14. Nižná 13 1 2 10 9 : 30 5

Kys. Lieskovec – Tvrdošín 5:1 (1:0)
Gól: Marton
Zostava: Kazík, Medvecký, Martini, Repka, R. Palider, A. Palider, Jamečný, Novák, Capko, Marton, Hradský, striedal: Sirota
Za nepriaznivého počasia začínali obe mužstvá opatrne. Hostia sa dostávajú na dostrel brány už v 2. minúte. V 3. min sa Marton dostáva do šance, ale zle prebral loptu. Kysucký Lieskovec sa ujíma vedenia po pokutovom kope v 6. minúte. Odpoveďou na predchádzajúci chybný verdikt rozhodcu bola šanca Martona, ktorú ten trestuhodne nevyužil. V 27. min Novák strieľa nad po prihrávke Martona. Trestný kop zahrávajú Kysučania v 34. min, Medvecký ho našťastie vyhlavičkoval do bezpečia. Tvrdošínčanom sa naskytla šanca na vyrovnanie, ale Novák primerane nezareagoval. Do druhého polčasu sa Oravci chceli nadýchnuť k trvalejšiemu tlaku, ale chyba Martiniho a gólmana Kazíka zapríčinila zvýšenie skóre v prospech Kysučanov. V 55. minúte sa Tvrdošínčanom podarilo streliť „kontaktný“ gól, presadil sa Marton. Sporná situácia nastala o 7 minút neskôr - hlavný rozhodca odpískal voči Oravcom ďalší pokutový kop. V 84. minúte strieľajú domáci po chybe hosťujúcej obrany ďalší gól. Škoda, že svoje šance zahodili Novák s Paliderom. Sirota vysiela ďalší projektil na bránuk Kysuckého Lieskovca, ale mieri len do rúk brankára. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby bol v pokutovom území faulovaný Marton, ale rozhodcovská píšťalka zostala nemá. Tvrdošín hral do konca stretnutia vabank. Kysucký Lieskovec uzavrel zápas piatym gólom v poslednej minúte.
Tvrdošínčania po päťzápasovej víťaznej šnúre odišli z Kysúc s „dlhým nosom“. Pravdepodobne si mysleli, že sa súper porazí sám. Hráči v priebehu týždňa trénovali minimálne, čo sa aj prejavilo. Po taktickej stránke zápas takisto nezvládli. Pod výsledok sa podpísala príliš individuálna hra jednotlivcov. Aj preto odišli Tvrdošania z Kysuckého Lieskovca porazení. Jozef Ženčuch

Stará Bystrica - Oravská Jasenica 2:1 (1:0)
Góly: Ľ. Faktor (11 m), Kubala - Michal Vráb
ŽK z hostí: Maroš Madleňák, D. Kaprálik, Michal Vráb
Zostava hostí: P. Žofaj, M. Feranec, Peter Čiernik st., D. Kaprálik, M. Čiernik, Skočík, Binek (55. Miloš Vráb), V. Madleňák, Maroš Madleňák, Mário Madleňák, Michal Vráb
Hostia nastúpili na stretnutie konečne v takmer kompletnej zostave. Lepšie však začal ich súper. Už v 4. min sa ujal vedenia po prísne nariadenej penalte, ktorú premenil Ľubomír Faktor. V 18. min po chybe gólmana Starej Bystrice hlavičkoval nad bránu Mário Madleňák. Onedlho v rozhodujúcej chvíli odskočila lopta Binekovi a bolo po šanci. Potom sa dvadsať minút na ihrisku nič vážnejšie neudialo. Zaujali len štyri žlté karty, ukázané domácim futbalistom. Následne mal dobrú šancu Michal Vráb, no lopta mu zastala vo vode. Jaseničania začali druhý polčas aktívne a v 54. min Michal Vráb po vynikajúcej prihrávke kapitána V. Madleňáka vyrovnal. Oravská Jasenica zobrala réžiu do svojich rúk a väčšinu druhej časti odohrala na polovici súpera. Nevyznamenala sa rozhodcovská trojica, ktorá držala Starú Bystricu nad vodou. Vrchol výkonu arbitrov prišiel v 73. min, kedy po rohovom kope dosiahol Kubala gól evidentne rukou, no ten bol napodiv uznaný. Vzápätí musel po dvoch napomínaniach žltou kartou opustiť hraciu plochu jeden z Kysučanov. Zakrátko prišli ďalšie dva hrubé fauly zo strany hostiteľov, no v takom krátkom časovom úseku sa rozhodca akoby bál vylúčiť dvoch hráčov za sebou. V zúfalom záverečnom nápore sa Oravcom už nepodarilo vyrovnať. Jaseničania aj zásluhou navrátilcov Michala Vrába a Petra Čiernika st. predviedli najlepší futbal v jesennej časti, avšak pochvalu za výkon si zaslúži celé mužstvo. Škoda, že ho nepretavilo do zisku aspoň jedného bodu. Marián Žofaj

