Zvolen – Dolný Kubín 0:3 (0:0)
Góly: Lejko 2, Revaj
Hosťujúci tím chcel aj v tomto stretnutí nadviazať na výborný vstup do jarnej časti. Prvý polčas vypadal, že body sa budú deliť, no hostia boli po prestávke jednoznačne proti. Predčili domácich najmä výbornou kombinačnou hrou a ich odmenou bolo víťazstvo rozdielom triedy.
Podlavice – Námestovo 3:0 (3:0)
Dnešných súperov delilo pred úvodným výkopom priepastných 21 bodov, no celkový priebeh hry tomu vôbec nenasvedčoval. Námestovčania sa lídra súťaže nezľakli, môže ich však mrzieť slabá päťminútovka v prvom polčase. Počas tejto pasáže inkasovali všetky tri góly, čo aj nakoniec rozhodlo o domácom víťazstve.

SkryťVypnúť reklamu

Zvolen – Dolný Kubín 0:2 (0:0)
Góly: J. Vojtas 2
V zápase štvrtého celku s tretím sa odohrala v 1. polčase vyrovnaná partia, pričom hostia hrali dosť letargicky. Ukľudnenie do hosťujúceho mužstva priniesol vedúci gól, ktorý zaznamenal z dorážky Vojtas. Ten istý hráč sa presadil opäť po štandartnej situácii, keď sa najlepšie zorientoval v šestnástke a upravil stav na konečných 2:0 pre Dolný Kubín.
Podlavice – Námestovo 0:0
Stretnutie bolo počas celého priebehu vyrovnané a strhnúť víťazstvo na svoju stranu mohli oba celky. Na strane hostí mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Juraj Stoklasa, no jeho lobovaný pokus skončil nad bránou. Celok Námestova tak zaznamenal výborný výsledok, keď si prvýkrát v súťaži odváža zvonku nejaký bodový zápis.

Zuberec – Strečno 2:4 (0:1)
Góly: J. Kovalčík, M. Šiška
V 1. polčase to vôbec nevyzeralo, že do Zuberca pricestovalo tretie mužstvo tabuľky. Domáci si vytvorili územnú prevahu, z ktorej rezultovali aj výborné šance, no tie svoj cieľ nenašli. Hostia vyťažili z minima maximum, keď ich jediná príležitosť v 1. dejstve skončila gólom. Domáci tím položila na kolená úvodná desaťminútovka 2. polčasu, behom ktorej inkasovali až 3 góly. Domácim sa potom podarilo aspoň výsledok skorigovať na konečných 2:4.

Palúdzka – Bziny 6:1 (4:0)
Gól: Ľ. Janotík
Oravský celok prepadol v stretnutí na plnej čiare. Nedokázal s domácimi držať krok a rozdiel bol badateľný.
Tvrdošín – Trebostovo 2:0 (1:0)
Góly: M. Hutira (11m), M. Gill
Do Tvrdošína zavítali dorastenci Trebostova, ktorí pred stretnutím strácali na domácich iba bod. Na ihrisku sa bojovalo o každú loptu, no o krok vpred boli vždy domáci hráči. Naďalej teda zotrvávajú na víťaznej vlne a atakujú už najvyššie pozície.
Oravská Jasenica – Iľanovo
4:2 (2:1)
Góly: M. Zanovit 2, M. Pavč, V. Farský
Opraty hry držali pevne v rukách domáci dorastenci, ktorí od úvodného výkopu udávali tempo hry.
Trstená – Rabča 4:1 (1:0)
Góly za domácich: P. Gelčinský, Š. Vajdečka, J. Kubek, Ľ. Dzurek
Zo súboja dvoch oravských celkov vyšiel jednoznačne lepšie domáci celok, ktorý predčil Rabču predovšetkým kombinačnou hrou.
Nižná – O. B. Potok 2:2 (0:1)
Góly: J. Kaník, V. Komačka
Domáci dorastenci odohrali smolný zápas, spálili množstvo stopercentných šancí a inkasované góly možno označiť pojmom „lacné“.

