11. T.Štiavnička 15 3 6 6 19:26 15
12. O.Jasenica 15 3 5 7 19:24 14
13. K.Lieskovec 15 3 4 8 17:27 13
14. Nižná 15 1 2 12 11:37 5
Ostatné výsledky: Oščadnica – Makov 0:5 (0:3). L. Štiavnica – Valča 1:0 (1:0), T. Štiavnička – Dúbrava 3:2 (1:0), Trebostovo – Stráňavy 0:0, K. Lieskovec – S. Bystrica 0:0.

Nižná – Tvrdošín 2:3 (1:3)
Góly: Daňa 2 - Sedúch 2, Novák
ŽK: Novák
Zostava domácich: Kulošťák, Michal Kuboš, Petričko, Bažík, Daňa, Orčo, Šeling, Chladný, Adámus, Dedinský, Marek Kuboš, striedali: Brčák, T. Chladný
Zostava hostí: Kazík, Medvecký, Hradský, Novák (C), Martini, R. Palider, Sirota, Sedúch, Repka, Jamečný, A. Palider, striedali: Krivda, Florek, Ženčuch
Domáce mužstvo nezachytilo začiatok zápasu. V 5. min hosťujúci pilier zálohy P. Sedúch našliapol od stredu, pričom hosťujúcu obranu postavil do úlohy štatistov. Proti výborne umiestnenej strele z jedenástich metrov bol domáci brankár Kulošťák bezmocný. Nižná v tejto fáze na rozbehnutý vlak Tvrdošína nestačila. O štyri minúty sa situácia opakovala. Zavŕšenie dvojgólového vedenia pre Tvrdošínčanov zabezpečil František Novák. Potom prišiel čas aj na domácich. Marek Kuboš vysunul v 33. min Romana Šelinga, ale ten v situácii sám na brankára minul. Nižná sa dočkala v 40. min po centri z rohu. Jaroslavovi Daňovi sa podarilo prelobovať aj Ladislava Kazíka v bráne Tvrdošína. V tejto chvíli vykresali Nižňania akú-takú iskierku nádeje. Vzápätí však skosila noha Michala Kuboša v pokutovom území prenikajúceho Františka Nováka. Peter Sedúch nezaváhal a stanovil polčasový výsledok na 1:3 pre Tvrdošín.
V druhom polčase sa už nehral taký kvalitný futbal. Tvrdošín síce mal územnú prevahu, ale výrazné šance boli na strane Nižnej. Juraj Orčo a Roman Šeling zahodili tutovky. Tvrdošínčania potvrdili, že na ich strane je predovšetkým skúsenosť. Vyhrávali osobné súboje a Nižňancov držali na dištanc. Bodku za stretnutím zrealizoval priamy kop Jaroslava Daňu. Ten peknou strelou z dvadsiatich piatich metrov ponad múr stanovil konečný rezultát. Pavol Cabada

Belá-Dulice - Oravská Jasenica 4:1 (2:1)
Gól hostí: Peter Čiernik st.
Zostava hostí: S. Kormaňák, D. Kaprálik, Peter Čiernik st., Binek, M. Feranec (90. L. Kubizna), Z. Čiernik, Maroš Madleňák, V. Madleňák, J. Feranec, J. Godiš ml. (75. V. Farský), Miloš Vráb.
Hostia cestovali na Turiec v oklieštenej zostave. Pre zranenia či karty chýbali mužstvu viacerí hráči, ako napr. J. Skočík, Mário Madleňák či Michal Vráb. V zápase, odohrávajúcom sa na nie príliš dobrom teréne, začali padali góly hneď v úvode. V 5. min nevybehol hosťujúci gólman včas na centrovanú loptu a Belania sa ujali vedenia. O päť minút neskôr však bolo vyrovnané, keď sa umiestnenou strelou prezentoval Peter Čiernik starší. Ale tento stav nevydržal dlho a zakrátko sa radovali opäť domáci. Druhý presný zásah sa zrodil takmer po identickej akcii ako ich prvý. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná a odvíjala sa zväčša v strede poľa. Z pohľadu diváka však bolo zrejmé, že hlavný rozhodca je mierne na strane hostiteľov. Po zmene strán sa v dobrej šanci ocitol J. Godiš ml., no jeho pokus brankár Belej vytlačil nad svoju svätyňu. Postupne sa zakončovať pokúšali i ďalší jeho spoluhráči. V 55. min trestal opäť lepšie tabuľkovo postavený súper - 3:1. Možnosť znížiť mal J. Feranec, z priameho kopu ale nebol úspešný. Štvrťhodinu pred koncom to vyšlo domácemu celku opäť a po vydarenej strele dáva gólovú bodku za stretnutím. Ten mal viac z hry, úspešne premenil niekoľko zo svojich príležitostí a preto zvíťazil. Michal Vráb
14. Podbiel 15 2 1 12 18:50 7
Ostatné výsledky: Z. Poruba – Dražkovce 3:0 (3:0), Černová – Bešeňová 3:0 (2:0), Sučany – Lisková 4:1 (1:1)

