3:0 (1:0)
ŽK: Čučka, Paško
ČK: Okoličáni
Zostava: Okoličani – Holub, Čučka, Halák, Plančo, Gonda, Kubáni, Siman, Bača, Brčák, Paško, striedali: Zemenčík, Feranc, Papiak
S veľmi ťažkým terénom sa lepšie od úvodu vysporiadali domáci i keď prvú príležitosť mali Dolnokubínčania. V 2. min nedokázal Paško ani Siman prestreliť domácu obrannú hradbu. V 15. min po trestnom kope strelu domáceho útočníka tečovali obrancovia na rohový kop. O 5 minút nato chybu hostí v obrannej činnosti domáci potrestali, keď center z ľavej strany usmernil hlavičkou do brány Gálik. Domáci hráči boli v tomto priebehu lepším mužstvom. Na oboch stranách však viazla kombinácia, pod čo sa podpísal najmä nekvalitné ihrisko. Do polčasu si už, ani jeden celok nedokázal vytvoriť vážnejšiu šancu. Po prestávke hosťujúci tím nastúpil s cieľom vyrovnať, zvýšil aktivitu a 30 minút bol vyrovnaným súperom. V 53. min sa dostal útočník domácich sám pred Okoličániho a ten reflexívne zachránil hostí pred druhým úderom. V 70. min Čadca stratila loptu pred šestnástkou, kde ju získal Siman, ale trafil iba domáceho gólmana. O 10 minút neskôr vybehol na dlhú loptu Okoličáni, na ťažkom teréne sa pošmykol a pred šestnástkou fauloval Šidla. Rozhodca neváhal a vytiahol červenú kartu. Do brány nastúpil Papiak, ktorý následný trestný kop zneškodnil. V samotnom závere zápasu hosťujúci futbalisti spravili dve chyby na ľavej strane, ktoré domáci kruto trestali. Najprv v 86. min vsietil druhý gól Čadce Planeta a ten istý hráč v 90. min pridal svoj druhý úspech v stretnutí. Dolný Kubín si nezaslúžil prehrať až takým vysokým rozdielom, no opäť doplatil na chyby v obranne a na to, že v útočnej fáze nedokázal výrazne ohroziť domácu svätyňu.

Ostatné výsledky 13. kola
Spišská Nová Ves - Banská Bystrica B 2:1 (2:1), Lipany - Stará Ľubovňa 1:1 (1:0), Trebišov - Ružomberok B 2:0 (1:0), Podbrezová B - Liptovský Mikuláš 2:2 (2:2), Turňa nad Bodvou - Vranov nad Topľou 0:1 (0:0). Zápas Stropkov - Žiar nad Hronom sa neuskutočnil pre nespôsobili terén.