Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav
BASKETBAL

Dolnokubínski extraligisti mali ťažký týždeň

Zápas s tretím družstvom extraligovej tabuľky bol tri štvrtiny úplne vyrovnaný. V prvej štvrtine hrali obe družstvá obranný basketbal.

Extraliga muži
BK Dolný Kubín – BK Casta SPU Nitra 59:70 (11:13, 26:29, 44:46)
Fauly: 24 (5 Klein – 22/5 Orešanský, technická chyba Hill)
Trestné hody: 19/8 – 25/18
Trojky: 7:4
Zostavy a body:
BK Dolný Kubín: Klein 25, Zotov 7, Novák a Strapec po 6, Dubovský 2 (Števuľa 6, Caban 3, Koczkáš a Barišič po 2)
Nitra: Červenka 13, Pohánka 12, Seman 10, Hill 8, Ivanovič 5 (Richardson 14, Vido a Žiak po 3, Vrabec 2, Orešanský 0)
Tréneri: Doušek – Urban
Diváci: 250
Zápas s tretím družstvom extraligovej tabuľky bol tri štvrtiny úplne vyrovnaný. V prvej štvrtine hrali obe družstvá obranný basketbal. Za úvodných 5 minút stále oslabené domáce družstvo strelilo len 3 koše. Hostia len 2. Streľba sa však domácim nedarila ani potom a tak hostia v závere získali 2 bodový náskok. Druhá štvrtina mala podobný priebeh. Družstvá sa striedali vo vedení. Domácich držal hlavne kapitán R. Klein (2 trojky). Záver však znovu lepšie zvládli hostia a do prestávky išli s 3-bodovým náskokom. Tretia štvrtina patrila pre zmenu Dolnokubínčanom. Po trojkách Kleina a Cabana bolo v 34. minúte vyrovnané a o minútu neskôr už oravské družstvo dokonca viedlo o 3 body. Hostia v ďalšom priebehu znovu získali vedenie, ktoré už z rúk nepustili. V záverečnej štvrtine začal úradovať nový americký rozohrávač v drese Nitry - Richardson (12 bodov). Hra nabrala rýchlejšie tempo. Domáci strácali dych a tak náskok hostí vzrástol na konečných 11 bodov.
BK E.S.O. Lučenec – BK Dolný Kubín 101:79 (22:17, 43:34, 74:47)
Fauly: 18:5
Trestné hody: 26/19 :19/13
Trojky: 8:10
BK Lučenec: Bičvič 24, Kovačevič 15, Krajčo 12, Filo a Demečko po 6 (Sýkora 24, Závodný 7, Tarabus 4, Švidraň 3)
BK Dolný Kubín: Klein 29, Novák 15, Barišič 7, Dubovský 6, Zotov 2 (Caban 12, Števuľa 6, Koczkáš 2)
Tréneri: Krajnovič – Doušek
Diváci: 800
Na pôdu vlaňajšieho majstra SR cestovali dolnokubínski hráči ešte viac ochudobnení – chýbali im až traja hráči základnej zostavy. K maródom Velčičovi a Findurovi sa pridal aj Strapec. Úvodná polovica stretnutia ešte dávala nádej na priaznivý výsledok. Dolnokubínčania nepustili domácich do väčšieho náskoku. V 6. minúte viedli o 6 bodov. Chorvátsky líder domácich Bičvič však šnúrou 10 bodov v rozpätí necelých 2 minút posunul svojich spoluhráčov do vedenia. Podobný priebeh mala aj druhá štvrtina. Jej prvá polovica znovu patrila zverencom Ľubomíra Doušeka. V 6. minúte viedli o 5 bodov. Domáci však za necelú minútu opäť získali vedenie na svoju stranu a do konca štvrtiny ich náskok narástol na 9 bodov. Tretia časť stretnutia bola pre Oravčanov pohromou. Zbytočne strácali lopty, nestačili tempu súpera. Ten získal až 27-bodový náskok. V poslednej štvrtine dal domáci tréner Krajnovič príležitosť lavičke. Hostia len skorigovali výsledok na konečných 79:101 zo svojho pohľadu.

1. dorastenecká liga juniori
BK ´99 Prešov - BK Dolný Kubín 72:53 (29:29)
Body DK: M. Vaňko 17, Šaffo 10, A. Záhora 8, Blcháč 7, J. Záhora 5, P. Diežka 4, O. Mikuš 2
Slávia TU Košice – BK Dolný Kubín 79:69 (37:36)
Body DK: Šaffo 21, P. Diežka a M. Vaňko po 16, Blcháč 9, J. Záhora 5, K. Vaňko 2
Na východe Slovenska nehrali juniori zlý basketbal. Napriek tomu oba zápasy prehrali. Hlavne výsledok zápasu s Košičanmi bolí, pretože v sobotu Rožňava nečakane doma prehrala so žilinským Fatranom. Dolnokubínske nádeje stratili po prehrách možnosť pokračovať v tejto sezóne v celoslovenskej súťaži.

Pozvánka na basketbal:
BK Dolný Kubín Vás srdečne pozýva na majstrovský zápas extraligy mužov BK Dolný Kubín – MBK Handlová. Ten sa uskutoční v stredu 7. februára o 19.15 h v ŠH Koniareň v Ružomberku. Sponzorský autobus odchádza o 18.00 h spred budovy pošty v Dolnom Kubíne.
Basketbalový klub Dolný Kubín pozýva žiakov 2. - 5. ročníkov ZŠ, ktorí majú záujem hrať basketbal, aby prišli od pondelka do piatku medzi 14.00 a 16.00 h do telocvične Základnej školy J. Matúšku v Dolnom Kubíne. Stačí si priniesť športovú obuv a odev.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Doudieraný Dolnokubínčan takmer vyhral Oravaman

Všetci, ktorí došli do cieľa, sú hrdinovia. Také výkony si zaslúžia obdiv každého človeka.

Skvelé, čo predviedla bežkyňa z Oravy na majstrovstvách

Šesť mesiacov podriadila Lucia iba jednému cieľu. Chcela slovenský titul.

Bencova desiatka patrila českým bežcom

Juraj Laštík: Keby bola trať dlhšia, možno ich dobehnem.

Zaujal hlavne Chorvát Modrič

Oravcov sme pýtali, ktorý hráč podal na majstrovstvách sveta vo futbale najvýraznejší individuálny výkon.