho - Investigatívna žurnalistika Rowena momentálne dala výpoveď, pretože v predchádzajúcom prípade nešlo všetko podľa jej predstáv a spravodlivosť opäť raz dostala na frak. Krátko nato však prichádza jej kamarátka Grace a zverí jej relatívne nebezpečné materiály o šéfovi jednej veľkej reklamnej agentúry v New Yorku. Vzápätí Grace zomiera a Rowena sa rozhodne zistiť pravdu o jej smrti i šéfovi na vlastnú päsť. Oficiálne vyšetrovanie ponúka totiž len nedostatočné vysvetlenia, takže Rowena nasadí do akcie seba i svojho kamoša z redakcie Milesa. Aby sa veľký šéf ocitol pod dvojitým tlakom, vytvorí si Rowena dve alter egá –dostane sa do jeho firmy ako brigádnička a zároveň s ním chatuje na sexzoznamke. Dokáže si poradiť s niekoľkonásobnou zámenou úloh? MP od 12 rokov
Pia, so, ne 25. – 27. mája o 18.30 h
Hudba a text - Alex Fletcher je vyhasnutá hviezda 80. rokov a momentálne sa živí tým, že obieha lunaparky alebo stretávky po dvadsiatich rokoch. No získa šancu na prilepšenie – Cora Corman je blonďatá hviezdička (a ako vraví Alexov manažér „lepšia ako Britney a Christina dohromady“) a chcela by od neho napísať pieseň, ktorá by vyjadrovala ťažké pocity, pretože sa po dvoch mesiacoch rozišla so svojím priateľom. Takže Alex na radu svojho manažéra dostane pár dní na napísanie piesne. Problém však je, že on sám zbožňuje skôr hudbu a textárov si musí zohnať. A keďže ten posledný nemá príliš veľa nápadov, tromfne ho aj Sophie, ktorá mu prišla poliať pár kvetov. Napíše s ním Sophie song pre Coru? MP od 12 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Mier Trstená
Ne 27. mája o 19.00 h
Ghost Rider - Je to už dávno, čo hviezdny motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavrel zmluvu s diablom, aby tak dokázal ochrániť ľudí, ktorí sú mu najbližší – svojho otca a svoju detskú lásku Roxannu (Eva Mendes) . Teraz si však diabol prišiel vybrať svoj dlh. Cez deň zostáva Johnny špičkovým kaskadérom, ale po zotmení sa mení na Ghost Ridera, ktorý má za úloh loviť rebelujúcich démonov. Aj napriek tomu, že je nútený bezvýhradne plniť diablove rozkazy, rozhodne sa so svojim osudom bojovať a využiť svoje prekliatie s nanovo nadobudnutou silou k tomu, aby ochraňoval nevinných. MP od 12 rokov.

Kino Kultúra Námestovo
St 23. mája o 18.00 h
Hudba a text - Alex Fletcher je vyhasnutá hviezda 80. rokov a momentálne sa živí tým, že obieha lunaparky alebo stretávky po dvadsiatich rokoch. No získa šancu na prilepšenie – Cora Corman je blonďatá hviezdička (a ako vraví Alexov manažér „lepšia ako Britney a Christina dohromady“) a chcela by od neho napísať pieseň, ktorá by vyjadrovala ťažké pocity, pretože sa po dvoch mesiacoch rozišla so svojím priateľom. Takže Alex na radu svojho manažéra dostane pár dní na napísanie piesne. Problém však je, že on sám zbožňuje skôr hudbu a textárov si musí zohnať. A keďže ten posledný nemá príliš veľa nápadov, tromfne ho aj Sophie, ktorá mu prišla poliať pár kvetov. Napíše s ním Sophie song pre Coru? MP od 12 rokov.
Ne 18. – 27. mája o 18.00 h
Odsúdení zomrieť - (Utajené more 2) - Šestica mladých atraktívnych ľudí sa vyberie na dobrodružnú plavbu loďou, a tá sa v jednom okamihu zmenila na peklo. Neškodné kúpanie v opojení radosti razom vyústi v desivé stíchnutie po zistení, že nikto zo zúčastnených pred zoskokom do vody nepomyslel na skutočnosť, že rebrík na spiatočnú cestu ostal zložený na jachte. Šestica sa preto ocitne napospas osudu, zhruba meter od dosiahnutia paluby. Jeden z hrdinov sa snaží nájsť otvor zo spodku lode. Druhý naopak vykúzli skvelý plán zhotoviť z oblečenia dokonalé lano. Námet si priam pýta krvilačný útok zo strany žralokov, ten však neprichádza ani po litroch krvi jedného z hrdinov. Ani žiadna katastrofickú búrka, twister, hurikán, cunami, nič čo by zvýšilo napätie vo filme. MP od 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

MsKS DOLNÝ KUBÍN
VÝSTAVY
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava je sprístupnená do 30. mája v MsKS Dolný Kubín.
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená do 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
Piatok 25. mája o 19.00 h
Akordy spomienok - Spomienkový koncert na oravských hudobníkov. Hrajú: SGP Projekt, Lazaret, Targo, Oravia, Peter Medvecký. Miesto: MsKS Dolný Kubín.
Nedeľa 29. mája - 1. júna
Festival Ivana Ballu – Vystúpenia žiakov ZUŠ I. Ballu. Miesto: MsKS Dolný Kubín.

DIVADLO
Štvrtok 24. mája o 19.00 h
Inšpektor Drake a dokonalý zločin – Divadelné predstavenie Divadla West Bratislava. Hrajú: Milan Markovič, Katarína Brychtová, František Kovár, Branislav Bystriansky, Bibiana Ondrejková, Michaela Čobejová. Miesto: divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
Pondelok 21. mája,
divadelná sála
Divadlo Maškrta – Organizované predstavenie pre MŠ.
Dom kultúry Námestovo
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Ing. Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií v DK Námestovo. Výstava potrvá do 31. mája.

