Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Dolný Kubín – Martin 5:3 (1:2)
Góly: Revaj, Lejko 2, Feranc, Móres
Ako uplynulý piatok, aj v nedeľu domáci predviedli zápas dvoch rozličných polčasov. Hoci sa ujali vedenia exportnou strelou Revaja z trestného kopu, hostia vyrovnali hneď nato z rohového kopu. Do polčasu stihli Martinčania ešte využiť nevýrazný výkon domácich na vedúci gól. Do 2. polčasu vybehli Dolnokubínčania ako vymenení a v priebehu od 60. min – 64. min vsietili tri góly. Najprv sa dvoma gólmi prezentoval Lejko a úspešnú päťminútovku zakončil po peknej akcii Feranc. Domáci aj naďalej dominovali a piaty gól nenechal na seba dlho čakať. V 72. min preniesol Jašica hru na Móresa a ten strelou spoza šestnástky zvyšoval už na 5:2. Hosťujúci tím potom už iba skorigoval. Starší dorastenci Dolného Kubína predviedli v 2. polčase úplne opačný výkon ako v 1. dejstve a preto zaslúžene vyhrali.
Savon B. Bystrica – Námestovo
3:2 (1:2)
Góly: Trabalík, Rehm
V zápase plného obratov začali lepšie domáci, no potom Námestovčania výbornou hrou dokázali otočiť nepriaznivý stav. Po prestávke už padali góly iba do svätyne hostí. Rozhodujúci tretí gól padol v nadstavenom čase.
Dolný Kubín – Martin 3:1 (1:0)
Góly: Križan, Vojtas, Mušák
Hneď v úvodných minútach otvoril skóre zápasu Marek Križan. Stav na svetelnej tabuli sa menil až v 2. polčase, keď odrazenú loptu do siete zasunul Vojtas. Netrvalo dlho a domáci pridali tretí kúsok. Tentoraz sa presadil z jedenástky Mušák, keď tomu predchádzalo výborné vniknutie Vajdiara do šestnástky, kde bol nedovolene faulovaný. V záverečných minútach Martinčania už iba znížili na konečných 3:1. Napriek tomu, že hostia okupujú popredné priečky tabuľky, domáci dorastenci ich jednoznačne predčili.
Savon B. Bystrica – Námestovo 1:0 (1:0)
Mladší dorastenci Námestova inkasovali gól v 10. min z priameho kopu, ktorý bol aj zároveň víťazným. Hostia hrali so svojím súperom vyrovnanú partiu, no nedokázali do konca zápasu odpovedať na gól z úvodu.

Zuberec – Štiavnik 4:0 (2:0)
Góly: Juráň 2, M. Chovančák, M. Kaššák
Úvodné minúty sa niesli v oťukávaní oboch mužstiev, no postupom času prevzali hru do svojich rúk Zuberčania, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Hostia hrozili sporadicky a aj preto ostali všetky tri body pod Roháčmi.
Nižná – Bziny 3:3 (0:0)
Góly: Komačka, Rošták, Matejek – Šeliga, Janotík 2
V stretnutí dvoch oravských kolektívov, ktoré sa zatiaľ delia o prvé dve priečky tabuľky, začali padať góly až po polčase. Obaja súperi strelili zhodne po tri góly a tak sa ani jedno z mužstiev nedostalo do mierneho trháku.
Trstená – Vrútky 3:0 (1:0)
Góly: J. Kubek, J. Letaši, B. Škvarok
Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, no domáci boli o gól lepší. Druhá štyridsaťpäťminútovka už bola v réžii Trstenej a zaslúžene vyhrali o triedu nad svojím súperom z Vrútok.
Or. Jasenica – Sučany 1:1 (0:0)
Gól: M. Pavč (11m)
Oravská Jasenica doplácala v tomto zápase na nemohúcnosť v koncovke. Hostia podnikali ojedinelé protiútoky a jeden z nich aj skončil v sieti domácich – 0:1. Po tomto góle domáci tím vyvinul ešte väčší tlak, no priniesol už iba vyrovnávajúci gól zo značky pokutového kopu.
Tvrdošín – Rabča 4:1 (4:0)
Góly: Matúš Hutira 3, Milan Sirota
Domáci dorastenci rozhodli už o výsledku do polčasového hvizdu, keď sa blysol hattrickom Matúš Hutira a štvrtý gól pridal Milan Sirota. Po zmene strán Tvrdošínčania vedomí si vysokého náskoku poľavili, čo však hostia využili iba na strelenie čestného úspechu.

