Pondelok, 16. máj, 2022 | Meniny má Svetozár

Konečne „prelomili“ domácu smolu. Odniesol si to Lučenec

Dolnokubínski extraligoví muži hostili na „svojej“ pôde v ružomberskej Koniarni minuloročného majstra-Lučenec. V prvom stretnutí na jeho palubovke dosiahli senzačné víťazstvo.

Extraliga muži
Sobota 2. decembra 2006
BK Dolný Kubín – E.S.O. Lučenec 84:75 (21:21, 35:38, 62:58)
BK DK: Velčič 24, Klein 20, Barišič 8, Strapec 7, Dubovský 6 (Koczkáš 16, Findura 3, Caban 0),
Lučenec: Kovačevič 22, Krajčo 15, Demečko 9, Sýkora 3, Opatovský 1 /Bičvič 11, Pivac 9, Tarabus 3, Závodný 2)
Dolnokubínski extraligoví muži hostili na „svojej“ pôde v ružomberskej Koniarni minuloročného majstra-Lučenec. V prvom stretnutí na jeho palubovke dosiahli senzačné víťazstvo. Hostia pricestovali s úmyslom revanšovať sa za domáci neúspech. Povzbudzovala ich aj hŕstka fanúšikov, ktorí dokonca často prekričali miestami tichú kulisu priaznivcov Dolného Kubína.
Úvod zápasu patril hosťom. Dva body Barišiča a trojka Kleina (celkom 3) ukázali, že Dolnokubínčania chcú pretrhnúť smolu v domácich zápasoch. Hostia však nebrali na to ohľad a za necelé 3 minúty znovu viedli o 5 bodov. Domáci ich náskok neustále kontrolovali, znižovali a v závere štvrtiny košom L. Dubovského vyrovnali.
Druhú štvrtinu poznamenal obojstranný-obranný basketbal. Hostia znovu mierne viedli a domáci doťahovali. Šťastena stála na strane hostí, ktorí išli do polčasovej prestávky s trojbodovým náskokom.
V tretej štvrtine zabojovali opory domácich. Už tradične sa presadil chorvátsky strelec Davor Velčič, ku ktorému sa pridal kapitán družstva Richard Klein. Domáci vyrovnali a v 8. minúte získali v zápase vedenie, ktoré korunoval v závere trojkou ďalší úspešný strelec Braňo Koczkáš (celkom tiež 3).
Záverečná štvrtka bola už skoro celá v réžii Dolnokubínčanov. Hostia sa často dopúšťali neférových zákrokov, hrali nervózne a postupne prehrávali už o 14 bodov. V posledných 2 minútach zápasu ešte raz zabojovali, keď sa im podarilo znížiť náskok na 4 body. Dráma sa však nekonala. Hostia opakovane faulovali. R. Findura a R. Klein premieňali šestky, čoho výsledkom je opakovaná prehra majstra s nováčikom súťaže. Zdá sa, že aj pretrhnutá „ružomberská smola“.

SkryťVypnúť reklamu

MOK Kadeti
BK Dolný Kubín – MBK Handlová „A“ 83:81, po predĺžení (42:37,71:71)
Body D. Kubína: A. Záhora 25, Ondrejka 23, Duraj 15, J. Mikuš 11, Kaprálik 7, Hackenberg 2
Dolnokubínski kadeti privítali na svojej palubovke ťažkého súpera. Druhý tím tabuľky oblastného majstrovstva, ktorý je už istým postupujúcim do kadetskej ligy. Handlovčania, známi svojou agresívnou, často aj nečistou hrou od začiatku ukazovali, že ich postavenie v tabuľke nie je náhodné. Domáci však vedeli, že ak chcú postúpiť, musia vyhrať. Na zápas sa dobre pripravili.
V prvej časti dvoma „šnúrami“ odvrátili útok hostí, ktorí v jej závere upravili výsledok na dvojbodové manko.
Aj v druhej štvrtine boli oravskí chlapci úspešnejší. Dobre bránili, a tak polčasový náskok 5 bodov dával nádej na konečný úspech.
Hostia sa „prebudili“ v 3. štvrtine, kedy útočnou aktivitou postupne vynulovali náskok domácich. Dokonca získali 5-bodové vedenie.
Posledná časť riadneho zápasu bola vyrovnaná. Obidve družstvá premieňali koše. Našťastie hostia boli menej úspešní v hádzaní trestných hodov. Na jej konci bol stav nerozhodný a muselo sa predlžovať.
Predĺženie bolo skutočnou drámou. Domáci v jeho priebehu zase viedli o 5 bodov. Hostia však otočili. Šnúrou 8 bodov znovu získali vedenie. Koniec zápasu však patril domácim, ktorí mali pevnejšie nervy, a zápas dotiahli do šťastného konca.
Víťazstvom urobili Dolnokubínčania dôležitý krok v boji o postup do kadetskej ligy, v ktorom ich tento víkend čakajú ďalší dvaja ašpiranti na dve voľné postupové miesta. Kadeti Žiliny a Považskej Bystrice.

BK Dolný Kubín – MBK Handlová „B“ 71:54 (36:27)
Body DK: Radzo 12, Hackenberg a M. Bruncko po 10, Včelka 9, Ondrejka a J. Bruncko po 8, Slúka 6, Lipka a J. Mikuš po 4
Zápas s rezervou Handlovej sa hral hneď po prvom ťažkom zápase. Bol plne v réžii zverencov trénera J. Lovika. Ten dal príležitosť zahrať si všetkým hráčom lavičky, ktorí sa mu za to aj patrične odmenili. Od začiatku mali zápas vo svojich rukách. Hosťom dovolili len znižovať náskok a zaslúžene zvíťazili.
MOK Starší žiaci
Iskra Partizánske – BK Dolný Kubín 28:85 (10:40) a 37:93 (13:58)
Body DK: Jurík 44, Sahatqija a Grenčík po 22, Sklárčik 20, Timko 16, Marton 14, Gerát 12, Kratochvíl 11, Strážnický 8, Lazorík 5, Krupa 4
Chlapci cestovali do Partizánskeho po povinné víťazstvá, čo bez problémov realizovali.
V prvom zápase od začiatku dominovali. Predovšetkým druhá päťka domácich hráčov nestačila čeliť ich útokom. Dolnokubínski hráči to patrične využili a odstavili súpera do úlohy sparingpartnera. Výsledkom bolo 57 bodové víťazstvo.
Podobný priebeh mal aj druhý zápas. V družstve Dolného Kubína si schuti zastrieľali všetci hráči. Víťazstvo o 56 bodov hovorí za všetko.