Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Basketbalisti Levíc „vrátili“ Dolnému Kubínu požičané

Extraligoví muži Dolného Kubína hostili v sobotu na palubovke ružomberskej Koniarne družstvo Levíc, nad ktorým senzačne zvíťazili na jeho pôde. Bolo to prvé víťazstvo nováčika extraligy v súťaži.

Extraliga muži
BK Dolný Kubín – BK Levice 75:87 (22:14, 45:40, 64:65)
Zostava a body DK: Barišič 16, Klein 15, Velčič 12, Findura 9, Caban 9, Strapec 10, Koczkáš 4, Dubovský, Števula a Pšenák 0
Trojky: 10: 4 (Klein, Findura, Strapec a Velčič po2, Caban a Barišič po l),
TH 18:l2

Úvod zápasu naznačoval, že so súperom zo spodnej časti tabuľky si Dolnokubínčania znova poradia. Za úvodných 5 minút nastrieľali 14 bodov. Súper len 2. Aj to z trestných hodov. Súper však zlepšil hru a upravil výsledok štvrtiny na 22:14.
V druhej štvrtine sa rozstrieľali opory Levíc. Najlepší strelec zápasu Jugo (celkom 21 bodov) a nestarnúci Lukjavec (17) začali zápas obracať. Do polčasu si však domáci ešte stále udržiavali mierny náskok o 5 bodov.
V tretej „štvrtke“ sa hosťom začala hra dariť. Podstatne pridali v útoku, dobre bránili a v závere vyrovnali trojkou Jankoviča. V poslednej minúte si zabezpečili tesné vedenie o 1 bod.
V poslednej časti hry domáci nestačili kondične ani psychicky. Snahu preukázal snáď len čerstvý Strapec, čoho výsledkom je konečná 12 bodová prehra.
Slabinou v zápase bola aj slabšia streľba zo značky trestných hodov, keď z 18 pokusov išlo 12 mimo kôš.
Napriek tejto prehre patrí nováčikovi vedenému trénerom Ľ. Doušekom naďalej pekné 6. miesto medzi najlepšími slovenskými basketbalovými družstvami, ktoré mu zaručuje účasť v play-off stretnutiach o majstra slovenskej extraligy.
Muži Dolného Kubína cestujú 15. novembra na odvetný zápas 1. kola Slovenského pohára do Bratislavy (prvý zápas prehrali 8. novembra v Ružomberku s Interom 74:80). V sobotu 18. novembra hrajú proti silnému súperovi v Spišskej Novej Vsi. Na svojich fanúšikov sa opäť tešia v stredu 22. novembra, kedy privítajú „doma“ v Ružomberku hráčov BK Chemosvitu Svit.

Liga juniori
BK Dolný Kubín – Slávia TU Košice 75:87 (15:20, 44:35, 54:64)
Body DK: P. Diežka 20, M. Vaňko 16, Blcháč 15, K. Vaňko. 9, Ondrejka 7, J. Záhora a J. Mikuš po 4
BK Dolný Kubín – BK 99 Prešov 59:92 (20:26, 37:40, 50:63)
Body DK: J. Záhora 23, P. Diežka 14 (4 trojky), Blcháč a M. Vaňko po 8, K. Vaňko 6
Dolnokubínski juniori nastúpili cez víkend proti súperom z východu republiky.
V sobotu privítali hráčov z Košíc. Proti vekovo staršiemu súperovi nastúpil domáci tím značne oslabený. Hlavne zo zdravotných dôvodov chýbali 4 hráči, aj zvyšní 5 hrali len so sebazaprením. Družstvo doplnili pendlujúci kadeti, ktorí mali v nohách ťažký zápas v Banskej Bystrici. Napriek tomu začali veľmi dobre a prvý polčas vyhrali o 9 bodov. Strelecky sa v prvej štvrtine zaskvel P. Diežka, ktorý strelil 11 z 15 bodov. V druhej štvrtine sa rozstrieľali aj ostatní, predovšetkým M. Vaňko.
Do druhého polčasu nastúpili domáci už značne vyčerpaní, čo kompletný súper rýchlo využil. Náskok domácich zrušil a pomaly začal zvyšovať svoj. Tretiu štvrtinu vyhrali hostia o 19 bodov, čo bol pre ďalší priebeh zápasu rozhodujúci okamih. Vyrovnaná posledná štvrtka už prehre domácich nezabránila.
V nedeľu nastúpili juniori proti družstvu z hornej časti tabuľky. Znovu však len s minimálnym počtom 5 hráčov. Súper s 11 hráčmi, navyše povzbudený sobotňajším víťazstvom nad druhým dolnokubínskym ligovým celkom. Zápas začali vynikajúco, viedli 15:9. Potom súper úspešne kontroval. Hodil 3 trojky a štvrtku rozhodol so 6 bodovým vedením. Dolnokubínčania v 2. štvrtine znovu pridali. Vyhrali ju a v polčase prehrávali o 3 body.
V druhej polovici zápasu však už na nich úradovala únava z dvoch ťažkých zápasov. Súper poslal na ihrisko oddýchnutých hráčov a začal zvyšovať svoj náskok na konečných 33 bodov.
Napriek prehrám patrí všetkým chlapcom trénera J. Lovíka v zápasoch vedených P. Alexandrom uznanie za prejavené odhodlanie a bojovnosť.

MOK Kadetov
ŠKP Banská Bystrica - BK Dolný Kubín 49:70 (18:37)
Body DK: Duraj 13, J. Mikuš 12, Diežka A. 8, Ondrejka 7, A. Záhora 6, Slúka a Hackenberg po 5, Kaprálik, Včelka a M. Bruncko po 4, J. Bruncko 2
BK E.S.O. Lučenec – BK Dolný Kubín 62:69 /33:34/
Body DK: Ondrejka 28, J. Mikuš 22, Duraj 8, A. Záhora 4, M. Bruncko 3, A. Diežka a Kaprálik po 2
MOK starší žiaci
BK Dolný Kubín – BBK Bánovce nad Bebravou 82:72 (34:31) a 81:54 (50:22)
Body DK: Kratochvíl 42, Grenčík 32, Marton 22, Strážnický 20, Krupa a Lazorík po 14, Sahatqija 8, Timko 6, Gerát 5

Pozvánka na basketbal:
MOK BB,ZA, TN kadetov:
Sobota 18. novembra 10.00 h: BK Dolný Kubín – MŠK Žiar nad Hronom „B“
Nedeľa 19. novembra 10.00 h BK Dolný Kubín – MŠK Žiar nad Hronom „A“
Zápasy sa hrajú v telocvični ZŠ J. Matúšku.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.