Dlhá už iba v trojbodovom závese za Porubou

V siedmom súťažnom kole sa upriamoval zrak všetkých divákov do Rabče, kde zavítala vedúca Oravská Poruba. Výhoda domáceho prostredia však nezohrala v tomto prípade žiadnu rolu, lebo domáci hráči podľahli hosťom najtesnejším rozdielom. Druhá Zubrohlava neč

akane stratila ďalšie tri body, keď nestačila na mužstvo Kraľovian. Ako najväčší konkurent v boji o postup sa rysujú hráči Dlhej, ktorí sa dotiahli na vedúcu Or. Porubu už iba na tri body. Povinné trojbodové zápisy si do tabuľky zapísali aj tímy Lokce a Oravského Veselého. Jediná remíza kola sa zrodila v Leštinách, kde sa domáci o body podelili s Novoťou.
14. Klin 21 3 2 16 10:42 11
ŠTK OFZ odpočíta Zubrohlave po skončení súťaže 9 bodov.

Rabča – Or. Poruba 0:1
(0:1)
Gól: M. Koedam
Zostava domácich: Košút – Jagnešák, Kovalíček ml., Krivanka, Zboňák, Skutka, Harbut, Kvasňák, Gužík, Slovík, Sivka
Zostava hostí: Kováč – Čipčala, Molnár, P. Hucko, M. Hucko, Bardys, P. Kišša, P. Dudáš, Koedam, Púplava, M. Dudáš, striedali: J. Kišša, Kubačka
V 1. polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Vedúce mužstvo súťaže pozorne bránilo a podnikalo nebezpečné protiútoky. Jeden z nich sa ujal v 10. min, keď Koedam nedal prízemnou strelou brankárovi domácich žiadnu šancu. Domáci mali potom síce optickú prevahu, ale gól streliť nedokázali. Najlepšie šance na vyrovnanie mal Gužík, keď raz hlavou a potom nohou tesne minul hosťujúcu svätyňu. Po prestávke zatlačila Rabča lídra na jeho polovicu, ale vytúžený gólový úspech to neprinieslo. Najväčšiu tutovku zápasu mal pred koncom stretnutia Gužík, no zo 7 m trestuhodne prestrelil prázdnu bránu. Jozef Havlíček

Kraľovany – Zubrohlava 3:1 (2:1)
Góly: A. Puškáš, Batuna, Oršuliak – Ľ. Banas
ŽK: Opatera, P. Beňuš, P. Puškáš – Herdel, A. Banas
ČK: Helebrant
Zostava domácich: Michal Duraj – Tomáň, P. Puškáš, Opatera, Marek Duraj, P. Beňuš, Batuna, Oršuliak, A. Puškáš, Trnovec, J. Beňuš, striedal: Lukáčik
Zostava hostí: Helebrant – M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Ľ. Mordel, Graňák, Rentka, Herdel, A. Banas, Lešňovský, Ľ. Banas, striedal: Brišák
Domáci futbalisti nastúpili na zápas proti lídrovi s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Úvod stretnutia však tomu vôbec nenasvedčoval. Hostia mali tri obrovské šance na skórovanie, no domácich podržal brankár. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a šance sa prelievali z jednej strany na druhú. V 12. min odcentroval Ján Beňuš a Andrej Puškáš sa už nemýlil. Domáci vedú 1:0. Po inkasovanom góle sa hosťujúci celok prebudil a prebral iniciatívu do svojich rúk. Zubrohlava svoju prevahu korunovala v 30. min, keď sa o vyrovnanie postaral Ľuboš Banas. Hneď po rozohraní podnikli domáci do otvorenej obrany hostí nebezpečný výpad, ktorý Batuna zakončil prekrásnym lobom. Druhé dejstvo vyšlo Kraľovanom nad očakávanie a ich prevahu vyšperkoval nechytateľným projektilom do horného rohu Michal Oršuliak, 3:1. V ďalších minútach sa hra vyrovnala a gól už nepadol ani do jednej svätyne. Domáce víťazstvo bolo úplne zaslúžene. Svojím dôrazom a bojovnosťou zaskočili vedúce mužstvo súťaže. Ján Beňuš

