14. Nižná 11 1 2 8 7 : 25 5
Stráňavy – Tvrdošín 0:0
ŽK: Martini
Zostava hostí: Kazík – Medvecký, Hradský, R. Palider, A. Palider, Martini, Jamečný, Repka, Novák, Marton, Sirota, striedali: Capko, Hutira, Ondroš
Už v 2. min Tvrdošínčania potiahli útok Novákom, následne zahrali rohový kop, ktorý však skončil v rukách domáceho brankára. Po ďalšej akcii pohrozili hostia Jamečným, no tečovanú loptu gólman chytil. V 15. min vystrelil nebezpečne pod brvno Repka, ale jeho strelu brankár Stráňav s námahou vyrazil na rohový kop. Ďalšie minúty sa odvíjali prevažne iba medzi šestnástkami a vzruch priniesla až 42. min. Vtedy našiel Marton nekrytého Nováka a ten trestuhodne hlavou zahodil stopercentnú šancu. V tej istej minúte sa domáci hráči dostali prvýkrát na dostrel hosťujúcej svätyne, no z trestného kopu napálili loptu iba do múru. V poslednej minúte polčasu ešte pohrozil Novák, ale brankár jeho strelu s prehľadom vyriešil. Po prestávke mali domáci hneď v úvode možnosť trestného kopu, ktorý však namierili mimo brány. Hostia odpovedali v 49. min, keď loptu potiahol Jamečný, našiel Antona Palidera, ale ten svoju príležitosť nenasmeroval medzi tri žrde. V 65. min postupoval sám na brankára domácich Marton, no dlho váhal a jeho strela už nemala potrebnú razanciu. Šanca Sirotu takisto volala po góle, keď ho výborne centrom našiel Novák. V 84. min sa vyznamenal brankár Kazík, ktorý chytil tutovú hlavičku domáceho hráča. V závere mohli hostia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Capko minul. Remíza môže Tvrdošínčanov mrzieť, keďže si vypracovali viac šancí. Jozef Ženčuch

Oravská Jasenica - Oščadnica 2:2 (2:2)
Góly: Mário Madleňák, Maroš Madleňák - Kučák, Lušňák
ŽK: Mário Madleňák - Kopera, Palárik, Krela, Gončár, Lušňák, Húska
ČK: Krela (po 2 ŽK)
Zostava domácich: Peter Čiernik ml., L. Kubizna, V. Madleňák, D. Kaprálik, Laštík, M. Feranec, Binek, Mário Madleňák, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, V. Feranec, striedali: Ľ. Madleňák, P. Feranec, J. Žofaj
Domácim vyšiel úvod na výbornú, keď sa už v 1. min ujímajú vedenia gólom z kopačky Mária Madleňáka. Ten spoza 16-ky perfektne trafil k pravej žrdi. Oravskú Jasenicu to povzbudilo k ešte väčšiemu tlaku, no v 13. min hostia po hrubej chybe brankára a obrany domácich vyrovnali Kučákom, ktorý zle odkopnutú loptu poslal do opustenej brány. V 19. min Oščadničania otáčajú výsledok. Prudký center z pravej strany zúžitkoval hlavou Lušňák. Jaseničania po inkasovanom góle znervózneli, ale v 34. min sa dočkali vyrovnania. Skákaná strela Maroša Madleňáka skončila v sieti. Druhý polčas veľa vzruchu na ihrisku nepriniesol. Domácim sa potom v značne oklieštenej zostave nepodarilo ešte raz presne trafiť, čo by znamenalo pre nich zisk všetkých troch bodov. Hostia zachytávali všetky akcie v strede ihriska svojimi vysokými hráčmi. V 81. min odišiel pod sprchy hosťujúci Krela, ktorý uvidel druhú žltú kartu. Jaseničania si v početnej výhode vypracovali ešte dve dobré príležitosti, avšak zakončenia V. Feranca a Maroša Madleňáka boli nepresné a tak sa mužstvá rozišli zmierlivo. Roman Polák

Nižná – Turčianska Štiavnička 1:1 (0:0)
Gól: Marek Kuboš
ŽK: Klokočík
Zostava domácich: Kuloštiak, Chladný, Marek Kuboš, Petričko, Zboja, Matejek, Rošťák, Ončo, Klokočík, Dedinský, Daňa, Striedali: Adamus, Šeling, Brčák
Prvý polčas bol vyrovnaný, bez vážnejších šancí. V druhom dejstve padol v 60. min krásny gól - lopta sa kotúľala v sieti hostí. Nižňania mali ešte niekoľko zahodených šancí, keď hráči kopli loptu z bezprostrednej blízkosti priamo do brankára. Hostia hrali pomerne slušne, ale nevytvárali si žiadne šance. Záver bol dosť hektický, rozhodca z nepochopiteľných príčin nadstavil až 5 minút a v tomto čase Nižná dostala vyrovnávajúci gól. Bolo to po troch rohových kopoch, s ktorými si Nižná nedokázala poradiť. Domáci mali v zostave opäť veľa mladých hráčov, ktorí hrali v tomto zápase dobre. Vladimír Mravec
Ostatné zápasy IV. ligy: S. Bystrica – Dúbrava 3:2 (2:1), K. Lieskovec – Valča 3:1 (2:1), Trebostovo – Makov 5:2 (0:1), Belá Dulice – L. Štiavnica 3:1 (1:1)

