Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

KINÁ
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 15. – 16. mája o 18.30 h
Rocky Balboa - Najslávnejší filmový boxer sa vracia do ringu. Neprestal sa totiž riadiť heslom: Nič sa nekončí, kým sa to skutočne neskončí. Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti, ktorý sa živil prácou pre druhoradého úžerníka. Keď sa mu pritrafila možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim majstrom ťažkej váhy Apollom Creedom, jeho šanca na víťazstvo bola jedna ku miliónu. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nepoddajnosť v živote i v ringu inšpirovala milióny... MP od 12 rokov. ľudí.
Št, pi, so 17. – 19. mája o 17.00 h
Ne 20. mája o 15.00 h aj o 17.00 h
Tajomstvo Robinsonovcov - Lewis je 12-ročný chlapec s výnimočným technickým talentom a vynaliezavosťou. Jeho posledným vynálezom je pamäťový skener, ktorý mu má pomôcť nájsť svoju biologickú matku a obnoviť rodinu. Nanešťastie mu však vynález ukradne zákerný Bowler Hat Guy so svojím diabolským klobúkom menom Doris. Lewis sa už vzdáva nádeje, keď sa náhle objaví záhadný chlapec menom Wilbur Robinson a v časovom stroji obaja odcestujú do budúcnosti, kde sa Lewis stretne s Wilburovou excentrickou rodinou. Vo svete lietajúcich áut a plávajúcich miest sa vydáva prenasledovať Bowlera, zachrániť budúcnosť a odhaliť ohromujúce tajomstvo rodiny Robinsonovcov. MP.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Kultúra Námestovo
St 16. mája o 18.00 h
Šťastie na dosah - Chris Gardner (Will Smith) je otec trojčlennej rodiny, ktorý sa zúfalo snaží nájsť takú prácu, aby dokázal uživiť seba a svojich najbližších. Napriek tomu, že vyvíja obrovské úsilie, aby udržal rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho päťročného syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovať psychickému stresu z permanentnej finančnej krízy a po ťažkom rozhodovaní ich opustí. MP od 12 rokov.
Pia, so, ne 18. – 20. mája o 18.00 h
Tajomstvo Robinsonovcov – Viď vyššie: Kino Choč Dolný Kubín. MP.

Kino Mier Trstená
Ne 20. mája o 19.00 h
Šťastie na dosah – Viď vyššie: Kino Kultúra Námestovo. MP od 12 rokov.

Kino Javor
Pia 18. mája o 18.00 h
Rocky Balboa – Viď vyššie: Kino Choč D. Kubín. MPod 12 rokov.
Ne 20. mája o 18.00 h
Kupec benátsky - Bohatý a bezcitný židovský úžerník Shylock (Al Pacino) požičiava peniaze kresťanským šľachticom, ktorí sa dostanú do úzkych. Jedného dňa požiada úžerníka o pôžičku vážený kupec Antonio (Jeremy Irons), ktorý má všetok svoj majetok na mori. Peniaze potrebuje pre svojho mladého, zamilovaného priateľa Bossania (Joseph Fiennes), aby mu pomohol získať ruku krásnej Portie (Lynn Collins). V prípade oneskorenej splátky dlhu požaduje Shylock libru mäsa z Antoniovho tela. Antoniove lode sú zničené v búrke a Shylock žiada dohodnutú pokutu za nedodržanie zmluvy. Bossanio a Portia chcú Antoniovi pomôcť, Shylock však ich peniaze neprijme a trvá na dohodnutej libre mäsa... MP od 12 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY
MsKS Dolný Kubín
Piatok 18. mája
Stretnutie s prezidentom SR.
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava je sprístupnená do 30. mája v MsKS Dolný Kubín.
ZŠ A. Radlinského
Dolný Kubín
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená do 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
Dom kultúry Námestovo
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií v DK Námestovo. Výstava potrvá do 31. mája.

MsKS TRSTENÁ
Štvrtok, piatok 17. – 18. mája
Celoslovenská súťaž žiakov ZUŠ - Miesto: zasadačka MsKS Trstená.

