Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

KINÁ
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 22. – 23. mája o 18.30 h
Zvádzanie neznámeho - Investigatívna žurnalistika Rowena momentálne dala výpoveď, pretože v predchádzajúcom prípade nešlo všetko podľa jej predstáv a spravodlivosť opäť raz dostala na frak. Krátko nato však prichádza jej kamarátka Grace a zverí jej relatívne nebezpečné materiály o šéfovi jednej veľkej reklamnej agentúry v New Yorku. Vzápätí Grace zomiera a Rowena sa rozhodne zistiť pravdu o jej smrti i šéfovi na vlastnú päsť. Oficiálne vyšetrovanie ponúka totiž len nedostatočné vysvetlenia, takže Rowena nasadí do akcie seba i svojho kamoša z redakcie Milesa. Aby sa veľký šéf ocitol pod dvojitým tlakom, vytvorí si Rowena dve alter egá –dostane sa do jeho firmy ako brigádnička a zároveň s ním chatuje na sexzoznamke. Dokáže si poradiť s niekoľkonásobnou zámenou úloh? MP od 12 rokov
Pia, so, ne 25. – 27. mája o 18.30 h
Hudba a text - Alex Fletcher je vyhasnutá hviezda 80. rokov a momentálne sa živí tým, že obieha lunaparky alebo stretávky po dvadsiatich rokoch. No získa šancu na prilepšenie – Cora Corman je blonďatá hviezdička (a ako vraví Alexov manažér „lepšia ako Britney a Christina dohromady“) a chcela by od neho napísať pieseň, ktorá by vyjadrovala ťažké pocity, pretože sa po dvoch mesiacoch rozišla so svojím priateľom. Takže Alex na radu svojho manažéra dostane pár dní na napísanie piesne. Problém však je, že on sám zbožňuje skôr hudbu a textárov si musí zohnať. A keďže ten posledný nemá príliš veľa nápadov, tromfne ho aj Sophie, ktorá mu prišla poliať pár kvetov. Napíše s ním Sophie song pre Coru? MP od 12 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Mier Trstená
Ne 27. mája o 19.00 h
Ghost Rider - Je to už dávno, čo hviezdny motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavrel zmluvu s diablom, aby tak dokázal ochrániť ľudí, ktorí sú mu najbližší – svojho otca a svoju detskú lásku Roxannu (Eva Mendes) . Teraz si však diabol prišiel vybrať svoj dlh. Cez deň zostáva Johnny špičkovým kaskadérom, ale po zotmení sa mení na Ghost Ridera, ktorý má za úloh loviť rebelujúcich démonov. Aj napriek tomu, že je nútený bezvýhradne plniť diablove rozkazy, rozhodne sa so svojim osudom bojovať a využiť svoje prekliatie s nanovo nadobudnutou silou k tomu, aby ochraňoval nevinných. MP od 12 rokov.

Kino Kultúra Námestovo
St 23. mája o 18.00 h
Hudba a text - Alex Fletcher je vyhasnutá hviezda 80. rokov a momentálne sa živí tým, že obieha lunaparky alebo stretávky po dvadsiatich rokoch. No získa šancu na prilepšenie – Cora Corman je blonďatá hviezdička (a ako vraví Alexov manažér „lepšia ako Britney a Christina dohromady“) a chcela by od neho napísať pieseň, ktorá by vyjadrovala ťažké pocity, pretože sa po dvoch mesiacoch rozišla so svojím priateľom. Takže Alex na radu svojho manažéra dostane pár dní na napísanie piesne. Problém však je, že on sám zbožňuje skôr hudbu a textárov si musí zohnať. A keďže ten posledný nemá príliš veľa nápadov, tromfne ho aj Sophie, ktorá mu prišla poliať pár kvetov. Napíše s ním Sophie song pre Coru? MP od 12 rokov.
Ne 18. – 27. mája o 18.00 h
Odsúdení zomrieť - (Utajené more 2) - Šestica mladých atraktívnych ľudí sa vyberie na dobrodružnú plavbu loďou, a tá sa v jednom okamihu zmenila na peklo. Neškodné kúpanie v opojení radosti razom vyústi v desivé stíchnutie po zistení, že nikto zo zúčastnených pred zoskokom do vody nepomyslel na skutočnosť, že rebrík na spiatočnú cestu ostal zložený na jachte. Šestica sa preto ocitne napospas osudu, zhruba meter od dosiahnutia paluby. Jeden z hrdinov sa snaží nájsť otvor zo spodku lode. Druhý naopak vykúzli skvelý plán zhotoviť z oblečenia dokonalé lano. Námet si priam pýta krvilačný útok zo strany žralokov, ten však neprichádza ani po litroch krvi jedného z hrdinov. Ani žiadna katastrofickú búrka, twister, hurikán, cunami, nič čo by zvýšilo napätie vo filme. MP od 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

