Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

KINÁ
Kino Choč Dolný Kubín
Po 30. apríla o 18.30 h
Darwinova nočná mora - Zvláštny druh dravej ryby, okúňa nílskeho, bol kedysi v 60. rokoch skúšobne vypustený do Viktóriinho jazera. Z vedeckého experimentu sa stala biologická katastrofa: okúň sa premnožil a vyhubil ostatné druhy rýb žijúce v tamojších vodách. Okúne zaujali európskych obchodníkov a stali sa výnosným predmetom podnikania. zatiaľ čo lietadlá z Afriky vozia do Európskej únie rybie mäso prvotriednej kvality, domorodí Afričania žijú zo skazených zvyškov, trpia hladom a umierajú na podvýživu. Denne prilietavajú lietadlá prevažne z Európy, aby odvážali mnohotonové náklady rýb späť. Z Európy ˝za odmenu˝ prúdia zbrane, distribuované do tých oblastí kontinentu, kde sa práve bojuje. MP od 12 rokov
St, št 2. – 3. mája o 18.30 h
Moja super Ex – Superhrdinka G-Girl to veru nemá jednoduché. Nadprirodzené schopnosti sú fajn a umožnia vám nakopať zadok každému zločincovi, ale nájsť si v tomto svete zloduchov a ostatných hrdinov poriadneho chlapa, to je takmer pokus o nemožné. A tak sa rozhodne pre zakríknutú brunetku Jenny, ktorá si zaumieni nájsť si partnera medzi smrteľníkmi. Návrhár Matt má iný život. Je to šikovný pracant, ale skúseností so ženami má pomenej. Jenny a Matt spolu začnú chodiť a obaja sú relatívne spokojní. Ona má konečne muža na spolužitie, on krásnu ženu a všetko vyzerá byť idylické... MP od 12 rokov.
Pia, so, ne 4. – 6. mája o 18.30 h
Odsúdení zomrieť – (Utajené more 2) - Šestica mladých atraktívnych ľudí sa vyberie na dobrodružnú plavbu loďou, ktorá sa v jednom okamihu zmení na peklo. Neškodné kúpanie v opojení radosti razom vyústi v desivé stíchnutie po zistení, že nikto zo zúčastnených pred zoskokom do vody nepomyslel na skutočnosť, že rebrík na spiatočnú cestu ostal zložený na jachte. Šestica sa preto ocitne napospas osudu, zhruba meter od dosiahnutia paluby. MP od 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Kultúra Námestovo
Ut 1. mája o 10.00 h
Príbeh žraloka – Podvodný svet v kreácii DreamWorksu má svoje pravidlá, svoj život a jeho kolobeh a najmä ako-tak fungujúci svet kastovníctva, v ktorom každý hrá vlastnú rolu. Vo vraku veľkej lode sídli partia žralokov-mafiánov, ktorí vládnu oceánu resp. majú posledné slovo a posledný hryz. Kto sa im vzoprie, rýchlo skončí ich v žalúdku. Každá správna žraločia mafiánska rodina musí pomýšľať na budúcnosť a na prevzatie impéria novou generáciou. Vie to aj Don Lino, ale pri pohľade na dvojicu svojich synov ho dusí pýcha (pri pohľade na ostrého Frankieho) a súčasne ho šľak poráža (pri mäkosrdcom Lennym). Lenže impérium treba prenechať obom synom, nerobiť výnimky, a tak sa Lenny postupne pokúša byť aspoň trochu krvilačným a urobiť tatkovi radosť... MP
St 2. mája o 18.00 h
Obsluhoval jsem anglického krále – Ján Dítě (Oldřich Kaiser) je po 15 rokoch väzenia prepustený na slobodu. Odchádza do pohraničnej oblasti, kde rekonštruuje starý podnik, dláždi cestu. Nachádza tu profesora (Milan Lasica) hľadajúceho dobre znejúce stromy na vypílenie, a dievča z polepšovne (Zuzana Fialová), ktorá sa tu ocitla nevedno ako. Ján sa uchýli do svojej izby, rozostaví zrkadlá a začne rozprávať príbehy zo svojej bohatej minulosti. Na začiatku má jeden cieľ – obsluhovať ľudí, hoci len predávať párky na železničnej stanici. A postupne stúpať nahor. Jan Dítě sa dostáva do výčapu, z ktorého si sem-tam odskočí do verejného domu. A potom do hotela obsluhovať podnikateľov, ktorí tu robia ťažký biznis alebo generálov v rozmarnej chvíľke. Napokon zakotví v Prahe v hoteli Paríž, kde získa aj rád habešského cisára. A zas ide o dom ďalej. Ale stále nezabúda na svoj pôvodný sen – stať sa postupne milionárom a popritom sa oženiť... MP od 12 rokov.
So, ne 5. – 6. mája o 18.00 h
Prázdniny pána Beana - Katastrofa dostala svoj vlastný pas. Pôvodne chcel Mr. Bean (Rowan Atkinson) na francúzskej riviére iba nachytať trocha bronzu a zopár dní si oddýchnuť. Život tohto večného smoliara však ani mimo hraníc Veľkej Británie nijako nešetrí. Komédia. MP od 12 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Mier Trstená
Ne 6. mája o 19.00 h
Smrtiaca nenávisť 2 - Nenávis sa odpútala z jedného konkrétneho miesta a zabíja všade. Nenávisť sa opäť preberá k činnosti, po príchode Kareninej sestry Aubrey Davis. Tá spolu s novinárom pátra po príčinách záhadných vrážd a zmiznutí. Spoločne zisťujú prekvapivé informácie, ktoré ich vedú k minulosti zabitej ženy Kayako. Vo filme sa prelínajú tri príbehy kde v jednom z nich mladé stredoškoláčky navštívia dom, kde prebýva nenávisť. Nenávisť sa aj vďaka nim začína šíriť na iných ľudí. MP od 15 rokov.

