Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Dolný Kubín – Námestovo 5:0 (1:0)
Góly: Lejko 2, Huťko 2, Feranc
Dolnokubínčania pristúpili k oravskému derby zodpovedne, čo odzrkadľuje aj konečný výsledok. V 1. polčase vyťažili domáci z územnej prevahy iba jediný gól, no po obrátke spustili na svätyňu hostí kanonádu. Vyšiel im aj trénovaný signál zo štandardnej situácie, ktorú rozohráva Jašica a Huťko strelil najkrajší gól zápasu. Družstvo Dolného Kubína podalo výborný výkon, za čo si zaslúži absolutórium.
Dolný Kubín – Námestovo 2:0 (0:0)
Góly: Mušák (11m), Huťko
Domáci kolektív odohral prvý polčas najhoršie v jesennej časti a len vďaka nemohúcnosti Námestovčanov bol polčasový stav bezgólový. Po prestávke sa Dolnokubínčania výrazne zlepšili, čo sa prejavilo aj na ich hre. Prvý gólový úspech domácich padol po prieniku Vajdiara, ktorého hostia zastavili len za cenu pokutového kopu. Ten s prehľadom premenil Mušák. Poisťujúci gól zaznamenal Huťko, ktorý tak upravil na konečných 2:0. Domáci mohli výsledok ešte prikrášliť, no samostatný únik Vojtasa už gólom neskončil. Pochvalu si z domáceho celku zaslúži najmä domáci gólman Osadský, ktorý výrazne dopomohol k zisku troch bodov.

Zuberec – Rajec 3:1 (2:0)
Góly: D. Chovančák, R. Juráň, O. Jurčo
Začiatok zápasu sa niesol vo vlažnom tempe. Hostia z Rajca mali v 1. polčase možnosť penalty, no tú bravúrne zlikvidoval domáci brankár. To bolo pre domácich vzpruhou, začali hrať útočný futbal a bolo len otázkou času, kedy sa aj gólovo presadia. Do polčasu sa ujali strely z kopačky Chovančáka a Juráňa. V 2. polčase dokázal hosťujúci tím znížiť po chybe domácich. Za stretnutím dal bodku nechytateľným projektilom Jurčo takmer z 25m.

Turčianske Teplice – Trstená 4:1 (3:1)
Gól: Š. Vajdečka
Trstenčania cestovali na horúcu pôdu do Turčianskych Teplíc v oklieštenej zostave. Pod prehru hostí sa podpísala najmä nemohúcnosť v koncovke, čo sa však nedá povedať o domácich, ktorí z minima vyťažili maximum.
Oravská Jasenica – Bziny 3:2 (1:0)
Góly: M. Pavč, V. Farský, Gustiniak – Šeliga, Janotík
Súboj dvoch oravských celkov, ktoré okupujú popredné priečky tabuľky, bol plný zvratov. Najprv išli do vedenia domáci, no po obrátke sa Bzinám vyplatila útočná hra a dvoma gólmi otočili nepriaznivý výsledok. To domácich nezlomilo a veľkou bojovnosťou a túžbou nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu.
Tvrdošín – Nižná 1:3 (1:2)
Góly: J. Betuštiak – M. Dedinský, V. Komačka, L. Matejek
V oravskom derby doplatili domáci dorastenci na streleckú nemohúcnosť, čo sa však nedá povedať o Nižňancoch. Tí mali štyri šance, z ktorých tri premenili. A tak vo futbale opäť platilo známe, že futbal sa nehrá na príležitosti, ale na góly. Tých vsietil viacej hosťujúci tím a preto si odváža domov plný bodový zisk.
Iľanovo – Rabča 0:1 (0:0)
Gól: M. Chutniak
Rabčania zaznamenali prvé víťazstvo na ihrisku súpera v jesennej časti po veľmi vyrovnanom priebehu. Ich jediný a zároveň víťazný gól strelil Matúš Chutniak.
Banská Bystrica – Dolný Kubín 6:0 (3:0)
Dolnokubínčania nastúpili proti vedúcemu celku prvej ligy a od úvodu bolo vidieť rozdiel medzi oboma tímami. Domáci už v 15. min viedli dvojgólovým rozdielom, no potom sa s náskokom mierne uspokojili. Tretí „kúsok“ do siete hostí zaznamenali tesne pred odchodom do šatní. Po prestávke Banskobystričania hrali, čo potrebovali, vsietili ešte tri góly a zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom.

