14. Nižná 10 1 1 8 6 : 24 4

Tvrdošín - Oravská Jasenica 2:1 (1:0)
Góly: F. Novák, Balún - M. Feranec (11 m)
ŽK: Medvecký, Hradský - P. Žofaj, V. Madleňák, D. Kaprálik
Zostava domácich: Skuban, Medvecký, R. Palider, Hutira, Hradský, A. Palider, J. Florek, L. Repka, Jamečný, F. Novák, Marton, striedali: R. Capko, Balún, M. Ondroš
Zostava hostí: P. Žofaj, V. Madleňák, Skočík, D. Kaprálik, Laštík, M. Feranec, Binek, Mário Madleňák, Miloš Vráb, K. Puvák, Maroš Madleňák, striedali: Ľ. Madleňák, P. Feranec, Pavol Čiernik
Divákov: 620
Úvodná 12-minútovka bola v réžii Oravskej Jasenice. Aj v ďalšom priebehu prvej polhodiny zápasu mali hostia mierne navrch. Potom prišiel trochu nečakaný vedúci gól domácich. V 39. min po rozohranom rohovom kope vystrelil František Novák a s prispením hosťujúceho brankára skóroval. Ten sa totiž s loptou zvalil až za bránkovú čiaru. Po zmene strán sa v 65. min nebezpečne zrazil gólman P. Žofaj s útočiacim Tvrdošínčanom. Smola, Tvrdošínčan musel byť ošetrený v nemocnici. Šancu zvýšiť stav na 2:0 pre domácich mal v 76. min F. Novák, no jeho úmysel gólman hostí vystihol. Minútu pred koncom bol faulovaný v pokutovom území prenikajúci Miloš Vráb. Hlavný rozhodca nariadil penaltu, ktorú s prehľadom premenil Marcel Feranec. Bolo vyrovnané. Hostia napokon vyšli naprázdno, pretože v 93. min sa domáci dokázali strelecky presadiť ešte raz. Po skrumáži nasledoval odkop z rohu. Na centrovanú loptu výborne vyskočil F. Novák a hlavičkoval do brány, kde stál M. Feranec. Od neho sa lopta odrazila k Jánovi Balúnovi a ten ju z metra poslal za bránkovú čiaru. (žen, zan)

Oščadnica – Nižná 1:0 (0:0)
Zostava hostí: Kuloštiak, Chladný, Petričko, Michal Kuboš, Zboja, Mikulaj, Marek Kuboš, Klokočík, Daňa, Dedinský, Orčo, striedali: P. Šeling, Brčák, Adamus
Pre hosťujúci celok to bol jeden z najvydarenejšich zápasov, v ktorom si vypracovali množstvo šancí. V 16. min Mikulaj z päťky trafil nad bránu, v 20. min sa Orčo pošmykol a trafil len do brankára. Po zmene strán v 50. min hostia po chybnej rozohrávke stratili loptu, domáci hráč sa dostal do šestnástky a pätičkou nahral spoluhráčovi, ktorý v dobrej šanci nezaváhal. Hostia sa snažili zvrátiť nepríjemné skóre, hrali naďalej aktívne a po pekných akciách sa dostávali k zakončeniu, avšak ani jedna strela neskončila za chrbtom domáceho brankára. Vladimír Mravec
Ostatné zápasy: T. Štiavnička – Belá 1:1 (1:0), L. Štiavnica – Trebostovo 0:1 (0:1), Makov – K. Lieskovec 2:2 (1:1), Valča – S. Bystrica 0:2 (0:1), Dúbrava – Stráňavy 3:0 (0:0)

ŽK: Opatera
Zostava domácich: Korbeľ – Puškáš, Opatera, Drbiak, Beňuš, Dávid Kanderka, Kekeliak, Batuna, Daniel Kanderka, Pavčo, Uher, striedali: Móres, Zrnčík
Na pôdu posledného mužstva V. ligy pricestovala Ludrová, ktorá body len tak ľahko nepúšťa. Domáci začali aktívnejšie. V 10. min sa po autovom vhadzovaní uvoľnil pred pokutovým územím Pavčo, no jeho projektil brankár hostí kryl. Haspra sa v 25. min na hranici šestnástky zbavil domáceho Drbiaka a z otočky half-volejom nedal Korbeľovi žiadnu šancu. Domáci futbalisti odpovedali o 3 minúty nato, keď sa na gólmana Ludrovej rútil sám Pavčo, no namiesto technickej strely volil tvrdú strelu, ktorá len opečiatkovala svätyňu hostí. Aktívni domáci hrozili aj naďalej, Puškáš sám zoči-voči brankárovi napálil loptu iba do neho, hlavička Batunu tesne lízala pravú tyč. Trest za nemohúcnosť v koncovke prišiel v 36. min, keď sa Viliam Hýravý odhodlal k strele z 22 m a tú zastavila už iba sieť domácej brány. Po prestávke mali Podbielčania raketový nástup a po rohovom kope Pavča sa technickou strelou presadil Drbiak. Oživení domáci diktovali tempo hry, no ich šance stroskotávali na hosťujúcom gólmanovi. V 50. min išiel sám na bránu Zrnčík, jeho úmysel však brankár vystihol. O 3 min nato sa Hýravý pohral s domácou obranou a jeho technická strela len tesne minula ľavú tyč. V 70. min sa dočkal domáci tím vyrovnania z kopačky Pavča, ale ich radosť zmaril postranný rozhodca pre nezmyselný ofsajd. V 80. min úradoval hlavný rozhodca, ktorý neodpískal jasný pokutový kop, keď sa Batuna porúčal na zem po pričinení hosťujúcich zadákov. Dve minúty pred záverečným hvizdom mal stopercentú príležitosť aktívny Hýravý, no Korbeľ sa prezentoval bravúrnym zákrokom a jeho jedovatú strelu zneškodnil. V poslednej minúte zápasu sa ocitol Pavčo v dobrej šanci, ale mieril iba ponad hosťujúcu bránu. V Podbieli platilo, že futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Futbalisti Ludrovej vyťažili z minima maximum a za svoju efektivitu si odviezli všetky tri body. Jozef Vavrečan

