14. Nižná 6 0 0 6 3 : 19 0
Liptovská Štiavnica - Oravská Jasenica 0:0
ŽK za hostí: Peter Čiernik st., D. Kaprálik
Zostava hostí: P. Žofaj, Skočík, M. Feranec, Peter Čiernik st., D. Kaprálik, V. Madleňák, J. Godiš (87. Ľ. Madleňák), K. Puvák, Binek (53. Laštík), Mário Madleňák (72. V. Feranec), Miloš Vráb
Domáci hráči začali náporom a prvých 30 minút mali viac z hry. Postupne sa však hra vyrovnávala. Do polčasu mali Jaseničania tri dobré gólové príležitosti, no Mário Madleňák v dvoch prípadoch a Binek v ďalšom ich nepremenili. V 40. min odišiel po dvoch žltých kartách pod sprchy jeden z Liptákov. Po zmene strán sa hralo v strede ihriska. Dve sľubné šance domáceho kolektívu zneškodnil gólman hostí P. Žofaj. Do konca zápasu sa už prítomní diváci presného zásahu nedočkali. Deľba bodov bola spravodlivá. Martin Farský

Makov – Tvrdošín 4:3 (2:0)
Góly: Baláž, Novák, Martini
Zostava: Račák, Repka, Martini, Ondroš, Hradský, Leštinský, Jamečný, Novák, Baláž, Palider, Hutira, striedali: Sirota, Kazík
Cesta na Kysuce zjavne neurobila Tvrdošínčanom dobre. Úvod stretnutia tomu nasvedčoval. Už v 2. minúte po centri z pravej strany a chybe Leštinského sa Makov ujíma vedenia. Tvrdošín však začína byť mužstvom, ktoré sa po neúspešných začiatkoch dokáže rýchlo zotaviť. Hosťujúci Emil Baláž prihráva Františkovi Novákovi, ktorý netriafa loptu. Za Novákom stojaci Hutira nezareagoval adekvátne a lopta mu odskočila. Po centri z pravej strany sa domáci opäť dostávajú na koňa. Pre Makov začal zápas ako z učebnice. Tvrdošínčania sa neustále snažili dobývať bránu domácich. Hutira vysunul Jamečného. Brankársky zákrok „ala Banks“ domáceho brankára uchránil jeho svätyňu. Ďalšiu tutovku zahadzuje Baláž. Výborne využíva prihrávku Nováka, ale prudká strela len opečiatkovala brvno. Do konca prvého polčasu sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Na začiatku druhého polčasu vyrobil hrubku skúsený František Novák. Oravci už prehrávali trojgólovým rozdielom. Skvelou strelou z dvadsiatich metrov sa však vyznamenal Emil Baláž. Domáci brankár sa dostal do úlohy štatistu. Táto dobre zužitkovaná strela vliala Oravcom ďalšie sily do útočného ťaženia. V 72. minúte vybojoval Sirota priamy kop. Nasledoval skvele zahraný signál po osi Novák – Martini. A Martini nedal Kysučanovi v bráne žiadnu šancu. Chyba v strede zálohy Tvrdošína znamenala zvýšenie skóre na strane Makova. V 82. min stanovil konečný výsledok Novák. Zápas nadpriemernej úrovne ukázal, že nebyť skazeného úvodu zo strany Tvrdošína, pravdepobne by tri body putovali na Oravu. Jozef Ženčuch

