Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Náskok Oravskej Poruby v tabuľke sa opäť zvýšil

V nedeľu pokračovala najvyššia oravská súťaž ôsmym kolom, v ktorom nebola núdza o prekvapenia. Veličná akoby po výbornom úvode súťaže strácala dych, tentoraz dostala poriadnu nádielku na ihrisku vo Vavrečke. Oravská Poruba naďalej pokračuje vo výborných v

ýkonoch, o čom sa v tomto kole presvedčili Rabčania. Po troch víťazstvách v rade zakopli na domácom štadióne Párničania, ktorí sa s Dlhou o body zmierlivo rozdelili. Z chvosta tabuľky sa odlepili Novoťania, ktorí porazili na domácej pôde Leštinčanov.

Góly: Koedam, Milan Dudáš 3
Zostava domácich: Kováč, Strapec, Martin Hucko, Peter Hucko, Bajdich, Paprčka, Dudáš, Čipčala, Martin Dudáš, Koedam, Púplava, striedali: Kiša, Molnár, Kubačka
Zostava hostí: Gužík, Tropek, Skutka, Kudjak, Kozák, Harbut, Jagnešák, Gužík, Kubajnák, Sivka, Slovík
Divákov: 120
Obe strany začali hru útočne, ale všetky akcie končili pred šestnástkou. V 5. min hostia pohrozili, ale obrana s pomocou tyče gólu zabránila. V 40. min Hucko hlavou netrafil, ale už z ďalšieho útoku gól padol. Púplava zľava centroval na Koedama a ten s prehľadom vyrovnal. V týchto minútach Oravská Poruba ukázala svoje kvality. Hneď po rozohraní zvýšil Dudáš na 2:0. Na začiatku druhého polčasu dal Dudáš po faule na Púplavu z trestného kopu tretí gól. V ďalších minútach hostia striedali so zámerom, že posilnia útok. Táto taktika sa im ale nevyplatila, pretože obrana Poruby pracovala spoľahlivo. Striedali aj domáci a hra sa stále pohybovala hlavne na polovici hostí. V 89. min Kiša nahral Dudášovi a ten s prehľadom po zemi zvýšil skóre. Rozhodcovia podali v tomto zápase dobrý výkon a Poruba vyhrala zaslúžene. Anton Čipčala

Párnica – Dlhá 2:2 (2:1)
Góly: Graca, Otruba – Ján Bakoš 2
Zostava domácich: Hančiak – Bujnák, Trnovský, Datko, Graca, M. Kubačka, J. Kubačka, Slosarčík, Kalina, Otruba, striedali: Lach, Kubáň
Zostava hostí: Novák – Murcin, Bleskáň, Maslo, Kurčinka, M. Bakoš, Kukla, Haviar, J. Bakoš, Móres, Osadský, striedal: Capuliak
Zápas začali aktívnejšie domáci futbalisti. Už v úvode zahrávali dva priame kopy, z ktorých však nič nevyťažili. Domáci naďalej pokračovali v hernej aktivite, čo sa im vyplatilo v 17. min, keď po ľavej strane unikol Graca a jeho centrovanú loptu si vrazil do vlastnej brány hráč hostí. Párnica naďalej hrala výborný futbal, tlačila hostí pred ich svätyňu, ale náznaky šancí ostali nevyužité. Trest prišiel v 30. min, keď domáca obrana nechala veľa voľného priestoru Jánovi Bakošovi a ten z hranice šestnástky peknou strelou k ľavej žrdi vyrovnal na 1:1. No domáci aj po gólovom údere naďalej hýrili aktivitou a v závere polčasu vsietili Dlhej gól z trestného kopu. Realizácie sa ujal Igor Otruba, jeho centrovaná lopta do šestnástky preletela ponad všetky hlavy a na prekvapenie brankára Nováka skončila za jeho chrbtom. Do 2. polčasu nastúpili Párničania s odhodlaním zvýšiť vedenie, čo sa mohlo podariť v 49. min, keď sa v dobrej pozícii ocitol Marek Kubačka, ale trestuhodne zahodil. Známe pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo hneď z protiútoku, keď aktívny Ján Bakoš prudkou strelou pod brvno pridal svoj druhý gólový úspech v zápase. Od tohto momentu domáci hráči znervózneli, viazla im kombinácia v strede ihriska, no snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu nakopávanými loptami. Tie však buď nenašli svojho adresáta, alebo ich zastavila hosťujúca obrana. Túto situáciu dokonale využil tím Dlhej. Zhruba od 70. min prevzal iniciatívu na svoje kopačky a do konca zápasu bola Dlhá lepším mužstvom. Za predvedenú hru v 2. polčase musia byť domáci hráči spokojní aj s bodom. Milan Hančiak