Kino Javor
Pia 4. mája o 18.00 h
Malá Miss Sunshine - Príbeh sa točí najmä okolo šesťročnej Olivie, dievčatka s pár kilami navyše, no s odhodlaním zúčastniť sa na súťaži Miss Sunshine v Kalifornii. A hoci skončila v oblastnom kole na druhom mieste, usmialo sa na ňu šťastie, pretože dievčatko z prvého miesta sa prepchalo liekmi na chudnutie a Olivia postúpila namiesto neho. A tak sa rodina rozhodne vydať cez kus Ameriky a splniť dcérke vytýčený cieľ... MP

Skryť Vypnúť reklamu

Žaškov
So 5. mája o 9.00 h v obci Žaškov
Furmanské preteky – Uvidíte živý sprievod, ťahanie dreva na presnosť, najrýchlejší pár cez prekážky, súťaž o najsilnejšieho koňa, hudbou vás zabaví DJ Šarkan. Po skončení bude tanečná zábava.

MsKS Dolný Kubín
Po 30. apríla o 13.00 h
Kubínske krpčeky - Krajský festival detských folklórnych súborov. Miesto: sála MsKS Dolný Kubín.
So, ne 5. – 6. mája o 19.00 h
Lúčnica – Vystúpenie umeleckého súboru. Miesto: divadelná sála MsKS Dolný Kubín

PREZENTÁCIA
Piatok 4. mája od 12.00 do 18.00 h, ZŠ a. Radlinského (Cirkevná škola Bysterec ).
Prezentácia bezlepkových výrobkov – Možnosť kúpy výrobkov aj literatúry. Vstup voľný. Súčasťou je aj Burza detských a tehotenských vecí.
Vo štvrtok 3. mája je zber vecí od 15.00 – 19.00 h (v prípade záujmu o predaj vecí prineste si aj 2x zoznam vecí).
Piatok 4. mája 10.00 – 19.00 predaj vecí. Nepredané veci si môžete vyzdvihnúť v piatok 4. mája v čase 19.00 – 20.00 h, nevyzdvihnuté veci MC Píšťalka daruje NsP L. N. Jégé v DK.

