Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FLORBAL

Nižňania opäť najlepším slovenským družstvom

Od stredy 4. októbra do soboty 7. októbra sa v Stupave uskutočnil najväčší medzinárodný florbalový turnaj na Slovensku za účasti 10 slovenských dievčenských družstiev a 20 chlapčenských zo Slovenska, Maďarska a Čiech. České top tímy, ako Sparta Praha, Pe

pino Ostrava, Moravské Budejovice a Sokol Zlín boli jasnými favoritmi celého turnaja. Chlapci boli rozdelení do 4 skupín po 5 družstiev, z ktorých po 3 najlepšie postupovali ďalej do 2 osemfinálových skupín. Nižná hrala v D skupine s nasledovnými výsledkami:
Nižná - DFA Nitra 6:0 (1:0)
Prvý zápas hrali chlapci nervózne a na veľkom ihrisku aj veľmi neisto. Dlho nemohli prelomiť streleckú smolu. V druhom polčase to však už sypalo podľa predpokladu.
Góly: J. Kuboš 2, Peter Čuporák 2, Marek Dedinský, Matúš Dedinský.
Nižná - Sokol Zlín 6:4 (2:3)
V druhom zápase sa Nižňania stretli s favoritom skupiny. Už v 2. minúte prehrávali Oravci 0:2. Potom však došlo k preskupeniu jednotlivých formácií, čo sa ukázalo ako veľmi dobrý ťah. Zápas oravský zástupca bez väčších problémov otočil vo svoj prospech, hlavne zásluhou Tima a Matúša Dedinských.
Góly: Matúš Dedinský 3, Pavol Zeman, Ján Britaňák, Marek Dedinský
Nižná - Devínski Jazdci 2:4 (1:2)
Záverečný zápas prvého hracieho dňa Nižňanom vôbec nevyšiel, keď po prvýkrát prehrali s týmto súperom. Pochvalné však bolo vyjadrenie majiteľa a trénera bratislavského družstva, keď po zápase povedal, že toto víťazstvo je pre ich tím obrovský úspech, pretože porazili družstvo, ktoré bolo pre nich od vzniku florbalu na Slovensku veľkým vzorom.
Góly: J. Kuboš, P. Zeman
Nižná – Panters Stupava 16:0 (7:0)
Posledný zápas v skupine bol výbornou prípravou do osemfinálovej, veľmi ťažkej skupiny. Chlapci si schuti zastrieľali a v družstve po štvrtkovej prehre opäť nastala skvelá nálada.
Góly: E. Žuffa 3, P. Zeman 2, M. Homola 2, T. Dedinský, P. Mikulaj 2, J. Šurin, V. Varhoľ, M. Šangala, P. Ulrich, M. Medžo, B. Bulla
Skupinu D vyhrali Nižňania o skóre, avšak do osemfinálovej skupiny E si priniesli len 2 body. To nasvedčovalo, že súboj o postupovú štvoricu bude veľmi ťažký a vyrovnaný. Jednoznačným favoritom E skupiny bolo Pepino Ostrava, proti ktorému Oravci nastúpili hneď v prvom zápase. Vyrovnaný priebeh dvakrát vyrovnali. Jednogólové vedenie súpera, fantastický výkon, bojovnosť a odhodlanosť všetkých hráčov na ihrisku a konečný výsledok 2:2 bol na svete. Nižňania zobrali bod jednému z najlepších mládežníckych florbalových družstiev v Čechách.
Druhý zápas proti Moravským Budejoviciam B začal pre tím spod Ostražice ako zlý sen. Už v druhej minúte prehrával 0:2. Potom zaúradovala skúsená dvojice Timotej Dedinský a Pavol Zeman, ktorí šnúrou 5 gólov otočili skóre v prospech Nižnej. Záver zápasu dohrali Oravci v pohodovom tempe a vyhrali 7:3.
Góly: T. Dedinský 3, P. Zeman 2, J. Kuboš 2.
Tak ako vo štvrtok, ani v piatok nevyšiel oravskému celku posledný zápas dňa a opäť prehral. Tentokrát s maďarským AREST Budapešť 2:3.
Góly: M. Dedinský, T. Dedinský.

V tabuľke E skončil FBK Nižná na celkovom na 3. mieste a do štvrťfinále v sobotu ráno nastupoval proti Fbk Tvrdošín. V derby zápase zachytili Nižňania výborný začiatok a po 3. min vyhrávali 3:0. Následne nechali prvý útok oddychovať a chlapci z 2. a 3. útoku dokázali udržať výsledok bez inkasovaného gólu.
Góly: T. Dedinský, M. Šangala, P. Ulrich.
Medzi štvoricu najlepších postúpili okrem Nižnej i Zlín, Moravské Budejovice A a Pepíno Ostrava. Jeden z favoritov turnaja Sparta Praha bola vyradená už vo štvrťfinále.
V semifinále nastúpila Nižná proti TJ SOKOL Zlín a po polčase prehrávala 0:2. Opäť zmeny vo formáciách a veľký obrat na začiatku druhého polčasu rezultoval do výsledku 3:2 pre Nižnú. Zlín po peknej akcii opäť vyrovnáva. Ďalšie góly v bráne Zlína znamenali víťazstvo 5:3 a fantastické finále, ktoré nik z prítomných neočakával.
V druhom semifinále porazili Moravské Budejovice A Pepíno Ostrava 3:2 a stali sa druhým finalistom.
Finálový zápas sa hral na veľkom ihrisku s rozmermi 40 x 20 m, čo bolo pre nižnianskych hráčov obrovským hendikepom. Na ihrisku takýchto rozmerov nehrávajú proti Čechom vôbec. Finále ukázalo rozdiel medzi oboma družstvami a český súper bez problémov porazil veľké prekvapenie turnaja – Nižnú, hladko 5:1. Čestný gól zaznamenal Matúš Medžo.
Nižnú reprezentovali: Matúš Staroň, Pavol Ďuroška, Pavol Zeman, Ján Britaňák, Branislav Bulla, Timotej Dedinský , Matej Homola, Jakub Kuboš, Matúš Medžo, Peter Čuporák, Patrik Mikulaj, Patrik Ulrich, Marek Šangala, Erik Žuffa, Viliam Varhoľ, Matúš Dedinský Jakub Šurin a Marek Dedinský.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.