Klin – Lokca 0:2 (0:1)
Góly: Trnka, Kramarčík
ŽK: Ptačin, Gužík, Gonšenica, Pisarčík – Iliev, Neveďal
ČK: Neveďal
Zostava domácich: Matušák, Jadroň, Ballek, Gužík, Žofaj, Ptačin, Lipiak, Bolibruch, Gonšenica, Pisarčík, Fenik, striedal: Lipiak
Zostava hostí: Kršák, Iliev, Šadlák, Bombiak, Vajdiar, Kadavý, Šváňa, Neveďal, Trnka, Oščadnický, Kramarčík, striedali: Rabčan, Kubolek
Domáci začali útočne, už v 4. min musel brankár hostí vyrážať strelu domácich útočníkov. V 17. min dáva Trnka prvý gól strelou spoza šestnástky. V 23. min hostia pohrozili, ale Kadavý hlavičkoval tesne vedľa. Domáci pohrozili v 55. min, ale brankár vytlačil strelu na roh. Hostia sa dočkali gólu v 66. min, keď po priamom kope nasledovala dorážka a gólu z nej už brankár nemohol zabrániť. Oba polčasy sa hrali medzi šestnástkami, ale Lokca bola jednoznačne lepšia. Peter Gužík

Or. Podzámok – Or. Veselé 3:0 (1:0)
Góly: Medvecký, Chronek, Kľuska
ČK: Madleňák
Zostava domácich: Ončák, Holubčík, Frančák, Červeň, Ha-Cong, Ondančík, Kosmeľ, Brienik, Chromek, Medvecký, Kľuska, Horňák, striedali: Chomistek, Maslo
Zostava hostí: Kormaňák, Švába, Drahomír Madleňák, Feranec, Kriš, Majdiak, Michal Madleňák, Janotka, Kormaňák, Uhliarik, Pisarčík, striedali: Kumor, Kromka, Juriga
Počas prvého polčasu bola hra celkom vyrovnaná, aj napriek tomu, že Oravské Veselé inkasovalo gól už v 5. minúte. Hostia sa s gólom vyrovnali dobre a na domácich tlačili. Na oboch stranách bolo viacero šancí, ale do polčasu sa už žiadnu nepodarilo premeniť. V tomto polčase však nepodali dobrý výkon ani rozhodcovia. Druhý polčas už rozhodcovia nezvládli vôbec. Prvý gól padol po vymyslenej červenej karte, ďalší gól domáci strelili napriek čistému ofsajdu. Prvý asistent hlavného rozhodcu bol aktívnym hráčom domáceho mužstva, napriek tomu nahradil na tento zápas delegovaného Gnidu. To úplne rozhádzalo morálku hosťujúceho družstva. Tento výsledok vonkoncom nebol zaslúžený. Dušan Rejduga

Vavrečka – Veličná 6:1 (3:0)
Góly: Marcel Brčák 4, Holub, M. Sklarčík – D. Bajdich
ŽK: F. Kasan
Zostava domácich: Pjentek – Holub, Hrkeľ, Verníček, Doroš, Hurák, P. Brčák, Kasan, Šalata, M. Brčák, Bolibruch, striedali: Stolárik, F. Brčák, M. Sklarčík
Zostava hostí: Barica – Šút, Bukna, Serdel, D. Zvara, M. Zvara, Janík, Bajdich, Sučák, Lacko, Ďuroška
Vavrečka privítala na svojom ihrisku Veličnú, ktorá nastúpila vo veľmi oklieštenej zostave. Úvodný tlak domáci zavŕšili v 10. min, keď výborná strela Holuba spoza šestnástky skončila za chrbtom Baricu. Potom sa v rozpätí 15 minút prezentoval dvoma gólovými úspechmi Marcel Brčák. Prvý gól padol po jeho úniku a nechytateľnej strele. Na druhom úspechu mal veľký podiel Igor Hurák, ktorý výborne našiel Brčáka a ten sa už nemýli. Po prestávke mala hra podobný scenár ako v 1. polčase, domáci útočili a hostia sa len bránili. Hneď v úvode zavŕšil svoj hattrick Marcel Brčák, keď vnikol do šestnástky a hosťujúcemu gólmanovi nedal žiadnu šancu. O 10 min nato sa opäť presadil Marcel Brčák, strelec troch zo štyroch predchádzajúcich gólov – 5:0. Za tohto stavu sa podarilo hosťom zaznamenať aspoň čestný úspech, o ktorý sa postaral Bajdich. Rezultát zápasu uzavrel v záverečných minútach striedajúci Sklarčík Pavol Žuffa

