Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Extraligisti Dolného Kubína uskutočnili dôležitý krok

V dôležitom zápase v boji o extraligovú príslušnosť privítali v stredu basketbalisti Dolného Kubína posledný tím tabuľky, družstvo Komárna.

Extraliga muži:
BK Dolný Kubín – MBK Rieker Komárno 83:73 (14:19, 41:42, 60:57)
Fauly: 26:5 Klein, Števula (– 40) 5 Krasznai, Suja, Pivac, Rončevič, Fapšo, Štorcel
Trestné hody: 46/35 – 28/20
Trojky: 10:3
Zostavy a body:
BK Dolný Kubín: Klein 24, Barišič 15, Petrovič 10, Dubovský 7, Zotov 6) Novák 10, Koczkáš 6, Števula 5)
Komárno: Pivac 19, Rončevič a Fapšo po 10, La Rosa 4, Krasznai 0) Kablár 16, Suja 9, Štorcel 5, Toma a Viňatinský 0)
Tréneri: Doušek - Kučera
Diváci: 250
V dôležitom zápase v boji o extraligovú príslušnosť privítali v stredu basketbalisti Dolného Kubína posledný tím tabuľky, družstvo Komárna. Domáci už tradične ťahali úvod zápasu za kratší koniec. Aj keď Rišo Klein jednou zo svojich 6 úspešných trojok otvoril skóre zápasu, na konci 3. minúty viedol súper o 6 bodov a svoj náskok si udržal až do konca 1. štvrtiny. Domáci strieľali prakticky len zo značky trestných hodov.
Druhá štvrtka priniesla v zápase oživenie. Ďalšie tri trojky Kleina a úspešné trestné hody Nováka posunuli na konci 13. minúty Dolný Kubín do vedenia. Hostia vzápätí odpovedali 5 bodovou šnúrou. Nový hráč v drese domácich, skúsený Chorvát Petrovič trojkou znovu znížil. Následne sa súperi striedali v tesnom vedení. Hostia boli v závere úspešnejší a do prestávky odišli s 1-bodovým náskokom.
Obranný charakter mala hra aj v 3. štvrtine. Do 26. minúty Komárno mierne viedlo. Avšak 2 body Kleina a následne trojka Števulu posunuli do vedenia domáci tím, ktorý do konca štvrtiny získal náskok troch bodov.
Prvých 6 minút záverečnej časti zápasu boli úspešnejší hostia. Pozorne bránili, nedovolili domácim streľbu a opäť získali 1-bodový náskok. Na obidvoch stranách však už dochádzali sily, pribúdali fauly predovšetkým na strane hostí, ktorým sa postupne vyfaulovalo až 6 hráčov. Domáci využili situáciu síce bez kapitána Kleina i zraneného Petroviča trojkami Nováka a ešte aj faulovaného Koczkáša. Získali potrebné sebavedomie. Keď sa rozstrieľal Barišič, oslabené Komárno len z posledných síl zápas dohralo.
Víťazstvom pred poslednou časťou extraligy urobili dolnokubínski hráči dôležitý krok k naplneniu svojho cieľa – udržať sa v súťaži aj v nasledujúcom ročníku.

BK Dolný Kubín – Slávia TU Košice 64:90 (10:15, 30:33, 41:61)
Fauly: 21:5 Novák – 19
Trestné hody: 11/8:21/17
Trojky: 2:5
BK Dolný Kubín: Klein 23, Barišič 14, Novák 7, Dubovský 6, Caban 2(Jankovič 6, Števula 4, Strapec 2, Zotov 0)
Slávia TU Košice: Leško 30, Stojanovič 16, Nuber 13, Mišinský 10, Radovič 6 (Zábavník 8, Jojič 5, Probala 2, Baťka 0)
Tréneri: Lovik - Miljkovič
Diváci: 250
V sobotu vstúpila extraligová súťaž do svojej záverečnej štvrtiny. Dolnokubínčania hostili v Ružomberku staronového lídra tabuľky- basketbalistov z Košíc. Oravci s týmto celkom doposiaľ nevyhrali.
Prvé 4 minúty boli domáci úspešnejší. Trojka Mišovského priviedla do vedenia hostí. Tí dôrazným bránením nevpustili domácich do svojho obranného poľa. Domáci strácali lopty, faulovali, a tak hostia vyhrali štvrtku o 5 bodov.
Druhá štvrtina bola celkom vyrovnaná. Obidve družstvá zrýchlili zápasové tempo. Koše pribúdali na obidvoch stranách a v 18. minúte už domáci dokonca viedli o 2 body - 28:26. Záver však lepšie vyšiel skúsenejším hosťom. V polčase viedli o 3 body.
Tretia štvrtka bola zo strany domácich najnevydarenejšia. Často nestačili reagovať na útoky hostí, málo a nepresne strieľali, čo hosťom stačilo na získanie rozhodujúceho náskoku. Na konci štvrtiny viedli už o 20 bodov.
Posledná časť priniesla obojstranne útočný basketbal. Koše padali na obidvoch stranách, čo síce lahodilo očiam divákov, ale na vysokej prehre domácich sa už nič nezmenilo.
Aj keď debut novému trénerovi Dolného Kubína J. Lovikovi nevyšiel, veríme, že so svojimi zverencami nájde spoločnú reč a prinesú extraligový basketbal do svojej materskej haly v Dolnom Kubíne.

MOK starší žiaci
BK Dolný Kubín – BK IMC Považská Bystrica 53:89 (21:39) a 56:113 (25:57)
Body DK: Jurík 26, Grenčík a Strážnický po 24, Kratochvíl 13, Sklárčik 10, Marton a Lazorík po 4, Sahatqija a Hrivnák po 2
Starší žiaci Dolného Kubína hostili vo štvrtok v predohrávanom dvojzápase oblastnej súťaže vedúce družstvo tabuľky- Považskú Bystricu.
V obidvoch zápasoch na podstatne vyzretejšieho súpera nestačili. Zle rozohrávali, nepresne strieľali, dopúšťali sa zbytočných faulov a strácali lopty. Za to ich súper zákonite „štedro“ odmeňoval.
V prvom zápase uspokojil azda len Grenčík. V druhom ho vystriedal Jurík, čiastočne Strážnický. Ostatným hráčom akoby chýbala zápasová chuť. Výsledkom sú dve prehry, z ktorých hlavne tá druhá je varovná.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?