Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora
KARATE

Karate klub Trstená oslavoval 25. výročie

Keď v novembri 1981 začalo zopár nadšencov v Trstenej trénovať karate, málokto tušil, že práve boli položené základy úspešného športového klubu. V decembri 2006 oslavoval Karate klub Trstená 25 rokov. Toto výročie členovia oslávili aktívne – súťažne i kl

asicky, riadnou oslavou.
Práve v deň, na ktorý pripadla oslava – 9. decembra 2006 - sa v Žiline konali majstrovstvá Slovenska dorastencov a juniorov. Na tieto majstrovstvá sa nominovalo 13 pretekárov z Trstenej a z nich 11 sa zúčastnilo bojov o majstrovský titul.
Vo veľmi náročnej súťaži mal k titulu najbližšie Dano Vrabec v kategórii ml. dorastenci do 55 kg. Takticky nezvládol semifinálový zápas a nakoniec sa musel uspokojiť s 3. miestom. Prekvapením klubu sa stal Tomáš Letoštiak, ktorému na základe výborných výkonov počas celej sezóny patrí víťazstvo v Slovenskom pohári v kategórii starší dorastenci do 55 kg. Na majstrovstvách Slovenska sa v rovnakej kategórii prebojoval až do finále. Finálový zápas skončil až po predĺžení, v ktorom bol úspešnejší súper. Tomáš nakoniec obsadil 2. miesto a získal striebro. Svojím výkonom potešil aj Roman Baľák, v súťaži juniorov do 65 kg doplnil medailovú zbierku o bronzovú medailu. V súťažiach kata sa výraznejšie prejavila len Táňa Carachová. V kategórii junioriek obsadila 4. miesto.

Hneď po úspešnom predstavení Romana Baľáka sa celá trstenská výprava aj s medailami urýchlene presunula do Trstenej. Tu mali v reštaurácii Jantár pripravenú poriadnu oslava. Všetci prítomní už netrpezlivo čakali na slávnostný prípitok. Medzi pozvanými hosťami nechýbali zakladajúci ani súčasní členovia klubu, zástupcovia sponzorov, primátor mesta a niektorí verní priaznivci klubu. Po prípitkoch súčasného prezidenta klubu, zakladateľa klubu a primátora mesta Trstená sa rozprúdila zábava, ktorá trvala až do neskorej noci. Atmosféra bola plná nadšenia z toho, čo tu vzniklo, dvadsaťpäť rokov sa postupne vyvíjalo a dnes už má svoju históriu, skúsenosti a výsledky. Mnohí z prítomných strávili tento príjemný večer s pocitom, že sú toho súčasťou a môžu byť hrdí, že sa aspoň kúskom pričinili, aby sa Karate klub Trstená dostal za tie roky tam, kde je dnes.
Vedenie Karate klubu Trstená chce touto cestou poďakovať všetkým svojim členom – bývalým aj súčasným, rodičom, sponzorom, priaznivcom a sympatizantom za ich nekonečnú trpezlivosť a podporu, ktorou nás za tie roky zahŕňali. Bez nich by dnes nebolo možné povedať: „Všetko najlepšie k 25. narodeninám!“