Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky
MLÁDEŽNÍCKY HOKEJ

Na Detvu to dolnokubínski žiaci vedia

A-družstvo starších žiakov si pripísalo na svoje konto tretiu výhru v sezóne. Po Zvolene aj druhýkrát zdolalo Detvu, ktorá prišla na Oravu len s dvomi obrannými a útočnými formáciami. Darilo sa i siedmakom, tí rovnakého súpera zdolali na nulu. Východ Slov

enska je stále zakliaty pre dorastencov, ktorí prehrali i tentoraz obidva svoje duely.
I. LIGA DORAST
21. kolo
HK Mládež Michalovce - MHK Dolný Kubín 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly hostí: Jakub Puška, Ján Holiga
Divákov: 50
Hostia inkasovali v priebehu úvodných dvoch minút dva góly. Toto manko sa im v ďalšom priebehu nepodarilo zmazať. Vo vyrovnanej druhej tretine sa z kolektívu D. Kubína dokázal strelecky presadiť jedine J. Puška a posledný presný zásah Oravcov zaznamenal v záverečnej časti hry J. Holiga. Po súboji tabuľkových susedov sa tak tešili z víťazstva efektívnejší Zemplínčania.
22. kolo
HK VTJ Trebišov - MHK Dolný Kubín 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Strely na bránu: 27:29
Góly hostí: Lukáš Sluka, Boris Vraňák
Divákov: 50
Vedenie zo 14. min, kedy úspešne zakončoval L. Sluka, sa hosťujúcemu MHK podarilo udržať len v prvej tretine. V ďalšej dostali tri góly a dobrý výsledok sa im začínal vzďaľovať. Štyri minúty pred koncom znížil na nádejných 3:2 B. Vraňák. Záverečná hra bez brankára hosťom nevyšla a Trebišovčania skórovali do prázdnej brány. Smola, zisk bodu bol na dosah.

I. LIGA STARŠÍ ŽIACI A
9. ŠHT - 17. kolo
MHK Dolný Kubín - HKm Detva s. r. o. 8:4 (2:0, 3:3, 3:1)
Strely na bránu: 80:17
Góly domácich: Patrik Michalica 2, Dominik Chmara 2, Ján Kokavec, Branislav Djobek, Adam Zámečník, Tomáš Rusina
Divákov: 44
Proti deviatakom nastúpil vcelku prijateľný súper. Hokejisti spod Poľany, nachádzajúci sa na chvoste tabuľky, boli počas celého duelu o krok pozadu. Už v 42. sekunde napol hosťujúcu sieť P. Michalica. Rovnaké meno sa objavilo aj pri strelcovi druhého gólu D. Kubína v 17. min. Tretíkrát bol v 28. min z kolektívu domácich úspešný J. Kokavec. Potom na 4:1 v 33. min upravoval B. Djobek. Následne hostia dvomi presnými strelami skorigovali nepriaznivo sa vyvíjajúci stav. V 38. min poslal MHK do ďalšieho dvojgólového vedenia D. Chmara. V poslednej tretine v 41. min na 6:3 zvyšoval A. Zámečník. Siedmy presný zásah prišiel z hokejky T. Rusinu. Tesne pred záverečnou sirénou spečatil zaslúžené víťazstvo Dolnokubínčanov D. Chmara.

I. LIGA MLADŠÍ ŽIACI A
7. ŠHT - 17. kolo
MHK Dolný Kubín - HKm Detva s. r. o. 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Strely na bránu: 28:10
Góly: Michal Telúch 2, Roman Zúrik
Divákov: 56
Detvianski hokejisti nepredstavovali pre domácim väčšiu hrozbu. Obaja brankári D. Kubína, Michal Pilka i Ján Žiak, si z ich desiatimi strelami poľahky poradili. Piate víťazstvo Dolnooravcov v tomto ročníku zariadil dvoma gólmi v 44. a 48. min M. Telúch, jeden pridal ešte v 31. min R. Zúrik. Porazený tím ostáva naďalej beznádejne na dne tabuľky.