Vedúce celky tabuľky prekvapivo iba remizovali

Najmä deľba bodov na ihrisku v Oravskom Podzámku bola veľkým prekvapením, lebo vedúca Oravská Poruba zavítala na ihrisko posledného mužstva tabuľky. Ďalší ašpirant na postup, Zubrohlava, nevyužila zaváhanie lídra, a namiesto aby sa ziskom troch bodov dost

ala na čelo tabuľky, v Dlhej vybojovala tiež iba bod. Futbalisti Rabče už tretíkrát za sebou vyhrali rozdielom triedy a výborné výkony ich vyniesli na tretiu pozíciu. Mužstvo Klina sa nedokázalo ani poriadne udomácniť na predposlednej priečke a už o ňu aj prišlo, keď vysoko prehralo na pôde Oravského Veselého. Vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu mužstvo Oravského Podzámku Klin „preskočilo“.

ČK: A. Banas
Zostava domácich: Novák – Kurčinka, Capuliak, Maslo, Repka, M. Bakoš, Kukla, Haviar, J. Bakoš, Móres, Bočkaj, striedal: Čupaj
Zostava hostí: Hajdučík – M. Mordel, Hradský, Jendrák, Mokošák, Graňák, Rentka, Palider, A. Banas, Lešňovský, Ľ. Banas, striedal: Ľ. Mordel
Úvod zápasu patril futbalistom Dlhej, ktorí mali už v 5. min možnosť pokutového kopu. Jeho realizácie sa ujal Michal Bakoš a brankárovi nedal žiadnu šancu – 1:0. O 3 min nato mohli domáci viesť už dvojgólovým rozdielom, no hlavička Masla neskončila medzi troma žrďami. V 13. min sa predčasne porúčal pod sprchy Anton Banas, ktorý zbytočne odplácal faul. Toto sa nepáčilo fanúšikom Zubrohlavy, ktorí to dávali svojím správaním aj najavo. V polovici prvého dejstva chybu obrany Dlhej potrestal vyrovnávajúcim gólom Mokošák. Ďalej sa hra odohrávala väčšinou medzi šestnástkami a na stave sa do polčasu už nič nezmenilo. Po prestávke začali opäť aktívnejšie domáci hráči, no väčšie gólové príležitosti si nevypracovali. Zubrohlava pohrozila v 60. min, no ich útočník tesne minul svätyňu domácich. Potom opäť nebezpečne vystrelili domáci, ale strely z kopačky Haviara a Bakoša minuli svoj cieľ. V ďalších minútach dali o sebe vedieť rýchli útočníci Zubrohlavy, no ich stopercentné šance ostali opäť nevyužité. V 82. min bol pred bránou hostí poriadny závar, Dlhá však z toho žiadny gólový úspech nevyťažila. Podľa informácií domácich usporiadateľov došlo po konečnom hvizde ku konfliktu rozhodcov s hosťujúcimi hráčmi. Takéto konanie však určite neostane bez disciplinárnehopostihu. Miroslav Kuva

Rabča – Párnica 3:0 (1:0)
Góly: Sivka, Harbut, Gužík
Zostava domácich: Košút, Brišák, Skutka, Krivanka, Kozák, Iskierka, Jagnešák, Jozef Gužík, Kovalčík ml., Sivka, Slovík, striedali: Harbut, Kudiak, Kutlák
Zostava hostí: Hančiak, Lach, Trnovský, Bujnák, Kytas, Bujnák, Marek Kubačka, Ján Kubačka, Moravčík, Kalina, Otruba, striedali: Kubáň, Bujnák
Prvý polčas začali domáci náporom, ale prihrávky sa im príliš nedarili. V 9. min z rýchleho útoku Sivka otvára skóre. Domáci v 22. min vystrelili nebezpečne do horného rohu, ale brankár zázračne loptu vyrazil. Neskôr Kozák opäť vyskúšal brankára. Aj v druhom polčase začali Rabčania náporom. V 60. min Kozák šancu nepremenil, ale o desať minút nato Harbut krížnou strelou už brankára prestrelil. Akcie sa v zlom počasí striedali na oboch stranách. V 80. min Gužík strelou z 25 m zvýšil na 3:0 a toto skóre už zostalo v platnosti až do posledného hvizdu. Jozef Havlíček