Leštiny – Novoť 1:1 (1:1)
Góly: Melicherčík - Jašica
ŽK: Lupták, Halák, Koval, Beran, Balko, Budkaj - Mozga
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Halák, Mačuha, Koval, Krakovský, Šiška, Beran, Balko, Melicherčík, Karč, striedali: Budkaj, Pangrác, Tomáň
Zostava hostí: Bolek, Závodančík, Florek, Prokop, Maruščák, Jašica, Beňuš, Mozga, Mikolajčík, Snovák, striedali: Prokop Dušan, Kormaňák
Hneď na začiatku zápasu, v 4. min, Karč dôrazne v pokutovom území atakoval brankára hostí. Hlavný rozhodca však túto akciu neposúdil ako pokutový kop. V 8. min Šiška z vlastnej hĺbky ihriska vysunul do brejkového úniku Melicherčíka a jeho strela skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Domáci sa ujímajú vedenia 1:0. V 16. min opäť Melicherčík zo 16 metrov a z otočky nebezpečne vystrelil. Strela však tesne minula hosťujúcu bránu. V 29. min prišlo zaváhanie domáceho brankára Škrabáka, keď mu lopta vypadla z rúk a dobiehajúci hosťujúci hráč vyrovnáva na 1:1. V 33. min Melicherčík v dobrej pozícii neusmernil Halákovú prihrávku. Pangrác v 65. min po chybe brankára hostí, ktorému vypadla lopta z rúk, vystrelil do opustenej brány. Hostia však loptu odkopli do bezpečia. V 81. min sa Šiška opäť ocitol v gólovej príležitosti, no ani z 3 m nedokázal prekonať brankára hostí. V 85. min Melicherčík trestuhodne prestrelil bránu. Hostia mali v priebehu zápasu rýchle a nebezpečné protiútoky, ktoré však nedokázali zužitkovať. Domáci boli počas zápasu lepším mužstvom, no ich strelecká nemohúcnosť im zabránila dať hosťom ešte jeden gól naviac. Pravdepodobne najslabším článkom zápasu bol hlavný rozhodca, ktorý necitlivo posudzoval niektoré zákroky. Jozef Vavrečan

Veličná – Vavrečka 3:1 (1:1)
Góly: Válek, Lacko, Lábik – Košťál
ŽK: Dušan Zvara, Serdel, Vicáň – Hrkeľ, Peter Seč, Tomáš Seč, Bolibruch
Zostava domácich: Okál, Dušan Zvara, Serdel, Marek Zvara, Sočák, Gajdošík, Vicáň, Brašeň, Janík, Válček, Lacko, striedali: Lábik, Beluš
Zostava hostí: Pientek, Holub, Hrkeľ, Peter Sklárčik, Košťál, Peter Seč, Juraj Holmík, Tomáš Seč, Kasan, Michal Holmík, Bolibruch, striedali: Martin Sklárčik
Divákov: 50
Za pekného slnečného počasia sa zápas začal svižnou hrou. Prvých 20 minút sa hrala vyrovnaná hra, kde boli šance na oboch stranách, ale gólmani loptu za svoj chrbát nepustili. Hostia v 30. min podnikli protiútok a otvorili skóre strelou Košťála. Veličná po tomto góle zvýšila aktivitu, a v 40. min po peknej akcii vyrovnal Valček. V druhom polčase sa hral opäť svižný futbal. V 65. min po chybe stopéra hostí sa domáci ujali vedenia gólom Sučáka. V 75. min sa útočník Kraľovian sám rútil na brankára, ale brankár jeho strelu chytil. O 10 minút neskôr brankár hostí vyrazil bombu od Valčeka a Lábik dorazil na 3:1. Do pokojného zápasu zapadal aj dobrý výkon rozhodcov.
R. Bajdich

