Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL

Oravčanky „zmietli“ domácu Žilinu

Prvý set v prvom zápase Dolnokubínčanky opäť potrebovali čas na „zoznámenie sa“ s menšou telocvičňou a hrou súpera. Oravčanky absolútne nehrali svoju hru. Mali zlý príjem podania, málo útočili.

ŠK ŽU Žilina – VK ORAVA Dolný Kubín 2:3 (18, -12, 23, -16, -5), 1:3 (-18, -19,24, -15)
Zostava DK : Maťugová, Vosková, Börčöková, Suroviaková, Holubová, Bencúrová
(Rusnáková Beňušová, Červená)
Takisto aj podanie bolo zo strany hosťujúcich hráčok málo účinné. Od druhého setu však Oravčanky zlepšili predovšetkým podanie, čím súpera „odtlačili“ od siete a prehadzoval lopty „zadarmo“. Tým mohli založiť útok a set bol jednoznačne v „dolnokubínskych rukách“. Tretí set bol veľmi vyrovnaný. Súperovi vychádzalo riskantné podanie. Tentoraz mali hráčky z metropoly Oravy zlý príjem podania a od toho sa odvíjala aj hra. Predovšetkým zásluhou dobrého podania získal súper tretí set, s minimálnym dvojbodovým rozdielom. Štvrtý set mali opäť vo svojich rukách hostia. Začala sa im dariť hra a dokázali „zdvihnúť“ v poli veľmi ťažké lopty. Rozhodovať o víťazovi musel nakoniec piaty set, v ktorom Oravčanky výborne začali. Kvalitným podaním si vypracovali náskok 8:2 a v podstate súpera k ničomu nepustili. Set vyhrali jednoznačne v pomere 15: 5.
V druhom zápase si Dolnokubínčanky držali celý zápas dobré a účinné podanie. Niektoré dievčatá si v zápase vyskúšali aj podanie z výskoku a dokonca sa im podarilo bodovať. V treťom sete trochu psychicky poľavili, čo súper využil. Celý set vyhrával. Oravské zástupkyne sa doťahovali a koncovka setu bola veľmi dramatická. Nedodržaním taktických pokynov na dolnokubínskej strane set stratili. Vo štvrtom sete už o víťazovi nebolo pochýb. O posledný bod sa postarala dobrým smečom Patrícia Beňušová.
Vedenie oravského celku vyjadrilo spokojnosť s dvoma víťazstvami na súperovej palubovke. V obidvoch zápasoch výborne hrala a predovšetkým dobre podávala kapitánka Katarína Vosková, ktorá si priamo v zápase vyskúšala aj podanie z výskoku. K nej sa pridala Martina Suroviaková, Veronika Červená. Obe dobre smečovali. Romana Holubová dobre podávala, blokovala a chytila ťažké lopty v poli.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.