Banská Bystrica – Dolný Kubín 2:0 (2:0)
Úvodné dejstvo sa odohrávalo väčšinou medzi šestnástkami. Prvý gólový úspech domácich padol po rýchlom protiútoku, keď hostia zahrávali štandardnú situáciu, lopta sa odrazila od múru a následný protiútok skončil gólom. Hosťujúci celok mal tiež výborné šance na vyrovnanie. Slamka postupoval sám na brankára, no v poslednej chvíli mu lopta odskočila. Takisto Verníček obišiel dvoch stopérov, ale domáci mu ju stihli ešte vypichnúť. Keď tlak Dolnokubínčanov gradoval, prišiel úder domáceho tímu, ktorý gólom pred polčasovým hvizdom zvýšili na 2:0. V 2. polčase Banská Bystrica umnou a disciplinovanou hrou už výsledok udržala a tak sa pod Urpínom tešili domáci z dvojgólového víťazstva.
Námestovo – Trstená 5:2 (2:2)
Góly: Klozík 3, J. Kurtulík, L. Pleva – L. Vittek, P. Gočal
Domáce družstvo vstúpilo do zápasu dosť kŕčovito, čo sa podpísalo aj pod prvý inkasovaný gól po chybe zadného stopéra. No potom sa domáci trochu prebrali a otočili nepriaznivý výsledok vo svoj prospech. Trstenčania vyrovnali opäť po nezmyselnej chybe, tentokrát chyboval domáci gólman a tak sa odchádzalo do šatní za nerozhodného stavu. Po zmene strán domáci striasli zo seba nervozitu, začali lepšie kombinovať a hlavne, začali aj premieňať svoje príležitosti.
Dlhá – Martin B 2:6 (0:3)
Góly: Suľa, Petričiak
Celok Dlhej si zmeral sily s rezervou Martina, ktorá zatiaľ kraľuje druhej lige. Martinčania predzápasové prognózy naplnili a domácim uštedrili až šesťgólovú nádielku.

Námestovo – Trstená 8:1 (3:0)
Góly: B. Lúchava 3, T. Trabalík 2, S. Kurtulík, P. Gočal, P. Jagnešák – D. Maťovčík
Líder súťaže privítal na svojom ihrisku Trstenú a od úvodného hvizdu bolo zrejmé, kto bude pánom na ihrisku. Námestovčania po jednoznačnom priebehu vyprášili hosťujúci tím, ktorý zaznamenal jediný úspech v závere stretnutia.
Dlhá – Martin B 2:2 (1:2)
Góly: Jendrišek 2
Súperi odohrali vyrovnanú partiu. V 1. polčase boli úspešnejší Martinčania, no po zmene strán lopta skončila už iba medzi troma žrďami Martina a tak sa oba tímy rozišli zmierlivo a odniesli si po bode.

Blatnica – Tvrdošín 0:3 (0:2)
Góly: Ferenčík 2, Pikna
Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou Tvrdošínčanov, domáci sa v ňom dostali na polovicu hostí iba odkopnutou loptou. Oravci opäť nevyužili veľké množstvo príležitostí, no aj tak zvíťazili.
Lisková – Nižná 2:0 (1:0)
Na prehre hosťujúceho tímu sa podpísalo najmä to, že z kádra chýbali až štyria hráči základnej zostavy. Ďalším faktorom prehry Nižnej bola veľmi slabá a nedôsledná hra. Domáci tím sa týmto víťazstvom dostal pred svojho oravského súpera.
Lokca – Lipt. Mikuláš B 3:0 (1:0)
Góly: Lipničan 3
Hosťujúci celok hneď od úvodu predvádzal útočný futbal, pričom zabúdal na zadné vrátka. To domáci využili na brejkové situácie, z ktorých aj vsietili tri góly. O všetky tri sa postaral jediný hráč, a to Lipničan.
Rabča – Liesek 0:5 (0:3)
Góly: M. Kyseľ, P. Kabáč, M. Macák, D. Tješ 2
Domáci celok nezachytil raketový nástup Liesku a už v 20. min bolo 0:3. O stretnutí bolo rozhodnuté a hostia v ďalšom priebehu upustili z nasadeného tempa. V 2. polčase mal scenár hry taký istý priebeh ako v prvom. Celok Liesku prevzal hru do svojich rúk a zaslúžene v Rabči zvíťazil.
Sučany – Oravské Veselé - zápas sa odohrá v stredu 18. 10. 2006
Blatnica – Tvrdošín 0:3 (0:0)
Góly: Gonda, Huraj, Kordiak
Hosťujúci tím v zápase takmer doplatil na nevyužité šance, keď takisto ako starší žiaci zovreli domácich na ich polovicu, no gól nie a nie padnúť. Vykúpením pre Tvrdošín bola posledná päťminútovka stretnutia, keď vsietili tri góly a naďalej kráčajú súťažou bez straty čo i len bodu.
Lisková – Nižná 2:6 (0:3)
Góly: Zboroň 2, Tomaga 2, Drozd, Jurovčík,
Mladší žiaci Nižnej sa nedali ovplyvniť slabým výkonom starších kolegov a svojho súpera jednoznačne predčili kombinačnou a technickou hrou.
Lokca – Lipt. Mikuláš B 2:5 (0:2)
góly: Jančiga (11m), Kurťák
V úvode zaskočili hostia domácich dvoma rýchlymi gólmi, hoci priebeh hry tomu nenasvedčoval. V 2. polčase domáci tím v snahe zvrátiť nepriaznivý stav zápasu sa dopúšťali množstva chýb a na to aj v konečnom dôsledku doplatili.
Rabča – Liesek 3:2 (2:1)
Góly: Gužík 2, Krivanka – R. Baňák 2
Hostia z Liesku pôsobili útočnejším dojmom, no zabúdali na zadné dvierka. Oba góly domácich padli po samostatných únikoch. V ďalšom priebehu bola snaha hostí korunovaná aspoň znižujúcim gólom. Po zmene strán vsietili domáci upokojujúci gól na 3:1 a i keď hostia ešte dokázali znížiť, vyrovnania sa už nedočkali.