Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
MLÁDEŽNÍCKY HOKEJ

Proti Prievidzi bez bodu iba B-družstvo mladších žiakov

V druhom novembrovom týždni odohrali dolnokubínski hokejisti štyri stretnutia. O ligové body bojovali iba žiaci, dorastenci mali voľno. Už v pondelok cestovali na hornú Nitru „áčkari” a domov sa vracali bez prehry. Deviataci remizovali, siedmaci zase pred

viedli nečakané 15-gólové predstavenie. V sobotu sa proti tomu istému tímu očakávali dobré výsledky od B-tímov. Žiadne problémy zvíťaziť nemali ôsmaci. Naprázdno však vyšli šiestaci, hoci ešte v 58. min hrali nerozhodne.

I. LIGA STARŠÍ ŽIACI A
9. ŠHT - 13. kolo
MšHK Prievidza - MHK Dolný Kubín 4:4 (1:2, 2:0, 1:2)
Strely na bránu: 39:32
Góly hostí: Branislav Djobek 2, Dominik Chmara 2
Divákov: 41
Oba celky predviedli zápas ako na hojdačke. Najprv sa už v 3. min dostali do vedenia domáci, no ešte v úvodnej tretine, v 17. min vyrovnal Branislav Djobek. Tento útočník hostí už o 14 sekúnd zase prekonal prievidzkého brankára. Vyznamenal sa aj autor dvoch gólových prihrávok Dominik Chmara. Prostredné dejstvo vyšlo lepšie Hornonitranom, ktorí dvoma presnými zásahmi otočili nepriaznivý stav. Z tretej časti hry sa odohralo len päť minút a opäť sa začínalo odznova. Presadil sa D. Chmara. Zakrátko kontrovali Prievidžania. V poslednej minúte pridal svoj štvrtý bod v tomto stretnutí aktívny D. Chmara, keď upravoval na konečných 4:4. Podiel na dvoch pukoch v domácej bráne mal ďalší ofenzívny hráč Matej Rybársky.

I. LIGA STARŠÍ ŽIACI B
8. ŠHT - 13. kolo
MHK Dolný Kubín - MšHK Prievidza 10:1 (5:1, 2:0, 3:0)
Strely na bránu: 27:14
Góly domácich: Adam Zámečník 4, Michal Kršák 3, Roman Zúrik, Michal Telúch, Dominik Záň
Divákov: 48
Ako sa majú premieňať vytvorené gólové príležitosti ukázali ôsmaci svojim rovesníkom z Prievidze. Na neudržanie bol hlavne Adam Zámečník, ktorý k štyrom presným zásahom pridal rovnaký počet asistencií. Štyri body zaznamenal Michal Telúch (1+3) a hetrikom sa blysol aj Michal Kršák. Hosťujúci hokejisti boli úspešní len raz, keď v 16. min znižovali na 4:1. Bodku za jednoznačným stretnutím dal v presilovke o jedného hráča tesne pred záverečnou sirénou Dominik Záň.

I. LIGA MLADŠÍ ŽIACI A
7. ŠHT - 13. kolo
MšHK Prievidza - MHK Dolný Kubín 0:15 (0:6, 0:6, 0:3)
Strely na bránu: 13:25
Góly: Igor Fábry 3, Tomáš Rusina 3, Radovan Gabri 2, Juraj Šeliga 2, Ivan Hricko 2, Denis Šináľ, Róbert Pečner, Jakub Šinál
Divákov: 45
Proti najslabšiemu tímu súťaže začali Oravci bez rešpektu. Góly do prievidzkej brány padali od 4. do 59. min ako na bežiacom páse. Prvá i druhá 20-minútovka skončila zhodným skóre 0:6. Mladší žiaci D. Kubína nepoľavili a ochrancu domácej svätyne prekonali v záverečnej časti ešte trikrát. Zrodilo sa tak ich rekordné víťazstvo, o ktorého výške sa im ani nesnívalo. Viacerí hokejisti si výrazne polepšili v kanadskom bodovaní. Najlepší v tomto smere bol J. Šeliga, získal 7 bodov (2+5). O dva menej I. Fábry (3+2) a D. Šináľ (1+4). Pochvala za výborný výkon ale patrí celému družstvu na čele s brankármi A. Košarišťanom a K. Kelčíkom.

I. LIGA MLADŠÍ ŽIACI B
6. ŠHT - 13. kolo
MHK Dolný Kubín - MšHK Prievidza 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Góly domácich: Peter Lacko, Igor Fábry, Juraj Šeliga, Juraj Surovčík
Divákov: 36
Z úspešného tímu siedmakov sa v nižšej vekovej kategórii objavil Igor Fábry s Jurajom Šeligom a aj v tomto stretnutí dali o sebe vedieť. Obaja si na svoje konto pripísali dva body za gól a asistenciu. Ani ich podiel na dvoch presných zásahoch nestačil domácemu MHK na výhru, resp. remízu. Hoci to krátko pred koncom vyzeralo nádejne, v priebehu posledných 64 sekúnd stihli hostia v dvoch prípadoch zasunúť puk za chrbát Š. Pažitku. Hostitelia tak vyšli naprázdno, aj keď prehrať si nezaslúžili.