Vedúcu Oravskú Porubu „vyšibala“ Párnica

V druhom jarnom kole prekvapujúco zakopávali favorizované tímy proti papierovo slabším mužstvám. To najväčšie sa zrodilo v Párnici, kde domáci pokorili najtesnejším víťazstvom lídra súťaže. Ďalšie dva vedúce tímy takisto ťahali na súperových ihriskách za

kratší koniec, čo nahralo do karát Vavrečke a Dlhej. Oba kolektívy využili výhodu domáceho prostredia a mierne tak stiahli náskok na vedúcu Oravskú Porubu. Na chvoste tabuľky ostáva aj po tomto hracom dni mužstvo Klina pred futbalistami Novote.
14. Klin 15 3 0 12 9:32 9
Zubrohlave budú po skončení súťaže odpočítané 3 body.
Párnica – Oravská
Poruba 2:1 (1:0)
Góly: S. Slosarčík, Š. Lach – M. Dudáš (11m)
ŽK: T. Vanko
Zostava domácich: M. Smoleň – M. Lopeň, D. Trnovský, Š. Lach, M. Katrenčík, T. Vanko, M. Datko, J. Kubačka, S. Slosarčík, D. Kalina, I. Otruba, striedal: M. Had
Zostava hostí: P. Kováč – A. Čipčala, M. Hucko, M. Strapec, M. Mikušiak, J. Paprčka, P. Dudáš, M. Koedam, P. Kiša, J. Púplava, M. Dudáš, striedal: T. Kubačka
Úvod zápasu na prekvapenie všetkých zvládli lepšie domáci futbalisti a v 9. min po samostatnej akcii dáva vedúci gól domácich Silvester Slosarčík. Po tomto prekvapujúcom úvode sa domáca Párnica naďalej snažila o útočný futbal, no ich ďalšie gólové príležitosti, ktoré mali Kalina a hlavne Katrenčík, ostali bez vytúženého gólového úspechu. Najmä tá Katrenčíková šanca volala po góle, ale ten zoči-voči brankárovi napálil iba do jeho nôh. Hosťujúci tím však začal postupne potvrdzovať pozíciu lídra súťaže, hru vyrovnal a vypracoval si taktiež gólové šance. Tie však trestuhodne zahodili Ján Púplava a Peter Dudáš. V 1. polčase sa hral obojstranne výborný útočný futbal a priebeh zápasu nenasvedčoval postaveniu oboch kolektívov. V 2. polčase podľa očakávania začali lepšie hostia a v snahe o vyrovnanie si vytvorili v prvých 15 minútach prevahu, ktorú však neokorenili žiadnym presným zásahom. V polovici 2. dejstva vstali domáci takpovediac z popola a opäť prevzali opraty zápasu do svojich rúk. V rozpätí od 65. do 74. min sa Párničania ocitli vo výborných streleckých pozíciách, no nedokázali hosťujúceho gólmana prekonať. V 75. min však korunovali svoju prevahu druhým gólom, ktorý vsietil Tomáš Lach a o zápase bolo vlastne rozhodnuté. V ďalšom priebehu domáci, vedomí si dvojgólového náskoku, predvádzali ešte krajší futbal, no v závere inkasovali zbytočný gól. V pokutovom území zahral rukou striedajúci Miroslav Had a nasledovala jedenástka. Tú Milan Dudáš pohodlne premenil a upravil tak na konečných 2:1. Domáci hráči zvíťazili zaslúžene a pripísali si tak dôležité tri body do tabuľky. Milan Hančiak

Vavrečka – Klin 2:0 (2:0)
Góly: M. Brčák (11m), P. Srnčík
ŽK: M. Holub – A. Jadroň, J. Pisarčík, M. Míšek, M. Pisarčík
Zostava domácich: M. Pjentek – M. Holub, M. Hrkeľ, P. Brčák, I. Doroš, P. Verníček, J. Holmík, P. Srnčík, M. Holmík, M. Brčák, M. Bolibruch, striedali: M. Sklarčík, S. Bigoš
Zostava hostí: M. Matušák – A. Žofaj, A. Jadroň, Ľ. Stahoň, M. Fénik, J. Pisarčík, S. Gonšenica, M. Pisarčík, J. Bolibruch, striedali: Š. Peňák, M. Lipiak, D. Tropek
Domáci futbalisti začali stretnutie úvodným náporom a súpera zatlačili do šestnástky. V 8. min po peknej akcii domácich bol v pokutovom území zrazený na zem domáci hráč a nasledovala jednoznačná penalta. Tú bezpečne premenil Marcel Brčák. Po tomto góle Vavrečka pokračovala v nastúpenom tempe a peknou kombinačnou hrou naďalej tešila divákov. Tí sa dočkali druhého úspechu v 30. min, keď z ľavej strany zahrával priamy kop Peter Srnčík a nechytateľnou strelou pod brvno nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu. Potom domáci z aktivity vypustili a prenechali taktovku hry hosťom, no tí boli v útoku bezzubí. Do 2. polčasu nastúpili domáci výsledok ešte prikrášliť, no predvedená hra tomu nezodpovedala. Celá druhá štyridsaťpäťminútovka sa odohrávala prevažne v strede ihriska, ale bez vážnejších gólových príležitostí. Domáci sa akoby s priebežným výsledkom uspokojili a boli to práve hostia, ktorí sa pokúšali nakopávanými loptami prekonať domáce zadné rady. Tie však na čele s Pavlom Brčákom boli pozorné a akcie hostí zneškodnili už v zárodku. M. Sklarčík

