14. Nižná 7 0 1 6 3 : 19 1
Oravská Jasenica - Makov 3:3 (1:2)
Góly: J. Godiš 2, M. Feranec - Křenek 2, Konečný
ŽK za domácich: V. Madleňák, D. Kaprálik, K. Puvák, Peter Čiernik st.
Zostava domácich: P. Žofaj, V. Madleňák, Skočík, D. Kaprálik, M. Feranec, Mário Madleňák, J. Godiš, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, K. Puvák, Peter Čiernik st. (73. Binek)
Divákov: 400
Obe mužstvá začali opatrne a prvých desať minút sa vzájomne oťukávali. Nepúšťali sa do bezhlavých útokov, hrali zo zabezpečenej obrany. Postupne mali viac loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti, ale do vedenia sa dostali hostia z Kysúc. V 19. min po rýchlom brejku rozvlnil sieť Konečný. Po inkasovanom góle Jaseničania pridali, avšak proti ťažkému súperovi sa ťažko presadzovali. Vyrovnania sa dočkali v 30. min, kedy sa v šestnástke výborne zorientoval Ján Godiš. Nerozhodný stav trval len osem minút. Gólovú prihrávku nezachytila domáca obrana a neodhadol ju ani brankár, čo využil Křenek a bolo 1:2. Po zmene strán odštartoval nápor Oravskej Jasenice, no vo chvíľach, keď mala skórovať prišiel ďalší úder. V 52. min poslal centrovanú loptu za Žofajov chrbát znovu Křenek. Po tomto presnom zásahu tempo hry na chvíľu upadlo. Postupne však začali domáci svojho súpera pritláčať na jeho polovicu, čo sa im aj vyplatilo. V 76. min trafil pekne z voleja k ľavej tyči opäť Ján Godiš. Hráčov Makova tento gól zaskočil. Hneď po rozohrávke nasledoval rýchly protiútok domácich z gólovou koncovkou Marcela Feranca. Pri troche športového šťastia mohli Oravci strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V závere mali príležitosti aj hostia. Obidvaja gólmani však svoje tímy podržali a nedovolili ďalšiu zmenu stavu. Stretnutie ukázalo, že sa stretli dva kvalitné celky. Na základe priebehu hry je výsledok spravodlivý. Roman Polák

Tvrdošín – Valča 0:1 (0:0)
Zostava: Račák, Martini, Repka, Hradský, A. Baláž, Palider, Jamečný, Novák, Hutira, Sirota, Kazík, striedali: Capko, Marton, R. Palider
Tvrdošín začal pomerne dobre. Do 12. minúty mali Tvrdošínčania prevahu v poli. Sirota nevyužil výbornú prihrávku Emila Baláža. Garde sa vymenilo, keď pre zmenu naservíroval prihrávku Balážovi Sirota. Opäť s neúspešným zakončením. Hostia zahodili „tutovku“, keď po centrovanej lopte netrafili prázdnu bránu. Hra sa vyrovnala, aj keď obidva tímy z nepochopiteľných dôvodov hrali slabý futbal. O konečný rezultát rozhodol niekoľko minút pre koncom hosťujúci Tomka. V samotnom závere zahodili domáci niekoľko vyložených šancí. V 86. minúte zahrával E. Baláž trestný kop. Skvelý projektil zázračne chytil hosťujúci brankár. O dve minúty neskôr Palider opečiatkoval brvno. Je nutné poznamenať, že od domácich Tvrdošínčanov sa čakalo lepšie vystúpenie. Jozef Ženčuch.