Námestovo – Dlhá 7:0 (5:0)
Góly: J. Kurtulík 2, R. Jagnešák, M. Čiernik, A. Kramarčík, L. Pleva, J. Gorčák
Súboj dvoch oravských družstiev nepriniesol žiadne prekvapenie, lebo domáci od úvodného hvizdu potvrdzovali úlohu favorita. V 1. polčase hrali domáci žiaci vynikajúco, čo aj dokumentuje polčasový rezultát. Po obrátke pridali domáci ešte dva kúsky a zavŕšili tak svoj výborný výkon.
Trstená – Krásno 1:1 (0:0)
Gól: F. Sálus (11m)
Domáci tím počas celého zápasu trápila najmä koncovka. Vedenia sa ako prví ujali hostia a domáci zachránili aspoň bod v záverečných minútach.
Námestovo – Dlhá 6:1 (2:0)
Góly: T. Trabalík 2, L. Náčin, G. Kurtulík, J. Melek, P. Jagnešák – J. Jendrišek
Prvá štyridsaťpäťminútovka bola pomerne vyrovnaná, no v 2. dejstve už domáci kondične prevýšili svojho súpera a a nadelili mu poltucet.
Trstená – Krásno 5:1 (2:1)
Góly: K. Železniak 3, M. Šurina, Ľ. Lepáček
Tabuľkové postavenie oboch celkov naznačovalo, že na ihrisko vybehli dva vyrovnané tímy. No opak bol pravdou. Na trávniku totiž dominovalo jednoznačne domáce družstvo a svoju prevahu okorenilo piatimi presnými zásahmi.

Rabča – L. Hrádok 1:3 (1:2)
Gól: M. Pilarčík
Domáci nepodali najlepší výkon a v oboch polčasoch ťahali za kratší koniec.
Lokca – Blatnica 3:1 (1:1)
Góly: D. Kastali, P. Jadroň, M. Lipničan
Hosťujúci celok sa ujal vedenia v 15. min, čo ich uspokojilo a domáci potrestali ich ležérnosť tesne pred odchodom do šatní. Na centrovanú loptu si pekne nabehol Kastali a hlavou vymietol pravú hornú pavučinu. Po obrátke už domáci s podporou vetra prevzali taktovku hry a dvoma gólmi spečatili domáce víťazstvo.
Liesek – Tvrdošín 0:0
Očakávaný súboj dvoch vedúcich celkov skončil nakoniec bezgólovou remízou. V 1. polčase bola prevaha na kopačkách hostí, no po prestávke mal navrch domáci Liesek. To, čo sa však udialo po zápase, nesúvisí ani najmenej s futbalom. Pravdepodobne to bude mať dohru na disciplinárnej komisii.
Nižná – Z. Poruba 2:1 (0:1)
Góly: M. Dedinský 2
Domácim sa podaril v zápase dokonalý obrat, keď jednogólové manko z prvého polčasu dohnali v druhom dejstve a všetky body tak ostali na domácej pôde.
Oravské Veselé – Vrútky 2:2
(0:0)
Góly: Vonšák, Kurek
Konečný výsledok je spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku. Hoci hostia boli fyzicky zdatnejší, omladení domáci zas prevýšili Vrútky po technickej stránke.

Rabča – L. Hrádok 3:5 (1:2)
Góly: P. Gužík, P. Krivanka, P. Kvasňák
Diváci videli nevídanú gólovú prestrelku, keď domáci viedli 3:2, no po zbytočných chybách v obrane sa o víťazstvo pripravili sami.
Lokca – Blatnica 1:1 (0:0)
Gól: Kurťák
Prvá štyridsaťpäťminútovka nepriniesla žiadne góly. Tie začali padať až v 2. polčase. Skóre stretnutia otvorili hostia, no domáci odpovedali hneď o 2 minúty. Víťazný gól nepadol už ani na jednej strane a tak sa body spravodlivo rozdelili.
Liesek – Tvrdošín 2:3 (1:2)
Góly: D. Poláček (11m), P. Bandík – M. Gregorec 2, P. Huraj
Domáci tím nezachytil úvod stretnutia a už v 7. min prehrával dvojgólovým rozdielom. Liesek sa dostal do zápasu v 22. min, keď využil ponúknutú jedenástku Poláček. Po zmene strán priniesol uvolnenie do hosťujúcich radov tretí strelený gól a ani druhý úspech domácich na tom nič nezmenil.
Nižná – Z. Poruba 3:0 (1:0)
Góly: D. Varhoľ, M. Latka, M. Žuffa
Dnešní aktéri odohrali vyrovnané stretnutie, no v tomto prípade sa šťastie priklonilo na domácu stranu. Nižná mala dnes presnejšiu mušku, čo sa však nedá povedať o hosťoch.
Oravské Veselé – Vrútky 8:0
(2:0)
Góly: Stašák 3, Kumor 2, Gočal, Mušák, Babečka
Domáce družstvo pokračuje naďalej vo výborných výkonoch na jar, keď nestratilo ešte ani bod a bránu hostí zaťažilo už osemnástimi gólmi.