Zuberec – Kláštor pod Znievom 5:1 (3:0)
Góly: Miloš Šiška 2, M. Filek, R. Juráň, B. Juráň
ŽK: Marek Šiška
Zostava: Flontek, T. Šiška, Marek Šiška, Tetík, E. Šiška, Sojčák, Miloš Šiška, R. Juráň, M. Filek, Bažík, Maruniak, striedali: B. Juráň, Romaňák, D. Filek
V Zuberci od začiatku zápasu jasne dominovali domáci. Po peknej akcii na tri dotyky už v 5. min vyhrávali 1:0, keď gól strelil Miloš Šiška. Zuberec aj naďalej hýril aktivitou a v 10. min po prihrávke R. Juráňa M. Filek zvyšuje na rozdiel dvoch gólov. Domáci ďalej kontrovali hru a hostí k ničomu nepustili. Vyšiel im aj záver polčasu. V 43. min dáva na 3:0 strelou k tyči Miloš Šiška. V druhom polčase začali veľkou šancou Maruniaka, ktorý sa sám ocitol pred bránou hostí, ale gól nedal. Potom sa hra rozkúskovala, hralo sa prevažne na polovici hostí. V 70. min E. Šiška vybojoval loptu, posunul ju R. Juráňovi a ten svoje sólo z polovice ihriska bezpečne premenil a zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V 78. min domáci po chybe v strede ihriska inkasovali gól. V závere zápasu Braňo Juráň pekným lobom uzavrel skóre na konečných 5:1. Domáci s predvedenou hrou zaslúžene vyhrali. Milan Šiška

Palúdzka – Žaškov 2:0 (1:0)
ŽK: Farko, Bakoš
Zostava: Buzák, Pavlovčík, Bugáň, Galo, Farko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Mikuš, Ondrík, Púček, striedal: Strapec
Hostia po domácom víťazstve prišli na ihrisko Palúdzkej s úmyslom získať aspoň bod, avšak odchádzali sklamaní. Po polhodine hry domáci otvorili skóre. V druhom polčase v 60. min Palúdzka zvýšila na 2:0. Po tomto góle hostia prebrali iniciatívu, Ondrík a Strapec sa ocitli v dobrých príležitostiach, ktoré však ostali nevyužité. Žaškov bol domácemu mužstvu vyrovnaným súperom, avšak nedokázal premeniť svoje šance. Ján Drígeľ

Podbiel – Vrútky 1:6 (1:4)
Gól: J. Kanderka
ŽK: Dvorský, Ľ. Kanderka
Zostava: Búdko, Matlák, Ľ. Kanderka, Drbiak, Dvorský, Pavčo, Dávid Kanderka, Daniel Kanderka, Michalic, J. Kanderka, Adamec, striedali: Mintál, Krška, Dolník
Už v prvej minúte mali hostia šancu, ktorú však nevyužili. V 5. min domáci po priamom kope tesne míňajú bránu. Hostia sa v 11. min ujali vedenia strelou z nepriameho kopu, pričom priamo vystrelenú loptu na bránu nikto netečoval. O 2 minúty neskôr už viedli o dva góly. V 26. min bol pasom vysunutý J. Kanderka a po obhodení brankára znížil na 1:2. O minútu neskôr hostia opäť vyhrávali o dva góly. V 43. min domáci netrafili prázdnu bránu a z protiútoku opäť inkasovali. Päť minút po prestávke hostia strieľajú ďalší gól. V 78. min po spornom pokutovom kope hostia uzavreli skóre na konečných 1:6. Jozef Domiňák

Ludrová – Trstená 4:2 (1:2)
Góly: M. Pánik, V. Pánik
ČK: Pánik, Tropek, Pazúrik
Zostava: Jančo, Tropek, Vittek, Letaši, Pazúrik, Machajda, Hvolka, Koleják, M. Pánik, V. Pánik, M. Bednár
Zdalo sa, že hosťujúca Trstená si odvezie z Ludrovej všetky tri body. Do 80. min neustále viedla a zápas mala plne vo svojich rukách. Záverečná desaťminútovka však bola kritická a neobišla sa bez emócii. Vyprovokovali ju sporné verdikty postranných rozhodcov, ktorí viackrát chybovali v neprospech oravského klubu. Po vyrovnávajúcom góle domácich Trstená neskladala zbrane, ale domáci dokázali vyťažiť z minima maximum. Naopak Trstenčania išli viackrát sami na brankára Ludrovej, ale nepremenili. Kalich horkosti si Oravci vypili, keď do konca stretnutia inkasovali ešte dva góly. Škoda, že v niektorých momentoch postranní rozhodcovia zabúdajú, ako vyzerá postavenie mimo hry. Vojtech Fukas