Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Námestovo – Martin 2:0 (1:0)
Góly: Réhm, Siman
Námestovo začalo úvodným tlakom, ktorý priniesol v 16. min gólový efekt z kopačky Réhma. Potom sa domáci uspokojili a hostia prevzali iniciatívu. Domácich výborne podržal brankár Zimáň, keď zlikvidoval tri tutovky Martina. Po obrátke už domáci bojovným výkonom výhru udržali a v 65. min spečatili svoje víťazstvo.
Podbrezová B – Dolný Kubín 4:1 (2:1)
Gól: Dauda
Dolnokubínčania mali raketový nástup a už v 1. min sa ujali vedenia. V 4. min sa hostia tešili z druhého úspechu, no radosť im skazil postranný rozhodca. Tento moment hostí zlomil a ich výkon pribúdajúcimi minútami upadal, čo skúsení domáci dorastenci využili.
Námestovo – Martin 2:2 (1:1)
Góly: Remeš (11m), Kasan
Domáci tím sa už dlhšie trápi v koncovke a v tomto zápase tomu nebolo inak. Námestovčania boli tvorivejším a lepším mužstvom, no opäť doplatili na spomínanú nemohúcnosť v zakončovaní.
Podbrezová B – Dolný Kubín 3:1 (1:0)
Gól: Križan
Konečný výsledok nezodpovedá dianiu na ihrisku. Hosťujúci tím bol viac ako vyrovnaným súperom domácemu tímu. V 6. min inkasovali hostia po prísne nariadenej jedenástke. Vyrovnanie Dolnokubínčanov prišlo po obrátke, keď sa výbornou individuálnom akciou prezentoval Križan. Potom opäť úradoval rozhodca, ktorý ponúkol domácim priamy kop z hranice šestnástky, ktorému nepredchádzal žiaden faul, a ten domáci využili. To už hostí morálne zlomilo a do konca zápasu nedokázali nič vážnejšie vymyslieť. Dolný Kubín však výkonom proti mužstvu z popredných priečok nesklamal.

Černová – Zuberec 0:0
V stretnutí tabuľkových susedov bolo mužstvo spod Roháčov lepším tímom. Už v 5. min Jurčova lobovaná strela volala po góle, no medzi troma žrďami neskončila. Hostia naďalej hýrili aktivitou a jedovatý projektil z kopačky Juráňa len tesne minul svoj cieľ. Po prestávke tlak Zuberčanov narastal, no gól nie a nie prísť. V 80. min predčasne poslal hlavný rozhodca hosťujúceho hráča pod sprchy a zápas sa už iba dohrával.
Bziny – Rabča 1:2 (1:0)
Gól za domácich: Bakala
Domáci dorastenci v prvom dejstve z vyložených šancí pretavili na gólový úspech iba jedinú, čo sa im vypomstilo po zmene strán. Domáci hrali ležérne, pričom hostia pôsobili kompaktným a sympatickým dojmom. Zo súboja dvoch oravských tímov vyšiel teda po zásluhe víťazne celok Rabče.
Nižná – Palúdzka 2:2 (1:0)
Góly: M. Dedinský, L. Matejek
Vo veľmi vyrovnanom a bojovnom zápase sa domácim podarilo vyrovnať v posledných minútach zápasu.
Trstená – Tvrdošín 2:4 (1:3)
Góly: Kubek, Zaťko – Hutira 2, T. Betuštiak, A. Kováč
Trstená v tomto stretnutí doplatila na nekvalitnú obrannú činnosť a hostia už konečne prelomili streleckú smolu. Po prestriedaní v hosťujúcom kádri už domáci iba skorigovali na konečných 2:4.
Oravská Jasenica – Turčianske Teplice 1:2 (1:0)
Gól: Farský
Hosťujúci tím využil obrovské chyby brankára a obrany a zaslúžene si odváža domov všetky tri body.