Or. Veselé – Klin 4:1 (2:1)
Góly: F. Čajka, M. Kriš, M. Pisarčík, J. Rieger – A. Jadroň
ŽK: Kromka – Úderník, Bolibruch, Gonšenica, Úradník
Zostava domácich: S. Kormaňák – Uhliarik, M. Kormaňák, Marek Kumor, Kromka, Majdiak, Madleňák, Rieger, Kriš, Pisarčík, Čajka, striedal: Martin Kumor
Zostava hostí: Matušák – Jadroň, Feník, Úderník, Lipiak, Stahoň, Bolibruch, Gonšenica, Svetlošák, Úradník, Pisarčík, striedal: Ptačin
Napriek zlému počasiu sa hral v Oravskom Veselom dobrý futbal. Už v 5. min zahrával František Čajka priamy kop z 25 m a nechytateľnou strelou otvára skóre zápasu. Domáci futbalisti v ďalšom priebehu zahodili ďalšie štyri šance, postupne míňali Čajka, Pisarčík, Rieger a Kriš. V 20. min sa na rohu šestnástky zbavil hosťujúceho obrancu Martin Kriš a strelou k tyči nedal brankárovi žiadnu šancu. Potom domáci tím poľavil, čo využili Kliňania na kontaktný gól z kopačky Jadroňa. V 2. polčase začali lepšie hráči Klina, ale v týchto minútach podržal domácich gólman Stanislav Kormaňák. Najprv zlikvidoval nájazd hosťujúceho útočníka a potom zachránil od gólu na bránkovej čiare. Tieto zákroky boli v stretnutí veľmi dôležité, lebo mužstvu dodali vzpruhu. Začali hrať lepšie a hostí nepustili do žiadnej vyloženej šance. V 65. min upravil na 3:1 Martin Pisarčík a na konečných 4:1 dal nechytateľnou strelou Jozef Rieger. Dušan Rejduga

Leštiny – Kraľovany 1:0 (0:0)
Gól: Šiška
ŽK: Had
ČK: Had
Zostava domácich: Kořalník, Janotík, Halák, Kovaľ, Čajka, Mačuha, Šiška, Melicherčík, Krakovský, Balko, Michna, striedali: Karč, Beran
Zostava hostí: Kubinda, Štefan Had, Kraľovanský, Mercinek, Trstenský, Smolek, Miroslav Had, Carach, Lukáš Kováč, Ján Kováč, Váňa, striedal: Safárik
Divákov: 50
Hral sa priemerný zápas s opatrným začiatkom. Neskôr prebrali trocha viac iniciatívy domáci, vybojovali si tri gólové šance, ale žiadnu nedokázali využiť. Hostia si v prvom polčase nevedeli vytvoriť žiadnu šancu. Pretože nervozita na kopačkách bránila domácim streliť gól, polčas skončil bezgólovo. V druhom polčase domáci zatlačili súpera na jeho polovicu, vypracovali si šance, ktoré však zároveň zahadzovali. Až na jednu, keď v 58. min Michna potiahol loptu po pravej strane, prihral Šiškovi, a ten sám pred brankárom dáva jediný gól zápasu. Ján Pangrác