Veličná – Leštiny 1:0 (1:0)
Gól: Lacko
ŽK: Kosmel – Balko, Tomaň
Zostava domácich: Okál, Dušan Zvara, Serdel, Marek Zvara, Pavol Sučák, Kosmel, Vicáň, Jozef Sučák, Janík, Brašeň, Lacko. Striedali: Lábik, Gajdošík
Zostava hostí: Škrabák, Janotík, Halák, Sokol, Čajka, Macuha, Murina, Melicherčík, Krakovský, Tomaň, Kovaľ. Striedali: Lupták
Celý zápas sa podobal hre na jednu bránu. Leštiny prišli do Veličnej s cieľom uhrať aspoň remízu. Z toho vyplýval aj výkon Leštín, keď loptu dokázali len vykopávať. Veličná sa snažila hrať peknú kombinačnú hru, čo bolo na hrboľatom teréne veľmi ťažké. Tesne pred koncom prvého polčasu sa po peknej kombinačnej akcii podarilo triu Vicáň, Jozef Sučák, Lacko dotlačiť loptu do brány, pričom posledný menovaný zakončoval. Aj v druhom polčase domáci tlačili. Vyskytlo sa veľa striel z diaľky, ktoré však boli nepresné. Za zmienku stojí volej Vicáňa, ktorý vyprášil hosťujúcemu brankárovi rukavice. Treba pochváliť vynikajúci výkon rozhodcovského tria na čele s rozhodkyňou. Miloš Okáľ

Novoť – Zubrohlava 1:1 (1:0)
Góly: L. Snovák – M. Brišák
ŽK: L. Snovák – M. Brišák
Zostava domácich: A. Bolek – R. Hollý, Ľ. Mikolajčík, M. Prokop, M. Nodžák, Š. Florek, L. Snovák, R. Beňuš, M. Mikolajčík, P. Jašica, M. Krišš, striedal: L. Zavodančík
Zostava hostí: J. Helebrant – Milan Mordel, Ľ. Mordel, D. Jendrák, T. Václav, M. Graňák, Ľ. Rentka, R. Palider, A. Banas, J. Lešňovský, Ľ. Banas, striedali: M. Brišák, Martin Mordel, P. Miškovčík
Divákov: 450
Na domáci zápas sa prišla pozrieť početná divácka kulisa, a tú mohol hneď v 5. min potešiť Štefan Jašica, no trafil iba ľavú žrď. Hostia odpovedali o 12 minút nato, ale Lešňovský nedokázal potrestať chybu domácich hráčov a jeho strela letela vysoko nad. Otvárací gól stretnutia padol v 26. min, keď center Jašicu našiel nekrytého Snováka a ten nechytateľnou strelou zavesil pod šibenicu. Po úvodnom góle mali výbornú šancu na vyrovnanie hostia, no Ľubomír Banas ponúknutou šancou pohrdol. Druhý gólový úspech Novote mal na kopačke Martin Krišš, ale jeho strela opečiatkovala iba ľavú tyč. Ten istý hráč sa hneď v úvode 2. polčasu ocitol opäť vo výbornej príležitosti, no opäť minul hosťujúcu svätyňu. V 72. min vystrelil z pravej strany Martin Mordel, jeho strelu brankár neudržal a pre dobiehajúceho Martina Brišáka už nebol problém dopraviť loptu do brány. Potom sa už iba dohrávalo, hoci sa snažili oba kolektívy strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Milan Hilbrycht