Kys. Lieskovec – Nižná 0:0
Zostava: Kuloštiak, Bažik, Marek Kuboš, Michal Kuboš, Chladný, Daňa, Orčo, Klokočík, Pucheľ, M. Dedinský, R. Šeling
Striedali: Adamus, Marek Kuboš ml.
Bezbodoví Nižňania začali na pôde K. Lieskovca pomerne slušne. Už v 7. minúte si aktívnou hrou vynútili neprehľadnú skrumáž v šestnástke domácich. V 15. minúte ako z „kanóna“ vypálil Pucheľ, ibaže tesne vedľa. Pätnásť minút pred koncom prvého polčasu sa dostali na dostrel Kuloštiakovej brány domáci. Výborným zákrokom sa prezentoval Chladný. Nižňania dokumentovali vzostup formy aj v druhom polčase. Kys. Lieskovec prakticky k ničomu nepustili. Naopak hosťujúci celok, ktorý sa musí opierať o viacero mladíkov, vykazoval nebývalú útočnú hru v šestnástke hostí. Roman Šeling išiel štyrikrát sám na brankára. Situáciu však riešil zle. Marek Kuboš ml. mal výbornú príležitosť, ale obetavý zákrok domácej obrany zabránil k zmeneniu skóre. V poslednej minúte sa zobudil domáci celok. Ich „nádejná“ príležitosť skončila tesne vedľa brány. Oravci si zaslúžili vyhrať. Domáci môžu byť s remízou oveľa viac spokojní. Neustále sa ukazuje neskúsenosť mladého kolektívu Nižnej. Chýba kvalitná medzihra a finálna prihrávka. Vladimír Mravec
Ostatné zápasy: Dúbrava – Oščadnica 0:1 (0:0), Stráňavy – L. Štiavnica 4:2 (2:1), S. Bystrica – T. Štiavnička 2:1 (1:0), Trebostovo – Belá 1:0 (1:0),

Góly: Vitek, vlastný, Jendrišek
Zostava domácich: Gažovič Miroslav, tropek, Gregorec, koleják, Vitek, Machajda, Jašica, Jendrišek, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka Striedali: Maniak, Bednár, Pánik
Domáci začali náporom a peknými kombináciami sa usadili na polke hostí. Už v 4. min lopta letela ponad bránu hosťujúcich. V 7. min Krasuľa minul bránu taktiež ponad. Neskôr Pazúrik hlavou obtrel brvno brány súpera. Prvý gól padol v 19. min po priamom kope Vitek hlavou vymietol brankárovi pavučinu. V 23. min mala Trstená šťastie po hrubej chybe ich obrany, ale pri Trstenej stálo šťastie. Ďalšia veľká šanca sa vyskytla v 29. min, ale po zbytočnom váhaní gól opäť nepadol. V 30. min Koleják zasa zahráva priamy kop, a jeden z obrancov súpera si dáva vlastný gól. V druhom polčase sa prví medzi tyče trafili hostia v 52. min, ale brankár sa nemýlil. V 66. min hlava Gregorca pekne natiahla brankára Dražkoviec. O dve minúty nato Jendrišek pekne obehol brankára a zvýšil náskok Trstenej na 3:0. Neskôr sa vyznamenal brankár Trstenej, keď vybehnutím pekne zlikvidoval šancu súpera. Minútu pred koncom mala Trstená šancu zvýšiť na 4:0 pokutovým kopom, ale brankár sa nemýlil a loptu chytil. Trstená si za predvedený výkon zaslúžila vyhrať. Potešila tým aj divákov. Peter Medvecký

Žaškov – Z. Poruba 0:1 (0:0)
Gól: Droppa
ŽK: Bakoš
Zostava: Buzák, Kubačka, Bugáň, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Lopeň, Pavlovčík, Mikuš, striedali: Strapec, Farko
Tesne pred začiatkom majstrovského zápasu si všetci prítomní uctili minútou ticha dlhoročného futbalistu, funkcionára a podporovateľa žaškovského futbalu Slavomíra Bugáňa. Vzápätí mohli diváci sledovať zaujímavé stretnutie. Hostia z Poruby predvádzali, prečo sú doposiaľ lídrom ligovej tabuľky. Domáci sa snažili predĺžiť štvorzápasovú neporaziteľnosť. Prvú šancu Žaškova zahodil v 12. minúte Pavlovčík. O minútu nato prudko vystrelil Lopeň. Brankár hostí jeho strelu výborne vyboxoval. Žaškovčania boli v prvej polhodine aktívnejšie mužstvo. V 27. minúte vyslal strelu na bránu Poruby Kaplánek. Podobne ako Kaplánkovi, kryl porubský brankár strelu Pavlovčíka. Závažná Poruba zaznamenala prvú strelu na bránu až v 35. minúte. O tri minúty neskôr kontroval žaškovský Greguška. Päť minút pred koncom prvého polčasu mal domáci celok šťastie, keď ojedinelý útok hostí skončil na brvne Žaškova. Hráči Z. Poruby, pomýšľajúci na postup, nastúpili do druhého polčasu oveľa aktívnejšie. Domáci sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany. V priebehu úvodných desiatich minút druhého polčasu mali obe strany po vyloženej šanci. Strelu domáceho Kaplánka musel brankár Z. Poruby opäť vyboxovať. V 70. minúte trafili brvno domáci. Agilný Kaplánek poriadne natiahol porubského brankára, ktorého ekvilibristický výkon zabezpečil, že lopta skončila na tyči. O konečný rezultát sa postarali hostia. Domácim sa nepodarilo ustrážiť hosťujúceho Droppu. Ten si obhodil Buzáka a rozhodol obojstranne kvalitný zápas. Pavol Ľorko

