Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Poslednú priečku už okupuje Oravský Podzámok

V predposlednom kole sa z dna tabuľky odlepilo mužstvo Klina, ktoré dokázalo poraziť na svojom ihrisku Veličnú. Na líderskej pozícii sa aj po dvanástom kole nič nezmenilo, naďalej vedie Oravská Poruba o bod pred Zubrohlavou. Rabča v Kraľovanoch potvrdila,

že výhra nad Lokcou nebola žiadnym prekvapením, keď aj tento raz vyhrala rozdielom triedy. Po vysokej prehre z minulého kola Lokčania doma bodovali naplno a dali tak zabudnúť na potupnú prehru.

ŽK: J. Kováč – Kozák
Zostava domácich: J. Had – Š. Had, Kraľovanský, Marcinek, Gallo, Zrník, M. Had, Cárach, L. Kováč, J. Kováč, Kurčina
Zostava hostí: L. Gužík – Kvasňák, Skutka, Krivanka, Kozák, Iskierka, Jagnešák, J. Gužík, J. Kovalíček ml., Sivka, Slovík, striedali: Brišák, J. Kovalíček st.
Domáci futbalisti začali úvod zápasu gólovou príležitosťou, keď strelu Jána Kováča hosťujúci gólman vyrazil na rohový kop. Po tejto nevyužitej šanci domácich, v 2. min hostia ukázali, ako sa premieňajú šance, keď sa hlavou presadil Kozák. V tejto fáze zápasu bol hosťujúci tím futbalovejší. Domácim sa hra darila iba na 10 minút a to v rozpätí od 25. – 35. min. Vtedy súpera pritlačili na ich polovicu, ale bez gólového úspechu. V 37. min znovu pohrozili hostia a z rýchleho protiútoku strieľajú druhý gól, ktorého autorom bol Ján Kovalíček ml. V 2. polčase domáci tím, odhodlaný zvrátiť nepriaznivý výsledok začal produkovať útočný futbal, no Kurčinova strela mierila iba vedľa opustenej brány. Po tejto šanci domácich prevzali hostia postupom času iniciatívu, boli pohyblivejší a domácim sa hra nedarila. V 85. min Rabča zaznamenáva tretí úspech opäť z kopačky Jána Kovalíčka ml. Výsledok zápasu sa už nezmenil a tak si hostia odvážajú domov cenné tri body. František Tatár

Párnica – Vavrečka 0:3 (0:1)
Góly: M. Sklarčík, J. Holmík 2
ŽK: J. Bujnák, Otruba
Zostava domácich: Smoleň – Lach, J. Bujnák, Ľ. Bujnák, Ďatko, Moravčík, M. Kubačka, J. Kubačka, Slosarčík, Kalina, Otruba, striedali: Trnovský, Paška
Zostava hostí: Pjentek – Michal Holub, Hrkeľ, Verníček, Doroš, M. Sklarčík, J. Holmík, M. Holmík, Kasan, Brčák, Bolibruch, striedali: Stolárik, P. Sklarčík
Domáci nastúpili na toto stretnutie v silne omladenej zostave, keď v základnej zostave nastúpili až traja dorastenci, ktorí museli nahradiť hráčov zo základnej zostavy, ktorí odišli za prácou do zahraničia. To sa v priebehu zápasu aj prejavilo a hostia už v 12. min sa ujali vedenia gólom Martina Sklarčíka. Domáci futbalisti aj napriek handicapu odohrali v 1. dejstve vyrovnaný duel a najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Ján Moravčík. Ten z bezprostrednej blízkosti nedokázal loptu dopraviť za chrbát hosťujúceho gólmana. Do 2. polčasu nastúpila Párnica s odhodlaním vyrovnať priebeh aj skóre zápasu. Ich odhodlanie však v 48. min pribrzdil druhým gólom v stretnutí Martin Sklárčík. Domáci sa po prestriedaní pokúsili ešte zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale ich snaha a z nej plynúce príležitosti ostali nevyužité. V 83. min po zlej rozohrávke brankára zachytili hostia loptu na hranici pokutového územia domácich a Juraj Holmík pridáva tretí gól Vavrečky. Milan Hančiak

