Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

KINÁ
Kino Choč Dolný Kubín
Po 30. apríla o 18.30 h
Darwinova nočná mora - Zvláštny druh dravej ryby, okúňa nílskeho, bol kedysi v 60. rokoch skúšobne vypustený do Viktóriinho jazera. Z vedeckého experimentu sa stala biologická katastrofa: okúň sa premnožil a vyhubil ostatné druhy rýb žijúce v tamojších vodách. Okúne zaujali európskych obchodníkov a stali sa výnosným predmetom podnikania. zatiaľ čo lietadlá z Afriky vozia do Európskej únie rybie mäso prvotriednej kvality, domorodí Afričania žijú zo skazených zvyškov, trpia hladom a umierajú na podvýživu. Denne prilietavajú lietadlá prevažne z Európy, aby odvážali mnohotonové náklady rýb späť. Z Európy ˝za odmenu˝ prúdia zbrane, distribuované do tých oblastí kontinentu, kde sa práve bojuje. MP od 12 rokov
St, št 2. – 3. mája o 18.30 h
Moja super Ex – Superhrdinka G-Girl to veru nemá jednoduché. Nadprirodzené schopnosti sú fajn a umožnia vám nakopať zadok každému zločincovi, ale nájsť si v tomto svete zloduchov a ostatných hrdinov poriadneho chlapa, to je takmer pokus o nemožné. A tak sa rozhodne pre zakríknutú brunetku Jenny, ktorá si zaumieni nájsť si partnera medzi smrteľníkmi. Návrhár Matt má iný život. Je to šikovný pracant, ale skúseností so ženami má pomenej. Jenny a Matt spolu začnú chodiť a obaja sú relatívne spokojní. Ona má konečne muža na spolužitie, on krásnu ženu a všetko vyzerá byť idylické... MP od 12 rokov.
Pia, so, ne 4. – 6. mája o 18.30 h
Odsúdení zomrieť – (Utajené more 2) - Šestica mladých atraktívnych ľudí sa vyberie na dobrodružnú plavbu loďou, ktorá sa v jednom okamihu zmení na peklo. Neškodné kúpanie v opojení radosti razom vyústi v desivé stíchnutie po zistení, že nikto zo zúčastnených pred zoskokom do vody nepomyslel na skutočnosť, že rebrík na spiatočnú cestu ostal zložený na jachte. Šestica sa preto ocitne napospas osudu, zhruba meter od dosiahnutia paluby. MP od 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Kultúra Námestovo
Ut 1. mája o 10.00 h
Príbeh žraloka – Podvodný svet v kreácii DreamWorksu má svoje pravidlá, svoj život a jeho kolobeh a najmä ako-tak fungujúci svet kastovníctva, v ktorom každý hrá vlastnú rolu. Vo vraku veľkej lode sídli partia žralokov-mafiánov, ktorí vládnu oceánu resp. majú posledné slovo a posledný hryz. Kto sa im vzoprie, rýchlo skončí ich v žalúdku. Každá správna žraločia mafiánska rodina musí pomýšľať na budúcnosť a na prevzatie impéria novou generáciou. Vie to aj Don Lino, ale pri pohľade na dvojicu svojich synov ho dusí pýcha (pri pohľade na ostrého Frankieho) a súčasne ho šľak poráža (pri mäkosrdcom Lennym). Lenže impérium treba prenechať obom synom, nerobiť výnimky, a tak sa Lenny postupne pokúša byť aspoň trochu krvilačným a urobiť tatkovi radosť... MP
St 2. mája o 18.00 h
Obsluhoval jsem anglického krále – Ján Dítě (Oldřich Kaiser) je po 15 rokoch väzenia prepustený na slobodu. Odchádza do pohraničnej oblasti, kde rekonštruuje starý podnik, dláždi cestu. Nachádza tu profesora (Milan Lasica) hľadajúceho dobre znejúce stromy na vypílenie, a dievča z polepšovne (Zuzana Fialová), ktorá sa tu ocitla nevedno ako. Ján sa uchýli do svojej izby, rozostaví zrkadlá a začne rozprávať príbehy zo svojej bohatej minulosti. Na začiatku má jeden cieľ – obsluhovať ľudí, hoci len predávať párky na železničnej stanici. A postupne stúpať nahor. Jan Dítě sa dostáva do výčapu, z ktorého si sem-tam odskočí do verejného domu. A potom do hotela obsluhovať podnikateľov, ktorí tu robia ťažký biznis alebo generálov v rozmarnej chvíľke. Napokon zakotví v Prahe v hoteli Paríž, kde získa aj rád habešského cisára. A zas ide o dom ďalej. Ale stále nezabúda na svoj pôvodný sen – stať sa postupne milionárom a popritom sa oženiť... MP od 12 rokov.
So, ne 5. – 6. mája o 18.00 h
Prázdniny pána Beana - Katastrofa dostala svoj vlastný pas. Pôvodne chcel Mr. Bean (Rowan Atkinson) na francúzskej riviére iba nachytať trocha bronzu a zopár dní si oddýchnuť. Život tohto večného smoliara však ani mimo hraníc Veľkej Británie nijako nešetrí. Komédia. MP od 12 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Mier Trstená
Ne 6. mája o 19.00 h
Smrtiaca nenávisť 2 - Nenávis sa odpútala z jedného konkrétneho miesta a zabíja všade. Nenávisť sa opäť preberá k činnosti, po príchode Kareninej sestry Aubrey Davis. Tá spolu s novinárom pátra po príčinách záhadných vrážd a zmiznutí. Spoločne zisťujú prekvapivé informácie, ktoré ich vedú k minulosti zabitej ženy Kayako. Vo filme sa prelínajú tri príbehy kde v jednom z nich mladé stredoškoláčky navštívia dom, kde prebýva nenávisť. Nenávisť sa aj vďaka nim začína šíriť na iných ľudí. MP od 15 rokov.