Nižná – Makov 2:4 (1:2)
Góly: Orčo 2
ŽK: Michal Kuboš
Zostava domácich: Kuloštiak, Chladný, Michal Kuboš, Petričko, Zboja, Matejek, Marek Kuboš, Daňa, Klokočík, Orčo, Dedinský, striedali: Kubolek, Rošťák, Tomáš Chladný
Vedúce mužstvo súťaže sa v tomto zápase ukázalo ako technicky vyspelé. Už v 6. min dali Makovčania po prudkej strele a následnej dorážke gól. Hneď nato mala presne rovnakú šancu aj Nižná, avšak odrazenú loptu Orčo netrafil do brány. Neskôr zostali nepremenené dve strely Chladného a Kuboša. Na 1:1 Nižná vyrovnala po nádhernej akcii, ktorú zakončoval Orčo. V 40. min po úniku na krídle a po prudkej centrovanej lopte Makov zvýšil na 1:2. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami, hra bola vyrovnaná. Nešťastný trestný kop zvýšil náskok Makova. Potom hral Makov na rýchle brejky, ale šance nepremieňal. V 65. min im však jeden z brejkov vyšiel a bolo 4:1. Nižná ešte Orčom v 80. min stihla znížiť náskok na 4:2, ale to už nestačilo. Hralo sa v ťažkom teréne a mužstvo Makova bolo výrazne technickejšie. Vladimír Mravec

Ostatné zápasy IV. ligy: Stráňavy – Oščadnica 1:2 (0:1), Trebostovo – Dúbrava 3:3 (1:1), Belá Dulice – Valča 3:1 (1:0), T. Štiavnička – L. Štiavnica 1:3 (0:2)

ČK: Krasuľa
Zostava hostí: Gažovič, Maniak, Gregorec, Koleják, Vittek, Machajda, Greššák, Miroslav Bednár, Jendrišek, Krasuľa, Jašica, striedali: Marcel Bednár, Václavík
V Sučanoch sa hral na oboch stranách atraktívny futbal. Trstenčania v prvom polčase inkasovali dva góly, na ktoré dokázali odpovedať až v 44. min, kedy z priameho kopu z 20 metrov prestrelil domáceho brankára Krasuľa. V druhom polčase Trstenčania opäť inkasovali, na čo kontrovali v 75. min. Po peknom spracovaní centrovanej lopty Bednár znížil na 3:2. Napriek tomu, že Trstenčania boli domácemu celku vyrovnaným súperom, prehrali 4:2. Ján Bukai

Žaškov – Podbiel 5:0 (2:0)
Góly: Kaplánek, Surový, Pavlovčík, Katreniak, Púček
ŽK: Greguška – Opatera, Puškáš, Batuna, Pavčo, Drbiak, David Kanderka
Zostava domácich: Buzák, Lopeň, Bugáň, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Púček, Pavlovčík, Surový, striedali: Farko
Zostava hostí: Daniel Kanderka, Puškáš, Drbiak, Kekeliak, Opatera, Ľ. Kanderka, Pavčo, Dávid Kanderka, J. Kanderka, Batuna, Zrnčík
Divácov:120
Domáci otvorili skóre už v 4. min gólom Kapláneka z pokutového kopu. V 14. min po akcii Kapláneka a zakončení Surového bolo už 2:0. Aj v druhom polčase boli Žaškovčania lepším tímom. V 59. min prekvapil brankára Podbiela Pavlovčík, ktorý pekne triafa z priameho kopu. Po viacerých neúspešných pokusoch sa podarilo Katreniakovi v 80. min zvýšiť na 4:0. V 90. min stanovil konečný výsledok zápasu Púček po prihrávke Surového. Domáci vyhrali zaslúžene. Pavol Ľorko

Zuberec – Dražkovce 3:2 (0:1)
Góly: R. Juráň 2, Jurčo (11 m)
ŽK: E. Šiška, Miloš Šiška, Bažík
Zostava domácich: Flontek, E. Šiška, Sojčák, Milan Šiška, R. Juráň, T. Šiška, Miloš Šiška, Marek Šiška, Filek, Bažík, B. Juráň, striedali: Tetík
Domáci na klzkom teréne a za stáleho dažďa nezačali príliš dobre. Kazili prihrávky, útočníci nedokázali podržať loptu, domáca obrana bola presilená. Tak padol aj prvý gól: Milan Šiška nevedel, čo s loptou a tá nakoniec, na prekvapenie všetkých, skončila v domácej sieti. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Zvýšenou snahou a aktivitou hostí zatlačili. Avšak Dražkovce v 54. min dávajú z rýchleho protiútoku gól na 0:2. V 77. min postavil domácich na nohy pokutový kop, ktorý úspešne premenil Jurčo. V 80. min Bažík vo vyloženej šanci nedal, ale domáci zvládli záver vinikajúco. V 85. a 90. min R. Juráň dvoma peknými strelami spoza šestnástky rozhodol, že všetky body ostali v Zuberci. Milan Šiška

Ostatné zápasy V. ligy: Ludrová – Vrútky 4:4 (2:1), Černová – Z. Poruba 0:2 (0:0)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.