Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
MLÁDEŽNÍCKY HOKEJ

Česť žiakov zachraňovali šiestaci

Sobota 10. februára bola ďalším hracím dňom dolnokubínskych hokejových družstiev. Do hry zasiahli iba žiaci, dorastenci mali voľno. Všetky štyri celky mali za súpera svojich rovesníkov z Považia, teda hokejistov MHK Dubnica nad Váhom. Zvíťaziť sa podarilo

jedine tým najmladším, čiže 6. športovo-hokejovej triede.
I. LIGA STARŠÍ ŽIACI A
9. ŠHT - 28. kolo
Dolný Kubín - Dubnica nad Váhom 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)
Gól domácich: 1. Dominik Chmara.
Strely na bránu: 22:42, vylúčenia: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Divákov: 43.
V obojstranne slušnom stretnutí držali domáci hokejisti krok s lídrom súťaže počas prvých dvoch tretín. Dokonca sa aj ujali vedenia, a to už v 51. sekunde. Favorit však za dvanásť minút otočil výsledok vo svoj prospech. Záverečné dejstvo bolo už plne v réžii Dubnice. Vsietila štyri góly a zvíťazila pomerne jednoznačným rozdielom.

I. LIGA STARŠÍ ŽIACI B
8. ŠHT - 28. kolo
Dubnica nad Váhom - Dolný Kubín 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Divákov: 59.
Dubničania sa predstavili na vlastnom ľade len s dvomi obrannými formáciami, celkovo ich nastúpilo iba štrnásť. Hostia pricestovali s troma kompletnými päťkami. Početná výhoda Dolnooravcov sa v zápase nijako zvlášť neprejavila. V tabuľke delili družstvá od seba len dve miesta, no zároveň aj pätnásť bodov. Nižšie postavení hostia museli už po piatich minútach hry doháňať dvojgólové manko, no nepodarilo sa im to. Naopak, inkasovali ešte trikrát. Hostitelia boli dôrazní i v zakončení pri nerovnovážnom stave, kedy sa v troch prípadoch zapísali do streleckej listiny. Hosťujúci ôsmaci sa z gólu neradovali ani raz.

I. LIGA MLADŠÍ ŽIACI A
7. ŠHT - 28. kolo
Dolný Kubín - Dubnica nad Váhom 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly domácich: 18. Ján Slašťan (Róbert Pečner, Denis Šináľ), 34. Róbert Pečner (Samuel Vaňo), 43. Ivan Hricko (Radovan Gabri).
Strely na bránu: 20:40, vylúčenia: 8:3 na 2 min, Samuel Vaňo (D. Kubín) -1 min TS, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0.
Divákov: 31.
Na zimnom štadióne v D. Kubíne predvádzali oba celky vyrovnanú partiu. Po prostrednej časti svietil na ukazovali skóre vcelku priaznivý priebežný stav pre domácich - 2:3. Tí hneď na začiatku poslednej tretiny vyrovnali. O víťazovi tohto zápasu rozhodli predovšetkým presilovky, počas ktorých boli úspešní iba Považania. Navyše, hosťujúci siedmaci premenili aj nariadené trestné
strieľanie. Výsledok však neodzrkadľuje pomer síl na ľadovej ploche.

I. LIGA MLADŠÍ ŽIACI B
6. ŠHT - 28. kolo
Dubnica nad Váhom - Dolný Kubín 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Góly hostí: 14. Juraj Šeliga (Jakub Jurčo), 19. Patrik Oravec (Andrej Babilonský), 21. Juraj Šeliga (Matej Smolka, Branislav Feja), 25. Juraj Šeliga, 45. Branislav Feja (Juraj Šeliga).
Divákov: 22.
Súboj susedov v tabuľke začali lepšie šiestaci domáceho MHK. Po ich úvodnom presnom zásahu sa ale Dolnokubínčania rozbehli naplno. Sériou piatich gólových úderov dokonale zaskočili súpera. Ten sa z toho spamätal len čiastočne, keď nepriaznivý stav dokázal skorigovať dvomi presne mierenými strelami.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?