Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

KINÁ
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 15. – 16. mája o 18.30 h
Rocky Balboa - Najslávnejší filmový boxer sa vracia do ringu. Neprestal sa totiž riadiť heslom: Nič sa nekončí, kým sa to skutočne neskončí. Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti, ktorý sa živil prácou pre druhoradého úžerníka. Keď sa mu pritrafila možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim majstrom ťažkej váhy Apollom Creedom, jeho šanca na víťazstvo bola jedna ku miliónu. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nepoddajnosť v živote i v ringu inšpirovala milióny... MP od 12 rokov. ľudí.
Št, pi, so 17. – 19. mája o 17.00 h
Ne 20. mája o 15.00 h aj o 17.00 h
Tajomstvo Robinsonovcov - Lewis je 12-ročný chlapec s výnimočným technickým talentom a vynaliezavosťou. Jeho posledným vynálezom je pamäťový skener, ktorý mu má pomôcť nájsť svoju biologickú matku a obnoviť rodinu. Nanešťastie mu však vynález ukradne zákerný Bowler Hat Guy so svojím diabolským klobúkom menom Doris. Lewis sa už vzdáva nádeje, keď sa náhle objaví záhadný chlapec menom Wilbur Robinson a v časovom stroji obaja odcestujú do budúcnosti, kde sa Lewis stretne s Wilburovou excentrickou rodinou. Vo svete lietajúcich áut a plávajúcich miest sa vydáva prenasledovať Bowlera, zachrániť budúcnosť a odhaliť ohromujúce tajomstvo rodiny Robinsonovcov. MP.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Kultúra Námestovo
St 16. mája o 18.00 h
Šťastie na dosah - Chris Gardner (Will Smith) je otec trojčlennej rodiny, ktorý sa zúfalo snaží nájsť takú prácu, aby dokázal uživiť seba a svojich najbližších. Napriek tomu, že vyvíja obrovské úsilie, aby udržal rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho päťročného syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovať psychickému stresu z permanentnej finančnej krízy a po ťažkom rozhodovaní ich opustí. MP od 12 rokov.
Pia, so, ne 18. – 20. mája o 18.00 h
Tajomstvo Robinsonovcov – Viď vyššie: Kino Choč Dolný Kubín. MP.

Kino Mier Trstená
Ne 20. mája o 19.00 h
Šťastie na dosah – Viď vyššie: Kino Kultúra Námestovo. MP od 12 rokov.

Kino Javor
Pia 18. mája o 18.00 h
Rocky Balboa – Viď vyššie: Kino Choč D. Kubín. MPod 12 rokov.
Ne 20. mája o 18.00 h
Kupec benátsky - Bohatý a bezcitný židovský úžerník Shylock (Al Pacino) požičiava peniaze kresťanským šľachticom, ktorí sa dostanú do úzkych. Jedného dňa požiada úžerníka o pôžičku vážený kupec Antonio (Jeremy Irons), ktorý má všetok svoj majetok na mori. Peniaze potrebuje pre svojho mladého, zamilovaného priateľa Bossania (Joseph Fiennes), aby mu pomohol získať ruku krásnej Portie (Lynn Collins). V prípade oneskorenej splátky dlhu požaduje Shylock libru mäsa z Antoniovho tela. Antoniove lode sú zničené v búrke a Shylock žiada dohodnutú pokutu za nedodržanie zmluvy. Bossanio a Portia chcú Antoniovi pomôcť, Shylock však ich peniaze neprijme a trvá na dohodnutej libre mäsa... MP od 12 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY
MsKS Dolný Kubín
Piatok 18. mája
Stretnutie s prezidentom SR.
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava je sprístupnená do 30. mája v MsKS Dolný Kubín.
ZŠ A. Radlinského
Dolný Kubín
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená do 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
Dom kultúry Námestovo
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií v DK Námestovo. Výstava potrvá do 31. mája.

MsKS TRSTENÁ
Štvrtok, piatok 17. – 18. mája
Celoslovenská súťaž žiakov ZUŠ - Miesto: zasadačka MsKS Trstená.

Námestovo
Sobota, nedeľa 19. – 20. mája
Námestovské hudobné slávnosti 2007 - XVII. Medzinárodný festival sakrálnej zborovej tvorby na počesť biskupa Jána Vojtaššáka.
Program: sobota 10:00 - Súťaž speváckych zborov: Fons (Žďár nad Sázavou, Česko), Bel Canto (Rybnik, Poľsko), mest: spev: zbor Perchta (Český Krumlov, Česko), Animato (Pawlowice, Poľsko), Capella Moraviae (Brno, Česko); 14:00 – 16:00 prevoz loďou na Slanický ostrov umenia; 16:00 – 17:00 seminár pre dirigentov; 17:00 koncert v rímsko-katolíckom kostole (Spevácky zbor z Vilniusu, Litva); 18:00 sv. omša za spevákov – Účinkujú zúčastnené zbory; 19:00 galaprogram v rímsko-katolíckom kostole - Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien, vystúpenie súťažiacich zborov.
Nedeľa - Účinkovanie zborov na sv. omšiach v priľahlých obciach.
AMFITEÁTER NÁMESTOVO
Sobota 19. mája
3. ročník Bambiriáda 2007 alebo Každý iný - všetci rovní. Deň hier a aktivít pre mládež.
Nedeľa 20. mája o 14.30 h
Deň matiek – Program venovaný všetkým ženám - matkám.
Nedeľa 20. mája o 15.00 h
Talentárium 2007 – Miesto: amfiteáter Námestovo. Spevácka súťaž.
ARS Galéria Námestovo
Grafika a maľby Ľudmily Miklušičákovej – študentky 6. ročníka VŠUV Bratislava z triedy profesora akad. mal. Róberta Jančoviča. Výstavu si môžete pozrieť v ARS Galérii (6. poschodie obchodného domu Klinec) už len do 19. mája.