Skryť Vypnúť reklamu

MsKS TRSTENÁ
Prednáška
Štvrtok 24. mája
Prednášky s Jarkom Kocianom – Prednáška na tému fauna a flóra v MsKS.
Dom kultúry Námestovo
Pondelok 21. mája od 17.00 h
II. Absolventský koncert ZUŠ a výstava výtvarných prác
Štvrtok 24. mája o 17.00 h
Koncert školskej kapely a učiteľov – Súkromná základná umelecká škola.
Dolný Kubín
Mesiac máj každú nedeľu o 16.00 h
Májové tanečné nedele – Pre všetkých, ktorí sa chcú len pozrieť alebo aj naučiť rôzne tance.
Nedeľa 27. mája – Merengue.
(V prípade nepriazni počasia sa akcia nekoná). Miesto: Hviezdoslavovo námestie.

ORAVSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO
Utorok 22. mája
Deň polície a osvety – Ukážka práce polície a osvety s deťmi. Miesto: areál polície a priestranstvo OOS
Nedeľa 27. mája
Zdravý život – Tvorivá dielňa pre redaktorov študentských časopisov. Miesto: OOS Dolný Kubín

ORAVSKÁ GALÉRIA
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.

Slanický ostrov
15. mája – 15. septembra
Zahájenie 34. sezóny na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva denne loď Slanica z prístavu Slanická Osada.

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva založená z prác účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pi od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÉ MÚZEUM
Oravský hrad – Hrad je sprístupnený 1. – 31. mája od 8.30 h. do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, cez víkendy je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej, postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a mnoho d‘alších objektov – obydlí rôznych spoločenských vrstiev. Skanzen môžete navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h, cez víkend od 10.00 do 15.30 h.

Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne pod Babou horou (Oravská Polhora), kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštruovaná pôvodná hájnická izba, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 h do 18.00h.

Oravsko–kysucká železnička - Premáva v Oravskej Lesnej – Tanečníku v sezóne do 31. októbra. Pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón). Sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu
 2. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 3. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 4. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 5. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 6. Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco
 7. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 8. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 9. Dôchodkovým fondom UNIQA sa výborne darí aj napriek pandémii
 10. Zapojte sa do vianočnej súťaže o luxusné ceny
 1. Dôchodkovým fondom UNIQA sa výborne darí aj napriek pandémii
 2. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 3. Developer predstavuje víziu zelenej Petržalky bez áut
 4. Panta Rhei má najväčšie zásoby, Vianoce bez knihy nehrozia
 5. Zapojte sa do vianočnej súťaže o luxusné ceny
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 8. Zabúdať na transferovú dokumentáciu sa firmám nevypláca
 9. Slávnostné vianočné outfity pre celú rodinu
 10. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 1. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 736
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 11 554
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 7 404
 4. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 6 433
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 359
 6. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 5 166
 7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 880
 8. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 3 626
 9. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu? 2 834
 10. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie 2 019

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie...aká priorita je to pre našu vládu? Prečo učitelia vyhlásili štrajkovú pohotovosť...
 2. Vlasta Žampová: Ladislav Bašternák a Boris Kollár
 3. Radovan Kazda: Demagógovia typu Blaha zanechávajú horšiu smršť než nepravdivé informácie
 4. Tereza Krajčová: Anglický denník: 19. Postoj, chvíľa, si taká krásna…
 5. Marian Nanias: Jadrová energia – Najväčší omyl Angely Merkel.
 6. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 7. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 8. Jano Richter: Smer je super strana a zaslúži si od nás propagáciu
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 406
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 275
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 042
 4. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 965
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 888
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 712
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 434
 8. Martin Majzlan: Altyn Arashan - Horúce pramene v nebesiach 2 741
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Tipy na vianočné darčeky na poslednú chvíľu pre celú rodinu


5 h

Práve v dobe, keď trávime doma viac času než obvykle, sú spoločenské hry jednou zo skvelých možností, ako sa zabaviť.


13 h
Trstenskí kolkári na dráhach nemeckého šampióna a obhajcu trofeje v Lige majstrov, Rot-Weiss Zerbst.

Kedy pricestuje nemecký šampión na Oravu, je zatiaľ otázne.


13 h
Veriaci tvoria na Orave veľkú skupinu, radi chodia na zájazdy do Vatikánu aj Izraela.

V nemocnici končia pre covid aj deti.


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V nemocnici končia pre covid aj deti.


18 h

Mladého muža pritlačil pracovný stroj, zraneniam podľahol.


7. dec

Po Vianociach zatvoria všetky neesenciálne obchody vrátane predajní obuvi a domácich potrieb.


7. dec

Lekár hovorí o najťažších prípadoch, aké majú v nemocnici.


7. dec

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie...aká priorita je to pre našu vládu? Prečo učitelia vyhlásili štrajkovú pohotovosť...
 2. Vlasta Žampová: Ladislav Bašternák a Boris Kollár
 3. Radovan Kazda: Demagógovia typu Blaha zanechávajú horšiu smršť než nepravdivé informácie
 4. Tereza Krajčová: Anglický denník: 19. Postoj, chvíľa, si taká krásna…
 5. Marian Nanias: Jadrová energia – Najväčší omyl Angely Merkel.
 6. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 7. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 8. Jano Richter: Smer je super strana a zaslúži si od nás propagáciu
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 406
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 275
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 042
 4. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 965
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 888
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 712
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 434
 8. Martin Majzlan: Altyn Arashan - Horúce pramene v nebesiach 2 741
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu