14. Nižná 9 1 1 7 6 : 23 4

Tvrdošín - Ošcadnica 2:0 (2:0)
Góly: Florek, Marton
Zostava: Kazík, Florek, R. Palider, Martini, Hradský, Hutira, Sirota, Repka, Jamečný, Novák, Marton, striedali: Lepáček, Capko
V prvom polčase bol Tvrdošín lepším mužstvom a už v 3. min sa domáci ujali vedenia po akcii Florek, Novák, ktorý hlavou tečoval Florekovu strelu. Tvrdošín viedol 1:0. V 19. min si domáci vypracovali nebezpečnú akciu. Marton narazil Hutirovi, ten však váhal so strelou a nezakončil. Oščadnica len sporadický ohrozovala Kazíkovu bránku, keďže domáci ich nepúšťali do nebezpečných akcií. V 25. min Repka ideálne nahral Novákovi a brankár mal opäť plné ruky práce s jeho strelou. V 34. min prišiel pre hostí druhý úder, keď Novák po chybe hosťujúcej obrany vybojoval loptu, prihral Martonovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V úvode druhého polčasu začali hostia s aktívnou útočnou hrou, domácich pritlačili na polovičku a snažili sa skorigovať nepriaznivý stav. Kontaktný gól mohli hostia vsietiť v 54. min, ale Kazík vytlačil loptu do bezpečia. Hostia od 80. min dohrávali s desiatimi hráčmi, keď po druhej žltej dostal červenú Krkoška a musel odísť z ihriska. J. Horňák

Oravská Jasenica - Dúbrava 1:3 (0:0)
Góly: Maroš Madleňák - Kacian, Mrva
ŽK: Binek - Kováč, Kojš
Zostava domácich: P. Žofaj, V. Madleňák, Skočík, Laštík, M. Feranec, Binek, Mário Madleňák, Pavč, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, K. Puvák, striedali: Pavol Čiernik, P. Feranec, Ľ. Madleňák
Začiatok duelu sa niesol vo vlažnom tempe. Súperi sa nepúšťali do žiadnych príležitostí. Hra končila väčšinou pred šestnástkami. Z prvého polčasu stojí za zmienku akurát strela Bineka v 34. min, po ktorej lopta opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. Veľa vzruchu v ňom naozaj nebolo. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Z pohľadu diváka sa dá povedať, akoby sa Jaseničanom nechcelo hrať. To využili hostia v 59. min, keď z 26 m nechytateľne zakončoval Richard Kacian. Zdalo sa, že domácich tento gól zobudí, no opak bol však pravdou. V 66. min si brankára P. Žofaja vychutnal Mrva a umiestnenou strelou poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Oravskej Jasenici svitla iskierka nádeje v 80. min, keď sa medzi obrancami Dúbravy presadil Maroš Madleňák a prízemnou strelou znížil na 1:2. Namiesto toho, aby domáci zachraňoval bod, prišiel tretí úder. V 82. min brankárom odrazenú loptu poslal za jeho chrbát opäť R. Kacian. Domáci hráči podali v tomto zápase bezduchý výkon, za ktorý by si mali všetci spytovať svedomie. Roman Polák

Belá-Dulice – Nižná 3:0 (0:0)
ŽK: Dedinský
Zostava hostí: Kulošťák, Petričko, Kuboš, Bažík, Roman Chladný, Tomáš Chladný, Marek Kuboš, Daňa, Pavol Šeling, Roman Šeling, Orčo Striedali: Dedinský, Adamus
Hra bola do 41. min vyrovnaná s náznakmi šancí na oboch stranách. V 30. min sa zranili dvaja hráči Nižnej, čo im narušilo celý herný systém. V 31. min po spornom trestnom kope sa ujali domáci vedenia. Druhý polčas sa ich Nižná snažila zachytiť, no bohužiaľ v 47. min ešte Nižná dokázala odraziť rohový kop, ale spätný útok domáci útočník z jasného 2-metrového ofsajdu premenil. O 3 minúty padol po centri ďalší gól. Po treťom góle napodiv Nižná ožila, mala 4 pekné šance, aj súper pôsobil dojmom, akoby sa s týmto výsledkom uspokojil. Vladimír Mravec
Ostatné zápasy: Stráňavy – Valča 2:2 (1:2), S. Bystrica – Makov 0:0., K. Lieskovec – L. Štiavnica 0:3 (0:1), Trebostovo – T. Štiavnička 2:3 (2:1)