Černová – Zuberec 4:0 (1:0)
ŽK: Maruniak
Zostava hostí: Flontek, V. Filek, Hucík, M. Šiška, Tetík, T. Šiška, Jurčo, R. Juráň, Bažík, Maruniak, B. Juráň, striedali: V. Romaňák, T. Romaňák
V prvom polčase sa hral v Černovej vyrovnaný futbal, odohrávajúci sa prevažne medzi šestnástkami. Zuberčania pozorne bránili a vyrážali do protiútokov, ktoré však stroskotávali na domácich hráčoch. Černová v 35. min zakončila nevinnú akciu gólom vo chvíli, keď si nerozumeli brankár Flontek so Šiškom pri odkopávaní lopty a domáci hráč pohodlne zakončil do prázdnej brány. V druhom polčase Zuberčania kombinačnou hrou zápas kontrolovali a vypracovali si aj šance, ktoré sa im však nepodarilo využiť. Domáci po rýchlych útokoch a chybách v hosťujúcej obrane zvyšovali svoj náskok až na konečných 4:0. Hostia zo Zuberca si zápas prehrali vlastnými chybami a nevyužitím svojich šancí. Milan Šiška

Bešeňová – Žaškov 2:1 (2:1)
Gól: Kaplánek
ŽK: Kaplánek, Bugáň
Zostava hostí: Buzák, Greguška, Pavlovčík, Bugáň, Kubačka, Púček, Kaplánek, Bakoš, Katreniak, Lopeň, Surový, striedal: Farko
V Bešeňovej sa skóre menilo už v 3. min, keď po viacerých chybách Žaškov dostáva gól. O 3 minúty neskôr Kaplánek z trestného kopu vyrovnáva na 1:1. V 23. min strieľa Greguška po peknej strele z nacvičeného signálu tesne vedľa. V 32. min domáci vyprodukovali útok zakončený strelou, ktorá sa odrazila od hosťujúceho hráča do vlastnej brány. V druhom polčase boli Oravci lepším tímom. V 63. min volala Bakošova strela po góle, ale brankár s námahou vyrazil. Ku koncu zápasu hostia otvorili obranu, z čoho vyplynuli šance na oboch stranách, avšak s nepresnou koncovkou. Jozef Blažko

Trstená – Kláštor pod Znievom 1:2 (1:1)
Góly: Peter Vittek
ŽK: Tropek, Hvolka
Zostava: Gažovič, Tropek, Gregorec, Koleják, Vittek, Jendrišek, Greššák, Václavík, Maniak, Krasuľa, Hvolka
Striedali: Miroslav Bednár (36. min), Marcel Bednár (59. min)
Už v 6. min vyslal nebezpečnú krížnu strelu na súperovu bránu Trstenčan Hvolka. Lopta však minula bránu. Naproti tomu gólovo prví udreli hostia. V 9. min prešiel stredom domácej obrany hosťujúci Tomáš Mravec a Trstenčania mali zrazu čo doháňať. O 3. min neskôr preverila hosťujúceho brankára hlavička Petra Vitteka. Trstená sa však dočkala až v 28. minúte. Ján Koleják zahrával priamy kop a odrazenú loptu umiestnil Peter Vittek nechytateľnou bombou pod brvno hosťujúcej brány. Nabudeným domácim sa samozrejme málilo. V 40. min po prihrávke Krasuľu nevyužil samostatný nájazd Ján Koleják. O štyri minúty neskôr zahodili domáci čistú tutovku, keď nik z domácich útočníkov nedokázal zasiahnuť loptu smerujúcu po bránkovej čiare Kláštora. Do druhého dejstva nastupoval oravský celok s odhodlaním nepoľaviť. Hneď v 2. minúte strieľa Koleják tesne nad. V 20. min hlavičku Marcela Bednára vykopáva obranca Kláštora s prázdnej brány. Štyri minúty nato faulujú hostia v šestnástke Jána Kolejáka, ale píšťalka rozhodcu zostáva nemá. O 6 min nato sa zranil Trstenčan Hvolka. Táto strata bola naozaj citeľná. V 30. min chybyla trstenská obrana, ale hostia triafajú len bočnú sieť. Tomáš Mravec z Kláštora Pod Znievom rozhodol zápas, keď jeho strelu nešťastným spôsobom strieľa domáci obranca do protipohybu brankára Gažoviča. V poslednej minúte zahadzuje domáci Jendrišek. Trstenskú nešťastnú prehru podtrháva fakt, že jej hráči nedokázali premeniť množstvo vyložených šancí. Peter Medvecký

Ostatné zápasy: Z. Poruba – Palúdzka 2:1 (1:1), Vrútky – Sučany 1:1 (1:0), Dražkovce – Lisková 3:0 (2:0), 1:2 (1:1)

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.