Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Kysucké Nové Mesto – Dolný Kubín 2:2 (0:2)
Góly: Lejko, Dauda
Dolnokubínčania podali v prvom dejstve výborný výkon, najmä po kombinačnej stránke. Ich prevaha vyústila do dvoch gólových úspechov, keď sa strelecky presadili Lejko a Dauda.
Druhý polčas vyšiel lepšie domácemu mužstvu, ktoré zaznamenalo oba góly v závere zápasu a tak sa súperi rozišli zmierlivo po bode.
Námestovo – Čierny Balog
1:1 (0:1)
Gól: Réhm
Prvý polčas sa niesol v útočnom nasadení oboch kolektívov, no gól padol iba do svätyne domácej brány. Po zmene strán domáci dorastenci zabojovali a ich snaha priniesla aj vytúžené ovocie v podobe vyrovnania. Námestovčania mohli aj zvíťaziť, ale záverečná aktivita už gólový úspech nepriniesla.

Kysucké Nové Mesto – Dolný Kubín 1:2 (0:2)
Góly: Babík (11m), Vojtas
Stretnutie bolo ovplyvnené nepriazňou počasia. Na Kysuciach fúkal silný vietor a preto sa hostia v 1. polčase sústredili hlavne na rýchle protiútoky. Dva z nich im vyšli, no môžu ich mrzieť ďalšie nevyužité príležitosti. Domáci dorastenci v závere zápasu trošku zdramatizovali zápas, no Dolnokubínčania už tesné víťazstvo udržali.
1:3 (1:1)
Gól: Trabalík
Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska a ako prví sa ujali vedenia hostia po chybe obrany a brankára. Po zmene strán Trabalík vyrovnal, ale to bolo zo strany Námestova v zápase všetko.
Belá – Zuberec 11:0 (4:0)
Náš jediný oravský zástupca v tejto súťaži cestoval do Belej bez piatich hráčov základnej zostavy. V zápase dostali šancu mladí chlapci a tí spolu s ďalšími spoluhráčmi predviedli katastrofálny výkon. Domáci dorastenci ich poriadne vyprášili, keď im nadelili do brány jedenásť kúskov.

Bziny – Iľanovo 4:1 (4:0)
Góly: M. Bakala 2, T. Chovanec 2
V zápase sa stretli mužstvá s opačnými ambíciami, čo sa odzrkadlilo aj na ihrisku. Domáce mužstvo rozhodlo o svojom víťazstve už do polčasu, keď si schuti zastrieľalo. Po prestávke dali domáci šancu hráčom zo striedačky, ktorí síce priebeh hry kontrolovali, no z gólu sa už netešili.
Rabča – L. Lužná 4:3 (3:1)
Góly: M. Chutniak 2, Jendreas, Kvasňák
Domáce mužstvo po prehre v Trebostove bodovalo opäť naplno, keď si vytváralo po celý zápas územnú prevahu. Rabčania inkasovali góly po zbytočných chybách v obrane.
Vrútky – Tvrdošín 0:0
Tvrdošínčania mali proti predposlednému celku celozápasovú prevahu, no v koncovke boli bezzubí.
Nižná – Turčianske Teplice
2:0 (2:0)
Góly: L. Matejek, L. Žák
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, pretože sa stretli mužstvá z čela tabuľky. No domáci tím prevýšil hostí najmä bojovnosťou a streleckou efektivitou.
Trstená – Oravská Jasenica 0:4 (0:1)
Góly: V. Farský 2, M. Trabalík 2
V stretnutí dvoch oravských tímov, držali domáci krok s hosťujúcim družstvom iba do polčasu. V 2. polčase Oravská Jasenica domácich rozobrala a jednoznačne zvíťazila.

