Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Nový článok

Dolný Kubín – Bánová 6:0 (3:0)
Góly: M. Lejko 4, T. Jašica, J. Kubala (11m)
Domáci tím začal od úvodného hvizdu diktovať tempo hry. Už v 2. min po peknej krídelnej akcii otvoril skóre stretnutia strelou spoza šestnástky Jašica. Dobre hrajúce útočné duo domácich, Kubala – Jašica, sa veľmi dobre dopĺňalo a vytváralo si gólové príležitosti ako na bežiacom páse. Dve z nich premenil v gólový úspech Lejko a do šatní sa odchádzalo za stavu 3:0. Po prestávke došlo v domácom celku k dvom striedaniam, našťastie to nebolo kvôli zraneniu, ale kvôli štartu hráčov za A-mužstvo. Ani po striedaní v domácich radoch sa na priebehu hry nič podstatné nezmenilo. Výborný výkon domáci ešte prikrášlili troma gólmi a súpera poslali domov so šesťgólovou nádielkou. Dolnokubínčania naďalej pokračujú vo výborných výkonoch futbalovej jari, keď v piatich zápasoch nastrieľali súperom neuveriteľných 36 gólov.
Čadca – Námestovo 2:1 (1:0)
Gól: M. Réhm
V 1. polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo neprevyšovalo to druhé. Domáci išli do vedenia vďaka vlastnému gólu, ktorý si dali hostia hlavičkou. Po prestávke mal dve tutovky na kopačke Réhm, no proti domácemu gólmanovi nepochodil. Nevyužité šance mrzeli ešte viac, keď domáci pridali druhý ukľudňujúci gól. V závere Námestovčania aspoň skorigovali, no na bodový zápis to už nestačilo.
Dolný Kubín – Bánová 4:1 (1:1)
Góly: T. Babik 3, J. Vojtas
V prvom polčase domáci tím podal nedisciplinovaný výkon a za svoju ležérnosť pykal v 20. min, no do polčasového hvizdu dokázal ešte odpovedať. Po zmene strán sa priebeh hry totálne zmenil, domáci ovládli celé ihrisko a ich kombinačný futbal slávil úspech hneď v úvode. Autorom vedúceho gólu bol Tomáš Babík. Svoju prevahu korunovali Dolnokubínčania ešte dvoma presnými zásahmi. O oba sa postaral Tomáš Babík, čím zavŕšil svoj hattrick. Domáci zaznamenali už piate víťazstvo v rade a tabuľkou sa šplhajú čoraz vyššie.
Čadca – Námestovo 1:2 (0:1)
Góly: Š. Cubinek, Ľ. Verníček
Hosťujúce družstvo chcelo na Kysuciach potvrdiť vzrastajúcu formu a od úvodného hvizdu ukazovalo, kto bude pánom na ihrisku. Vedúci gól za hostí zaznamenal po prihrávke Trabalíka Cubinek, čo bolo aj zároveň jediným gólom v 1. polčase. Po zmene strán dostal Námestovo do dvojgólového trháku Verníček a i keď domáci ešte zápas zdramatizovali, tri body si na Oravu odváža hosťujúci celok.

Zuberec – Predmier 3:4 (1:2)
Góly: O. Jurčo 2, R. Juráň
Družstvo spod Roháčov odohralo so svojím tabuľkovým susedom vyrovnanú partiu. Domácich nepodržal v dôležitých situáciách brankár a keď sa pridali ešte dobre postavené tyčky svätyne hostí, šťastnejší po zápase boli hostia z Predmieru.

Trebostovo – Bziny 5:0 (3:0)
Hostia podali opäť podpriemerný výkon s množstvom nepresností, čo súper dokonale využil.
Tvrdošín – Iľanovo 1:0 (1:0)
Gól: M. Šangala
Domáci dorastenci sa proti súperovi z ľahšieho súdka po celý zápas trápili a o ich najtesnejšom víťazstve rozhodla umiestnená strela k tyči v podaní Mária Šangalu.
Nižná – Vrútky 3:0 (1:0)
Góly: L. Matejek 2, M. Rošťák
Po veľmi dobrej kolektívnej hre a bojovnosti celého kolektívu, nižnianski dorastenci po zásluhe zvíťazili.
T. Teplice – Rabča 3:2 (1:2)
Góly: J. Kvasňák st. 2
Hosťujúce družstvo prekvapujúco viedlo už 0:2 na pôde lídra súťaže, no potom domáci zavelili k obratu a troma presnými zásahmi otočili nepriaznivý výsledok.
Or. Jasenica – B. Potok 2:1 (1:1)
Góly: M. Trabalík, M. Zanovit
Hosťom sa podarilo už v 5. min vsietiť vedúci gól, no od tohto momentu domáci tím vyvinul obrovský tlak na súpera, z ktorého vyťažil dva presné zásahy.
Trstená – Sučany 2:0 (2:0)
Góly: L. Púčik 2
Hoci domáci tím nastúpil v oklieštenej zostave, podal bojovný výkon, za ktorý tréner chlapcom ďakuje. Týmto ďalším ziskom troch bodov predĺžila Trstená víťaznú šnúru už na päť zápasov a naďalej sa udržuje v hre o postup.

