Námestovo už piaty raz za sebou bez výhry

Ani uplynulú nedeľu nebodovali námestovskí futbalisti naplno. Aj tentoraz sa trápili so zakončením, keď skórovali len raz. Takisto sa to podarilo i hosťom, čo znamenalo, že Hornooravci si z posledných piatich stretnutí pripísali na svoje konto tretiu remí

zu v pomere 1:1. Medzitým ešte dva razy prehrali.
Námestovo - Brusno 1:1 (1:1)
Góly: Kucek - Ľ. Lehocký
ŽK: Kucek - Gregor, Hermánek, Holécy, M. Sokol, Hauer
ČK: Peter Kurčinka - Jančiar
Zostava domácich: Machunka, Michal Gajdošík, Peter Brčák, Macko, Ľ. Jašica, A. Stašiniak, Kucek, Peter Kurčinka, M. Lacko (75. P. Vrábeľ), Habľák, V. Pánik (46. Pindiak)
Divákov: 350
V Námestove sa začalo obojstranne veľmi svižne a rýchlo. Prvá strela na bránu išla v 5. min z kopačky hosťujúceho Vaníka. Bola ale slabá a Machunku neohrozila. Námestovčania si vypracovali gólovú príležitosť v 13. min. Osamotený Habľák pred brankárom hostí trafil len jeho nohy. Ani o dve minúty neskôr nebolo Ľ. Jašicovi súdené dať gól. Jeho strela najprv opečiatkovala brvno, potom žrď a vrátila sa naspäť na hraciu plochu, kde si s ňou už obranca Brusna poradil. Divákov nepotešila ani 19. min. Vtedy mohol skórovať V. Pánik, ale hlavou sa nepresadil. Prítomné publikum si však mohlo zatlieskať v 22. min. V pokutovom území dostal Miloš Kucek presnú nahrávku od M. Lacka a nekompromisne pod brvno prekonal hosťujúceho gólmana Kajdu. Domáci po góle ožili a hra sa im darila. No znova nevyužívali ponúknuté šance. V 28. min dostal hosťujúci Hauer krížnu prihrávku do behu. Tesne pred 16-kou ho nedovolene zastavil Peter Kurčinka a predčasne odišiel do kabíny. Ďalšia fáza hry do konca prvého dejstva vyznela z oboch strán chaoticky. V 44. min navyše hostia po fatálnej chybe obrany MŠK, ktorá sa už videla v šatni, Ľubomírom Lehockým vyrovnali. V druhom polčase vylúčený hráč domácemu kolektívu chýbal. Hostia sa po rýchlych protiútokoch čoraz viac snažili ohrozovať brankára Machunku, aj keď sa snaha hráčom v modrých dresoch nedala uprieť. V 62. min vystrelil pekne z priameho kopu Macko. Posledných 25 minút sa na ihrisku iskrilo. Hlavne niektoré fauly hostí nemali nič spoločné s fair-play a vzniknutá nervozita sa potom prenášala aj do hľadiska. Domáci hráči vedomí si chyby pri inkasovanom góle naďalej bojovali a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ani Brusňania nedohrali stretnutie v plnom počte. V 86. min sa po nešetrnom zákroku musel z ihriska porúčať striedajúci Jančiar. Mohli však aj prehrať, keď sólo Hermánka v poslednej minúte zastavil Michal Gajdošík. Domáce mužstvo odohralo dve tretiny duelu o desiatich a tak zákonite muselo vydať viac síl. Opäť ale nepremenilo sľubné šance a predovšetkým znova chybovalo v defenzíve. Dostalo zbytočný gól a stratilo ďalšie dva body. Dušan Krnáč ml.

16. Krásno 13 3 1 9 9 : 32 10

Ostatné zápasy: Rimavská Sobota B - Rudinská 2:1 (1:1), Zvolen - Rakytovce 0:0, Krásno n K - Kremnička 0:2 (0:1), Králiky - Žilina B 0:0, Liet. Lúčka - Bytča 1:2 (1:0), Dolná Ždaňa - Bánová 4:2 (2:1), K. N. Mesto - D. Strehová 1:2 (0:1)