14. Nižná 9 1 1 7 6 : 23 4

Tvrdošín - Ošcadnica 2:0 (2:0)
Góly: Florek, Marton
Zostava: Kazík, Florek, R. Palider, Martini, Hradský, Hutira, Sirota, Repka, Jamečný, Novák, Marton, striedali: Lepáček, Capko
V prvom polčase bol Tvrdošín lepším mužstvom a už v 3. min sa domáci ujali vedenia po akcii Florek, Novák, ktorý hlavou tečoval Florekovu strelu. Tvrdošín viedol 1:0. V 19. min si domáci vypracovali nebezpečnú akciu. Marton narazil Hutirovi, ten však váhal so strelou a nezakončil. Oščadnica len sporadický ohrozovala Kazíkovu bránku, keďže domáci ich nepúšťali do nebezpečných akcií. V 25. min Repka ideálne nahral Novákovi a brankár mal opäť plné ruky práce s jeho strelou. V 34. min prišiel pre hostí druhý úder, keď Novák po chybe hosťujúcej obrany vybojoval loptu, prihral Martonovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V úvode druhého polčasu začali hostia s aktívnou útočnou hrou, domácich pritlačili na polovičku a snažili sa skorigovať nepriaznivý stav. Kontaktný gól mohli hostia vsietiť v 54. min, ale Kazík vytlačil loptu do bezpečia. Hostia od 80. min dohrávali s desiatimi hráčmi, keď po druhej žltej dostal červenú Krkoška a musel odísť z ihriska. J. Horňák

Oravská Jasenica - Dúbrava 1:3 (0:0)
Góly: Maroš Madleňák - Kacian, Mrva
ŽK: Binek - Kováč, Kojš
Zostava domácich: P. Žofaj, V. Madleňák, Skočík, Laštík, M. Feranec, Binek, Mário Madleňák, Pavč, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, K. Puvák, striedali: Pavol Čiernik, P. Feranec, Ľ. Madleňák
Začiatok duelu sa niesol vo vlažnom tempe. Súperi sa nepúšťali do žiadnych príležitostí. Hra končila väčšinou pred šestnástkami. Z prvého polčasu stojí za zmienku akurát strela Bineka v 34. min, po ktorej lopta opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. Veľa vzruchu v ňom naozaj nebolo. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Z pohľadu diváka sa dá povedať, akoby sa Jaseničanom nechcelo hrať. To využili hostia v 59. min, keď z 26 m nechytateľne zakončoval Richard Kacian. Zdalo sa, že domácich tento gól zobudí, no opak bol však pravdou. V 66. min si brankára P. Žofaja vychutnal Mrva a umiestnenou strelou poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Oravskej Jasenici svitla iskierka nádeje v 80. min, keď sa medzi obrancami Dúbravy presadil Maroš Madleňák a prízemnou strelou znížil na 1:2. Namiesto toho, aby domáci zachraňoval bod, prišiel tretí úder. V 82. min brankárom odrazenú loptu poslal za jeho chrbát opäť R. Kacian. Domáci hráči podali v tomto zápase bezduchý výkon, za ktorý by si mali všetci spytovať svedomie. Roman Polák

Belá-Dulice – Nižná 3:0 (0:0)
ŽK: Dedinský
Zostava hostí: Kulošťák, Petričko, Kuboš, Bažík, Roman Chladný, Tomáš Chladný, Marek Kuboš, Daňa, Pavol Šeling, Roman Šeling, Orčo Striedali: Dedinský, Adamus
Hra bola do 41. min vyrovnaná s náznakmi šancí na oboch stranách. V 30. min sa zranili dvaja hráči Nižnej, čo im narušilo celý herný systém. V 31. min po spornom trestnom kope sa ujali domáci vedenia. Druhý polčas sa ich Nižná snažila zachytiť, no bohužiaľ v 47. min ešte Nižná dokázala odraziť rohový kop, ale spätný útok domáci útočník z jasného 2-metrového ofsajdu premenil. O 3 minúty padol po centri ďalší gól. Po treťom góle napodiv Nižná ožila, mala 4 pekné šance, aj súper pôsobil dojmom, akoby sa s týmto výsledkom uspokojil. Vladimír Mravec
Ostatné zápasy: Stráňavy – Valča 2:2 (1:2), S. Bystrica – Makov 0:0., K. Lieskovec – L. Štiavnica 0:3 (0:1), Trebostovo – T. Štiavnička 2:3 (2:1)

ŽK: Milan Šiška, Maruniak
Zostava domácich: Flontek – Sojčák, Hucík, Milan Šiška, Marek Šiška, V. Filek, T. Šiška, Jurčo, R. Juráň, Bažík, Maruniak, striedali: B. Juráň, Tetík
V Zuberci sa hral iba priemerný futbal a veľmi nervózny z oboch strán. Domáci futbalisti mali síce optickú prevahu, ale šance, ktoré mali, nepremenili, alebo ich poodrážala hosťujúca obrana. V 33. min sa už domáci ujali vedenia, Jurčo sa na šestnástke pohral s loptou a strelou k tyči otvára skóre zápasu. Domáci sa z vedenia dlho netešili, lebo hostia rýchlym útokom Macka vyrovnali. V 39. min po faule na Maruniaka kopali Zuberčania pokutový kop, ktorý premenil Marek Šiška. V nadstavenom čase sa presadil Branislav Juráň a polčas teda skončil 3:1. V 2. polčase hrali hostia len na rýchle protiútoky, ktoré dobre ťahal po ľavom krídle Haspra a v 57. min po jeho prihrávke Meško znížil na 2:3. Domáci zbrane neskladali a v ďalších minútach mali neuveriteľné príležitosti, ale ani Tomáš Šiška a Branislav Juráň gól nedali. A tak prišiel zákonite trest z rýchleho protiútoku, ktorý zaznamenal v 80. min Haspra. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól nedal ani zo samostatného nájazdu Richard Juráň a preto zápas skončil deľbou bodov. Milan Šiška

Žaškov – Dražkovce 1:0 (0:0)
Góly: Kaplánek
ŽK: Strapec, Lopeň
Zostava domácich: Buzák, Lopeň, Bugáň, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Strapec, Pavlovčík, Kubačka Striedali: Surový, Pulček, Parko, Strapec, Lopeň
Zápas začal z ostra, už v 1. min strieľali domáci, v protiútoku rovnakým spôsobom odpovedali aj hostia. V 11. min vyskúšali brankára Dražkoviec opäť. V 17. min letela lopta po hlavičke nad bránu. V 20. min sa lopta odrazila od hosťujúcej tyče. Neskôr sa pekná hra začala kúskovať. Hráči Žaškova začali pôsobiť na javisku nervózne. Vážnejšiu šancu si nevedeli vypracovať. Polčas skončil bez gólu. V druhom polčase mali prvú šancu domáci v 48. minúte. V 52. min zastavil na bránkovej čiare obranca Dražkoviec loptu rukou. Za túto ruku a následne reči dostal červenú kartu. Zároveň z trestného kopu otvoril skóre Kaplánek. V 63. min zachránil domácich od vyrovnania brankár Buzák, a v protiútoku nastrelil tyč Surový. Neskôr začala hra naberať na obrátkach. V tomto zápase diváci nemali možnosť vidieť veľa futbalovej krásy, a tak zápas skončil s chudobným výsledkom. Pavol Ľorko

Trstená – Podbiel 2:0 (0:0)
Góly: Krasuľa, Grešák
ŽK: Pánik – Puškaš, Opatera, Zrnčík
Zostava domácich: Gažovič, Tropek, Gregorec, Koleják, Vittek, Jendrišek, Grešák, Pánik, J. Maniak, Krasuľa, Hvolka, striedali: F. Maniak, Václavik, Bednár
Zostava hostí: Korbeľ, Puškaš, Batuna, Drbiak, Opatera, Kanderka, Pavčo, Tekelák, Mores, Zrnčík
Divákov: 400
Na oravské derby hostia pricestovali s desiatimi hráčmi. Domáci sa v prvom polčase usadili na hosťujúcej polovici, z čoho pramenilo množstvo šancí, ktoré však domáci nedokázali využiť. Gólovo sa dokázali presadiť až v druhom polčase. Skóre otvoril v 67. min Krasuľa, keď po centri Hvolku hlavou prekonal hosťujúceho brankára. V 83. min domáci zahrávali pokutový kop, ten však brankár hostí chytil. Druhý gól dali domáci až v 87. min, keď po peknom uvoľnení prekonal brankára Grešák. Domáci zaslúžene vyhrali. Peter Medvecký

Ostatné zápasy: Kláštor – Bešeňová 2:1 (0:0), Lisková – Vrútky 4:1 (1:0), Sučany – Z. Poruba 0:4 (0:2), Palúdzka – Černová 5:2 (2:2)