Lokca – Klin 4:0 (2:0)
Góly: Roštiak, Vajdiar 2, Trnka
Zostava domácich: Gemeľa, Bombiak, Koňuch, Šablák, Ivan Vajdiar, Kramarčík, Roštiak, Mician, Miroslav Trnka, Oščadnický, Smolár, striedali: Jedinák, Šváňa
Zostava hostí: Svetlošák, Jadroň, Žofaj, Gonšenica, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Fenik, Ptačin, Bolibruch, Mišek, Pisarčík
V priaznivom a teplom počasí mali diváci možnosť vidieť pekný zápas. Už v 15. min Roštiak po narážačke s prehľadom zakončil. Stav sa zmenil na 1:0. Podobný gól padol aj v 25. min, ale zakončovateľom bol Vajdiar. Po faule v 56. min bol odpískaný pokutový kop, ktorý premenil Trnka. Posledný gól padol v 80. min, kedy loptu vystrelil Vajdiar. Hosťom sa počas celého zápasu takmer ani raz nepodarilo vystreliť na bránu. Ostali sa maximálne do šestnástky, nie však k zakončeniu. V tomto pre diváka atraktívnom zápase treba pochváliť dobrý výkon rozhodcovského tria Kachút, Karcol a Štrbáň. Pavol Bartoš

Dlhá - Párnica 2:0 (0:0)
Góly: Capuliak 2
ŽK: Jozef Kukla – Štefan Had, Otruba
ČK: Otruba, Štefan Had
Zostava domácich: Novák, Osadský, Capuliak, Pavel Murín, Kurčinka, Kukla, Pleskáň, Ján Bakoš, Michal Bakoš, Čupaj, striedali: Šutta, Maslo, Lucký
Zostava hostí: Ján Had, Ujmiak, Trnovský, Lach, Štefan Had, Katrenčík, Miroslav Had, Vanko, Kubačka, Kalina, Otruba, striedali: Bujnák, Piták
Domáci začali zápas lepšie, vybudovali si viacero šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Čupaj založil peknú akciu, ktorú nepremenil, keďže trafil tesne vedľa brány. Dlhá odohrala 1. polčas zápas prevažne medzi šestnástkami. V 50. min Kukla prekopol bránu a o 10 minút neskôr Bakoša vychytal brankár domácich. Bakoš ho nedokázal prekonať ani z 5 metrov. V protiútoku Capuliak otvára skóre na 1:0. Po tomto góle hráči znervózneli a v 90. min boli Štefan Had a Otruba vylúčení za protest. V závere zápasu mohli diváci vidieť pekný únik Capuliaka, ktorý upravil konečný stav na 2:0. Anton Novák

Or. Veselé– Or. Podzámok 3:1 (0:1)
Góly: Uhliarik, Kumor, Rieger - Chromek
ŽK: Madleňák, Pisarčík, Majdiak – Horňák, Jančo, Chromek
Zostava domácich: Kolenčík, Švába, Madleňák, Feranec, Majdiak, Kriš, Miloš Mušák, Juriga, Uhliarik, Kumor, Pisarčík, striedali: Briš, Rieger, Kriš
Zostava hostí: Kubinda, Horňák, Červeň, Chomistek, Jančo, Maslo, Chromek, Brienik, Jančo, Kováč, Feranec, striedali: Kľuska, Kňazúr, Fiderák
Kto prišiel neskoro, nevidel v úvode dve šance na oboch stranách. V 3. minúte nezužitkoval pekný center Uhliarik a nasmeroval ho hlavou len do tyče. Neskôr hostia vnikli do šestnástky domácich a tí ich zastavili len za cenu faulu. Domáci ponúknutú jedenástku nevyužili, brankár vytlačil na roh. V 39. minúte korunoval dobrý výkon hostí Chromek. V 61. minúte hostia faulovali a domáci Kumor s prehľadom premenil. Domácich strelený gól oživil. V 72. minúte padol tretí gól zápasu, keď nádherný center usmernil do brány hostí hlavou domáci Uhliarik. V 75. minúte sa diváci mohli opäť radovať: krížnou strelou z 20.metrov vsietil gól Jozef Rieger a stanovil konečný výsledok zápasu. K dobrému zápasu prispela aj trojica rozhodcov. Dušan Rejduga