L. Štiavnica – Tvrdošín 3:1 (0:1)
Góly: Sirota
ŽK: Baláž
Zostava: Kazík, Repka, Hradský, Medvecký (Marton), Baláž (R. Palider), Martini, Sedúch, Jamečný, Sirota, Novák (Hutira), A. Palider
Domáce mužstvo začalo stretnutie nakopávanými loptami a zatlačil hosťujúci celok na ich polovicu. Obrana Tvrdošína však v týchto momentoch stála skalopevne. Vážnejších chýb sa nedopustila. Hostia z Oravy sa druhýkrát dostávajú na súperovu polovicu v 26. min, pričom z akcie vyťažujú rohový kop. Loptu si stavia Sedúch a Sirota hlavou nechytateľne skóruje. Domáci nemenia taktiku. Neustále nakopávajú lopty. V 35. min sa do šance dostáva domáci Švárny, ale brankár Kazík bol na mieste. V 38. min mohli Tvrdošínčania zveľadiť svoj náskok, ale Palider zle realizoval finálnu prihrávku. Ďalšiu šancu zahodil Novák, keď v danej chvíli mohol prenechať loptu Sirotovi. Ku koncu polčasu si L. Štiavnica vytvorila evidentný tlak. V poslednej minúte vykopával loptu z bránkovej čiary hosťujúci Medvecký.
Z nepochopiteľných dôvodov prestali Tvrdošínčania v druhom polčase behať. L. Štiavnica si vytvorila tlak, čím prinútila Oravcov kopiť chyby. Prvý gól v tvrdošínskej sieti bol priamou reakciou na zlý výkop brankára Kazíka v 52. min a nepokrytí útočníkov domácich. O päť minút neskôr sa slabo hrajúci F. Novák objavil sám pred brankárom L. Štiavnice, ale triafa iba jeho nohy. V 68. min chybovala dvojica hosťujúcich hráčov Kazík, Baláž a Štiavnica sa ujíma vedenia. Dvadsať minút pred koncom riadnej hracej doby zahrávajú Tvrdošínčania rohový kop Sedúchom, ale Novák v čistej šanci netriafa bránu. O tri minúty neskôr poisťujú domáci náskok po štandartnej situácii od Švárneho. Brankár L. Kazík inkasoval z pohľadu prítomných lacný gól. Dve za sebou nasledujúce šance zahadzuje tvrdošínsky Marton desať minút pred koncom. Päť minút pred koncom nastreľuje Jamečný brvno po rohu Sirotu.
Hra Tvrdošínčanov pôsobí podľa ich hlavného trénera, akoby nechceli dať gól. Vytvárajú skupinky a nechcú si vzájomne prihrávať. Pokiaľ nebudú ťahať za jeden koniec, víťazstvá sa im budú postupne vzďaľovať. Na šance síce Tvrdošínčania vyhrali, ale na šance sa nehrá. Jozef Ženčuch

Turč. Štiavnička - Or. Jasenica 1:0 (0:0)
Zostava hostí: P. Žofaj, L. Kubizna, V. Madleňák, Skočík, D. Kaprálik, M. Feranec, Binek, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, J. Godiš ml., V. Feranec, striedali: Škombár, Ľ. Madleňák.
Na Turci sa hral v prvom polčase bezzubý futbal zväčša v strede ihriska. Prvú vážnejšiu príležitosť mali domáci. V 12. min P. Žofaj s prehľadom chytil umiestnenú strelu z 20 m smerujúcu k žrdi. Zlom v stretnutí nastal v 26. min, kedy sa D. Kaprálik zrazil s obrancom Turčianskej Štiavničky a musel byť ošetrený v nemocnici. Zakrátko po zmene strán sa prítomní diváci dočkali aj gólu. V 52. min útočník domácich bez problémov umiestnil do brány centrovanú loptu - 1:0. Hostia sa snažili, no nezvládali určité herné situácie. Celkovo to bolo slabé stretnutie. Duel hluchého so slepým tak vyšiel lepšie hostiteľom, ktorí taktiež potrebujú body na záchranu ako ich súper. Pod prehru Oravskej Jasenice sa podpísala aj neúčasť šiestich hráčov základnej zostavy. Na záver treba vyzdvihnúť výborný výkon rozhodcovského tria. Mário Madleňák

Nižná – Stráňavy 1:3 (0:1)
Góly: Roman Šeling
ŽK: Roman Chladný, Daňa, Roman Šeling, Žák
Zostava domácich: Kulošťák, Roman Chladný, Adámus, Petričko, Bažík, Tomáš Chladný, Marek Kuboš, Daňa, Matejek, Dedinský, Roman Šeling Striedali: Pavol Šeling, Žak, Dávid Brčák
Diváci mali možnosť vidieť len priemerný zápas. V 15. min mali hostia prvú šancu, keď rozhodca odpískal po faule v pokutovom území jedenástku. Napriek veľkej šanci Kulošťák loptu chytil. Neskôr, v 24. min po štandardnej situácii otvoril skóre nekrytý hosťujúci obranca. Nižná dokázala vyrovnať skóre v 54. min. Ale už v 61. min hostia opäť viedli, keď hráč hostí prešiel po pravej strane a odcentroval po zemi. Útočník hostí sa zrazil s brankárom, lopta ale prešla cez brankára a nasledovala dorážka. Nižná potom otvorila hru, vyskytli sa aj nejaké šance, ale všetky zostali nepremenené. Rozhodcovia mali odpískať dva pokutové kopy, ale nestalo sa tak. Po jednej takej situácii nasledoval protiútok a zvýšenie stavu na 1:2, keď útočník hostí dokázal prekonať Kulošťáka až na tretíkrát. V hre bolo poznať, že stále vládne boj o 2. vypadajúceho. Aj keď rozhodcovia podali slabý výkon, výsledok je spravodlivý. Pavol Cabada
Ostatné zápasy: Oščadnica – Valča 2:2 (0:0), . Makov – Dúbrava 4:0 (0:0), Belá Dulice – S. Bystrica 0:0. Trebostovo – K. Lieskovec 1:0 (1:0)

