Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

D. Kubín – Č. Balog 6:0 (4:0)
Góly: M. Lejko 3, M. Kubala 2, T. Jašica
Oravci nastúpili na štvrtý zápas jari opäť zodpovedne a cieľ, ktorý si dali pred stretnutím, začali napĺňať už v druhej minúte. Autorom úvodného gólu bol po dobre zahranom trestnom kope Lejko. Domáci hráči aj naďalej vyvíjali na súpera tlak a bolo len otázkou času, kedy prídu ďalšie gólové úspechy. Do prestávky skórovali ešte trikrát, čím zavŕšili výbornú štyridsaťpäťminútovku. Aj po zmene strán hral hosťujúci celok s domácimi otvorenú partiu, čo Dolnému Kubínu iba vyhovovalo. Do konečného hvizdu vsietili domáci ešte dva góly a naďalej ostávajú na víťaznej vlne.
Námestovo – N. Baňa 2:4 (1:3)
Góly: M. Réhm, Ľ. Brišák
Pod domácu prehru sa podpísal veľmi slabý výkon celého družstva, no predovšetkým školácke chybe domáceho brankára.
D. Kubín – Č. Balog 4:0 (3:0)
Góly: T. Šípka 2, M. Križan, T. Babik
Domáci tím od začiatku jarnej časti hrá vo výbornej forme a dnešný zápas to opäť iba potvrdil. Úvod stretnutia priniesol rýchly gól domácich, ktorí sa ujali vedenia po nacvičenej štandartnej situácii a gólovej koncovke Tomáša Šípku. Ten istý hráč zakončil v 13. min peknú krídelnú akciu a bolo 2:0. O 2 minúty sa odhodlal k ďalekonosnej strele Marek Križan a jeho projektil z 30 m skončil v sieti. Po zmene strán Dolnokubínčania trochu popustili z tempa, no v polovici 2. polčasu už začali opäť produkovať kombinačnú hru, čo okorenili aj štvrtým presným zásahom. Súper bol počas celého zápasu pod obrovským tlakom a nezmohol sa vôbec na nič. Domácich dorastencov prišiel pred zápasom povzbudiť do šatne tréner A-mužstva Peter Zelenský, čo chlapcov správne vyhecovalo k výbornému výkonu.
Námestovo – N. Baňa 1:0 (0:0)
Gól: D. Buška
Na rozdiel od svojich starších kolegov podávajú mladší dorastenci Námestova úplne rozdielne výkony. Po celý zápas mali proti silnému súperovi prevahu, ktorú korunovali v 55. min. Na rohový kop si najlepšie vyskočil Buška a hlavou nedal brankárovi žiadnu šancu. Domáci tak v tomto stretnutí iba potvrdili vzrastajúcu výkonnosť.

L. Hrádok – Zuberec 0:3 (0:0)
Góly: J. Kovalčík, R. Juráň, O. Jurčo
Prvé dejstvo bolo vyrovnané z oboch strán, no po prestávke už diktovalo priebeh hry jediné mužstvo - Zuberec. Svoj výborný výkon z 2. polčasu korunoval hosťujúci tím troma gólovými úspechmi a po zásluhe si z Liptova odváža plný bodový zápis.

Bziny – Vrútky 2:3 (2:0)
Góly: M. Bakala, D. Callo
Bol to súboj dvoch odlišných polčasov. Po 1. dejstve sa zdalo, že domáci si poľahky pripíšu plný bodový zisk, no opak bol pravdou. Slabá pätnásťminútovka v 2. polčase stála domáce Bziny všetky tri body.
Sučany – Nižná 1:1 (1:0)
Gól: M. Roštiak
Oravský tím nedokázal zvíťaziť ani na pôde posledného družstva, čím iba dokumentuje nevýrazné výkony zo začiatku jari.
B. Potok – Trstená 0:4 (0:1)
Góly: L. Jendrišek 2, J. Kubek, J. Gelčinský
Domáci dorastenci držali krok s hosťujúcim celkom iba do prestávky a po obrátke sa už prakticky nedostali ani na dostrel hosťujúceho gólmana.
Rabča – O. Jasenica 0:2 (0:0)
Góly: V. Farský, M. Zanovit
V dueli dvoch oravských celkov hostia vsádzali na rýchle protiútoky, z ktorých sa aj dva ujali a po zásluhe sa tešia z trojbodového zápisu.
L. Lúžna – Tvrdošín 4:2 (2:1)
Góly: M. Sirota, M. Hutira
Po slabom a nekoncentrovanom výkone utrpeli Tvrdošínčania prvú prehru na jar, čím stratili kontakt s vedúcou špicou.

D. Kubín – Žiar 0:2 (0:1)
Hosťujúci tím začal výborne, keď sa v 4. min ujal vedenia po centrovanej lopte a následnej gólovej hlavičke. Domáci hrali kŕčovito, no postupom času hru začali preberať do svojich rúk. Vypracovali si aj sľubné šance, no tie skončili bez gólového efektu. V 2. polčase Dolnokubínčania začali veľkým náporom, súpera pritlačili na jeho polovicu, no ani z tohto tlaku nezahrmelo. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Otruba, no ten trestuhodne z 3 m napálil iba do brankára. To, čo sa nepodarilo domácim, vyšlo dokonale hosťom v 55. min, keď potrestali chybu Gajdoša. Márna snaha domácich v závere už nepriniesla ani čestný úspech.
D. Kubín – Žiar 6:4 (3:3)
Góly: J. Buška 4, F. Kolorédy (11m), T. Verníček
Domáci mali priam raketový úvod a už v 10. min viedli trojgólovým rozdielom. O všetky góly sa pričinila dvojica Verníček a Buška, keď druhý menovaný dokonca zaznamenal hattrick. Vysoké vedenie vnieslo do domácich radov uvoľnenie, čo hostia dokonale využili. Troma gólmi po zbytočných chybách stav vyrovnali a tak aj skončil polčas. Po obrátke naďalej pokračovala gólová úroda, o ktorú sa predovšetkým staral domáci tím. Ten sa dostal do dvojgólového trháku a i keď Žiar ešte znížil. V závere upravil výsledok na konečných 6:4 svojím štvrtým gólom v zápase Buška.