VÝSTAVA
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava je sprístupnená od 1. do 30. mája v MsKS Dolný Kubín.
ZŠ A. Radlinského
Dolný Kubín
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
Dom kultúry Námestovo
Št 3. mája o 16.00 h
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Ing. Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií spojená s vernisážou. Výstava potrvá do 31. mája.
ARS Galéria Námestovo
Grafika a maľby Ľudmily Miklušičákovej – Študentka 6. ročníka VŠUV Bratislava u pána profesora akad. mal. Róberta Jančoviča. Výstavu si môžete pozrieť v ARS Galérii ( 6. poschodie, OD Klinec) do 19. mája.
Oravské osvetové
stredisko
Výtvarné spektrum 2007 – Výber prác na 47. ročník postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorivosti sa koná 30. mája počas celého dňa v OOS Dolný Kubín.

Oravská Galéria
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená od 4. mája do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená od 4. mája do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.
Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva založená z prác účastníkov predchádzajúcich 5 ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÉ MÚZEUM
Oravský hrad – Hrad je sprístupnený 1. – 31. mája od 8.30 do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h , cez víkend je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
Florinov dom – Symbolika liturgických textílií – Výstava je sprístupnená do 14. mája.
Slanický ostrov umenia v Námestove – trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 2. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 3. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 4. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 6. Ani najlepšia mama nevie, čo sa deje v tele jej dieťatka
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model
 9. Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti
 10. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 1. Mačka, ktorá žerie ľudí, kakajúce polienko, pavúky na stromčeku
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Dopyt po bytoch stúpa, ponuka bytov sa neustále zmenšuje
 4. Tatranský buk je Stromom roka 2021
 5. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 6. BLACK FRIDAY: Nakupujte výhodne prírodné produkty
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 9. Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém
 10. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 28 271
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 10 388
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 365
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 5 349
 5. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 059
 6. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 2 486
 7. Obľúbená kozmetika, lieky a doplnky stravy so zľavou až 50% 2 377
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 241
 9. TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick 1 874
 10. Ako predísť intímnym problémom? Vyvolať ich môže aj bežná vložka 1 782

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Dúležité hláseňí
 2. Věra Tepličková: Bolo, nebolo alebo O kráľovstve, kde prestalo platiť, že niečo je vždy za niečo
 3. Simona Rezníčeková: V lotosovom sede na nesprávnej hore
 4. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 5. Barbora Kujundžić: Výchova detí ako výstup na Mount Everest
 6. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 7. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 8. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 431
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 223
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 313
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 439
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 923
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 048
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 239
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 917
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Pátranie po nezvestnom Petrovi zo Zákamenného.

Peter sa z tohto sveta rozhodol odísť dobrovoľne.


15 h
Ručne maľované vianočné ozdoby

Tohtoročné Vianoce v Trstenej sú vyzdobené po novom, no predsa tradičnejšie ako inokedy.


22 h
Pátranie po nezvestnom Petrovi Klimčíkovi zo Zákamenného.

Na dnešnú nočnú pátraciu akciu prišlo viac ako 130 dobrovoľníkov, prehľadávajú lesy okolo dediny.


26. nov
Ručne maľované vianočné ozdoby

Tohtoročné Vianoce v Trstenej sú vyzdobené po novom, no predsa tradičnejšie ako inokedy.


22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Peter sa z tohto sveta rozhodol odísť dobrovoľne.


15 h

Pacienti sa cítia ako víťazi, že covid prežili nezaočkovaní. Nedochádza im, že ľudia čakajú na operácie, hovorí.


26. nov

Doteraz sme mali na pľúcnej ventilácii 19 pacientov. Neprežil nikto, hovorí Peter Kirschner, primár infekčného oddelenia.


26. nov

Internetovú kampaň podporili aj známe osobnosti slovenskej alternatívnej hudby.


26. nov

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Dúležité hláseňí
 2. Věra Tepličková: Bolo, nebolo alebo O kráľovstve, kde prestalo platiť, že niečo je vždy za niečo
 3. Simona Rezníčeková: V lotosovom sede na nesprávnej hore
 4. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 5. Barbora Kujundžić: Výchova detí ako výstup na Mount Everest
 6. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 7. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 8. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 431
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 223
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 313
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 439
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 923
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 048
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 239
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 917
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu