Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Minulý rok bol bohatý na udalosti i prekvapenia

Rok 2006 zavítal na Oravu úplne v inom štýle, ako súčasný. Novoročné prípitky štrngali počas kalamitnej situácie 1. stupňa, vyhlásenej na cestách regiónu už 30. decembra 2005, keď za niekoľko hodín napadlo viac ako 50 cm snehu.


JANUÁR
Okrem snehu padali na cesty a koľajnice konáre, stromy a lavíny. Tesne pred vítaním nového roku hrozilo zafúkanie ciest do Brezovice, Ústia nad Oravou, Malatinej a iných dedín. Už o dva dni však pršalo a cesty, najmä na dolnej Orave, sa premenili na „sklo“ - cestári do boja s nepriazňou počasia nasadili 55 mechanizmov a 80 ľudí a 2. januára bol 1. kalamitný stupeň odvolaný.
Oravci sa z našich novín dozvedeli aj to, že posledný vojak, ktorý na Slovensku narukoval na základnú vojenskú službu bol chalan z Oravy - Stanislav Žulko z Tvrdošína. Trstenská nemocnica zostala prvý raz v histórii bez „novoročniatka“, prvé dieťa roku 2006 sa tu narodilo až 2. januára napoludnie. Betlehemci zo Zábiedova absolvovali s Dobrou novinou po Slovensku a Orave viac ako 3000 km. V Brezovici privítali prvú vládnu návštevu Oravy v roku 2006 - pásku na novej telocvični prišiel prestrihnúť minister školstva Martin Fronc. Druhý januárový utorok prevzal žezlo župana ŽSK z rúk Oravca Jozefa Tarčáka Žilinčan Juraj Blanár a sľub zložilo 57 poslancov nového krajského parlamentu.
Počas najväčšej tragédie v histórii slovenskej modernej armády, pádu lietadla An-24 v Maďarsku, zahynuli medzi 42 vojakmi dvaja Oravci: Dolnokubínčan kpt. Dominik Ocelka a Marián Fábry z Dlhej nad Oravou. Trstenská pôrodnica „dostala“ 22-miliónový darček - prístavbu s novými operačkami a zrekonštruovanú časť oddelenia. Habovčan Peter Bažík sa prebojoval do finále SuperStar.

Skryť Vypnúť reklamu

FEBRUÁR
Šok - najväčší zamestnávateľ na Bielej Orave PUNCH Námestovo ohlásil prepúšťanie 700 ľudí z výroby v L.G. Philips. Situáciu nezmenila ani návšteva ministerky práce a vyjednávanie odborárov. Brezovica je bez vody, problémy má aj Sihelné, Novoť, Or. Lesná, Ťapešovo a Breza - dlhotrvajúce silné mrazy zapríčinili úbytok vody v prameňoch. Množstvo namŕzajúceho snehu na stromoch spôsobuje kalamitný stav lesných porastov v nepredvídateľnom rozsahu. Pod náporom sa zrútila strecha výstavnej Budovy v Katoviciach, kde v ten deň boli chovatelia poštových holubov z Rabče, i ďalší Oravci. Vyviazli bez zranení. Mrazy si vyžiadali ľudské životy - jeden muž zamrzol v Rabči, ďalší v susednej Zubrohlave. Eva Drengubjaková a Mária Hufková zo Zázrivej sa dožívajú storočnice. Oravci „žali“ novinárske ceny: Melánia Pastvová z Našej Oravy bola nominovaná na Novinársku cenu spoločnosti Open Society Fundation, Novinársku cenu získali rodáci z Trstenej Katarína Začková a Ľuboš Kostelanský a ďalšiu nomináciu fotograf Jaro Sýkora z Námestova. Prezident Ivan Gašparovič otvára lyžiarske stredisko Meander Ski Park v Oraviciach. Oravské samosprávy žiadajú Vládu SR o zohľadnenie nadmorskej výšky vo financovaní.