R. Sobota – Dolný Kubín 0:6 (0:1)
Góly: M. Bartoš 2, J. Otruba 2, T. Hutko, M. Kutlík
Hosťujúci tím cestoval do Rimavskej Soboty s jednoznačným cieľom – odviezť si všetky body, čo sa mu aj nakoniec podarilo. Dolnokubínčania mali po celý zápas opraty hry pevne v rukách a už v 6. min sa hostia ujali vedenia, keď Kasanický vysunul Otrubu a ten popri brankárovi otvoril skóre stretnutia. Hosťujúci celok aj naďalej hýril aktivitou a do polčasového hvizdu si vypracoval ešte štyri čisté gólové šance, no už bez gólového efektu. Tú najväčšiu príležitosť spálil v závere polčasu Bartoš, keď nepochopiteľne z hranice jedenástky prestrelil domácu svätyňu. V 2. polčase vyšiel hosťom nástup a po prihrávke Kasanického, Otruba ponad bezmocného gólmana zvýšil na 0:2. Tento moment priniesol do radov Dolného Kubína ukľudnenie a hru mali jednoznačne vo svojej moci. Na 0:3 dával Kutlík a v 50. min Hutko krížnou strelou hostí dostal už do štvorgólového trháku. Piaty a šiesty úspech hostí zaznamenal Bartoš, keď najprv premenil samostatný nájazd a skóre zápasu uzavrel nechytateľnou strelou z priameho kopu.
R. Sobota – Dolný Kubín 0:5 (0:2)
Góly: J. Buška 2, T. Verníček 2, J. Chomistek
Podľa očakávania od úvodného hvizdu dominovali hostia, ktorým výborne vyšiel vstup do stretnutia. O oba rýchle góly z krídelných priestorov sa postaral Buška. Hostia aj naďalej udávali tempo hry, no ďalšie góly prišli až po prestávke. Peknú akciu hosťujúceho tímu zakončil krížnou strelou Chomistek. Potom prišli chvíľky Verníčka, ktorí sa prezentoval dvoma slalomovými akciami, keď obišiel všetko čo mu stálo v ceste a stanovil výsledok na konečných 0:5.

Trstená – V. Rovné 2:1 (1:1)
Góly: E. Ondrík, P. Gočal
Úvodné minúty zápasu patrili domácemu celku, no aj napriek územnej prevahe inkasoval ako prvý. Domácich to nepoložilo a ešte do polčasu vyrovnali. V 2. polčase prejavili väčšiu túžbu za víťazstvom domáci žiaci, čo sa im aj v konečnom dôsledku podarilo.
Námestovo – Krásno 7:0 (2:0)
Góly: J. Kurtulík 2, L. Slovík 2, J. Gorčák, R. Jagnešák, M. Majchrák
Do Námestova pricestoval predposledný celok tabuľky a očakával sa jednoznačný priebeh. Domáci papierové prognózy do bodky naplnili a svojmu súperovi nadelili sedem kúskov.
Bytča – Dlhá 6:1 (2:1)
Gól: M. Chomistek
Oravské družstvo držalo krok s domácimi iba v prvej štyridsaťpäťminútovke. Po obrátke inkasovali hostia v priebehu 10 minút štyri góly a o výsledku bolo rozhodnuté.

Trstená – V. Rovné 4:0 (2:0)
Góly: M. Šurina 2, J. Železniak, Ľ. Lepáček
Domáce družstvo odohralo výborný zápas, ktorý vyšperkovalo štyrmi prekrásnymi gólmi. Pochvalu si zaslúži celý tím, no predovšetkým strelec dvoch gólov Martin Šurina.
Námestovo – Krásno 7:0 (3:0)
Góly: G. Kurtulík 3, B. Lucháva, J. Hvoľka, P. Gočal, S. Kurtulík
V úvode stretnutia mali hostia možnosť pokutového kopu, no ten bravúrne zlikvidoval gólman Poništiak. Tento moment domácich motivoval natoľko, že hostí už nepustili na dostrel domácej svätyne a na ihrisku jednoznačne dominovali.
Bytča – Dlhá 7:1 (3:0)
Gól: P. Zrnčík
Oba polčasy boli v réžii domáceho celku, ktorý to aj gólovo zúročil. Jediný čestný úspech hostí zaznamenal v 2. dejstve Patrik Zrnčík, čo však nezmiernilo vysokú prehru.

Nižná – Or. Veselé 0:7 (0:3)
Góly: Kurek 4, Pňaček 3
O výsledku rozhodla predovšetkým výšková prevaha na strane hostí. Okrem toho domácemu tímu chýbali až piati hráči základnej zostavy.
Lokca – Z. Poruba 0:0
Stretnutie priemernej úrovne, kde domáci mali v 2. polčase miernejšiu prevahu, no bez výraznejšej gólovej príležitosti. Naopak, hostia mohli v posledných minútach strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no výborným zákrokom bol proti domáci gólman.
Rabča – Tvrdošín 0:4 (0:3)
Góly: A. Dubovský 2, T. Ferenčík, Ľ. Pikna
Do súboja oravských tímov vstúpil domáci celok veľmi zle a po úvodnej desaťminútovke už prehrával 0:3. V 2. polčase sa domáci vzchopili, no na lídra súťaže to nestačilo.
Liesek – Vrútky odložené na 8. 5. 2007
Nižná – Or. Veselé 1:1 (0:0)
Góly: J. Tomaga – M. Stašák
Oba oravské celky sa postarali o vysokú úroveň stretnutia a konečná remíza je spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku.
Lokca – Z. Poruba 2:2 (2:2)
Góly: A. Lech 2
Celá gólová úroda sa zrodila iba v 1. polčase a to po dva presné zásahy na oboch stranách. Vyhrať mohli obidve mužstvá, no konečná remíza je spravodlivá.
Rabča – Tvrdošín 3:5 (1:2)
Góly: P. Gužík 2, Adamčík – P. Huraj 2, Gonda, M. Gregorec, vlastný
Diváci, ktorí prišli na zápas, videli nevídanú gólovú prestrelku a množstvo ďalších nevyužitých šancí na oboch stranách. Po konečnom hvizde boli šťastnejší hostia, ktorí si tak upevnili pozíciu lídra súťaže.