Palúdzka – Zuberec 8:1 (4:1)
Góly: Juráň
Zostava hostí: Flontek, Eduard Šiška, Sojčák, Jantačka, Milan Šiška, Tomáš Šiška, Juráň, Marek Šiška, Tomáš Šiška Striedali: Romaňák, Láclav, Tetík,
V tomto zápase sa Zubercu vôbec nedarilo. Prvý gól dostal už v 30. sek po rohovom kope, o 5 minút nato bol už výsledok 2:0. Gól padol po zmätku v obrane hostí. Ďalších 20 minút hral Zuberec pekne, celkom sa mu darilo, strelil kontaktný gól, ale dlho to nevydržalo. Do konca polčasu Palúdzka strelila ešte dva góly, čo vôbec neprospelo psychike hráčov. Morálka mužstva sa rozpadla v 50. min, keď Zuberec dostal piaty gól. Palúdzka ďalej dala takmer z každého útoku gól. Zuberec bol rád, že sa zápas skončil, pretože by výsledok skončil s oveľa vyšším rozdielom. Milan Šiška

Bešeňová – Podbiel 4:0 (2:0)
ŽK: Zrnčík, Opatera, J. Kanderka
Zostava hostí: Dolník – Puškáš, Opatera, Drbiak, Beňuš, D. Kanderka, Pavčo, R. Mintál, Matlák, J. Kanderka, Zrnčík, striedali: J. Mintál, M. Korčuška
Prvá nebezpečná šanca hostí sa zrodila v 17. min, po osi Matlák, Zrnčík sa dostal k lopte Jakub Kanderka, no jeho strela mierila iba popri ľavej tyči. O 4 minúty nato sa ujímajú domáci futbalisti vedenia, keď si ich hráč dobre nabehol na kolmú prihrávku cez stred obrany, pre ktorého už nebol problém skórovať. V 25. min sa po centri Drbiaka ocitol sám zoči-voči brankárovi Matlák, no jeho hlavička smerovala mimo svätyne bezmocného domáceho brankára. V 30. min nasledoval center z ľavej strany do pokutového územia hostí, kde Matlák nepokryl domáceho útočníka a ten hlavou v páde uzavrel polčasový výsledok na 2:0. V 65. min opäť putoval center z ľavej strany do pokutového územia, kde nekrytý domáci hráč nekompromisne zavesil do vinkľa – 3:0. O 10 minút neskôr hostia pohrozili tvrdou strelou Jakuba Kanderku, no ten domáceho brankára neprekonal. V 85. min si na kolmú prihrávku nabehol hráč z domáceho tímu z hĺbky poľa a strelou po zemi upravil na konečných 4:0. V podpriemernom stretnutí domáci efektívne zvládali koncovku, čo sa nedá povedať o Podbielčanoch. Domáci futbalisti zvíťazili pričinením hosťujúcich hráčov, ktorí si nedôsledne plnili defenzívne činnosti a v útoku boli bezzubí. Jozef Vavrečan
Ostatné zápasy: Bešeňová – Podbiel 4:0 (1:0), Kláštor – Vrútky 2:2 (1:2), Lisková – Černová 2:2 (1:1), Sučany – Ludrová 1:1 (0:1)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?