Čadca – Dolný Kubín 1:1 (0:0)
Gól: Ján Otruba
Od úvodného hvizdu začali domáci náporom a hostia sa prevažne bránili. Pri dvoch príležitostiach Čadce sa prezentoval výbornými zákrokmi gólman Murín. V 18. min kopali domáci pokutový kop, ktorý Murín bravúrne zneškodnil. Postupom času sa hra vyrovnala a Dolnokubínčania hrozili strelami zo štandartných situácií, najmä Jašica. V 2. polčase chceli domáci vyvinúť tlak, ale hostia im to umnou hrou nedovolili. Naopak v 47. min zaskočili domácich, keď sa najlepšie v šestnástke zorientoval Ján Otruba a poslal hostí do vedenia. Pribúdajúcim časom tlačil domácich dopredu hlavný rozhodca. Čadčania vyrovnali v nadstavenom čase po faule na brankára, keď dotlačili loptu na trikrát do brány. Hostia hneď nato rozohrali a vsietili aj gól Tunegom, ktorý na prekvapenie Dolného Kubína rozhodca neuznal. Pod konečnú remízu sa najmä podieľal hlavný arbiter zápasu. Hosťujúci žiaci si zaslúžia za výborný výkon pochvalu, no zvlášť brankár Murín a Tunega.
Čadca – Dolný Kubín 0:5 (0:3)
Góly: Ľ. Laura 2, Buška, Trabalík, Slamka
Od začiatku si vytvorili hostia územnú prevahu. Už prvý únik Slamku, ktorý prihral lepšie stojaciemu Laurovi, volal po góle, ale ostalo iba pri šanci. No už následný únik opäť toho istého hráča premenil Buška na vedúci gól. Do polčasu pridali hostia ešte dva góly. O druhý úspech sa postaral po odrazenej lopte Laura a tretí gól vsietil aktívny Slamka po perfektnom centri Trabalíka. Ani po obrátke hostia nepoľavili a stále výbornou hrou búšili do súpera. Výsledok prikrášlili Dolnokubínčania ešte dvoma gólmi, keď sa najprv presadil hlavou Trabalík a skóre zápasu uzavrel druhým gólom v stretnutí Laura.

Trstená – Žilina B 1:4
Gól: F. Sálus
Do Trstenej zavítala rezerva Žiliny a domáci s nimi hrali vyrovnaný futbal iba do polčasu. Po zmene strán išiel hráč Trstenej predčasne pod sprchy a potom už taktovku do svojich rúk prevzali Žilinčania.
K. N. Mesto – Dlhá 2:1 (1:0)
Gól: Medvecký
Celok Dlhej hral proti nepriazni hlavného rozhodcu, ktorý bol ako keby dvanástym hráčom domácich.
Námestovo – Martin B 4:2 (3:1)
Góly: Pleva 2, Jancek, Klozík
V zápase sa stretli dva kvalitné celky a ako prví išli do vedenia Martinčania. To Námestovčanov nezlomilo, naopak, vyhecovalo ich to k ešte lepšiemu výkonu a v priebehu 7 minút zrazu viedli 3:1. Po obrátke sa hrala vyrovnaná partia a aj obe mužstvá dali zhodne po jednom góle.
Trstená – Žilina B 2:9 (0:4)
Góly: M. Šurina, K. Železňák
Jeden z ašpirantov na postup predviedol v Trstenej výbornú kombinačnú hru, hostí predčil po všetkých stránkach, o čom svedčí aj vysoké víťazstvo Žiliny.
K. N. Mesto – Dlhá 3:0 (1:0)
Domáce družstvo bolo v zápase kombinačne lepšie a aj preto si hostia nevezú z Kysúc ani bod.
Námestovo – Martin B 1:1 (1:0)
Gól: T. Majchrák
Obaja súperi predviedli vyrovnaný futbal, o čom svedčí aj konečný výsledok. Domáci sa po zmene strán ujali vedenia, keď bol úspešný Majchrák. Domáci pôsobili v záverečných minútach zápasu, ako keby už o výsledku bolo rozhodnuté. Trest v podobe vyrovnávajúceho gólu za ich ľahkovážnosť prišiel tri minúty pred koncom.

Lisková – Tvrdošín 0:2 (0:1)
Góly: F. Čajka 2
Prvý polčas sa niesol v réžii Tvrdošínčanov, ktorí si vypracovali sľubné príležitosti a nastrelili dve žrde. Druhý polčas sa odohrával v podobnom duchu ako prvý a nebyť zahodených šancí, mohli hostia zvíťaziť aj vyšším rozdielom.
Nižná – Liptovský Mikuláš B
Preložené na stredu 20. 9. 2006 kvôli účasti domácich žiakov na atletike v Banskej Bystrici.
Liesek – Or. Veselé
Preložené na štvrtok 21. 9. 2006 kvôli črevnej viróze hráčov Or. Veselého.
Lokca – Vrútky 3:3 (2:2)
Góly: Lipničan, Lech, Jadroň
Domáci žiaci mali v celom zápase o krok navrch, len škoda, že sa vždy uspokojili s jednogólovým vedením, ktoré vždy hostia dotiahli.
Rabča – Z. Poruba 4:2 (1:2)
Góly: M. Pilarčík, F. Gábor, D. Brišák, M. Sitárik
Rabčania pôsobili v 1. polčase nervózne, čo sa prejavilo aj pri zakončovaní. Po obrátke domáci striasli nervozitu zo seba a troma gólmi otočili výsledok vo svoj prospech.
Lisková – Tvrdošín 0:5 (0:2)
Góly: M. Ferenčík, Gregorec, Gonda, Štrbáň, Kráľ
Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou hosťujúceho tímu, ktorí nepustili oslabených hostí o jedného hráča absolútne k ničomu. V zápase sa perfektnou strelou do pravého horného rohu prezentoval Milan Ferenčík.
Preložené na štvrtok 21. 9. kvôli črevnej viróze hráčov Or. Veselého.
Lokca – Vrútky 7:0 (3:0)
Góly: Kurťák, Žofaj, Lech, Vajdiar, Graňák, Jančiga, Maťuga
Hostia z Vrútok sa nedostali počas celého zápasu ani do šestnástky domácich. Lokčania deklasovali hostí, keď im nadelili sedem kúskov.
Rabča – Z. Poruba 5:1 (2:0)
Góly: P. Krivanka 3, P. Kvasňák 2
Domáci využili výhodu o jedného hráča a hostí poslali domov s päťgólovou nádielkou.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.