Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Smolná prehra v Leviciach

V 29. kole basketbalovej extraligy cestovali Dolnokubínčania za súperom, s ktorým bojujú o postupové miesto do play-off fázy - BK Levice.

Extraliga muži
BK Levice – BK Dolný Kubín 97:90 (23:25, 43:36, 71:56)
Zostavy a body:
BK Dolný Kubín: Jankovič 28, Klein 11, Novák 8, Dubovský 7, Števula 0 (Barišič 23, Zotov 7, Caban 4, Strapec 2)
BK Levice: Jurík 19, Weathrspoon 13, Lutovský 12, Bratič 6, Krkoš 0 (Lukjanec 24, Kollár 12, Jugo 9, Matúš Halmeš 2, Brliť a Maroš Halmeš 0)
TH: 29:22 - 42:26
Fauly: 31:31 (po päť faulov: Brliť, Kollár – Novák, Strapec)
Trojky: 7:6
Tréneri: Ištok - Lovik
Zápas začali úspešnejšie Oravci. Hneď v úvode bol faulovaný Levičan v drese Dolného Kubína - kapitán družstva Rišo Klein. Napriek tomu strelil kôš a pridal aj šestku. Hostia viedli 3:0. Dobrou hrou v obrane nedovolili Oravci domácim vniknúť do svojho obranného poľa a tak prakticky dávali koše len z trestných hodov a dvoch úspešných trojok Juríka. Škoda niektorých zbytočných faulov zo strany Dolnokubínčanov. Výsledok 1. štvrtky mohol byť aj vyšší ako 2 bodový. Svoje kvality preukázal aj druhý z levických hráčov v drese Dolného Kubína - chorvátsky strelec Saša Jankovič, ktorý v tejto štvrtine strelil svojim bývalým spoluhráčom 11 bodov.
Druhá štvrtina bola z pohľadu Dolného Kubína absolútne nevydarená. S výnimkou 1 premenenej šestky Nováka nevsietili do 16. minúty Levičanom ani jeden kôš. Naopak inkasovali šnúru 11 bodov. Ukazovateľ skóre svietil už v prospech domácich. Do konca štvrtiny už Levice kontrolovali hru. Záverečná trojka Dolnokubínčana Zotova len upravila polčasové manko na 7 bodov.
Aj tretia štvrtina bola v réžii Levíc. Hru dirigovali hlavne skúsený Pezinčan v drese Levíc - Lukjanec a strelecky naladený Jurík. Hráči Dolného Kubína nedokázali odpovedať na súperovu hru. Odišla im aj streľba z hranice trestných hodov a dovolili súperovi zvýšiť náskok až na 15 bodov.
V záverečnej štvrtine sa rozohral hosťujúci Barišič. Okrem neho sa začalo dariť aj iným a zápas sa začal dramatizovať. Šnúrou Barišičových 11 bodov v priebehu necelých 3-och minút znížili hostia stav zápasu na rozdiel 5 bodov. V 37. minúte prehrávali už len 76:81. Následná piata úspešná trojka levického Juríka však akoby odniesla vietor z plachiet Dolnokubínčanov. Nedokázali už zmobilizovať svoje sily a tak dovolili v podstate nevýraznému súperovi udržať víťazstvo na svojej strane.

MOK BB,TN,ZA starší žiaci
BK MŠK Žiar nad Hronom – BK Dolný Kubín 80:62 (39:31) a 88:40 (47:17)
Body DK: Grenčík, 30, Strážnický 19, Lazorík 13, Jurík a Sklárčik po 11, Kratochvíl 8, Marton 7, Gerát 2, Timko 1
Starší žiaci dolnokubínskeho basketbalového klubu pokračovali v slabších výkonoch aj na pôde svojich žiarskych rovesníkov.
V prvom zápase ešte ako tak držali so súperom krok. Prvú štvrtinu prehrali tesne 1 bodovým rozdielom. V druhej päťke však hral len najlepší z Dolnokubínčanov Grenčík, ktorý dal sám 11 zo16 bodov. Ostatní akoby len dopĺňali potrebný stav hráčov na palubovke. Polčasové 8 bodové manko nebolo ešte hrozivé.
V druhom polčase bola úplne vyrovnaná 3. štvrtka, ktorá skončila nerozhodne 21:21. Grenčíkovi naďalej išla streľba, keď pridal 2 zo svojich 4 úspešných zápasových trojok. V záverečnej časti však hostia už tradične nevládali a domáci svoje víťazstvo zvýraznili.
Druhý zápas bol už plne v rukách domácich. Po ich 20 bodovom víťazstve v 1. štvrtine boli Oravčania domácim len sparing partnerom a do polčasu prehrávali už o 30 bodov.
V druhom polčase bol obraz hry nezmenený. Žiarčania postupne zvyšovali svoj náskok a tak slabou náplasťou na rany hostí je 9 bodov Lazoríka v poslednej štvrtine. Domáci však dohrávali hráčmi z lavičky.

Pozvánka na basketbal
BK Dolný Kubín vás pozýva na majstrovský zápas extraligy mužov medzi BK Dolný Kubín – BK Chemosvit Svit, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. marca o 19.15 h v ŠH Koniareň v Ružomberku. Autobus pre fanúšikov bude pristavený pred budovou pošty v Dolnom Kubíne o 18.00 h.