Góly: Lukáš Jendrišek 2
Zostava domácich: Jančo, Vitek, Letašík, Maniak, Pazúrik, Hvoľka, Koleják, Machajda, Jendrišek, Marcel Bednár, Miroslav Bednár Striedali: Václavík, Kubačka
Diváci mali možnosť vidieť dva úplne iné polčasy. Prvý gól skončil v bráne hostí na začiatku zápasu. Skoro celý polčas sa nič nedialo, až koncom polčasu lopta rozvlnila opäť hosťujúcu sieť. Trstená mala k víťazstvu ďaleko, ale dvoma brejkami to dokázala otočiť. Hra bola vyrovnaná, ale v nadstavenom čase v 94. min Poruba zvýšila na 3:2. Posledný gól bol nešťastný, remíza by bola spravodlivejšia. Vojtech Fukas

Zuberec – Lisková 2:1 (2:1)
Góly: Hucík, T. Šiška
ŽK: T. Šiška, E. Šiška, Hucík, Jurčo
Zostava: Flontek, T. Šiška, Hucík, M. Šiška, E. Šiška, Jurčo, Sojčák, M. Filek, R. Juráň, Bažík, Maruniak, striedali: B. Juráň, Šišila, Tetík
V Zuberci sa stretli dva vyrovnané tímy, ktoré odohrali výbornú partiu. Domáci začali zápas výborne, keď v 12. min prešiel do pokutového územia Bažík, ktorý bol faulovaný a z následnej jedenástky Hucík bezpečne premenil. Zuberec mohol svoj náskok ešte zvýšiť, ale strela R. Juráňa skončila vedľa brány. Hostia z protiútoku v 24. min vyrovnali, keď z priameho kopu dobre namieril Adamčák. Domáci aj naďalej hýrili aktivitou, ktorá im priniesla gól. V 35. min sa lopta po osi Bažík Maruniak dostala k T. Šiškovi, ktorý bombou z 35 metrov trafil presne do šibenice. V druhom polčase mali viac hry hostia. Zuberčania mohli v 75. min poistiť svoje víťazstvo, ale hlavička B. Juráňa išla nad. Po tomto momente sa domáci uzavreli na svojej polovici, Liskovčania zo záverečného tlaku nič nevyťažili a tak si domáci pripísali cenné tri body.Milan Šiška

Ludrová – Žaškov 1:2 (1:0)
Góly za hostí: Kaplánek, Kováč
ŽK za hostí: Ondrík, Mikuš
Zostava: Buzák, Galo, Pavlovčík, T. Farko, Greguška, Bakoš, Kováč, Kaplánek, Mikuš, Ondrík, striedali: P. Farko, Púček
Žaškovčania po víťazstve doma nad Zubercom išli do Ludrovej s úmyslom uhrať aspoň jeden bod. No už v 8. min po chybe obrancu inkasovali gól. Po nevýraznom prvom polčase nastúpili hostia na ihrisko s jasným zámerom – zvrátiť stav zápasu vo svoj prospech. Podarilo sa im to, keď v 51. min Kaplánek a v 53. min Kováč umiestnili loptu za chrbát súperovho brankára. Žaškovskí futbalisti si za druhopolčasový výkon tri body skutočne zaslúžili. Hrali s nasadením, za ktoré im tréner vyjadril poďakovanie. Ján Drígeľ

Podbiel – Dražkovce 0:3 (0:0)
ŽK: Daniel Kanderka
Zostava: Oles, J. Mintál, Adamec, Ľ. Kanderka, Dávid Kanderka, Pafčo, Michalica, Daniel Kanderka, Turčák, J. Kanderka, R. Mintál, striedali: Betuštiak, Scheling
Hostia mali šancu už v 8. min, ale neprekonali domáceho brankára. V 24. min po chybe domácich išiel Dražkovčan sám na bránu, ale nepremenil. O dve minúty mali domáci šancu z priameho kopu, avšak netrafili bránu. Po polčase v 60. min hostia otvorili skóre. V 69. min kopali domáci priamy kop, avšak Mintál netrafil bránu. V 73. min hostia strieľajú druhý gól a o 2 minúty neskôr uzavreli skóre na konečných 0:3. Vladislav Scheling

Ostatné zápasy: Vrútky – Bešeňová 2:0 (1:0), Černová – Kláštor 3:3 (1:1), Palúdzka – Sučany 2:0 (1:0)