Skryť Vypnúť reklamu

Dolný Kubín
V máji každú nedeľu o 16.00 h
Májové tanečné nedele – Hviezdoslavovo námestie Dolný Kubín. Pre všetkých, ktorí sa chcú len pozrieť alebo sa aj naučiť rôzne tance. Nedeľa 20. mája – salsa, 27. mája – merengue. (V prípade nepriaznivého počasia sa akcia nekoná).
Štvrtok 17. mája
od 9.00 do18.00 h
Kubínske trhy 2007 - Hviezdoslavovo námestie Dolný Kubín.
Sobota 19. mája
Folklórny deň Kubína – Miesto: pri penzióne Koliba. Program: 10.00 – 12.00 h vystúpenie detských folklórnych súborov a skupín; 14.00 – 18.00 h vystúpenie skupín a súborov Rosnička, rosa, Prubanka, Flajšovan, Studnička, Lúčan, Orava, Charita, Jaro Zápočný a ľudová hudba zo Žaškova; 18.00 – 19.00 h folklórny súbor Vršatec z Dubnice nad Váhom; 19.00 – 22.00 h tanečná zábava pri ľudovej hudbe.
Podujatie sa koná pri príležitosti Mesto pre všetkých. Vstup na podujatia je voľný.

ZBIERKA
Pondelok 14. mája
,,Ďakujem, že si, mama“ - Miesto: Materské centrum Píšťalka v Dolnom Kubíne. Predaj špeciálnych pohľadníc ku Dňu matiek. Výťažok z podujatia je určený na podporu činnosti Materského centra Píšťalka.

Oravské osvetové stredisko
Utorok 15. mája o 15.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Miesto: OOS Dolný Kubín.
Sobota, nedeľa 19. – 20. mája
Workshop afrických bubnov - Dielne hry na djembe, premietanie filmu, seminár, koncert skupiny Afro Compana. Miesto: OOS Dolný Kubín.

Oravská galéria
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.

Slanický ostrov umenia
Denne 15. mája – 15. septembra
Zahájenie 34. sezóny na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie.
Lodná doprava na ostrov loďou Slanica premáva z prístavu Slanická Osada denne od 9.00 h do 16. 00 h (odchody z prístavu, posledný návrat do prístavu o 17.00 h). Plavba na ostrov a späť vrátane prehliadky expozícií na ostrove trvá cca 60 min. Minimálny počet osôb potrebný na uskutočnenie plavby je 15. Celkový počet miest na sedenie je 25. Kontakt na kapitána: 0905 915 108.

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.

Galéria ľudového rezbárstva v Babíne
Galéria ľudového rezbárstva založená z prác neprofesionálnych rezbárov, ktorí sa zúčastnili predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskeho sympózia v Babíne Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÉ MÚZEUM
Oravský hrad
Hrad je sprístupnený 1. – 31. mája od 8.30 do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, cez víkend je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
Florinov dom
Symbolika liturgických textílií – Výstava je sprístupnená do 14. mája.
Oravsko – Kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra. Pondelok - piatok: motorový vlak DH 120 + dobový osobný vagón). Sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo motorový vlak U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak je vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a mnoho ďalších dobových stavieb. Môžete ho navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h a v cez víkend od 10.00 do 15.30 h.
Hviezdoslavova hájovňa - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola epická báseň napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30. V nedeľu 10.30 – 18.00 h.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 2. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 3. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 4. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 7. Hygge ako životný štýl
 8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 846
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 38 019
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 367
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 311
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 867
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 808
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 280
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 192
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 056
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 927
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Peter vo videoklipe.

Petra inšpirovala k textu tragédia. Na Oravskej priehrade sa utopili bratranci.

23 h
Komjatnou auto už neprešlo.

Policajné sirény vystrašili Dolnokubínčanov i vodičov na ceste Brestovou.

23. jan
V Zábiedove skončilo približne sedemtisíc ton úletu.

V katastri Hladovky a Zábiedova skončilo 32-tisíc ton úletu z OFZ Istebné.

23. jan
V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

22. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

14 h

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Petra inšpirovala k textu tragédia. Na Oravskej priehrade sa utopili bratranci.

23 h

Už ste čítali?