Skryť Vypnúť reklamu

MAREC
Ministerstvo obrany udelilo cenu Vojenský čin roka chorvátskemu ministrovi obrany, ktorý zachránil život topiacemu sa Polhorčanovi Marekovi Randjakovi. Firma Punch oznamuje, že stovky ľudí nedostanú k 1. aprílu zatiaľ výpovede z práce. Oravskí žiaci Andrej Lenčucha, Andrej Železňák a Ivan Zaťkuliak zo ZŠ R. Dilonga v Trstenej, Marek Sárený s Júliusom Stasom z Dlhej nad Oravou a Karol Pauchly s Petrom Rabianskym z Chlebníc prevalcovali celoslovenskú konkurenciu v konštrukčnej súťaži RoboCup 2006 a zvíťazili. Karol Pauchly si priniesol aj 2. miesto z Viedne, kde súťažil v európskej konkurencii. Peter Bažík končí vo finále speváckej súťaže SuperStar na 4. priečke. Zastupiteľstvo v Hornej Lehote odhlasovalo zrušenie základnej školy v obci od septembra 2005.

Skryť Vypnúť reklamu

APRÍL
Na niektorých oravských školách „zúria“ chrípkové prázdniny. Na železničnú trať Oravky neďaleko Kraľovian sa zrútila skalná lavína. Námestovské študentky - odeváčky zvíťazili v národnej súťaži Módna línia mladých. Po mnohých rokoch bola verejnosti sprístupnená zrekonštruovaná kaplnka sv. Michala na Oravskom hrade. V posledný aprílový deň otvorili prvú z novej siete staníc záchrannej lekárskej služby na Orave - v Zákamennom. Narodili sa historicky prvé trojčatá v Rabči.

MÁJ
Kuriózny časový údaj prežil svet na začiatku mesiaca s neopakovateľným číselným radom 01:02:03 04/05/06. Začínajú sa „roztáčať“ návštevy politikov v regióne - blížia sa parlamentné voľby. Na SOU SZSD, HA a OA na Slanickej Osade sa realizuje ojedinelý projekt - prvá maturita na internete. Zákamenné získava 24 miliónov korún z fondov EÚ na výstavbu kotolní na drevnú štiepku. V hodnotení VšZP sa ocitli oravské nemocnice medzi najlepšími. Stovky Oravcov putujú 28. mája do Krakova na stretnutie s pápežom Benediktom XVI.

JÚN
Tvrdošínčanka Margita Oravcová sa dožíva 105 rokov. Polícia začína pátranie po podnikateľovi Mariánovi Kaššákovi. Narodil sa 5000. Zákamenčan - dievčatko Soňa Kovaľová. V Trstenej sa uskutočnil XIII, kongres Slovenskej gynekologickej spoločnosti, ktorý doteraz prebiehal výhradne v Bratislave. NsP L. N. Jégé Dolný Kubín dostala do užívania novú JIS. Smer zvíťazil na Orave v parlamentných voľbách. Rozhodlo o tom vyše 26% z 52,5 tisíca voličov, ktorí prišli k volebným urnám. Hornooravci chceli do vlády hneď po ňom aj KDH a SNS, Dolnooravci KDH a SDKÚ-DS. Do NR SR sa dostali traja Oravci: Jozef Tarčák, Ivan Šaško a Peter Markovič. Po „doplňovačkách“ si sadla do poslaneckého kresla aj Viera Mazúrová. Rodina Roštekovcov si postavila snehuliakov - sneh ešte objavili počas opekačky v Istebnianskej doline. V druhej polovici júna prekvapili Oravcov horúčavy - meteorológovia v Liesku a Oravskej Lesnej zaznamenali 10 letných dní s teplotou 25 - 30oC a jeden tropický deň s teplotou nad 30oC. Posledný júnový deň vyčíňal vodný živel v Tvrdošíne a v Ťapešove - ničil majetok, životy a zdravie ľudí ušetril. Andrej Lenčucha, Andrej Železňák a Ivan Zaťkuliak zo ZŠ R. Dilonga v Trstenej sa stali majstrami sveta v súťaži RboCup 2006.

JÚL
Suchá Hora je opäť samostatnou farnosťou, 1. júla tu vysvätil spišský biskup základný kameň novej fary. Pri návrate z dolnokubínskej pôrodnice rodina zistila zámenu bábätiek, skúška DNA ich zistenie potvrdila, rodiny z Or. Lesnej a Brezy si deti vymenili - každé sa dostalo k pravým rodičom. Medzinárodné majstrovstvá SR a ČR v práci s motorovou pílou vyhral Sihelčan Jaroslav Perveka. Monografia Štefanova nad Oravou zostavovateľa Ivana Maťugu získala ocenenie Slovenská kronika 2005. Na druhom mieste sa umiestnila monografia obce Brezovica zostavovateľa Jozefa Golvoňa. Dolnokubínčania si budujú vlastnú pláž pri rieke. Petícia za zrušenie pešej zóny v meste postavila proti sebe námestovských poslancov. Nakoniec zóna zostala zachovaná. Na Bačovských dňoch v Malatinej volili Miss ovečku - cenu za najkrajšiu ovcu získal bača Ján Červeň z D. Kubína. Oravská priehrada si 27. júla vyžiadala svoju tohtoročnú daň - utopila sa v nej 43-ročná Rabčičanka. Po obrovskej veternej kalamite spred dvoch rokov zaplavil hornooravské lesy lykožrút - Lesy SR i urbáre na jeho likvidáciu míňajú milióny korún.

AUGUST
Polícia zisťuje, kam zmizol 2 mesiace hľadaný stolár - podnikateľ Marián Kaššák z Or. Bieleho Potoka: stal sa obeťou jednej z najbrutálnejších vrážd v histórii Oravy. Jedného z podozrivých z vraždy polícia má, po ďalších dvoch pátra. Sihelčan Jaroslav Perveka víťazí v medzinárodnej konkurencii súťaže Drevorubač 2006 v Námestove. Vozidlový park námestovského závodu SAD L. Mikuláš sa rozširuje o 8 nových autobusov. V D. Kubíne na Brezovci je otvorená záchytná stanica pre túlavých psov. Najstarším starostom Oravy i Slovenska je 78-ročný starosta Osádky Juraj Murina. Striebro zo svetovej matematickej olympiády priniesol na Oravu absolvent Gymnázia A. Barnoláka v Námestove, Rabčan Jaroslav Knebl. V Babíne je otvorená Galéria Deda Siváňa - významného slovenského insitného rezbára. Vláda schválila horským obciam nad 282 metrov nad morom od roku 2007 zvýšenie financovania podľa určeného koeficientu. Ochrancovia prírody bojujú v Národnom parku Babia hora so zberačmi čučoriedok. V oravských lesoch rastie neobyčajné množstvo hríbov, rybárom berú kapitálne kusy: Milan Červeň z Babína chytil v Oravskej priehrade metrovú šťuku. V Rabči sa dokončuje 26-miliónová rekonštrukcia ZŠ, financovaná z fondov EÚ.

SEPTEMBER
Naša Orava zistila, že dievčatko - Oravčiatko z obrazu Márie Medveckej je vlastne chlapec z Liptova. Poľovníka z Or. Bieleho Potoka ťažko zranil medveď. Kým v iných mestách a dedinách počet detí v škôlkach klesá, v Hladovke škôlku rozširujú. V Rabči polícia objavila arzenál zbraní. Vyhorela ubytovňa v Plzni, kde bývali aj Oravci pracujúci v pivovare - požiar si vyžiadal jeden ľudský život, niekoľko mužov bolo popálených., jeden Nižňanec ťažko. Zrekonštruovaná kaplnka sv. Michala na Oravskom hrade získava ocenenie Kultúrna pamiatka roka. V Oraviciach zaútočila na stádo oviec svorka vlkov, roztrhali 7 oviec. Na dolnokubínskom Bysterci bola spustená nová kotolňa na biomasu, celý projekt vyšiel na 120 miliónov. K 29. septembru boli odvolaní prednostovia OÚ v D. Kubíne Ľ. Ondirko a v Námestove D. Janoťák. Vláda na ich miesta vymenovala Juraja Pukáča (DK) a Jána Laššáka (NO). Dvaja hľadaní podozriví z vraždy M. Kaššáka sú už v rukách polície.