Námestovo
Sobota, nedeľa 19. – 20. mája
Námestovské hudobné slávnosti 2007 - XVII. Medzinárodný festival sakrálnej zborovej tvorby na počesť biskupa Jána Vojtaššáka.
Program: sobota 10:00 - Súťaž speváckych zborov: Fons (Žďár nad Sázavou, Česko), Bel Canto (Rybnik, Poľsko), mest: spev: zbor Perchta (Český Krumlov, Česko), Animato (Pawlowice, Poľsko), Capella Moraviae (Brno, Česko); 14:00 – 16:00 prevoz loďou na Slanický ostrov umenia; 16:00 – 17:00 seminár pre dirigentov; 17:00 koncert v rímsko-katolíckom kostole (Spevácky zbor z Vilniusu, Litva); 18:00 sv. omša za spevákov – Účinkujú zúčastnené zbory; 19:00 galaprogram v rímsko-katolíckom kostole - Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien, vystúpenie súťažiacich zborov.
Nedeľa - Účinkovanie zborov na sv. omšiach v priľahlých obciach.
AMFITEÁTER NÁMESTOVO
Sobota 19. mája
3. ročník Bambiriáda 2007 alebo Každý iný - všetci rovní. Deň hier a aktivít pre mládež.
Nedeľa 20. mája o 14.30 h
Deň matiek – Program venovaný všetkým ženám - matkám.
Nedeľa 20. mája o 15.00 h
Talentárium 2007 – Miesto: amfiteáter Námestovo. Spevácka súťaž.
ARS Galéria Námestovo
Grafika a maľby Ľudmily Miklušičákovej – študentky 6. ročníka VŠUV Bratislava z triedy profesora akad. mal. Róberta Jančoviča. Výstavu si môžete pozrieť v ARS Galérii (6. poschodie obchodného domu Klinec) už len do 19. mája.

Skryť Vypnúť reklamu

Dolný Kubín
V máji každú nedeľu o 16.00 h
Májové tanečné nedele – Hviezdoslavovo námestie Dolný Kubín. Pre všetkých, ktorí sa chcú len pozrieť alebo sa aj naučiť rôzne tance. Nedeľa 20. mája – salsa, 27. mája – merengue. (V prípade nepriaznivého počasia sa akcia nekoná).
Štvrtok 17. mája
od 9.00 do18.00 h
Kubínske trhy 2007 - Hviezdoslavovo námestie Dolný Kubín.
Sobota 19. mája
Folklórny deň Kubína – Miesto: pri penzióne Koliba. Program: 10.00 – 12.00 h vystúpenie detských folklórnych súborov a skupín; 14.00 – 18.00 h vystúpenie skupín a súborov Rosnička, rosa, Prubanka, Flajšovan, Studnička, Lúčan, Orava, Charita, Jaro Zápočný a ľudová hudba zo Žaškova; 18.00 – 19.00 h folklórny súbor Vršatec z Dubnice nad Váhom; 19.00 – 22.00 h tanečná zábava pri ľudovej hudbe.
Podujatie sa koná pri príležitosti Mesto pre všetkých. Vstup na podujatia je voľný.

ZBIERKA
Pondelok 14. mája
,,Ďakujem, že si, mama“ - Miesto: Materské centrum Píšťalka v Dolnom Kubíne. Predaj špeciálnych pohľadníc ku Dňu matiek. Výťažok z podujatia je určený na podporu činnosti Materského centra Píšťalka.

Oravské osvetové stredisko
Utorok 15. mája o 15.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Miesto: OOS Dolný Kubín.
Sobota, nedeľa 19. – 20. mája
Workshop afrických bubnov - Dielne hry na djembe, premietanie filmu, seminár, koncert skupiny Afro Compana. Miesto: OOS Dolný Kubín.

Oravská galéria
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.

Slanický ostrov umenia
Denne 15. mája – 15. septembra
Zahájenie 34. sezóny na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie.
Lodná doprava na ostrov loďou Slanica premáva z prístavu Slanická Osada denne od 9.00 h do 16. 00 h (odchody z prístavu, posledný návrat do prístavu o 17.00 h). Plavba na ostrov a späť vrátane prehliadky expozícií na ostrove trvá cca 60 min. Minimálny počet osôb potrebný na uskutočnenie plavby je 15. Celkový počet miest na sedenie je 25. Kontakt na kapitána: 0905 915 108.

