Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL - MUŽI

Dolný Kubín umlčal viac ako 1700 Spišiakov na tribúnach

Muži Dolného Kubína cestovali do Bratislavy na odvetný zápas s Interom so 6-bodovým mankom z domáceho prostredia. Aj úvod odvetného zápasu naznačoval, že Inter to s postupom myslí vážne. V 6. minúte úvodnej štvrtky bol na tabuli stav 15:8 v prospech domác

Streda 15. novembra
Slovenský pohár mužov
Inter Bratislava – BK Dolný Kubín 81:84 (28:15, 36:32, 56:51)
Zostava a body D. Kubína: Velčič 21, Klein 19, Dubovský a Findura po 14, Strapec 8 (Barišič a Pšenák po 2 a Koczkáš 0)
ich. Dolnokubínčania zakontrovali, záver však znovu patril domácim a rozdiel 13 bodov zvrat neveštil. Ten však predsa len prišiel. V druhej štvrtine začali hostia zlepšenou obrannou hrou výsledok otáčať a znižovať súperov náskok. Druhý polčas začal miernou prevahou Interu. V 4. minúte kapitán hostí Klein trojkou vyrovnal a hralo sa odznovu. Súperi sa vo vedení striedali, záver lepšie zvládli Bratislavčania a do poslednej časti išli s 2-bodovým náskokom. Tento v poslednej štvrťke ešte prikrášlili na 7 bodov, ale povzbudení Dolnokubínčania chytili opraty pevne do rúk. V posledných troch minútach zmenili stav z nepriaznivých 71:77 na konečný výsledok. Napriek tomu sa z postupu do druhého kola Slovenského pohára teší bratislavský kolektív.
Sobota 18. novebra

Extraliga muži
BK 04 ACLB Spišská Nová Ves – BK Dolný Kubín 81:83 (22:21, 39:47, 63:63)
Zostava a body D. Kubína: Velčič 22, Klein 8, Findura a Strapec po 7, Dubovský 5 (Barišič 32, Caban 2)
V sobotu čakal Dolnokubínčanov na Spiši silný súper - štvrtý tím extraligovej tabuľky. Družstvo Spišskej Novej Vsi v domácom prostredí málokedy ťahá za kratší koniec, k čomu im pomáha aj výrazná fanúšikovská kulisa. Dolnokubínčania teda vedeli, že môžu len prekvapiť. A stalo sa. Od začiatku bol súboj vyrovnaný. Družstvá sa vo vedení striedali, hostia úspešne odpovedali na inkasované body a prvá štvrťka skončila tesným víťazstvom Spišiakov.
V druhej štvrtine hostia ukázali, že nováčikovská tréma už patrí minulosti. Smelo sa zahryzli do súpera, hlavne chorvátske krídlo Ivan Barišič začal ukazovať, kto je na ihrisku pánom, keď strelil v tejto časti 15 bodov. Zmätení domáci sa len prizerali krásnej hre Dolného Kubína. Polčasový rozdiel 7 bodov v prospech tímu z Oravy veštil, že prekvapenie môže prísť.
V prestávke tréner M. Černický zrejme poriadne vyčistil Spišiakom žalúdky. Zlepšili hru a hlavne zásluhou svojho strelca Peštu (26 bodov) sa znovu vrátili do hry. V 4. minúte znovu viedli. Dolnokubínčania však priebeh zápasu kontrolovali a tretia štvrťka skončila remízou. Posledná časť zápasu bola skutočnou drámou. Domáci ju začali sériou troch trojok, Dolnokubínčania však odpovedali úspešnými hodmi a tak až do 8. minúty bol zápas absolútne vyrovnaný. Vtedy začal úradovať ďalší Chorvát v drese Dolného Kubína Davor Velčič a šiestimi bodmi znovu zabezpečil hosťujúcemu celku vedenie 81:77. Tridsať sekúnd pred koncom posúdil rozhodca zákrok na domáceho Hovaňáka ako úmyselný faul. Poškodený obidva trestné hody premenil a domáci mali naviac výhodu bočného vhadzovania. Túto využili a vynútili si ďalší faul. Šesť sekúnd pred koncom Ridzoň znovu vyrovnal. Posledný útok mal Dolný Kubín, loptu dostal Velčič a s istotou trafil víťazný kôš. Viac ako 1700 divákov po prvý raz počas zápasu úplne stíchlo. Úsmev sa však objavil na tvári trénera Dolného Kubína Ľ. Doušeka a všetkých oravských hráčov. Z víťazstva sa tešila aj sotva desiatka dolnokubínskych fanúšikov. Dolný Kubín si po tomto víťazstve naďalej drží pekné šieste miesto v tabuľke slovenskej extraligy.

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.