Martin B – Trstená 0:1 (0:1)
Gól: P. Gočal
Na pôde veľmi silného súpera podali Oravci kvalitný výkon, keď víťazný gól zaznamenal Peter Gočal. V zálohe prekvital svojimi tvorivými myšlienkami Erik Ondrík, ktorý sa výraznou mierou podpísal pod prekvapujúcu výhru v Turci.
Belá – Námestovo 0:0
Hosťujúci tím odohral smolný zápas, lebo z množstva šancí, ktoré si vypracoval v druhom polčase, mohol pohodlne zvíťaziť rozdielom triedy. Gólové príležitosti postupne zahadzovali Gorčák, Čiernik a Kramarčík. V poslednej minúte mohol strhnúť víťazstvo na stranu Námestova Jagnešák, no trestuhodne nedal.
Dlhá – Ružomberok B 0:4 (0:1)
V zápase sa prejavili kvality rezervy Ružomberka, ktorá domácich jednoznačne predčila a uštedrila im štvorgólovú nádielku.
Martin B – Trstená 3:0 (2:0)
Hosťujúci tím nestačil na papierovo silnejšieho súpera, keď mu podľahol rozdielom triedy.
Belá – Námestovo 3:1 (1:1)
Gól: J. Lúchava
Obaja aktéri na ihrisku predvádzali obojstranne útočný futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Z vyrovnaného zápasu nakoniec vyšiel lepšie domáci tím, ktorý mal presnejšiu mušku.
Dlhá – Ružomberok B 2:2 (1:0)
Góly: J. Jendrišek 2
Konečná remíza je spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku, keď v prvom polčase bola lepšia domáca Dlhá a po obrátke bola zas prevaha na hosťujúcej strane.

L. Mikuláš B – O. Veselé 3:1 (2:0)
Gól: E. Vonšák
Hosťujúci tím nepodáva na jar až také dobré výkony ako na jeseň a v tomto stretnutí to iba potvrdil, keď nestačil na tabuľkového suseda z Liptova.
Vrútky – Nižná 3:0 (2:0)
Po úplne nedisciplinovanom výkone a slabučkej hre hostí, domáci zaslúžene získali tri body.
Z. Poruba – Liesek 1:0 (1:0)
V 1. polčase sa prelievali útoky z jednej strany na druhú a tesne pred odchodom do šatní sa domáci ujali prekvapujúco vedenia. Hostia boli aj v 2. polčase v koncovke bezzubí a nedokázali loptu zasunúť ani do odkrytej domácej brány.
Tvrdošín – Lokca 3:0 (1:0)
Góly: T. Ferenčík 2, J. Žuffa
Stretnutie bolo vcelku vyrovnané, domáci si vypracovali viac gólových príležitostí, z ktorých tri pretavili v gólový úspech a zaslúžene zvíťazili.
Blatnica – Rabča 1:0 (0:0)
Rozuzlenie zápasu prišlo až päť minút pred záverečným hvizdom, keď domáci vsietili víťazný gól z nepriameho kopu.
L. Mikuláš B – O. Veselé 0:1 (0:1)
Gól: M. Stašák
Počas celého zápasu bola prevaha na kopačkách hosťujúceho celku a konečný výsledok mohol byť ešte vyšší, nebyť zahodených šancí.
Vrútky – Nižná 1:8 (1:3)
Góly: D. Varhoľ 3, M. Drozd 3, J. Čáni, M. Žuffa
Súboj súperov pripomínal hru mačky s myšou, keď prevažný čas stretnutia sa hralo na domácu svätyňu.
Z. Poruba – Liesek 2:5 (0:0)
Góly: J. Paľa 2, P. Šikyňa, M. Vrabec, D. Poláček
Sito s gólmi sa pretrhlo až v druhom polčase, keď otvárací gól zaznamenali hostia. Vzápätí po rýchlom protiútoku domáci vyrovnali, no od tohto momentu už taktovku hry držal pevne v rukách hosťujúci Liesek.
Tvrdošín – Lokca 4:0 (2:0)
Góly: Štrbáň, Vrana, Huraj, Gregorec
V súboji dvoch oravských celkov to bola jednoznačná záležitosť domáceho kolektívu, keď Lokca sa dostávala na polovicu súpera iba sporadicky.
Blatnica – Rabča 1:1 (1:0)
Gól: M. Adamčík
Do vedenia išla ako prvá domáca Blatnica, keď premenila nariadený pokutový kop. Hostia odpovedali až v 2. polčase a mohli aj vyhrať, no to by museli premeniť sľubné šance.

1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  2. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  3. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  4. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  9. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  1. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  2. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  3. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  5. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  6. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
  7. Investovanie sa tento rok oplatí
  8. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  9. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 064

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.