MsKS DOLNÝ KUBÍN
VÝSTAVY
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava je sprístupnená do 30. mája v MsKS Dolný Kubín.
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená do 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
Piatok 25. mája o 19.00 h
Akordy spomienok - Spomienkový koncert na oravských hudobníkov. Hrajú: SGP Projekt, Lazaret, Targo, Oravia, Peter Medvecký. Miesto: MsKS Dolný Kubín.
Nedeľa 29. mája - 1. júna
Festival Ivana Ballu – Vystúpenia žiakov ZUŠ I. Ballu. Miesto: MsKS Dolný Kubín.

DIVADLO
Štvrtok 24. mája o 19.00 h
Inšpektor Drake a dokonalý zločin – Divadelné predstavenie Divadla West Bratislava. Hrajú: Milan Markovič, Katarína Brychtová, František Kovár, Branislav Bystriansky, Bibiana Ondrejková, Michaela Čobejová. Miesto: divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
Pondelok 21. mája,
divadelná sála
Divadlo Maškrta – Organizované predstavenie pre MŠ.
Dom kultúry Námestovo
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Ing. Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií v DK Námestovo. Výstava potrvá do 31. mája.

Skryť Vypnúť reklamu

MsKS TRSTENÁ
Prednáška
Štvrtok 24. mája
Prednášky s Jarkom Kocianom – Prednáška na tému fauna a flóra v MsKS.
Dom kultúry Námestovo
Pondelok 21. mája od 17.00 h
II. Absolventský koncert ZUŠ a výstava výtvarných prác
Štvrtok 24. mája o 17.00 h
Koncert školskej kapely a učiteľov – Súkromná základná umelecká škola.
Dolný Kubín
Mesiac máj každú nedeľu o 16.00 h
Májové tanečné nedele – Pre všetkých, ktorí sa chcú len pozrieť alebo aj naučiť rôzne tance.
Nedeľa 27. mája – Merengue.
(V prípade nepriazni počasia sa akcia nekoná). Miesto: Hviezdoslavovo námestie.

ORAVSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO
Utorok 22. mája
Deň polície a osvety – Ukážka práce polície a osvety s deťmi. Miesto: areál polície a priestranstvo OOS
Nedeľa 27. mája
Zdravý život – Tvorivá dielňa pre redaktorov študentských časopisov. Miesto: OOS Dolný Kubín

ORAVSKÁ GALÉRIA
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.

Slanický ostrov
15. mája – 15. septembra
Zahájenie 34. sezóny na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva denne loď Slanica z prístavu Slanická Osada.

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva založená z prác účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pi od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÉ MÚZEUM
Oravský hrad – Hrad je sprístupnený 1. – 31. mája od 8.30 h. do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, cez víkendy je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej, postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a mnoho d‘alších objektov – obydlí rôznych spoločenských vrstiev. Skanzen môžete navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h, cez víkend od 10.00 do 15.30 h.

Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne pod Babou horou (Oravská Polhora), kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštruovaná pôvodná hájnická izba, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 h do 18.00h.

Oravsko–kysucká železnička - Premáva v Oravskej Lesnej – Tanečníku v sezóne do 31. októbra. Pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón). Sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Magazín SME Ženy už v predaji
 2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 384
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 675
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 19 722
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 306
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 16 206
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 13 295
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 282
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 320
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 314
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 492
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.

Ilustračné foto.

Najlepší strelec mohol ostať v Dlhej, rozhodol sa pre Babín

Marcel Kunocha si vyskúšal všetky pozície. Najlepšie sa cíti v útoku.

Marcel Kunocha (pri lopte) strelil na jeseň 13 gólov.

Chceme, aby mali mladí futbalisti pamiatku

Po skvelých odozvách z minulých rokov sme sa opäť rozhodli spustiť obľúbenú rubriku Predstavujeme futbalové nádeje.

Ukážka z minulých rokov.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie na Covid-19 v liptovských mestách.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Už ste čítali?