Nižná – S. Bystrica 1:2 (0:1)
Gól: Daňa
ŽK: Michal Kuboš
Zostava: Kuloštiak, Adámus, M. Kuboš, Bažík, R. Chladný, Daňa, Klokočík, M. Kuboš, Šeling, Kubolek, Pucheľ
Už v 7. minúte inkasovala Nižná prvý gól po rohovom kope, nacentrovanom k vnútornej žrdi. Bojovne naladených domácich to nezlomilo. Počas prvého polčasu sa Nižná nasťahovala na polovicu hostí a vyvinula si územnú prevahu. V 10. minúte výborne hlavičkoval Marek Kuboš. Brankár hostí „vyškriabal“ loptu len zázrakom. Šeling išiel sám na brankára. Vo výhodnej pozícii však iba nastrelil hosťujúceho gólmana. Bažíkova strela z dvadsiatich metrov mala smolu, mierila tiež len do brankára. Opäť agilný Šeling, jeho hlavička však nemohla brankára vystrašiť, pretože jej chýbala intenzita. Druhé dejstvo začalo podobne ako prvé. Po autovom vhadzovaní obrana Nižnej dostatočne nepokryla nabiehajúceho hráča a razom prehrávala dvojgólovým rozdielom. Nižňania oplývali snahou zvrátiť nepriaznivý výsledok. Marek Kuboš zahodil čistú tutovku. Prakticky meter od brány bol faulovaný, ale rozhodcovská píšťalka zostala nemá. V 85. minúte Nižňania zatlačili svojho súpera k šestnástke. Hostia si pomohli faulom. Z trestného kopu krásnou strelou stanovil konečný výsledok J. Daňa. Vladimír Mravec
Ostatné výsledky: Oščadnica – Trebostovo 5:1 (3:0), Belá-Dulice – K. Lieskovec 2:1 (0:0), T. Štiavnička – Stráňavy 5:1 (1:0), Valča – Dúbrava 3:2 (3:1),

Vrútky – Trstená 1:0 (0:0)
Zostava: Gažovič, Vitek, Pazúrik (Pipo), Pánik, Tropek, Machajda, Jašica, Hvolka, Jendrišek, Koleják, Bednár (Pino)
Trstenčania hrali na pôde turčianskeho tímu vyrovnanú partiu. V prvom polčase sa Oravci prezentovali niekoľkými výbornými momentmi. Koleják a Machajda si museli na konci zápasu spytovať svedomie, pretože ich príležitostiam chýbalo gólové zakončenie. Zdalo sa, že zápas skončí bezgólovou remízou. Niekoľko minút pred koncom sa šťastnejším domácim podarilo streliť víťazný gól. Trstená už nemala časový priestor na vyrovnanie. Po roku a dvoch týždňoch zaznamenali trstenskí futbalisti prvú prehru. Ján Bukai

Černová – Žaškov 0:1 (0:1)
Gól: Kaplánek
ŽK: Hanko
Zostava hostí: Buzák, Pavlovčík, Hanko, Bugáň, Pavlovčík, Katreniak, Greguška, Kaplánek, Kubačka, Lopeň, Púček, striedali: Strapec, Farko, Surový
Nakoľko sa títo súperi ešte v 5. lige nestretli, zo začiatku to bola obojstranná oťukávaná. Lepšie začali domáci, ktorí v 5. min preverili brankára Buzáka, ten sa však nemýlil. Žaškov mal prvú šancu v 11. min, kedy na bránu Černovej vypálil Polček. O minútu neskôr ten istý hráč vystrelil, ale domáci brankár stihol vytlačiť strelu na roh. Obidve mužstvá sa v snahe neurobiť chybu zamerali viac na kombinačnú hru v obrane. V 35. min dáva Žaškov gól, ktorý však pre postavenie mimo hry rozhodca neuznáva. V 43. min kopal Kaplánek priamy kop, ktorého výsledkom bol gól a hostia sa ujali vedenia. Začiatkom druhého polčasu vytvorili domáci tlak, ktorého sa hostia prvých 10 minút nevedeli zbaviť. Černová zahrala niekoľko nebezpečných kopov, ale žaškovská obrana pracovala pomerne spoľahlivo. Hostia hrozili najmä z protiútokov a štandardných situácií. V nadstavenom čase mohol ešte zvýšiť skóre Jozef Strapec, jeho strelu ale domáci brankár ledva-ledva, ale predsa vytlačil na tyčku. Pavol Ľorko

