14. Nižná 21 1 3 17 15 : 57 6

Tvrdošín – Dúbrava 4:1 (2:0)
Góly: Sedúch, Palider, Jamečný, Krivda
Zostava: Kazík, Martini, Baláž, Repka, Krivda, Jamečný, Sedúch, Novák, A. Palider, Sirota
Tvrdošínčania sa v domácom prostredí predstavili vo výbornom svetle. Od začiatku bolo zjavné, ktoré mužstvo viac túži po víťazstve. Herne Oravci svôjho súpera eliminovali a zaslúžene zvíťazili. (r)

Trebostovo – Nižná 4:2 (1:2)
Góly: Roman Šeling, Matejek
ŽK: Orčo, Bažík
ČK: Orčo
Zostava hostí: Brčák, Tomáš Chladný, Roman Chladný, Petričko, Michal Kuboš, Matejek, Marek, Kuboš, Daňa, Orčo, Dedinský, Roman Šeling Striedali: Bažík
Nižná začala veľmi dobre, už v prvej minúte bol stav 0:1, po rýchlom brejku. Ďalší gól padol v 18. minúte opäť po brejku Matejka. Neskôr sa vážne zranil Dedinský. Po nútenom striedaní musel odísť z ihriska Orčo, ktorý mal slovnú potýčku s hráčom Trebostova. Zaujímavé je, že druhý hráč ostal nepotrestaný. Trebostovo znížílo svoj náskok v 35. min, keď loptu nešťastne tečoval Kuboš. V druhom polčase začala Nižná hrať obrannú hru, lenže po prudkých centroch a dorážkach v 46., 50., a 53. min padli góly. V 75. min ešte domáci kopali pokutový kop, ktorý Brčák perfektne vyrazil. Tesne pred koncom sa zmenila hra hostí, ktorí posilnili svoju zálohu. Po tomto momente sa prestalo hrať na jednu bránu. Po priamych kopoch mala Nižná ešte dve pekné šance, ale lopta letela tesne vedľa. Rozhodcovia podali slabý výkon hlavne v prvom polčase. Sporné vylúčenie Orča malo vplyv na výsledok, ktorý mohol byť úplne opačný. Za Nižnú podali výborný výkon brankár Orčo a Marek Kuboš. Pavol Cabada

Oravská Jasenica – Valča 2:1 (1:1)
Ostatné zápasy: Belá Dulice – Oščadnica 4:0 (3:0, Lieskovec – T. Štiavnička 1:2 (0:2), Stráňavy – Makov 1:2 (1:1), L. Cetera

ŽK: T. Šiška – Dvorský
Zostava domácich: Kovalčík, T. Šiška, Hucík, Milan Šiška, E. Šiška, B. Juráň, Sojčák, Marek Šiška, R. Juráň, Bažík, Maruniak, striedali: Jurčo, Šišila, Filek
Zostava hostí: Oles, Dvorský, Betuštiak, Domiňák, Ľ. Kanderka, Uher, Pavčo, Michalic, Adamec, J. Kanderka, Mintál, striedali: D. Kanderka, Veselý, Dolník
V prvom polčase bol zápas nervózny. V 17. min sa hostia ujali vedenia, keď zo sporného pokutového kopu otvoril skóre Pavčo. Zuberčania pritlačili na hostí a v 28. min skóroval Bažík. V druhom polčase Podbiel kondične nestíhal za domácimi a dostávali gól za gólom. V 52. min z pokutového kopu strelil gól Hucík. O 5 minút neskôr po centri Jurču lopta brankárovi vypadla a Maruniak dorážkou zvýšil. V 64. min prenikol M. Šiška stredom ihriska a krížnou strelou zvýšil na 4:1. O 2 minúty na to prenikol Bažík obranou hostí a Maruniak strelil svoj druhý gól. V 71. min domáci brankár z pokutového kopu zvyšuje na 6:1. V 80. min dovŕšil svoj hetrik Maruniak. O 2 minúty neskôr po výkope Hucíka Bažík opäť skóroval. Na konci zápasu si dali hostia po rohovom kope Zuberca vlastný gól. Domáci zaslúžene vyhrali. Milan Šiška

Trstená – Bešeňová 1:1 (1:1)
Góly: Vittek
Zostava: Jančo, Maniak, Letaši, Tropek, Vittek, Machajda, Jendrišek, Bednár, Pazúrik, Pánik, Hvolka
Domáci pohrozili už v 7. min, keď strelu Pánika sa brankárovi podarilo vystreliť. O 3 minúty sa neujala strela z priameho kopu Petra Vitteka. Ľubomír Hvolka z tej istej štandartky opätovne zamestnáva hosťujúcu obranu, ale brankár Bešeňovej vyráža loptu na roh. V 27. min Jendriškova strela po zemi len tesne míňa pravú tyč bešeňovskej svätyne. Jedenásť minút pred koncom prvého polčasu zahrávajú Trstenčania rohový kop. Loptu hlavou predlžuje kapitán Marcel Bednár a Ľubomír Hvolka otvára skóre zápasu. Veľké chvíľky hostí prišli v 39. a 42. min, ale brankár Jančo situáciu ustál. K vyrovnaniu došlo v 43. min. Strela v podaní hráča Bešeňovej bola tečovaná domácim obrancom. Jančo v tej chvíli nemal šancu. V druhom polčase zaujala akcia Marcela Bednára v 3. min. Na druhej strane mala Trstená šťastie, keď hostia nastrelili v 10. min brvno. Aj keď si domáci vytvorili územnú prevahu, Bešeňová si s pomocou výborného výkonu brankára a umnej hry zo zabezpečenej obrany držala Oravcov na dištanc. Peter Medvecký

Žaškov – Vrútky 0:2 (0:1)
ŽK: Bakoš
Zostava domácich: Buzák, Pavlovčík, Bakoš, Galo, T. Farko, Greguška, Kováč, Kaplánek, Katreniak, Ondrík, striedali: Hanko, Kubačka
Diváci: 200
Žaškov mal už v 6. min po faule v šestnástke na Mikuša výhodu pokutového kopu, ktorý však nedokázal využiť. V 26. min po chybe v domácej obrane Vrútky otvárajú skóre. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním vyrovnať, ale vytvorené šance sa im nepodarilo premeniť. Na konci zápasu v nadstavenom čase Žaškov inkasoval druhý gól. Remíza by bola spravodlivejšia, ale domáci doplatili na množstvo nevyužitých šancí. Ján Drígeľ
Ostatné zápasy: Palúdzka – Ludrová 2:0 (0:0), Sučany – Černová 1:2 (0:1), Lisková – Z. Poruba 1:2 (1:1), Kláštor – Dražkovce 0:2 (0:2)