ČK: Hanko
Zostava domácich: Buzák, Lopeň, Bugáň, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Mikuš, Pavlovčík, Surový, striedali: Kubačka, Púček, Farko
Zostava hostí: Dzurek, Maniak, Gregorec, Koleják, Vittek, Machajda, Jendrišek, Miroslav Bednár, Václavík, Krasuľa, Hvolka, striedali: Marcel Bednár, Šikyňa
Divákov:180
Od úvodu zápasu sa hral atraktívny futbal na oboch stranách. Už v úvodných minútach vystrelili Pavlovčík aj Kaplánek. V 7. min Bednár nastrelil brvno. Prvý gól padol v 27. min, keď z rýchleho protiútoku presne zamieril Jendrišek. Po tomto momente sa hra rozkúskovala a tak si už ani jeden koletív v prvom polčase nevypracoval gólovú šancu. V druhom polčase v 55. min hostia inkasovali po druhý raz, keď Krasuľova strela išla popod padajúceho brankára Buzáka. V 75. min Krasuľa svojím druhým gólom zvýšil na 3:0. Trstenčania pridali štvrtý gól z pokutového kopu, ktorý premenil Dzurek, a keďže ďalší gól už nepadol, hostia si poľahky odniesli všetky tri body. Pavol Ľorko

Kláštor – Podbiel 2:0 (0:0)
ŽK: Brčák
Zostava hostí: Korbel, Puškáš, Matlák, Drbiak, Móres, Beňuš, Rastislav Mintál, Batuna, Dávid Kanderka, Pavčo, Zrnčík. Striedal: Daniel Kanderka
Hostia mali niekoľko dobrých príležitostí. V 38. min museli domáci odkopávať loptu na rohový kop pre hostí. V 52. min Pavčo vystihol chybnú rozohrávku domácich, vošiel až do pokutového územie, ale domáci obranca mu loptu vypichol. O minútu neskôr strela hosťujúceho hráča tesne minula ľavú tyč domácej brány. Na druhej strane, brankár hostí musel zasahovať v 60. min, kedy reflexívne vyrazil „bombu“ domáceho útočníka z 20 metrov. Potom, v 65. min, Kanderka ideálne zacentroval do šestnásty, ale Pavčo na jeho prihrávku hlavou nedosiahol. Neskôr bol faulovaný obranca Podbiela, ale rozhodca jasný faul neodpískal. To využili domáci a ujali sa vedenia strelou k pravej tyči. O niečo neskôr rozhodca neodpískal pokutový kop pre Podbiel. Napokon Puškáš zlou rozohrávkou v strede ihriska pripravil Podbiel o šancu dať gól, a naopak – domáci zvýšili na 2:0. Podbiel bol jednoznačne lepší, bol futbalovejší, ale mal smolu a tak odišiel zo zápasu s prehrou. Jozef Vavrečan

Zuberec – Závažná Poruba 0:4 (0:3)
Zostava domácich: Flontek, Tetík, Hucík, Filek, R. Juráň, Jurčo, T. Šiška, M. Šiška, Sojčák, Bažík, Maruniak, striedali: Šišila, Juráň, Romaňák
Prvý polčas ukázali hostia lepší pohyb na celom ihrisku a dali aj góly. V 8. min po centri a hlavičke sa ujali vedenia. Vzápätí domáci kontrovali, ale bomba od Juráňa skončila na brvne. Po zlom vybehnutí domáceho brankára v 18. min Zuberec prehrával už 0:2. Polčas hostia zakončili tretím gólom po chybnom odkopnutí domácich. V druhej polovici hostia s prehľadom kontrolovali zápas, a v 55. min upravili skóre na konečných 0:4. Od tohto momentu sa zápas odohrával prevažne medzi šestnástkami. Milan Šiška

Ostatné zápasy V. ligy: Lisková – Bešeňová 1:1 (0:1), Sučany – Dražkovce 4:2 (2:1), Palúdzka – Vrútky 2:1 (1:0), Ludrová – Černová 2:2 (1:1)