Zuberec – Sučany 3:1 (1:1)
Góly: Jurčo 2, B. Juráň – Ociepka
ŽK: T. Šiška, R. Juráň
Zostava: Flontek – D. Filek, V. Filek, Sojčák, Milan Šiška, T. Šiška, Jurčo, R. Juráň, Mačňák, Bažík, B. Juráň, striedali: Romaňák, Marek Šiška, Tetík
Chlapci spod Roháčov začali zápas veľmi ustráchane, čo šikovní hostia v prvých 25 minútach využili. Preťažená obrana domácich nestíhala lopty odvracať. Hostia mali štyri vyložené šance, našťastie, využiť sa im podarilo iba jednu. Bežala 8. min zápasu, prišiel center do šestnástky, hlavičku brankár Flontek ešte vyrazil, ale dobiehajúci Ociepka doklepol loptu do brány – 0:1. Potom Zuberčanov zachraňoval od ďalších gólov len vynikajúco chytajúci Flontek. Zuberčania mali náznaky šancí, ale slabé strely brankár hostí s prehľadom pochytal. V 43. min potiahol loptu do šestnástky Bažík, kde bol faulovaný. Jurčo s prehľadom nariadenú jedenástku premenil. Po prestriedaní do 2. polčasu domáci hráči vďaka veľkej vôli, ale aj hráčskym umením nepúšťali hostí do ničoho a sami dávali góly. V 57. min Branislav Juráň dáva bombou na 2:1. Od tohto momentu udávali domáci tempo hry. Mali aj šance, ale gól dali až v 81. min. Marek Šiška odcentroval, lopta preletela celým pokutovým územím a Jurčo stanovil výsledok na 3:1. Domáce mužstvo si výhru zaslúžilo, hlavne za nezlomnú vôľu a ochotu zabojovať. Pomohli aj návraty zranených hráčov, Mareka a Milana Šišku, ktorí strhli svojich spoluhráčov hlavne v druhom polčase k výbornej hre. Milan Šiška

Podbiel – Palúdzka 2:3 (1:3)
Góly za domácich: Opatera (11m), Batuna
ŽK: Puškáš, Drbiak, Batuna
Zostava domácich: Korbel – Beňuš, Opatera, Drbiak, Puškáš, Matlák, Batuna, Kekeliak, J. Pavčo, Jakub Kanderka, Zrnčík, striedal: Daniel Kanderka
V 3. min smeruje lopta od Batunu k Pavčovi, no ten strieľa tesne nad brvno. Podbiel hral naďalej aktívne, po Zrnčíkovom rohu smeruje Pavčova hlavička do prázdnej brány, odkiaľ ju vykopáva obranca hostí. Hráči Palúdzky odpovedajú bombou z 30 m, ktorá riadne vyprášila Korbelove rukavice. V 16. min po rohovom kope Beňuš neustrážil protihráča, ktorého tečovaná strela končí v bráne. V 25. min Drbiak neodkopol loptu, tej sa zmocňuje hráč hostí, no tesne míňa bránu. O desať minút nato Beňuš fauluje a po rýchlej akcii nasleduje tvrdá strela k tyči - a Palúdzka vedie 0:2. V 43. min nahral Pavčo Opaterovi, ten obišiel brankára, ale v rozhodujúcej chvíli bol faulovaný. Nasledoval pokutový kop, ktorý premieňa Opatera. V hektickom závere predviedli hostia rýchly brejk zakončený strelou do šibenice – 1:3. V 47. min sa blysol Korbel, ktorý zneškodnil čistú gólovú akciu, keď sa naňho rútil osamotený hráč hostí. Sporný moment nastal v 55. min po faule na Batunu v 16-tke, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. Hneď potom sa však do šance dostáva opäť Batuna a znižuje na 2:3. Neskôr Zrnčík pekne naservíloval loptu na vzdialenejšiu žrď Drbiakovi, no ten hlavičkuje mimo. Nato Palúdzka zahrala v pokutovom území rukou, no ani tentoraz rozhodca nepíska. Podbielu sa ani napriek zjavnej snahe nepodarilo vyrovnať. Ušlú nedeľu teda opäť zostal bez bodov, hoci za predvedenú hru si zaslúžil minimálne remízu. Jozef Vavrečan
Ostatné výsledky: Ludrová – Lisková 1:2 (1:1), Z. Poruba – Kláštor 7:0 (3:0), Dražkovce – Bešeňová 0:1 (0:0

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.