Kino Javor
Pia 4. mája o 18.00 h
Malá Miss Sunshine - Príbeh sa točí najmä okolo šesťročnej Olivie, dievčatka s pár kilami navyše, no s odhodlaním zúčastniť sa na súťaži Miss Sunshine v Kalifornii. A hoci skončila v oblastnom kole na druhom mieste, usmialo sa na ňu šťastie, pretože dievčatko z prvého miesta sa prepchalo liekmi na chudnutie a Olivia postúpila namiesto neho. A tak sa rodina rozhodne vydať cez kus Ameriky a splniť dcérke vytýčený cieľ... MP

Skryť Vypnúť reklamu

Žaškov
So 5. mája o 9.00 h v obci Žaškov
Furmanské preteky – Uvidíte živý sprievod, ťahanie dreva na presnosť, najrýchlejší pár cez prekážky, súťaž o najsilnejšieho koňa, hudbou vás zabaví DJ Šarkan. Po skončení bude tanečná zábava.

MsKS Dolný Kubín
Po 30. apríla o 13.00 h
Kubínske krpčeky - Krajský festival detských folklórnych súborov. Miesto: sála MsKS Dolný Kubín.
So, ne 5. – 6. mája o 19.00 h
Lúčnica – Vystúpenie umeleckého súboru. Miesto: divadelná sála MsKS Dolný Kubín

PREZENTÁCIA
Piatok 4. mája od 12.00 do 18.00 h, ZŠ a. Radlinského (Cirkevná škola Bysterec ).
Prezentácia bezlepkových výrobkov – Možnosť kúpy výrobkov aj literatúry. Vstup voľný. Súčasťou je aj Burza detských a tehotenských vecí.
Vo štvrtok 3. mája je zber vecí od 15.00 – 19.00 h (v prípade záujmu o predaj vecí prineste si aj 2x zoznam vecí).
Piatok 4. mája 10.00 – 19.00 predaj vecí. Nepredané veci si môžete vyzdvihnúť v piatok 4. mája v čase 19.00 – 20.00 h, nevyzdvihnuté veci MC Píšťalka daruje NsP L. N. Jégé v DK.

VÝSTAVA
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava je sprístupnená od 1. do 30. mája v MsKS Dolný Kubín.
ZŠ A. Radlinského
Dolný Kubín
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
Dom kultúry Námestovo
Št 3. mája o 16.00 h
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Ing. Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií spojená s vernisážou. Výstava potrvá do 31. mája.
ARS Galéria Námestovo
Grafika a maľby Ľudmily Miklušičákovej – Študentka 6. ročníka VŠUV Bratislava u pána profesora akad. mal. Róberta Jančoviča. Výstavu si môžete pozrieť v ARS Galérii ( 6. poschodie, OD Klinec) do 19. mája.
Oravské osvetové
stredisko
Výtvarné spektrum 2007 – Výber prác na 47. ročník postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorivosti sa koná 30. mája počas celého dňa v OOS Dolný Kubín.

Oravská Galéria
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená od 4. mája do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená od 4. mája do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.
Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva založená z prác účastníkov predchádzajúcich 5 ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÉ MÚZEUM
Oravský hrad – Hrad je sprístupnený 1. – 31. mája od 8.30 do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h , cez víkend je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
Florinov dom – Symbolika liturgických textílií – Výstava je sprístupnená do 14. mája.
Slanický ostrov umenia v Námestove – trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 2. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 3. Päť chýb pri zateplení strechy
 4. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 7. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 8. Bezbariérové vozidlo
 9. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 691
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 666
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 355
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 384
 5. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 12 274
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 594
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 556
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 469
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 336
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 109
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Už desaťročie si držia pozíciu najlepších

Slovenské vzpieranie spoznalo majstrov.

Dolnokubínski vzpierači vyhrali titul v extralige družstiev 10-krát za sebou.

Síce sa nehrá, ale mužstvo sa posilňuje

Dolnokubínsky hokejový klub ohlásil uplynulý týždeň novú brankársku posilu.

Do brány Dolného Kubína prichádza Erik Janek.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Muziku tvrdia kluby bez domácich ihrísk

Líder ôsmej ligy ŠK Sedem vstúpil na futbalovú scénu v roku 2018. Dve sezóny sa oťukal a teraz tvorí dobre vyladený orchester so skúsenými dirigentmi.

V Lomnej by mohli hrať znovu doma.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?