Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky
FLORBAL

Nižňania skomplikovali život víťazovi

V prvý októbrový deň sa nižniansky florbalisti zúčastnili medzinárodneho turnaja v Novom Targu. Za účasti troch najlepších poľských družstiev – KS Szarotka Nowy Targ, KS Salming Górale Nowy Targ, TKKF Pionier Tychy chcela Nižná hrať vyrovnanú partiu. Prvý

zápas odohrali Oravci s niekoľkonásobným majstrom Poľska, Szarotka Nowy Targ. Jasným favoritom bol poľský celok, ktorý málokedy nájde premožiteľa.
Szarotka Nowy Targ – TJ-A fbo Nižná 1:0
Počas celého zápasu držala Nižná nerozhodný stav 0:0. Úspešné narúšanie rozohrávky poľskému tímu robilo poľským hráčom veľké problémy. Keď to už vyzeralo, že sa zápas skončí nerozhodným výsledkom, s „pomocou“ nešťastného teča dostali Nižňania vlastný gól minútu pred koncom zápasu.
KS Salming Górale Nowy Targ - TJ-A fbo Nižná 4:2
Zápas bol veľmi vyrovnaný. Po góle M. Klimčíka z voľného úderu viedla Nižná 1:0. Do polčasu stihol poľský celok vyrovnať. V druhom polčase začali prebrať iniciatívu mladí Poliaci. Paradoxne sa podarilo skórovať nižnianskemu tímu, keď gól vsietil Tomáš Šroba. Poliaci vyrovnali a dvoma gólmi zakončili zápas s konečným výsledkom 4:2.

TKKF Pionier Tychy - TJ-A fbo Nižná 6:2
Do zápasu nastúpila Nižná v pozmenených formáciách, čo sa ukázalo ako dobrá voľba. Do polčasu sa presadili postupne Činačara (2x) a Števek. Polčas sa skončil 3:1 v prospech nižnianskeho celku. V druhom dejstve padali góly hlavne do brány poľského brankára, keď boli úspešnými strelcami Seman (2x) a Klimčík. Konečný výsledok 6:2 znamenal 3. miesto.
Ostatné výsledky:
Szarotka Nowy Targ - TKKF Pionier Tychy 6:1
TKKF Pionier Tychy - TKKF Pionier Tychy 5:1
Szarotka Nowy Targ – KS Salming Górale Nowy Targ 3:0
Nasledovalo vyhodnotenie turnaja a odovzdanie pohárov. Za účasti peknej diváckej kulisy prebral kapitán Vladislav Chromek pohár za tretie miesto. Turnaj vyhrala favorizovaná Szarotka Nowy Targ, ktorá neprehrala ani jeden zápas, pričom najväčšie problémy mala práve s Nižnou.
Zostava Nižnej: Jozef Kubala, Peter Kavuliak, Juraj Vajduľák, Vladimír Chromek, Tomáš Šroba, Václav Komačka, Juraj Šebo, Matej Psota, Mário Seman, Marek Ferianc, Dušan Števek, Marián Klimčík a Jakub Činčara.

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne
  10. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 4 649

Otváracie hodiny na pošte v Dolnom Kubíne.

Veľký počet zamestnancov s ochorením na COVID-19 prinútil vedenie k výraznému obmedzeniu otváracích hodín.