Góly: Horváth, Romančík - Miloš Vráb
ŽK za hostí: D. Kaprálik, Skočík, Maroš Madleňák
ČK za hostí: J. Godiš
Zostava hostí: P. Žofaj, L. Kubizna (60. Pavol Čiernik), Skočík, D. Kaprálik, M. Feranec, Binek, J. Godiš, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, K. Puvák, Ľ. Madleňák
Hostia pricestovali do Valče bez troch hráčov základnej zostavy tesne pred začiatkom stretnutia, čo bolo poznať aj na ich hre v prvých 15 - 20 minútach. Valčania sa ujali vedenia v 13. min, keď po centri z ľavej strany a chybe obranných radov Oravcov poslal hlavou loptu do siete Horváth. Oravská Jasenica vyrovnala v 25. min. Miloš Vráb obišiel obrancu i brankára a pohodlne skóroval. O päť minút nato J. Godiš triafa len bočnú sieť. Zakrátko sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš a Romančík z brejku upravuje na 2:1. Po zmene strán sa hral až do 65. min nezáživný futbal. Hneď nato po akcii Miloša Vrába strieľa tesne nad Maroš Madleňák. Následne domáci kolektív zahodil tri dobré príležitosti, vyznamenal sa brankár P. Žofaj. Potom prevzali iniciatívu hostia, ale Valča za výdatnej pomoci rozhodcovskej trojice výsledok udržala. Doplatil na to J. Godiš, ktorý bol v 84. min po nezmyselnom faule vylúčený. P. Zanovit

Dúbrava – Tvrdošín 2:3 (1:2)
Góly: Jamečný, Novák, Marton
ŽK: Novák
ČK: Baláž
Zostava: Kazík, Martini, Hradský, R. Palider, Baláž, A. Palider, Jamečný, Repka, Sirota (Hutira), Novák, Marton (Lepáček)
Už v 2. min bol faulovaný Tvrdošínčan Sirota. Trestný kop zahrával Jamečný a perfektne triafa do brány. Domáci pohrozili v 7. min Mrvom, ale lopta šla nad bránu. V 9. min zahrávali hostia štandardnú situáciu. Po spolupráci R. Palidera s F. Novákom Novák míňa bránu. Hostia výborne prenikli Martonom, ktorý centruje na Nováka. Tak ako v predošlých kolách nevychádzali Tvrdošínčanom úvody stretnutí, úvod tohto im vyšiel znamenite. Kto by nebral dvojgólové vedenie? V 42. min hosťujúci E. Baláž zakončuje tesne nad bránu. V 46. min prihrávku Nováka nevyužil v čistej šanci A. Palider. V 53. min po prihrávke Baláža zvyšuje Marton nekompromisnou strelou na 3:1 v prospech Oravcov. V 72. min výborne zabojoval hosťujúci Novák, v pokutovom území Dúbravy vzniká poriadna skrumáž, z ktorej Baláž a Marton ani na dvakrát nepremieňajú. O desať minút neskôr sa ocitli traja hráči Dúbravy v ofsajdovej pozícii. Postranný rozhodca pravdepodobne myslel na nedeľný obed, keď neodmával. Mrvom znížili domáci na konečných 3:2 pre Tvrdošín. Napriek enormnej snahe viacerých neovplyvniteľných súčastí hry na ihrisku zvíťazil lepší tím. V porovnaní s predchádzajúcim zápasom nastúpil Tvrdošín ako vymenený. Tréner Jozef Ženčuch ďakuje hráčom za predvedený výkon. Jozef Ženčuch

Nižná – Trebostovo 3:1 (1:1)
Góly: Šeling 2, Kubolek
ŽK: Bažík
Zostava domácich: Kuloštiak, Tomáš Chladný, Roman Chladný, Marek Kuboš, Michal Kuboš, Daňa, Bažík, Dedinský, Pucheľ, Orčo, Šeling, striedali: Pavol Šeling, Kubolek
Zápas sa pre domácich nezačal priaznivo, pretože už v 6. min dostala Nižná z trestného kopu gól. To však vôbec nepredznamenalo ďalší priebeh zápasu, Trebostovo si už v prvom polčase nevypracovala absolútne žiadnu šancu. Naopak, Nižná tlačila a bolo len otázkou času, kedy padne vyrovnávajúci gól. Domácim sa to nakoniec podarilo zrealizovať v 40. min, keď Šeling presnou strelou nedal brankárovi šancu. V druhom polčase domáci chytili hru pevne do vlastných rúk a Trebostovu už nedali žiadnu šancu. V 70. min sa opäť pekne presadil Šeling a brankár opäť nič nezmohol. O 5 minút neskôr lopta znova letela za brankárov chrbát po strele Kuboleka. Nižná vyhrala úplne zaslúžene a domáci hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Vladimír Mravec
Ostatné zápasy IV. ligy: Oščadnica – Belá 2:1 (0:0), T. Štiavnička – K. Lieskovec 0:1 (0:1), L. Štiavnica – S. Bystrica 5:0 (1:0) Makov – Stráňavy 4:1 (3:1)