Dolný Kubín – Podbrezová
1:0 (0:0)
Gól: Dušan Vajdiar
Proti vyspelému súperovi podali domáci dobrý kolektívny a najmä zodpovedný výkon. V 1. polčase mali územnú prevahu Podbrezovčania, vypracovali si sľubné príležitosti, ktoré však medzi troma žrďami neskončili. Domáci tím mal najväčšiu šancu v 18. min, keď Ján Otruba pekne prenikol po ľavej strane, no jeho strelu brankár zneškodnil. V 2. polčase sa Dolnokubínčania ešte viac osmelili a hra prebiehala väčšinou medzi šestnástkami. Najprv hostia pohrozili dvoma hlavičkami, s ktorými si domáci Murín s prehľadom poradil. Domáci si vypracovali niektoré sľubné šance, tie však nedotiahli do úspešného konca. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 63. min, keď strelu Jána Otrubu hosťujúci gólman vyrazil iba pred seba a pohotový Dušan Vajdiar sa už nemýlil. Domácim chlapcom patrí pochvala za bojovnosť a nasadenie.
5:1 (1:1)
Góly: Slamka 2, Buška, Krišanda, Kolorédy (11m)
Stretnutie malo špeciálny náboj, lebo sa stretli mužstvá bojujúce o tretiu priečku. V 1. polčase pôsobila hra Dolnokubínčanov zakríknutým dojmom, čo lepší hostia využili na otvárajúci gól. Gól hostí padol po chybe v obranných radoch domácich a následnom pokutovom kope. Domáci mali v prvom dejstve jedinú šancu a tú aj zúžitkovali, keď sa o vyrovnanie postaral Slamka, no najväčšiu zásluhu na góle mala individuálna akcia v podaní Bušku. Hostia zahodili v prvej štyridsaťpäťminútovke tri vyložené šance, ktoré pochytal domáci gólman Frelich. Po výmene strán sa domáci predviedli v úplne inom svetle a o ich víťazstve rozhodli najmä štandardné situácie. Druhý a tretí gól padli po rohovom kope a úspešných koncovkách Slamku a Krišandu. Potom platila dôraznosť Bušku, ktorý vybojoval jedenástku a tú s prehľadom premenil Kolorédy. Skóre zápasu uzavrel aktívny Buška, ktorý tak zavŕšil výborný výkon družstva. Za predvedený výkon v 2. polčase zaslúžene ostali body na domácej pôde.

Krásno – Dlhá 0:0
V 1. dejstve malo družstvo Dlhej tri stopercentné šance, no ani jedna neskončila gólovým efektom. Po prestávke hosťujúci mančaft hral proti silnému vetru, no aj tak dokázal umnou hrou po zemi predčiť svojho súpera. Bohužiaľ, gólovo sa nepresadil.
Trstená – Kysucký Lieskovec
3:1 (2:1)
Góly: A. Sobek, F. Sálus, L. Vittek (11m)
Trstenčania začali od úvodného hvizdu aktívne, no pribrzdil ich lacný gól hostí. Domáci stihli otočiť nepriaznivý výsledok ešte do polčasu, keď na 2:1 dával exportnou strelou z priameho kopu Filip Sálus. Po zmene strán sa hral už vyrovnanejší futbal, v ktorom domáci spečatili svoje víťazstvo z pokutového kopu.
Zborov – Námestovo 4:0 (3:0)
Družstvo Námestova v zápase sklamalo na celej čiare. Domáci chlapcov zaskočili a tí sa nedokázali prispôsobiť ani nerovnému terénu hracej plochy.
Krásno – Dlhá 1:4 (1:1)
Góly: D. Capuliak 2, J. Jendrišek, P. Prieboj
Stretnutie malo kvôli silnému vetru dva odlišné polčasy. V prvom dejstve boli o čosi lepší domáci a už v 5. min sa ujali vedenia. Celok Dlhej vyrovnal 10 minút pred polčasovým hvizdom. V 2. polčase hrali hostia s vetrom, čo aj gólovo zúročili na zisk troch bodov.
6:0 (2:0)
Góly: K. Železňák 3, T. Šubjak, D. Maťovčík, M. Šurina
Celý prvý polčas sa niesol prevažne v réžii domáceho tímu, hostia vyrovnali hru iba v závere polčasu. Po obrátke už Trstenčania jednoznačne súpera prevýšili, čo vyjadrili aj gólovo.
Zborov – Námestovo 0:2
(0:2)
Góly: T. Trabalík, B. Lúchava
Mladší žiaci Námestova mali nad svojím súperom jasnú prevahu, čo gólovo zúžitkovali iba v prvom dejstve.