Dlhá – Kraľovany 3:1 (1:0)
Góly: Kukla, Haviar (11 m), vlastný - Puškáš
Zostava domácich: Novák, Šuta, Murín, Móres, Maslo, Matys, Haviar, J. Bakoš, Kurčinka, Kukla, Čupaj, striedali: Osadský, M. Bakoš, Bočkaj
Zostava hostí: Duraj, P. Puškáš, Záhora, M. Duraj, Tomáň, J. Batuna, A. Puškáš, J. Záhora, Marko J. Beňuš, Rozin, striedali: M. Duraj, R. Blahút
Dlhá bola od začiatku lepším tímom. Avšak prišla útočná akcia hostí a domáci obranca vykopával loptu z bránkovej čiary. Hra sa vyrovnala, ale Dlhá postupne preberala iniciatívu. Veľkú chybu pripravilo hosťujúce libero a Jozef Kukla z Dlhej strieľa úvodný gól. Druhé dejstvo začala Dlhá opäť lepšie. Z tlaku rezultovali šance Čupaja a Bakoša. Tie však ešte zostali nepremenené. Po individuálnej akcii M. Matysa nasledoval faul v pokutovom území hostí. Nariadenú penaltu M. Haviar premenil. V mužstve domácich nastalo mierne uspokojenie. Taktovku zápasu prebrali Kraľovany-Bziny. Po skrumáži v šestnástke domácich sa im podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. Dlhá sa spamätala. Po individuálnej šanci Čupaja si Kraľovany dávajú „vlastenca“. V závere sa hostia ešte snažili výsledok skorigovať, ale následným pokusom zabránil brankár domácich. Anton Novák

Or. Podzámok – Lokca 1:0 (0:0)
Gól: Ján Kováč
ŽK: Horňák – Rabčan
Zostava domácich: Kubinda, Fiderák, Chomistek, Michal Jančo, Matúš Jančo, Martinek, Harezník, Brienik, Kováč, Kľuska, Horňák. Striedali: Holubčík, Urban, Ondrek
Zostava hostí: Gemeľa, Šablák, Kramarčík, Koňuch, Vajdiar, Ďurana, Rabčan, Michalčík, Trnka, Oščadnický, Mičian, striedali: Homoľa, Bartoš
Domáci nastúpili s cieľom vyhrať, ale aj napriek tomu bol prvý polčas rozháraný. Hosťom pomáhal vietor, ale prví, ktorí ohrozili bránu boli domáci. Chomistek však mieril tesne vedľa. V 40. min Trnka vystrelil z 20 m, no trafil brvno. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu. V druhom polčase hrali s vetrom už domáci, Lokca neohrozila bránu ani raz. V 64. min po narastajúcom tlaku posunul Martinek loptu posile Kováčovi a ten z 8 m pekne umiestnil strelu - a bolo rozhodnuté. Tlak Podzámku pokračoval, ale na gólovom výsledku sa to neprejavilo. Podzámok potvrdil svoje ambície zostať v 1. triede. Ján Holubčík

Or. Veselé – Rabča 3:2 (3:0)
Góly: Briš 2, Majdiak, - Gužík, Slovík
Zostava domácich: Kolenčík, Švába, Madleňák, Feranec, Briš, Majdiak, Madleňák, Uhliarik, Kumor, Juriga, striedali: Kriš, Maslaňák
Zostava hostí: Košut, Kovalíček, Krivanka, Kozák, Zboňák, Harbud, Kudiak, Gužík, Slovík, Jagnešák, Skutka,
Doslova zrkadlom jesennej časti bolo stretnutie Oravského Veselého a Rabče. S tým rozdielom, že na jeseň Rabča svoj náprotivok hostila, ale výsledok bol totožný. V prvom polčase domáci rozobrali svojho súpera, že nevedel, kde skočiť. Prvý gól padol v 10. min, keď sa ideálne uvoľnil domáci František Majdiak a na jeho center si naskočil Lukáš Briš. Druhý gól zaznamenalo Oravské Veselé 6 min pred koncom prvého polčasu. Výborne sa uvoľnil Peter Kromka, do absolútnej tutovky vysunul Františka Majdiaka, ktorý efektnou pätičkou zvýšil skóre. V 43. minúte si na pekný center opäť naskočil agilný Lukáš Briš a razom bolo 3:0.
Pokiaľ si niekto myslel, že domáci budú svoje skóre zvyšovať, bol na omyle. Hostia ovládli hru a na domácich sa valil jeden útok za druhým. V 57. min. ideálne našli Jozefa Gužíka a ten krížnou strelu nedal domácemu brankárovi šancu. Hostia boli v danej chvíli lepším mužstvom a bolo len otázkou času, kedy strelia ďalší gól. Ten prišiel v 64. minúte, keď si na center nabehol Slovík. Oravské Veselé malo neskôr ešte dva brejky, ale Kriš zahodil. Hosťom sa podarilo 5 min pred koncom normálneho hracieho času vyrovnať. Gól však nebol kvôli ofsajdu uznaný. Dušan Rejduga