voj športu urobiť veľa. Opýtali sme sa ho, aké sú jeho zámery a plány.
Ste na začiatku volebné obdobia. Avizovali ste plány na rozvoj trstenského športu. Ktoré to sú?
V prvom rade je to konsolidácia klubov – definovanie členskej základne. Máme množstvo športov, ktoré sa chcú rozvíjať a nejde im to len preto, lebo nemajú zdatných funkcionárov. Pre nich sme sa spoločne so športovou komisiou rozhodli zriadiť športový klub. Ten by mal integrovať všetky takéto športy. Tento týždeň plánujeme valné zhromaždenie. Ide o klub aerobiku, šachu, x-športu, bedmintonový a oddiel Skákajúcich bratov. Hlásia sa nám aj ďalšie športy.
Trstená je ako mesto na takej úrovni ako Tvrdošín. Dolný Kubín je predsa len bašta, kde sa mnoho záležitostí ohľadom športu rieši poloprofesionálne až profesionálne. Neobávate sa, že s prílevom ďalším športov vznikne príliš veľký tlak na mestský rozpočet?
Budem veľmi rád, ak budú nároky na rozpočet pre rozvoj športu stúpať. Neporovnával by som Trstenú s Tvrdošínom ani s Dolným Kubínom. Sme trošku špecifickí. Máme vynikajúce výsledky v športoch, ktoré Tvrdošín ani Dolný Kubín nemá. Dosahujeme úspechy na medzinárodnej úrovni. Vychádzame z určitej tradície.
Je výstavba športovísk prioritou?
Hľadáme investičné podmienky na vytvorenie športovísk. Prvé športovisko, o ktoré máme záujem, je malé viacúčelové ihrisko. Uchádzame sa o grant u splnomocnenca vlády Dušana Galisa. Verím, že komisia, ktorá to má na starosti, nás vyberie. Chceli by sme ho situovať do priestorov základnej školy, kde máme problém s realizáciou telesnej výchovy. Ihrisko vytvorí podmienky pre malý futbal, volejbal, basketbal. V Trstenej budeme mať prvý tenisový kurt. Dôležité je, že budeme vedieť vytvoriť podmienky pre športovanie aj vo večerných hodinách, pretože ihrisko bude pod umelým osvetlením. Máme však aj ďalšie plány súvisiace s výstavbou športovísk v meste. Dúfame, že sa nám podarí ukončiť 17-ročné obdobie výstavby futbalovej tribúny a jej interiéru.