Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. TRIEDA SK. A

Vedúce celky opäť s hladkými víťazstvami

Posledné kolo jesennej časti súťaže sa nieslo v znamení výhier tabuľkovo lepšie postavených mužstiev. Žiadne problémy zdolať súpera nemali popredné tímy D. Kubín B a Bziny. Nezaváhala ani Breza. Naďalej hrá nevýrazne Hruštín. Tento krát pustil všetky body

hosťom z Istebného. V tabuľke nastala len jedna zmena, Istebné si vymenilo miesto so Zázrivou.

Najlepší strelci jesennej časti
8 - Peter Plančo (Dolný Kubín B), Tomáš Rozin (Bziny), Pavol Sitárik (Breza), 7 - Roman Sučák (Dolný Kubín B), Anton Tisoň (Oravská Lesná), 6 - Stanislav Hnojčík (Vasiľov), Anton Poleč (Oravská Lesná)

9. kolo
Bziny - Zázrivá 4:0 (2:0)
Góly: Tomáš Rozin 2, Michal Oršuliak, Roman Blahút
ŽK: Juraj Záhora - Miroslav Zaťko, Peter Pazdera
Domáci futbalisti odohrali celý zápas na súperovej polovici. Po množstve vypracovaných šancí sa gólovo presadili len štyrikrát, zhodne dva razy v prvom i druhom dejstve. Už v 7. min po narážačke Oršuliaka s Tomášom Rozinom druhý menovaný prestrelil brankára. V 38. min ten istý hráč napálil z priameho kopu loptu pod brvno. Tretí presný zásah sa zrodil pred prvým odchodom do šatní. Po rovnakej akcii ako pri úvodnom góle sa tentoraz strelecky presadil Michal Oršuliak. Hneď po zmene strán P. Beňuš pekne vysunul Romana Blahúta a ten stanovil konečný výsledok na presvedčivých 4:0. (jb)

Hruštín - Istebné 2:3 (0:3)
Góly: Štefan Škapec 2 (1 z 11 m) - Martin Kampoš, Miroslav Katrenčík, Ján Farko
ŽK: Rastislav Kytaš (Hruštín)
Hostia rozhodli o tom, kto získa všetky tri body v tomto stretnutí už v priebehu prvých 45 minút. Vypracovali si tri gólové príležitosti a tie aj premenili. Hráči Hruštína sa po obrátke snažili vyrovnať. Najprv z priameho kopu znižoval Štefan Škapec, ktorý sa neskôr postaral o druhý gólový zápis domácich, keď v 80. min premenil nariadený pokutový kop. Hostitelia sa ale vyrovnať nepodarilo. Napriek tomu je víťazstvo hostí zaslúžené. (fm)

Dolný Kubín B - Vasiľov 6:0 (3:0)
Góly: Pavol Dzúrik 3, Andrej Puškáš 2, Roman Sučák
Divákov: 80
Štvrtý celok tabuľky pricestoval do D. Kubína s cieľom uhrať čo najprijateľnejší výsledok. Kvalita jednotlivých hráčskych kádrov sa však prejavila veľmi rýchlo. Polčasové vedenie domácich rozdielom triedy hovorí o všetkom. Rezerva druholigistu sa neuspokojila a pridala ďalšie tri presné trefy. Hostia pohrozili v druhom polčase raz, keď nastrelili žrď. Duel na hlavnej hracej ploche tak vyznel jednoznačne v prospech lídra súťaže. (šm)

Beňadovo - Breza 2:4 (2:2)
Góly: Ľubomír Pepucha, Ján Pepucha - Miroslav Verníček 2, vlastný, Pavol Sitárik
ŽK: František Triebeľ - Peter Sitárik
Úvodných 30 minút bolo vzácne vyrovnaných. Brezu posadil na koňa ukážkový vlastný gól obrancu Beňadova do šibenice. Domácim otočili nepriaznivý stav na 2:1, no do kabín odchádzali oba celku s remízou. Tá sa hosťom málila. Zvýšili aktivitu a napokon gólmana prinútili kapitulovať ešte dvakrát. V kolektíve Beňadova zaujal svojim výkonom Ľubomír Pepucha a z hosťujúceho tímu sa darilo hlavne Miroslavovi Verníčkovi. (ph)

Oravská Lesná - Zákamenné 3:1 (1:1)
Góly: Anton Tisoň 2 (1 z 11 m), Milan Noga - Vladimír Klimčík
ŽK: Michal Vrábeľ (Zákamenné)
Divákov: 80
Ani na toto stretnutie nenastúpili hosťujúci hráči v plnej sile, odohrali ho len desiati. Spočiatku sa Lesňanom nedarilo využívať početnú prevahu, ale nakoniec nestratili pred vlastný publikom ani bod. Aj tento krát dal o sebe vedieť Anton Tisoň a v klubovej tabuľke najlepších strelcov sa dostal na prvé miesto, keď predbehol A. Poleča. Prvý presný zásah dal z hry a druhý vsietil z jedenástky po faule na M. Nogu. Aj napriek tejto výhre ostalo domáce mužstvo na piatej priečke. (ml)