Tvrdošín – Liptovský Hrádok
5:0 (2:0)
Góly: Pikna 2, Ferenčík, Sojka, Precner
Tvrdošín po dvojzápasovom pôste strelil konečne aj góly. Zo začiatku to opäť vyzeralo na plejádu nepremenených šancí, keď v 1. a 3. min opečiatkovali žrď hosťujúcej svätyne a v 8. min netrafili ani odkrytú bránu. Postupom času sa však začali presadzovať, no aj tak v zápase zahodili množstvo obrovských príležitostí.
Oravské Veselé – Lisková
3:0 (2:0)
Góly: A. Pňaček 3
Prvé dejstvo patrilo domácemu tímu, ktorý hostí nepustil do vážnejšej šance. Po obrátke sa domáci prispôsobili hre hosťujúceho družstva.
Nižná – Rabča 1:1 (1:0)
Góly: E. Žuffa – Brišák
Oravské mančafty odohrali vyrovnanú partiu so šancami na oboch stranách. Nižňania prišli o dva body v posledných minútach zápasu.
Liesek – Lokca 4:0 (1:0)
Góly: F. Sťahuľák, D. Tješ 2, T. Koleják
V 1. polčase sa žiaci Liesku iba hľadali a gól do šatne hosťom uštedril striedajúci Sťahuľák. Po obrátke domáci tím pridal na aktivite, čo prinieslo aj vytúžené ovocie v podobe troch gólov v sieti Lokce.
Dohrávka:
Rabča – Oravské Veselé
2:0 (1:0)

5:0 (2:0)
Góly: Milan Ferenčík 3, Gregorec 2
I napriek tomu, že hostia mali výškovú prevahu, Tvrdošínčania si s nimi poľahky poradili. Predčili ich najmä technickou hrou. Už druhý zápas po sebe zaznamenal Milan Ferenčík hattrick a aj vďaka jeho streleckým schopnostiam Tvrdošínčania zvíťazili.
9:0 (4:0)
Góly: Michal Stašák 2, Mušák 2, Gočal, Matej Stašák, Kumor, Mydlár 2
I keď nastúpili proti sebe tabuľkoví susedia, hra mala jednoznačný priebeh. Domáci od úvodného hvizdu udávali tempo a hosťom uštedrili deväťgólovú nádielku.
Nižná – Rabča 3:3 (1:2)
Góly: Tomaga 2, Varhoľ – Krivanka 2, Bajčičák
Nižňania mali stálu prevahu, rozhodca im ponúkal aj možnosť jedenástky, no tou trestuhodne pohrdli. V stretnutí bohatom na góly strelili súperi zhodne po tri góly a preto sa rozišli zmierlivo po bode.
Liesek – Lokca 3:1 (0:0)
Góly: D. Poláček, M. Vavrek, M. Vrabec – Kurťák
Po bezgólovom polčase otvoril skóre zápasu z pokutového kopu Marián Vavrek, keď tomu predchádzal faul na Dávida Poláčka. Potom sám faulovaný zvýšil na 2:0 a na tretí úspech „zamiešal“ Vrabec. Hostia v závere zápasu už iba znížili na konečných 3:1.

Dohrávka:
Rabča – Oravské Veselé 2:2 (1:0)
Góly za hostí: Mušák, Gočal

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 233

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.