ŽK: Milan Šiška, Maruniak
Zostava domácich: Flontek – Sojčák, Hucík, Milan Šiška, Marek Šiška, V. Filek, T. Šiška, Jurčo, R. Juráň, Bažík, Maruniak, striedali: B. Juráň, Tetík
V Zuberci sa hral iba priemerný futbal a veľmi nervózny z oboch strán. Domáci futbalisti mali síce optickú prevahu, ale šance, ktoré mali, nepremenili, alebo ich poodrážala hosťujúca obrana. V 33. min sa už domáci ujali vedenia, Jurčo sa na šestnástke pohral s loptou a strelou k tyči otvára skóre zápasu. Domáci sa z vedenia dlho netešili, lebo hostia rýchlym útokom Macka vyrovnali. V 39. min po faule na Maruniaka kopali Zuberčania pokutový kop, ktorý premenil Marek Šiška. V nadstavenom čase sa presadil Branislav Juráň a polčas teda skončil 3:1. V 2. polčase hrali hostia len na rýchle protiútoky, ktoré dobre ťahal po ľavom krídle Haspra a v 57. min po jeho prihrávke Meško znížil na 2:3. Domáci zbrane neskladali a v ďalších minútach mali neuveriteľné príležitosti, ale ani Tomáš Šiška a Branislav Juráň gól nedali. A tak prišiel zákonite trest z rýchleho protiútoku, ktorý zaznamenal v 80. min Haspra. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól nedal ani zo samostatného nájazdu Richard Juráň a preto zápas skončil deľbou bodov. Milan Šiška

Žaškov – Dražkovce 1:0 (0:0)
Góly: Kaplánek
ŽK: Strapec, Lopeň
Zostava domácich: Buzák, Lopeň, Bugáň, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Strapec, Pavlovčík, Kubačka Striedali: Surový, Pulček, Parko, Strapec, Lopeň
Zápas začal z ostra, už v 1. min strieľali domáci, v protiútoku rovnakým spôsobom odpovedali aj hostia. V 11. min vyskúšali brankára Dražkoviec opäť. V 17. min letela lopta po hlavičke nad bránu. V 20. min sa lopta odrazila od hosťujúcej tyče. Neskôr sa pekná hra začala kúskovať. Hráči Žaškova začali pôsobiť na javisku nervózne. Vážnejšiu šancu si nevedeli vypracovať. Polčas skončil bez gólu. V druhom polčase mali prvú šancu domáci v 48. minúte. V 52. min zastavil na bránkovej čiare obranca Dražkoviec loptu rukou. Za túto ruku a následne reči dostal červenú kartu. Zároveň z trestného kopu otvoril skóre Kaplánek. V 63. min zachránil domácich od vyrovnania brankár Buzák, a v protiútoku nastrelil tyč Surový. Neskôr začala hra naberať na obrátkach. V tomto zápase diváci nemali možnosť vidieť veľa futbalovej krásy, a tak zápas skončil s chudobným výsledkom. Pavol Ľorko

Trstená – Podbiel 2:0 (0:0)
Góly: Krasuľa, Grešák
ŽK: Pánik – Puškaš, Opatera, Zrnčík
Zostava domácich: Gažovič, Tropek, Gregorec, Koleják, Vittek, Jendrišek, Grešák, Pánik, J. Maniak, Krasuľa, Hvolka, striedali: F. Maniak, Václavik, Bednár
Zostava hostí: Korbeľ, Puškaš, Batuna, Drbiak, Opatera, Kanderka, Pavčo, Tekelák, Mores, Zrnčík
Divákov: 400
Na oravské derby hostia pricestovali s desiatimi hráčmi. Domáci sa v prvom polčase usadili na hosťujúcej polovici, z čoho pramenilo množstvo šancí, ktoré však domáci nedokázali využiť. Gólovo sa dokázali presadiť až v druhom polčase. Skóre otvoril v 67. min Krasuľa, keď po centri Hvolku hlavou prekonal hosťujúceho brankára. V 83. min domáci zahrávali pokutový kop, ten však brankár hostí chytil. Druhý gól dali domáci až v 87. min, keď po peknom uvoľnení prekonal brankára Grešák. Domáci zaslúžene vyhrali. Peter Medvecký

Ostatné zápasy: Kláštor – Bešeňová 2:1 (0:0), Lisková – Vrútky 4:1 (1:0), Sučany – Z. Poruba 0:4 (0:2), Palúdzka – Černová 5:2 (2:2)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.