Zubrohlava – Kraľovany 2:0 (0:0)
Góly: Ľ. Mordel, Ľ. Banas
ŽK za hostí: Kraľovanský, Marcinek, Had
Divákov: 300
Zostava domácich: Zemančík, M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Graňák, Ľ. Rentka, Palider, A. Banas, Lešňovský, Ľ. Banas, striedali: Václav, M. Rentka, Ľ. Mordel
Zostava hostí: J. Had, Puvák, Kraľovanský, Š. Had, Gallo, Zrník, Marcinek, Smolek, Kováč, Kurčina, M. Had, striedali: M. Kraľovanský, Adamica, Váňa
Zubrohlava začala tlakom. Hneď v úvode stretnutia Banas vyskúšal hosťujúceho brankára. Domáci držali hru pevne v rukách. V 20. min po rohu prišla najkrajšia akcia prvého polčasu a hlavičku M. Mordela vykopával hosťujúci obranca z bránkovej čiary. V polovici prvého polčasu sa hra vyrovnala a hostia začali hroziť rýchlymi protiútokmi. Domáca obrana ich však stačila zastavovať pred šestnástkou. Naopak, z rýchleho protiútoku sa sám na bránu Kraľovian „rútil“ A. Banas, ale svoju príležitosť nevyužil. Do druhého polčasu nastúpil domáci celok s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Už v 60. min Ľ. Mordel nevyužil príležitosť, pritom mu stačilo iba trafiť bránu. Zubrohlava rozhodla dvoma útokmi v rozpätí 80. - 85. minúty. Prvý útok rozbehol Ľ. Banas, našiel voľného Ľ. Mordela a ten skóroval. V 85. min si v najkrajšej akcii zápasu na jeden dotyk vymenili loptu Ľ. Mordel a A. Banas. Ten našiel voľného brata Ľ. Banasa, ktorý vôbec nezaváhal. V poslednej minúte mali príležitosť aj Kraľovančania. Adamica však nastrelil len brvno. O pekný, technický futbal sa postarali obe mužstvá. Jozef Lešňovský

Novoť – Leštiny 2:0 (1:0)
Góly: vlastné
ŽK: Jašica – Janotík, Tomáň
ČK: Janotík (po 2. ŽK)
Zostava domácich: Bolek, T. Zavodančík, Ľ. Bartoš, A. Zavodančík, R. Bartoš, Florek, L. Zavodančík, Hollý, Mikolajčík, Jašica, Kriš, striedali: Maruščák, Prokop, Nodžák
Zostava hostí: Kořalník, Janotík, Halák, Kovaľ, Čajka, Karč, Dudák, Pangrác, Balko, Škrabák, Michna, striedali: Kampoš, Haluška, Tomáň
V Novoti sa hral podpriemerný futbal s minimom šancí. V slabom zápase sa hral poväčšine medzišestnástkový futbal, v ktorom nevynikli zálohy. Do šancí sa obe mužstvá dostávali len náhodne nakopnutými loptami. Prvý gól padol v 15. min po priamom kope, keď hosťujúci brankár loptu vyrazil do vlastného hráča, od ktorého smerovala do brány. V 27. min mali hostia jednu z mála príležitostí, no nastrelili len brvno. Do konca polčasu ešte domáci vyslali nebezpečnú strelu, tá však tiež skončila na brvne. V druhom polčase okrem vlastného gólu hostí a dvoch nastrelených brvnách domácimi hráčmi sa nič neudialo a tak sa zápas skončil šťastným víťazstvom domácich.