Or. Podzámok – Or. Poruba 3:3 (1:2)
Góly: Medvecký 2, Chromek – Mikušiak 2, Púplava
ŽK: Dendis
Zostava domácich: Pullman, Ondančík, Svýba, Holubčík, Ha Cong, Chomistek, Chromek, Brienik, Medvecký, Móres, Mihálik, striedali: Harezník, Tomáš Kňazúr, Jančo
Zostava hostí: Peter Kováč, Strapec, Martin Hucko, Peter Hucko, Dendis, Paprčka, Mikušiak, Koedam, Čipčala, Púplava, Dudáš, striedali: Anton Čipčala, Kiša
Zápas sa začal miernym tlakom domácich, pretože tí potrebovali bodovať. Už v 7 . min hlavou otvoril skóre Medvecký. O 5 minút nato hostia odpovedali gólom. V 25. min Oravská Poruba zvýšila na 2:1. Hralo sa na premočenom teréne, ktorý zamiešal kartami. Neskôr po prihrávke Brienika Medvecký vyrovnal na 2:2. V 65. min Poruba zvýšila dorážanou strelou na 2:3. Domáci sa však nezľakli a v 75. min bolo po priamom kope vyrovnané. Hostia ešte mali šancu odvrátiť remízu trestným kopom, ale brankár domácich Pullman strelu nádherne vyrazil. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo, remíza je spravodlivá.Ján Holubčík

Veličná – Lokca 3:3 (0:1)
Góly: P. Sučák, J. Vicáň, Marek Zvara – Kramarčík 2, Oščadnický
ŽK: P. Sučák – R. Tuček
Zostava domácich: Okál – D. Zvara, Ďuroška, Serdel, P. Sučák, Marek Zvara, Vicáň, Tittel, Janík, Lacko, Michal Zvara, striedali: Bajdich, Gajdošík
Zostava hostí: Kršák – Bombjak, Tuček, Smolár, Vajdiar, Ďuraňa, Neveďal, Kormaňák, Trnka, Oščadnický, Kramarčík, striedal: Rabčan
Hosťujúci tím pôsobil v zápase lepším a kompaktnejším dojmom. V 1. dejstve sa Lokci vydarila pekná kombinačná akcia, na jej konci bol Kramarčík. Po prestávke sa hostia dostali už do dvojgólového vedenia, keď opäť úspešne zakončoval strelec prvého gólu. Potom sa domácim futbalistom podarilo znížiť Pavlom Sučákom. Lokčanov tento gól nezlomil, čoho dôkazom je tretí gól v sieti domáceho gólmana. Lepší hostia dvojgólové vedenie neudržali, keď sa postupne presadili domáci Vicáň a Marek Zvara. Konečná remíza nie je spravodlivým zrkadlom diania na ihrisku, lebo Lokca bola jednoznačne lepšia, no doplatila na nekoncentrovanosť, keď sa nechala pripraviť o dvojgólové vedenie. Pavol Bartoš

Vavrečka – Novoť 2:0 (1:0)
Góly: Holub (11 m), J. Holmík
ŽK: Holub, Hurák – Nodžák
Zostava domácich: Pjentek, Holub, Hrkeľ, Verníček, Doroš, M. Holmík, Hurák, P. Brčák, J. Holmík, M. Brčák, Bolibruch, striedali: Sklarčik, Šalata, F. Brčák
Zostava hostí: Kormaňák, A. Zavodančík, L. Mikolajčík, Prokop, Bartoš, Florek, Nodžák, Maruščák, M. Mikolajčík, P. Jašica, Krišš, striedali: E. Jašica, T. Zavodančík
Hostia tento zápas nezačali najlepšie. Pykali za to, že Prokop v 15. min fauloval domáceho hráča v pokutovom území. Z nariadenej jedenástky otvoril skóre Holub. Po góle sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo sa už v prvom polčase nedostalo do vyloženej šance. V 2. polčase hostia hrali útočne, avšak zabúdali na obranu, čo mohol využiť Bolibruch, avšak jeho samostatnú akciu brankár Kormaňák vytlačil na roh. Na druhej strane brankár vytlačil Jašicovu strelu nad bránu. V 80. min si Holmík v šestnástke „urobil“ troch hráčov a z 11 metrov prestrelil bermocného brankára. Hneď na to sa z rozohrávky dostal do šance Mikolajčík, no jeho strelu domáci brankár vyrazil nad bránu. V 89. min P. Brčák spoza šestnástky nebezpečne vystrelil, ale brankár jeho strelu kryl. Hostia si napriek peknej hre neodniesli z Vavrečky ani bod. Vladimír Hilbrycht