OKTÓBER
Polícia nachádza ďalší arzenál zbraní - tento raz v Zemianskej Dedine. V D. Kubíne utekajú z domova piati chlapci - polícia ich nachádza po troch dňoch v Nitre. Nový minister spravodlivosti sa zbavuje nepohodlných sudcov - medzi nimi aj predsedu Okresného súdu v Dolnom Kubíne Petra Bebeja. ZŠ v Čimhovej získala ako jediná na Orave certifikát a vlajku Zelenej školy. Volebná komisia v Tvrdošíne vylúčila kandidátku Petra Sojčáka, kandidujúceho na primátora mesta. Súd napokon rozhodol, že tak urobila neodôvodnene. Štvrtok 19. októbra bol pre Oravu „čierny“ - odohrali sa tu až tri tragické nehody: dopravná nehoda so smrteľnými následkami pre mladíka v Zázrivej, v lese medzi Hornou Lehotou a Sedliackou Dubovou zahynul 49-ročný Zázrivčan pod prevaleným traktorom a do tretice pri posunovaní vlaku v Príbovciach odrezala vlaková súprava nohy tretiemu mužovi, 35-ročnému Dolnokubínčanovi, rodákovi zo Zázrivej. V Rabči otvorili najväčšiu športovú halu na Orave, jej stála 29 miliónov korún. Nízke teploty v závere mesiaca si vyžiadali ľudský život - na štátnej hranici v Trstenej zamrzol bezdomovec Ján.

NOVEMBER
Prvá snehová nádielka spadla na Orave 2. novembra a preverila pripravenosť cestárov na zimu. To bolo však so snežením od prírody nadlho posledné slovo. Orava má majstra sveta v armwrestlingu - v Manchestri sa ním stal Ľubomír Jagnešák z Rabče. Polícia konštatuje, že novorodencov v dolnokubínskej pôrodnici nezamenili zámerne a prípad uzatvára. Medzi najlepšie podnikateľky Slovenska odborníci zaradili aj Máriu Daňovú zo Zuberca. Za šírenie ruskej kultúry bola ako jedna z 8 ľudí z celého sveta ocenená univerzitná profesorka Eva Kollárová z Nižnej. Ocenenie jej odovzdal ruský prezident V. Putin. Mutňan Marián Murín získal od ruského prezidenta Rad Petra Veľkého. Dolnokubínsky kandidát na poslanca P. Zemko vraj napadol maloletého chlapca. V Rabči odovzdali do užívania prvú verejnú práčovňu na Orave, v Tvrdošíne dva supermarkety: Lidl a Tesco.

DECEMBER
Príroda sa zbláznila - namiesto typickej oravskej zimy dozreli v Zemianskej Dedine jahody, v Tvrdošíne rozkvitli v záhrade ruže, záhradkári dokonca našli niekoľko kúskov húb. Volili sme si nové samosprávy. No, nové ako nové: Dolnokubínčania a Trstenčania prejavili vôľu po radikálnej zmene. Ľ. Bláhu v primátorskom kresle dolnooravskej metropoly vystriedal staronový primátor Ivan Budiak, obmenilo sa aj zastupiteľstvo. V Trstenej J. Bernaťáka nahradil J. Ďubjak, zmena nastala aj v zastupiteľstve. Námestovo potvrdilo vo funkcii Jána Kaderu, radikálne však voľby zamiešali karty v mestskom parlamente. V Tvrdošíne ani voľby nemuseli byť: 2/3 väčšina voliacich si vybrala za primátora opäť I. Šaška, aj zastupiteľstvo zostalo zložené výhradne z „jeho“ už osvedčených ľudí. Gymnázium M. Hattalu v Trstenej ponúka na Orave ojedinelú nemeckú maturitu. Orava sa rozlúčila s Mons. V. Trstenským, ktorý vo veku 99 rokov zomrel 7. decembra. HZDS, SMER a SNS tvrdo bojujú o kreslo riaditeľa OZ Lesov SR, š. p. v Námestove. Snehu stále niet, trošku znova „postrašil“ 12. decembra, no opäť zmizol. Oravci oslávili nezvyčajne teplé Vianoce, Silvestra i príchod Nového roka 2007...