Novoť – Or. Podzámok 2:1 (1:1)
Góly: Nodžák, Jašica – Móres
ŽK: Kosmeľ, Horňák, Chomistek, Červeň
Zostava domácich: Kormaňák, Tomáš Zavodančík, Ľubomír Mikolajčík, Prokop, Bartoš, Florek, Nodžák, Lukáš Zavodančík, Miroslav Mikolajčík, Jašica, Kriš Striedali: Hollý, Anton Závodančík
Zostava hostí: Ončák, Ordančík, Kosmeľ, Horňák, J. Holubčík, Kriváň, Chomistek, Brienik, Ha -Cong, Mores, Červeň, striedali: M. Medvecký, Fiderák
Na začiatku zápasu vystrelil Móres, brankár zaváhal a hostia sa ujali vedenia na 1:0. V 8. min po peknej akcii Kriša strelil Závodančík ponad bránu. Neskôr po pravej strane unikol Nodžák, prízemnou strelou prekvapil brankár a bolo vyrovnané. V 21. min po centri Mikolajčíka, Kriš hlavou strelil ponad. V 47. min sa individuálne nepresadil Móres, ale jeho ľavačka skončila nad bránou. V 66. min po prihrávke Ľuboša Mikolajčíka sa ocitol pred bránou Miroslav Mikolajčík, ale nastrelil len ľavú žrď. Neskôr sa brvno zatriaslo opäť. V 81. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Jašica a zvýšil na konečných 2:1. Domáci začali brániť, čo sa im mohlo vypomstiť. Neskôr sa brvno zatriaslo opäť. V 81. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Jašica a zvýšil na konečných 2:1.
Vladimír Hilbrycht

Zubrohlava – Or. Veselé 3:1 (3:0)
Góly: Anton Banas, Václav, Rentka – Kumor
ŽK: Jendroľ, Mokošák, Rentka, Lešňovský – Majdiak, Kumor
Zostava domácich: Hajdučík, Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Graňák, Rentka, Václav, Anton Banas, Jozef Lešňovský, Ľuboš Banas, striedali: Dominik Lešňovský, Stoklasa, Ľuboš Mordel
Zostava hostí: S. Kormaňák, Uhliarik, D. Madleňák, A. Feranec, Majdiak, Michal Madleňák, Briš, M. Juriga, Kriš, Martin Pisarčík, striedali: Marek Kumor, Kromka, Martin Kumor
Divákov: 400
Zubrohlava nastúpila pred peknou diváckou kulisou. Už od prvých minút zatlačila Veselé pred ich bránu. V 14. min po peknej akcii na jeden dotyk v podaní Jendroľa, Rentku a Banasa posledný menovaný strelil prvý gól. O 3 minúty neskôr po peknom centri Mordeľa Václav krížnou strelou zvyšuje na 2:0. V 28. min po prihrávke Banasa, Václav peknou krížnou strelou poslal loptu do siete aj 3. krát. Zubrohlava hrala do konca polčasu pekný technicky futbal, hostia nestíhali. Domáci mali ešte 3 sľubné príležitosti, ktoré ale zlikvidoval brankár hostí. V druhom polčase sa hralo hlavne v strede, aj keď príležitosti boli na oboch stranách. Hostia mali dve veľké šance, ktoré ale Pisarčík nepremenil. Futbal mohol byť ešte krajší, ale rozhodca kúskoval hru. Na to doplatila Zubrohlava v 90. min, keď po čistom ofsajde dostala jediný gól. Jozef Lešňovský

Klin – Veličná 2:0 (2:0)
Góly: Jadroň, Úradník
ŽK: P. Sučák, Ďuroška
Zostava domácich: Helebrandt – Feník, J. Lipiak, Svetlošák, Gonšenica, Stahoň, Ptáčin, Úderník, M. Lipiak, Úradník, striedal: J. Bolibruch
Zostava hostí: Okál – D. Zvara, Bajdich, Serdel, P. Sučák, J. Sučák, Michal Zvara, M. Janík, Šúth, Vicáň, Marek Zvara, striedal: Ďuroška
V úvode zápasu začali obe mužstvá aktívne a šance sa striedali medzi šestnástkami. V 10. min si domáci konečne zakričali gól, keď po strele Jadroňa bol brankár bezmocný. Aj naďalej sa hral futbal vo svižnom tempe, príležitosti boli na oboch stranách, no brankári stáli na svojich miestach. Hostia nebezpečne ohrozili domácu svätyňu v 15. min po strele Pavla Sučáka, no stav ostal nezmenený. Ten istý hráč vystrelil ešte dve nebezpečné strely a tie takisto neskončili medzi troma žrďami. Domáci futbalisti zvyšujú na 2:0 v 40. min, keď Miloš Úradník prehlavičkoval hosťujúceho gólmana. V 2. polčase Veličná zvýšila aktivitu a niekoľkokrát aj pohrozila. Ich šance buď zneškodnil brankár, alebo minuli svoj cieľ. Aj v ďalších minútach mali viac z hry hostia, no stav ostal až do konečného hvizdu nezmenený. Karol Volf

Lokca – Leštiny 4:1 (1:0)
GÓLY: Oščadnický, Bombiak, Trnka (11 m), I. Vajdiar, - Michna
ŽK: P. Šadlák
Zostava domácich: Kršák, Bombiak, P. Šadlák, M. Michalčík, I. Vajdiar, Ďurana, M. Rabčan, Kadavý, Trnka, Oščadnický, Kramarčík, striedali: Jedinák, Bartoš, Smolár
Zostava hostí: Ľ. Škrabák, Janotík, M. Halák, T. Koval, Mačuha, Karč, M. Šiška, M. Melicherčík, Krakovský, Balko, Michna, striedali: Kampoš, Toman, Dudák
Od začiatku stretnutia hrali obe mužstvá medzi šestnástkami. Prvý úspech domácej Lokce zaznamenal Marián Oščadnický po skvelej akcii Trnku a Kadavého. Do konca prvého dejstva sa už nič vážnejšieho nestalo. V druhom polčase sa ďalšej peknej akcie nadýchla dvojica hráčov Lokce: Trnka, Kadavý. Peknou narážačkou uvoľnili Bombiaka a ten nezaváhal, 2:0. Tento gól Jána Bombiaka mal zvláštnu príchuť, pretože od žiackych časov sa mu nepodarilo streliť gól. Na 3:0 pre domácich upravil z pokutového kopu Miroslav Trnka, keď hosťujúci obranca skopol v šestnástke Ďuranu. Čestný úspech hostí využil po skrumáži v pokutovom území Michna. O konečný výsledok 4:1 pre Lokcu sa postaral Ivan Vajdiar. Po akcii z pravej strany odpískal postranný rozhodca rohový kop Lokce. Hlavička spomínaného hráča bola pekným vyvrcholením celého stretnutia. Pavol Bartoš

Or. Poruba – Dlhá nad Oravou 3:1 (2:0)
Góly: M. Dudáš 2, M. Koedam
Od začiatku stretnutia sa hral svižný futbal. Domáci už v 3. min. vysunuli krížnym pasom Púplavu, ktorý bol v šestnástke nedovolene atakovaný hosťujúcim obrancom. Loptu si postavil domáci Milan Dudáš a líder tabuľky viedol 1:0. Po úvodnom góle sa hra oboch tímov odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Až do chvíle, keď loptu z obrany potiahol domáci Martin Čipčala. Krásne našiel Marka Koedama a ten stanovil polčasový výsledok 2:0 v prospech Oravskej Poruby. Do druhého polčasu nastúpila Dlhá ako „vymenená“. Hostia podnikali množstvo nebezpečných protiútokov na domácu bránu. Jednu z nich sa im podarilo zúročiť strelou na 2:1. Or. Poruba sa v 30. minúte druhého polčasu „zobudila“ a tromi vyloženými šancami zatlačila hostí. Prvá šanca skončila na brvne, druhá na pravej tyči, a aby to bola „kompletka“, domáci hráči neostali nič dlžní ani ľavej tyči. V 35. minúte stanovil konečný výsledok svojím druhým gólom v sieti Dlhej Milan Dudáš. Štefan Gabri