Dolný Kubín – Podlavice 0:1 (0:0)
Dolnokubínčania mali počas celého zápasu prevahu a hra sa odohrávala prevažne na súperovej polovici. Bohužiaľ domácim chýba útočník, ktorý by vedel zápas rozhodnúť, prípadne viac vpredu loptu podržať. V 1. polčase zaujali dve strely Jašicu, s ktorými si gólman hostí poľahky poradil. Najväčšiu šancu mal Matúš Bartoš, keď hlavičku z 8 m brankár vyrazil na roh. Po obrátke bol scenár hry podobný ako v prvom polčase. Tutovku mal na kopačke Hutko, ale sám pred brankárom strelil mimo svätyne hostí. Potom postupoval sám na brankára hostí Šmiheľ, ale v rozhodujúcom momente si loptu podkopol. Kalich horkosti vypil domáci tím do dna 5 minút pred koncom zápasu, keď jediná strela Podlavíc skončila v sieti.
Dolný Kubín – Podlavice 1:2 (0:0)
Gól: Trabalík
Domáci začali od úvodného hvizdu hýriť aktivitou, hostí pritlačili na ich polovicu, no zlyhávali v koncovke. V 1. polčase malo domáce družstvo štyri vyložené šance, tie nepremenili a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu. Po prestávke Dolnokubínčania chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no prišiel dvojgólový úder hostí. Podlavice sa prvýkrát dostali na dostrel domácej svätyne a hneď bol z toho aj gól. O 5 minút nato zahrávali hostia rohový kop, domáci nedôsledne bránili a neobsadený hráč pohodlne pridal druhý úspech svojho tímu. Domáci sa snažili aspoň skorigovať, čo sa im aj podarilo po rohu na krátko a následnom centri Slamku, Trablík hlavou znížil na 1:2. Hneď nato sa po peknej narážačke rútil Slamka sám na brankára, no strelu zbrklo napálil do gólmana hostí. Domáci celok už zo záverečnej snahy gól nevyťažil.

Trstená – Ružomberok B 2:0 (1:0)
Góly: M. Vlkolinský, D. Štober
Domáci žiaci podali konečne kolektívny výkon, ktorý sa odrazil aj na konečnom výsledku. V zápase vychádzali zo zabezpečenej obrany a ich oba gólové úspechy padli po priamom, respektíve nepriamom kope. Najprv sa prekrásne presadil z priameho kopu Vlkolinský a v 2. polčase nariadený nepriamy kop, keď hosťujúci gólman chytil malú domov, premenil Štober.
Veľké Rovné – Dlhá 2:1 (1:0)
Gól: Petričiak
Dlhá prvé dejstvo doslova prespala a až v kabíne po dohovorení trénera sa prebudila. Začali produkovať výborný futbal, vyrovnali, no v závere dostali gól, na ktorý už nestihli odpovedať.
Kysucký Lieskovec – Námestovo 0:4 (0:1)
Góly: L. Pleva 2, Klozík, Gorčák
Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, i keď menšia prevaha bola na strane hostí. Do 2. polčasu nastúpili Námestovčania v mierne pozmenej zostave a na ich hre sa to aj prejavilo. Začali lepšie kombinovať, z čoho aj rezultujú tri góly v sieti domácich.

Trstená – Ružomberok B 1:3 (0:1)
Gól: Ľ. Lepáček
V prvom dejstve odohrali oba tímy vyrovnanú partiu, no z gólu sa tešila iba rezerva Ružomberka. Po zmene strán sa domácim podarilo vyrovnať, keď úspešným strelcom bol Lepáček. To bolo však zo strany domácich všetko a góly už padali iba do svätyne Trstenej. I keď domáce družstvo prehralo, v stretnutí predviedlo výborný výkon, no hostia boli zase lepší v zakončovaní.
Veľké Rovné – Dlhá 2:1 (2:0)
Gól: P. Zrnčík
Oba kolektívy predvádzali vyrovnanú partiu, no so šťastnejším koncom pre domáci tím.
Kysucký Lieskovec – Námestovo 0:8 (0:4)
Góly: J. Lúchava 3, B. Lúchava, Jagnešák, Križenec, Majchrák, Trabalík
Posledné mužstvo tabuľky nekládlo proti lídrovi súťaže žiaden odpor. Hosťujúci tréner dal po prestávke šancu aj hráčom zo striedačky a obraz hry sa naďalej nezmenil. Po osemgólovej nádielke, ktorú uštedrili Trstenej, taktiež aj na Kysuciach spustili gólostroj a ten sa zastavil zhodne ako v minulom kole na čísle osem.