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tento rok turizmu neprial
 2. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Opäť sme na dobrej vlne
 6. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 7. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 9. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 10. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 1. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
 8. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 18 124
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 17 182
 3. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 9 618
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 831
 5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 836
 6. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 4 212
 7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 919
 8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 177
 9. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 459
 10. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 2 259

Blogy SME

 1. Róbert Kotian: Ako sa Edo zaťal
 2. Štefan Vidlár: Nepekne hovoríš o dôchodcovi
 3. Tomáš Tenczer: Prečo ľudia nechcú deti?
 4. Miroslav Haviar: Naozaj majú všetci nárok?
 5. Zuzana Srncová Gajdošova: Máte dosť minerálov v strave? Príčiny nižšej nutričnej hodnoty potravín
 6. Marek Brezovský: Koniec pretvárky, späť na stromy. Debata o očkovaní čoraz viac pôsobí, že mentálne žijeme v pralese.
 7. Jozef Sitko: Pred zlým koncom ma zachránili tri vakcíny
 8. Lubomir Zahora: Ohňostroj v hlave - epilepsia
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 16 111
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 210
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 839
 4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 693
 5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 324
 6. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 3 621
 7. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 613
 8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 485
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Biatlonové dvojičky Remeňové mohli v nedeľu 5. decembra zažiť veľký deň.

Premiéru medzi najlepšími biatlonistkami sveta mala zažiť Zuzana Remeňová.


2 h
Zasnežovanie zjazdovky v lyžiarskom stredisku Roháče spálená v predposlednáý novembrový deň.

Napriek prvej snehovej nádielke lyžiarska sezóna nezačala. Strediská sa museli rozhodnúť, ako na situáciu zareagujú.


4 h
Zrekonštruovaná Tretia hradná brána.

Najlepšia stráž je láska. Hlása prastarý nápis v latinčine na priečelí brány, ktorá prešla rukami reštaurátorov.


22 h
Vizualizácia areálu Rodinka.

V Námestovskom okrese postavia štyri špeciálne areály, v Dolnokubínskom dva.


4. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zverejnili jej meno, adresu i profil na Facebooku. Hygienička Martina Kučíková patrí po minulom týždni zrejme k najznámejším z odboru.


3. dec

V martinskej nemocnici sa situácia nezlepšuje.


3. dec

Dlhoročná folkloristka, speváčka, členka folklórnych skupín a propagátorka ľudovej kultúry a zvykov našich predkov Martina Žabčíková zomrela 29. novembra vo veku 37 rokov.


2. dec

V rámci svojho záverečného vystúpenia sa predstaví so skladbou, ktorá sa s ňou tiahne celý jej život.


17 h

Blogy SME

 1. Róbert Kotian: Ako sa Edo zaťal
 2. Štefan Vidlár: Nepekne hovoríš o dôchodcovi
 3. Tomáš Tenczer: Prečo ľudia nechcú deti?
 4. Miroslav Haviar: Naozaj majú všetci nárok?
 5. Zuzana Srncová Gajdošova: Máte dosť minerálov v strave? Príčiny nižšej nutričnej hodnoty potravín
 6. Marek Brezovský: Koniec pretvárky, späť na stromy. Debata o očkovaní čoraz viac pôsobí, že mentálne žijeme v pralese.
 7. Jozef Sitko: Pred zlým koncom ma zachránili tri vakcíny
 8. Lubomir Zahora: Ohňostroj v hlave - epilepsia
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 16 111
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 210
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 839
 4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 693
 5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 324
 6. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 3 621
 7. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 613
 8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 485
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu