Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Zvolen – Námestovo 1:3 (0:1)
Góly: Ľ. Brišák, L. Bajči, I. Trabalík
Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný po všetkých stránkach. Námestovčania dali domácim gól do šatne, keď výborne zahral priamy kop Brišák a domácemu gólmanovi nedal žiadnu šancu. Po prestávke začali Zvolenčania produkovať nátlakovú hru, no zabúdali na zadné vrátka. Hosťujúci tím využíval to, že domáci vrhli všetky sily do útoku a po pekných kombináciách zvyšovali postupne Bajči a Trabalík. Domáci dorastenci sa dočkali v závere aspoň čestného úspechu.
Dolný Kubín – Bytča 7:0 (4:0)
Góly: Jašica, Lejko, Horvát 2, Kubala 2, Babík
Zápas sa odohral na náhradnom ihrisku v Istebnom, kde domáci dorastenci nepustili hostí z Bytče ani vážnejšie na dostrel ich svätyne. Dolnokubínčania rozhodli o zisku troch bodov už do prestávky. A keďže po výmene strán pridali zhodne štyri gólové úspechy, mužstvo Bytče poslali domov s poriadnou gólovou nádielkou.
Zvolen – Námestovo 5:1 (2:0)
Gól: I. Stoklasa
I keď výsledok hovorí jednoznačnou rečou pre domáci celok, na ihrisku to vyzeralo inak. Námestovo bolo Zvolenu vyrovnaným tímom, no nevyužívali svoje príležitosti. To sa však nedá povedať o domácich, ktorí mali v útoku veľmi šikovného útočníka, ktorý aj zaznamenal hattrick.
Dolný Kubín – Bytča
hostia na zápas nenastúpili kvôli nedostatku hráčskeho kádra
Zuberec – Košťany 4:3 (2:2)
Góly: Juráň 2, Ondroš 2 (1 z 11m)
Pod Roháčmi sa hral iba priemerný futbal, no aj tak padlo veľa gólov. Stretnutie bohaté na góly sa nakoniec skončilo šťastnejšie pre domáci tím.
Trstená – Bziny 1:0 (0:0)
Gól: J. Kubek
Hostia, nováčik súťaže, sa predstavili v Trstenej ako vyspelý tím. Vyrovnaný zápas strhli domáci na svoju stranu 20 minút pred konečným hvizdom, keď sa presadil Kubek.
Or. Jasenica – Nižná 7:1 (3:1)
Góly za domácich: V. Farský 3, M. Zanovit 3, E. Kubizna
Domáci boli počas celého zápasu lepší vo všetkých herných činnostiach, či už to bolo po technickej alebo fyzickej stránke.
Tvrdošín – Sučany 3:0 (1:0)
Góly: T. Betuštiak 2, M. Hutira
Tvrdošínski dorastenci podali spoľahlivý výkon, či už v ofenzívnej alebo defenzívnej činnosti. Hostí zo Sučian nepustili k ničomu vážnejšiemu a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.
Trebostovo – Rabča 4:1 (3:0)
Gól: Matúš Chutniak
Hosťujúce družstvo nenadviazalo na vysoké víťazstvo z minulého kola, keď už do polčasu prehrávali trojgólovým rozdielom. V 2. polčase Rabčania zlepšili výkon, no na bodový zisk to nestačilo.

Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 1:0 (1:0)
Stretnutie sa odohralo na pomocnou ihrisku, čo nevyhovovalo hlavne hosťom. Domáci hrali od prvých minút jednoducho, nakopávali lopty do šestnástky, z čoho vznikli viaceré skrumáže pred svätyňou hostí. V 10. min sa ujal Liptovský Mikuláš vedenia, keď sa po hrubej chybe v obraných radoch Dolnokubínčanov rútil sám na brankára domáci hráč, ktorý najprv opečiatkoval brvno, no vzápätí odrazenú loptu poslal naspäť do brány. Potom prevzali iniciatívu hostia, najviac zaujala do polčasu strela Jašicu, ktorá skončila na brvne. V 2. polčase sa snažil hosťujúci tím o vyrovnanie, no gólového úspechu sa nedočkal. V 50. min mali hostia kopať jedenástku, no píšťalka rozhodcu ostala nemá. V závere zápasu mohli Dolnokubínčania vyrovnať, no nedokázali loptu dopraviť do brány a aj preto skončil zápas víťazstvom domáceho tímu.
Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 0:2 (0:0)
Góly: Slamka, Buška
Dolnokubínčania si vytvorili v 1. polčase miernu prevahu a ich najväčšia šanca po osi Trabalík, Buška, Verníček a opäť Buška opečiatkovala bránu domácich. Do 2. polčasu nastúpili hostia s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa im podarilo hneď v úvodných minútach, keď Slamka utiekol celej obrane a otvoril skóre stretnutia. Druhý úspech zaznamenal hosťujúci tím o 5 minút nato, keď utiekol Verníček, ktorý spätnou prihrávkou našiel Bušku a ten sa už nemýlil, 0:2. Hosťujúce družstvo mohlo ešte skóre prikrášliť, ale dve tutové šance Verníčka už medzi troma žrďami neskončili.