Liptovský Mikuláš B – Tvrdošín 0:11 (0:4)
Góly: T. Ferenčík 7, Precner 2, Sojka, Čajka
Tvrdošín bol favoritom stretnutia, čo aj naplnil. Domácim nasúkal jedenásť kúskov a zaslúžene si odváža z Liptova všetky tri body. V zápase dal Tomáš Ferenčík neuveriteľných sedem gólov, čím sa najväčšou mierou podpísal pod vysoké víťazstvo svojho tímu.
Nižná – Sučany 2:2 (0:1)
Góly: J. Reguly, M. Dedinský
Nižňania sa v prvej štyridsaťpäťminútovke iba hľadali, nevyužili niekoľko sľubných šanci a tak musel prísť zákonite trest. Hostia otvárajú skóre zápasu zo skrumáže pred bránou. Po prestávke dostali domáci druhý úder, ktorý im však pomohol, keď ich prebudil z letargie. Začali konečne hrať futbal, vyrovnali, no víťazný gól už neprišiel.
Liesek – Lisková 4:3 (2:1)
Góly: D. Tješ 2, T. Koleják 2
Domáci v 1. polčase spravili hrubú chybu v obrane, ktorú hostia zúžitkovali na vedúci gól. Družstvu Liesku sa podarilo ešte pred odchodom šatní otočiť nepriaznivý výsledok. Po prestávke domáci zvýšili na 3:1 a zdalo sa byť rozhodnuté. No hostia potom potrestali nezodpovednú a stŕpnutú obranu domácich a dvoma gólmi vyrovnali. O tom, že všetky tri body ostanú doma, rozhodol z pokutového kopu Tomáš Koleják.
Lokca – Rabča 1:1 (1:0)
Góly: Lipničan – Pilarčík
Hneď v úvode Rabča nevyužila brejkovú šancu, ktorú domáci brankár bravúrne zneškodnil. Po tejto akcii domáci prevzali taktovku hry, no zo sľubných šancí využili do polčasu iba jedinú. V 2. polčase sa hra vyrovnala a po hrúbke v obrane domácich hostia vyrovnali. V závere mohli oba kolektívy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no z gólu sa už netešilo ani jedno družstvo.
Dohrávka:
Sučany – Oravské Veselé 4:2 (1:1)
Góly: Volšák, Pňaček

Liptovský Mikuláš B – Tvrdošín 1:10 (1:7)
Góly: Huraj 3, Gregorec 3, Ferenčík 2, Štrbáň, Bzinčák
Aj mladší žiaci Tvrdošína jednoznačne deklasovali svojho súpera. Domáce družstvo pôsobilo odovzdaným a slabučkým dojmom, čo hostia využili.
Nižná – Sučany 4:0 (3:0)
Góly: M. Žuffa 2, J. Tomaga 2
Oba tímy predvádzali na ihrisku viac bojovnosti ako futbalového umenia. Domáci boli lepší najmä v koncovej fáze, čo aj rozhodlo o zisku troch bodov.
Liesek – Lisková 7:0 (2:0)
Góly: M. Vrabec 2, J. Paľa 2, R. Pridavok, P. Bandík (11m), P. Šikyňa
V prvom dejstve sa domáci žiaci na ihrisku iba hľadali, no aj tak dokázali vsietiť dva góly. Po zmene strán to už bola jednoznačná záležitosť domácich.
Lokca – Rabča 2:2 (0:1)
Góly: Vajdiar, Kurťák – Krivanka, Adamčík
Prvá štyridsaťpäťminútovka sa niesla v réžii hosťujúceho tímu a po chybe obrany domácich aj vsietili vedúci gól stretnutia. V 2. polčase sa hra vyrovnala a Lokca po dvoch brejkových situáciách otočila nepriaznivý výsledok. Oravské derby nakoniec skončilo spravodlivou remízou, keď hostia vyrovnali v závere z priameho kopu.
Dohrávka:
Sučany – Oravské Veselé 3:4 (2:1)
Góly: M. Stašák 2, Mušák, J. Stašák

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.