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.

Galéria ľudového rezbárstva v Babíne
Galéria ľudového rezbárstva založená z prác neprofesionálnych rezbárov, ktorí sa zúčastnili predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskeho sympózia v Babíne Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÉ MÚZEUM
Oravský hrad
Hrad je sprístupnený 1. – 31. mája od 8.30 do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, cez víkend je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
Florinov dom
Symbolika liturgických textílií – Výstava je sprístupnená do 14. mája.
Oravsko – Kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra. Pondelok - piatok: motorový vlak DH 120 + dobový osobný vagón). Sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo motorový vlak U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak je vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a mnoho ďalších dobových stavieb. Môžete ho navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h a v cez víkend od 10.00 do 15.30 h.
Hviezdoslavova hájovňa - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola epická báseň napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30. V nedeľu 10.30 – 18.00 h.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 2. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 3. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 6. Ani najlepšia mama nevie, čo sa deje v tele jej dieťatka
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model
 9. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 10. Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti
 1. Mačka, ktorá žerie ľudí, kakajúce polienko, pavúky na stromčeku
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Dopyt po bytoch stúpa, ponuka bytov sa neustále zmenšuje
 4. Tatranský buk je Stromom roka 2021
 5. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 6. BLACK FRIDAY: Nakupujte výhodne prírodné produkty
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 9. Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém
 10. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 28 282
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 10 397
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 364
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 5 358
 5. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 061
 6. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 2 484
 7. Obľúbená kozmetika, lieky a doplnky stravy so zľavou až 50% 2 377
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 249
 9. TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick 1 874
 10. Ako predísť intímnym problémom? Vyvolať ich môže aj bežná vložka 1 782

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Dúležité hláseňí
 2. Věra Tepličková: Bolo, nebolo alebo O kráľovstve, kde prestalo platiť, že niečo je vždy za niečo
 3. Barbora Kujundžić: Výchova detí ako výstup na Mount Everest
 4. Simona Rezníčeková: V lotosovom sede na nesprávnej hore
 5. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 6. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 7. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 8. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 438
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 223
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 314
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 439
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 924
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 052
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 240
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 917
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Pátranie po nezvestnom Petrovi zo Zákamenného.

Peter sa z tohto sveta rozhodol odísť dobrovoľne.


15 h
Ručne maľované vianočné ozdoby

Tohtoročné Vianoce v Trstenej sú vyzdobené po novom, no predsa tradičnejšie ako inokedy.


23 h
Pátranie po nezvestnom Petrovi Klimčíkovi zo Zákamenného.

Na dnešnú nočnú pátraciu akciu prišlo viac ako 130 dobrovoľníkov, prehľadávajú lesy okolo dediny.


26. nov
Ručne maľované vianočné ozdoby

Tohtoročné Vianoce v Trstenej sú vyzdobené po novom, no predsa tradičnejšie ako inokedy.


23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Peter sa z tohto sveta rozhodol odísť dobrovoľne.


15 h

Pacienti sa cítia ako víťazi, že covid prežili nezaočkovaní. Nedochádza im, že ľudia čakajú na operácie, hovorí.


26. nov

Doteraz sme mali na pľúcnej ventilácii 19 pacientov. Neprežil nikto, hovorí Peter Kirschner, primár infekčného oddelenia.


26. nov

Internetovú kampaň podporili aj známe osobnosti slovenskej alternatívnej hudby.


26. nov

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Dúležité hláseňí
 2. Věra Tepličková: Bolo, nebolo alebo O kráľovstve, kde prestalo platiť, že niečo je vždy za niečo
 3. Barbora Kujundžić: Výchova detí ako výstup na Mount Everest
 4. Simona Rezníčeková: V lotosovom sede na nesprávnej hore
 5. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 6. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 7. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 8. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 438
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 223
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 314
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 439
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 924
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 052
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 240
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 917
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu