Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta
BASKETBAL

Basketbaloví dorastenci so striedavými úspechmi

V prvom zápase bojov o 1. - 8. miesto privítali juniori B.S.H. Dolný Kubín najhorúcejšieho favorita súťaže.

B.S.H. Dolný Kubín - AC LB Spišská Nová Ves 57:61 (28 : 35)
Zápas začal v réžii hostí, ktorí dobre organizovanou hrou a presnou streľbou dosiahli 17 bodové vedenie 13:30. Potom domáci pridali na dôraze a agresívnosti v obrane. Druhú štvrtinu vyhrali 15:5 a tretiu 23:9, čím sa dostali do vedenia 51:44. V závere domácim dochádzali sily, odišla streľba, pribúdali nepresnosti, čo húževnatý súper využili vo svoj prospech na tesné víťazstvo v stretnutí výborného basketbalu.
Body za D. Kubín: R. Piták 18, M. Žilík 15, T. Tomčík 10, P. Strapec 9, M. Kapusta a B. Madaj 2, M. Pašerba 1

B.S.H. Dolný Kubín - BKM Svit 73:58 (41:29)
Domáci nastupovali do zápasu s odhodlaním vyhrať. V prvej štvrtine mala hra vyrovnaný priebeh, ale hostia stále mierne viedli. Domáci juniori postupne zlepšili obranu a do polčasu išli s 12 bodovým náskokom. Chlapci B.S.H. hrali výborný kolektívny basketbal aj na začiatku druhého polčasu. Neustále zvyšovali náskok, ktorý na začiatku štvrtej štvrtiny narástol až na 31 bodov. O víťazovi nebolo pochýb. Škoda len, že záver stretnutia domáci nepochopiteľne vypustili, čo súper využil na dosiahnutie prijateľného výsledku.
Body za D. Kubín: M. Žilík 26, T. Tomčík 16, R. Piták 15, P. Strapec a F. Cedzo 7, M. Kapusta 2,