Trstená – Turčianske Teplice 0:3 (0:2)
Domáci tím sa trápil najmä v koncovke, čo sa však nedá povedať o hosťoch, ktorí z minima vyťažili maximum. V 1. polčase malo hosťujúce družstvo tri šance a z nich vsietili dva góly. Po obrátke hra mala podobný scenár, domáci tlačili, no stále boli v koncovke bezzubí. A tak prišiel trest v podobe tretieho gólu, ktorý padol z pokutového kopu.
Námestovo – Žilina B 0:1 (0:0)
V zápase sa stretlo Námestovo, líder súťaže, s rezervou Žiliny, ktorá je v tabuľke tesne za nimi. Domáci vyrukovali na hostí aktívnou hrou, ktorá však nepriniesla vytúžený efekt. Najmä dva samostatné nájazdy Klozíka volali po góle, ale stav sa nemenil. Nemohúcnosť v koncovke Námestovčanov potrestali Žilinčania po prestávke, keď zohrali nacvičený signál a pre ich hráča už nebol problém zasunúť loptu do prázdnej brány.
Dlhá – Belá 1:1 (0:0)
Gól: T. Gerát
Prvé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu, pričom domáci mali možnosť jedenástky, no trestuhodne ju zahodil Roman Spišiak. Do 2. polčasu lepšie vstúpil domáci tím a ujal sa aj vedenia. Hostia mali po prestávke jedinú šancu a tú aj zúžitkovali po hrubej chybe brankára.
Trstená – Turčianske Teplice 2:0 (2:0)
Góly: J. Železňák 2
Domáci celok nadviazal na výborný výkon z minulého kola, keď tentoraz porazil na svojom štadióne družstvo Turčianskych Teplíc. Trstenčania podali koncentrovaný a bojovný výkon, za ktorý si vyslúžili pochvalu od trénera.
Námestovo – Žilina B 1:2 (0:2)
Gól: S. Kurtulík
V prvom dejstve boli domáci jednoznačne lepším tímom, no góly dávali iba hostia. Ich oba úspechy padli z rýchlych brejkov. Po zmene strán naďalej hýrili Námestovčania aktivitou, ktorú však pretavili iba na jediný gól, ktorý padol z kopačky Samuela Kurtulíka. Pre hostí to bol zápas z tých šťastnejších a naopak pre domáci tím zase veľmi smolné stretnutie.
Dlhá – Belá 5:0 (3:0)
Góly: Capuliak 2, Zrnčík 2, Jendrišek
Mladší žiaci Dlhej rozhodli o svojom víťazstve už do polčasu a po prestávke pridali ešte dva kúsky.

Liesek – Liptovský Mikuláš B
6:0 (3:0)
Góly: D. Tješ 4, M. Kyseľ, T. Koleják
Od prvej minúty sa hra odvíjala iba na polovici Liptovského Mikuláša. V oboch polčasoch bol obraz hry podobný a zhodne v obidvoch dejstvách strelili domáci tri góly.
Lokca – Nižná 1:1 (0:1)
Góly: Lipničan – Reguly
Prvých desať minút patrilo domácemu celku, ale bez vážnejšieho ohrozenia hosťujúcej svätyne. Hostia vsietili gól po prečíslení v strede zálohy. V 2. polčase domáci v snahe otočiť stav zápasu aj s podporou vetra využili z troch čistých šancí iba jedinú a tak oravské derby skončilo deľbou bodov.
Rabča – Or. Veselé
Zápas bol odložený a odohrá sa v utorok 3. 10.
Svätý Kríž – Tvrdošín 0:0
Po prehre v minulom kole pretrváva v družstve Tvrdošína menšia kríza, keď sa trápia najmä v koncovke.

7:1 (3:1)
Góly: M. Vrabec 2, J. Paľa 2, D. Poláček, M. Kňazovický, M. Vavrek
Hostia sa prekvapivo v 3. min ujali vedenia, ale od tohto momentu ovládli zápas domáci žiaci. Ešte do polčasu otočili nepriaznivý výsledok a po obrátke sa hralo už iba na hosťujúcej polovičke.
Lokca – Nižná 0:1 (0:0)
Gól: Latka
Oba tímy odohrali vyrovnanú partiu, i keď s menšou prevahou na strane hostí. Rozhodujúci gól zaznamenal za Nižnú Latka.
Svätý Kríž – Tvrdošín 0:15 (0:10)
Góly: Milan Ferenčík 4, Gregorec 4, Janček 3, Huraj 3, Gonda
Priebeh zápasu pripomínal hru mačky s myšou. Z domácich žiakov sa stali štatisti a gólový účet hostí sa zastavil na čísle 15. V stretnutí sa blysli až štyria hráči hattrickmi, a to Ferenčík, Gregorec, Janček a Huraj.

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Orava je v boji s koronavírusom teraz vzorom

Imunita na COVID-19 po vyliečení vydrží len tri mesiace, narastajú obavy z tretej vlny.

Testovanie pomáha odhaliť šíriteľov vírusu.

Evanjelici požičali svoju budovu katolíkom

StarostaJán Hančiak: Kresťania v Párnici držia spolu.

Vynovené priestory domu smútku

Stolnotenisti Nižnej sa posilnili o slovenských reprezentantov

Náš jediný zástupca v najvyššej stolnotenisovej súťaži na Slovensku verí, že sa sezóna obnoví v januári.

Nižná stihla doma odohrať dva domáce duely.