ČK: Jašica (po 2 ŽK)
Zostava hostí: Gažovič – Tropek, Gregorec, Koleják, Vittek, Jašica, Jendrišek, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka, Marcel Bednár, striedal: Václavík
Prvé dejstvo patrilo prevažne hosťujúcemu tímu, ktorý si vytvoril územnú prevahu. Z ich aktivity pramenili aj tri čisté gólové šance, tie však gólovým úspechom neskončili. Domáci futbalisti v 1. polčase vážnejšie neohrozili bránu hostí a aj preto odchádzali oba tímy do šatne za bezgólového stavu. Po obrátke začali konečne padať aj góly. Prvý gólový úder domáceho mužstva padol po chybe v obranných radoch Trstenej, druhý dáva domáci hráč prekrásne pod hornú šibenicu. Trstenčania sa zmohli iba na jediný úspech, ktorý však v konečnom dôsledku nepriniesol žiaden bodový zisk. V stretnutí sa potvrdilo staré pravidlo, že futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Ján Bukai

Vrútky – Žaškov 1:0 (0:0)
ŽK: Kaplánek, Greguška, Strapec
Zostava: Buzák, Pavlovčík, Hanko, Bakoš, Greguška, Farko, Kaplánek, Katreniak, Kubačka, Lopeň, Strapec, striedali: Púček, Surový
Žaškovčania nastúpili na zápas bez dvoch hráčov základnej zostavy a v bráne so zraneným brankárom Buzákom. Vrútky sa od začiatku snažili vytvoriť si tlak. Prvých 10 min zahrával domáci celok niekoľko nebezpečných rohových kopov. Postupne sa však hra vyrovnala a niekoľko striel na bránu vystrelilo aj hosťujúce mužstvo. No snaha Kapláneka ani Lopeňa nevyústila do gólovej podoby. V 38. min vystrelil na bránu domácich Katreniak a Strapcovi chýbali k dorážke dva kroky. Hráči Vrútok mali viac z hry, ale v zakončení boli bezzubí. Prvý polčas skončil bezgólovo. Domáci pokračovali v útočení aj v druhom polčase. Prvú čistú šancu mal však hosťujúci Hanko. Po nepriamom kope Pavlovčíka nastrelil brvno. V 62. min Katreniak v páde trafil len do brankára Vrútok. Z následného protiútoku domáci útočník „len“ vyskúšal Buzáka. Hostia takmer inkasovali „vlastenca“. Strelu domáceho útočníka zrazil Greguška tak nešťastne, že len-len že neskončila v bráne Žaškova. Aj keď si domáci nevypracovali počas zápasu čistú gólovú šancu, predsa len vyhrali. V 94. min, aj s prispením rozhodcu, sa im nakoniec podarilo streliť gól a ukončiť zápas, ktorý bol inak ukážkovo remízový. Pavol Ľorko

Podbiel – Zuberec 2:0 (0:0)
Góly: Pavčo, R. Mintál
ŽK: Matlák, Drbiak – E. Šiška
ČK: Matlák (po 2 ŽK) – E. Šiška (po 2 ŽK)
Zostava domácich: Korbel – Puškáš, Batuna, Drbiak, Matlák, D. Kanderka, Kekeliak, Móres, Pavčo, Zrnčík, J. Mintál, striedali: R. Mintál, Uher, Ľ. Kanderka
Zostava hostí: Flontek – Jantačka, Hucík, E. Šiška, Tetík, Jurčo, Sojčák, Marek Šiška, T. Šiška, S. Maruniak, Milan Šiška, striedali: Filek, Romaňák
Divákov: 120
V 1. polčase pôsobili futbalovejším dojmom hostia spod Roháčov, no gólového úspechu sa nedočkali. Domáci pohrozili v 15. min, keď Zrnčík našiel v šestnástke Dávida Kanderku, ten si však so svojimi spoluhráčmi nerozumel. V 38. min vytiahol hlavný rozhodca červenú kartu a predčasne poslal pod sprchy Matláka. Po zmene strán začali opäť lepšie Zuberčania, mali aj stopercentnú šancu, no ani na dvakrát neprekonali gólmana Podbiela. Oslabení domáci vzdorovali svojmu súperovi najmä vďaka dôrazu v osobných súbojoch a veľkej bojovnosti. V 71. min Drbiak vyslal nebezpečný projektil z priameho kopu, no Flontek zázračne vyrazil loptu nad brvno. O 2 min nato znova domáci pohrozili, tentoraz vystrelil Ľubomír Kanderka, ale lopta len lízla brvno hosťujúcej svätyne. V 75. min sa na ihrisku pomer síl vyrovnal po tom, čo rozhodca ukázal druhú červenú kartu. Tento raz sa musel z ihriska predčasne porúčať Eduard Šiška. Od tohto momentu začali dominovať domáci, ktorí ovládli celé ihrisko. V 82. min Batuna rozohral priamy kop na Uhra, ten diagonálnou prihrávkou našiel Ľubomíra Kanderku, ktorý nahral spätne na Pavča a ten sa half-volejom nemýlil, 1:0. V záverečných minútach po osi Zrnčík - Ľ. Kanderka dostáva loptu na kopačky Pavčo, jeho strelu brankár s námahou vyráža pred seba a dobiehajúci Rastislav Mintál už nemal problém loptu zasunúť do brány. Jozef Vavrečan

Ostatné zápasy V. ligy: Ludrová – Palúdzka 2:2 (2:1), Černová – Sučany 0:1 (0:1), . Z. Poruba – Lisková 1:0 (1:0), Dražkovce – Kláštor 1:0 (1:0)