Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário
BASKETBAL

Dolnokubínski extraligisti mali ťažký týždeň

Zápas s tretím družstvom extraligovej tabuľky bol tri štvrtiny úplne vyrovnaný. V prvej štvrtine hrali obe družstvá obranný basketbal.

Extraliga muži
BK Dolný Kubín – BK Casta SPU Nitra 59:70 (11:13, 26:29, 44:46)
Fauly: 24 (5 Klein – 22/5 Orešanský, technická chyba Hill)
Trestné hody: 19/8 – 25/18
Trojky: 7:4
Zostavy a body:
BK Dolný Kubín: Klein 25, Zotov 7, Novák a Strapec po 6, Dubovský 2 (Števuľa 6, Caban 3, Koczkáš a Barišič po 2)
Nitra: Červenka 13, Pohánka 12, Seman 10, Hill 8, Ivanovič 5 (Richardson 14, Vido a Žiak po 3, Vrabec 2, Orešanský 0)
Tréneri: Doušek – Urban
Diváci: 250
Zápas s tretím družstvom extraligovej tabuľky bol tri štvrtiny úplne vyrovnaný. V prvej štvrtine hrali obe družstvá obranný basketbal. Za úvodných 5 minút stále oslabené domáce družstvo strelilo len 3 koše. Hostia len 2. Streľba sa však domácim nedarila ani potom a tak hostia v závere získali 2 bodový náskok. Druhá štvrtina mala podobný priebeh. Družstvá sa striedali vo vedení. Domácich držal hlavne kapitán R. Klein (2 trojky). Záver však znovu lepšie zvládli hostia a do prestávky išli s 3-bodovým náskokom. Tretia štvrtina patrila pre zmenu Dolnokubínčanom. Po trojkách Kleina a Cabana bolo v 34. minúte vyrovnané a o minútu neskôr už oravské družstvo dokonca viedlo o 3 body. Hostia v ďalšom priebehu znovu získali vedenie, ktoré už z rúk nepustili. V záverečnej štvrtine začal úradovať nový americký rozohrávač v drese Nitry - Richardson (12 bodov). Hra nabrala rýchlejšie tempo. Domáci strácali dych a tak náskok hostí vzrástol na konečných 11 bodov.
BK E.S.O. Lučenec – BK Dolný Kubín 101:79 (22:17, 43:34, 74:47)
Fauly: 18:5
Trestné hody: 26/19 :19/13
Trojky: 8:10
BK Lučenec: Bičvič 24, Kovačevič 15, Krajčo 12, Filo a Demečko po 6 (Sýkora 24, Závodný 7, Tarabus 4, Švidraň 3)
BK Dolný Kubín: Klein 29, Novák 15, Barišič 7, Dubovský 6, Zotov 2 (Caban 12, Števuľa 6, Koczkáš 2)
Tréneri: Krajnovič – Doušek
Diváci: 800
Na pôdu vlaňajšieho majstra SR cestovali dolnokubínski hráči ešte viac ochudobnení – chýbali im až traja hráči základnej zostavy. K maródom Velčičovi a Findurovi sa pridal aj Strapec. Úvodná polovica stretnutia ešte dávala nádej na priaznivý výsledok. Dolnokubínčania nepustili domácich do väčšieho náskoku. V 6. minúte viedli o 6 bodov. Chorvátsky líder domácich Bičvič však šnúrou 10 bodov v rozpätí necelých 2 minút posunul svojich spoluhráčov do vedenia. Podobný priebeh mala aj druhá štvrtina. Jej prvá polovica znovu patrila zverencom Ľubomíra Doušeka. V 6. minúte viedli o 5 bodov. Domáci však za necelú minútu opäť získali vedenie na svoju stranu a do konca štvrtiny ich náskok narástol na 9 bodov. Tretia časť stretnutia bola pre Oravčanov pohromou. Zbytočne strácali lopty, nestačili tempu súpera. Ten získal až 27-bodový náskok. V poslednej štvrtine dal domáci tréner Krajnovič príležitosť lavičke. Hostia len skorigovali výsledok na konečných 79:101 zo svojho pohľadu.

1. dorastenecká liga juniori
BK ´99 Prešov - BK Dolný Kubín 72:53 (29:29)
Body DK: M. Vaňko 17, Šaffo 10, A. Záhora 8, Blcháč 7, J. Záhora 5, P. Diežka 4, O. Mikuš 2
Slávia TU Košice – BK Dolný Kubín 79:69 (37:36)
Body DK: Šaffo 21, P. Diežka a M. Vaňko po 16, Blcháč 9, J. Záhora 5, K. Vaňko 2
Na východe Slovenska nehrali juniori zlý basketbal. Napriek tomu oba zápasy prehrali. Hlavne výsledok zápasu s Košičanmi bolí, pretože v sobotu Rožňava nečakane doma prehrala so žilinským Fatranom. Dolnokubínske nádeje stratili po prehrách možnosť pokračovať v tejto sezóne v celoslovenskej súťaži.

Pozvánka na basketbal:
BK Dolný Kubín Vás srdečne pozýva na majstrovský zápas extraligy mužov BK Dolný Kubín – MBK Handlová. Ten sa uskutoční v stredu 7. februára o 19.15 h v ŠH Koniareň v Ružomberku. Sponzorský autobus odchádza o 18.00 h spred budovy pošty v Dolnom Kubíne.
Basketbalový klub Dolný Kubín pozýva žiakov 2. - 5. ročníkov ZŠ, ktorí majú záujem hrať basketbal, aby prišli od pondelka do piatku medzi 14.00 a 16.00 h do telocvične Základnej školy J. Matúšku v Dolnom Kubíne. Stačí si priniesť športovú obuv a odev.