Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL

III. liga starší dorast
Bánová – Dolný Kubín 0:2 (0:1)
Góly: Dauda, Horvát
Hosťujúci tím začal priemerným výkonom a vypracoval si niekoľko pekných šancí. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila po rýchlom útoku Feranca, ktorý centrom našiel Daudu, no ten volejom nemieril medzi tri žrde. V 37. min sa Dolnokubínčania ujímajú vedenia, keď sa po centri Feranca presadil Dauda. V 2. polčase hostia zvýšili aktivitu v obrane aj v zálohe, ktorá dobre dopĺňala útočnú dvojicu. Hosťujúci celok si vypracoval niekoľko výborných šancí, ale strely Horváta, Hutka, Jašicu a Lejka v sieti neskončili. Domáci stupňovali svoj tlak, vyrovnávajúceho gólu sa však nedočkali. Druhý gólový úder hostí padol po individuálnej akcii Horváta, ktorý obišiel troch obrancov a svoj únik aj gólovo zakončil. Za disciplinovaný a bojovný výkon si Dolnokubínčania zaslúžene odvážajú všetky tri body.
Námestovo – Čadca 1:3 (1:1)
Gól: Siman
Pre domácich to bol opäť z tých nešťastnejších zápasov. Ujali sa vedenia po peknej akcii, no potom doplatili zase na nemohúcnosť v koncovke. Hostia vyrovnali v záverečných minútach polčasu. Po obrátke už padali góly iba do siete Námestova, aj keď domáci boli lepším mužstvom.
III. liga mladší dorast
Bánová – Dolný Kubín 0:3 (0:1)
Góly: T. Babik, S. Kľučka, M. Križan
Dolnokubínčania mohli viesť už do polčasu dvojgólovým rozdielom, no ponúknutú jedenástku nepremenili. Po obrátke boli už hostia dominujúcim mužstvom a bolo len otázkou času, kedy sa aj gólovo presadia. Dočkali sa až v záverečných minútach a to hneď dvakrát. Úspešnými zakončovateľmi boli Kľučka a Križan. Celé mužstvo Dolného Kubína predviedlo výborný výkon, či už v defenzíve, alebo v ofenzíve, za čo tréner ďakuje všetkých chlapcom.
Námestovo – Čadca 2:1 (2:1)
Góly: Kozaňák, Kasan
Námestovčania mali raketový úvod a v priebehu troch minút viedli už dvojgólovým rozdielom. Mužstvo Čadce znížilo ešte v 1. polčase z pokutového kopu. V 2. polčase už góly nepadali a aj preto domáci zaznamenali iba druhé víťazstvo v sezóne.

SkryťVypnúť reklamu

IV. liga dorast
Predmier – Zuberec 2:2 (1:1)
Góly: D. Chovančák, M. Chovančák
Zuberčenia nastúpili bez dvoch nosných hráčov, no aj tak predviedli výborný a najmä bojovný výkon. V stretnutí dvakrát viedli, ale domáci ich vždy dokázali dotiahnuť.
V. liga dorast
Bziny – Trebostovo 1:1 (0:0)
Gól: Janotík
V dosť nervóznom zápase bola hra vyrovnaná. Góly začali padať až v 2. polčase. Do vedenia išli ako prví hostia, no domáci dorastenci hneď vzápätí z priameho kopu vyrovnali. V závere sa snažil domáci kolektív strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale vyložené šance nepremenil.
Iľanovo – Tvrdošín 1:5 (0:5)
Góly: M. Sirota 2, T. Betuštiak 2, M. Hutira
Tvrdošínčania nastúpili na pôde predposledného mužstva a o zápase rozhodli už do polčasu. Po výmene strán hostia, vedomí si vysokého vedenia, poľavili a dovolili domácim zaznamenať aspoň čestný úspech.
Rabča – T. Teplice 1:1 (1:0)
Gól: P. Adamčík
V zápase sa stretli mužstvá, ktoré delí v tabuľke iba jedna priečka. A tak sa očakával vyrovnaný futbal. Papierové prognózy sa aj naplnili, hoci to najprv vôbec tak nevyzeralo. Rabča sa ujala vedenia a hostia sa nemohli dlhšiu dobu presadiť. Vyrovnania sa dočkali až potom, ako domácim poslal rozhodca jedného hráča predčasne pod sprchy.
B. Potok – Or. Jasenica 2:0 (0:0)
Na Liptove sa už stáva tradíciou, že oravské mužstvá odtiaľ odchádzajú bez bodov. Niežeby boli herne slabšie, skôr sa zdá, že domácim mužstvám veľmi výrazne pomáhajú rozhodcovia.
Sučany – Trstená 0:2 (0:0)
Góly: J. Kubek, J. Zaťko
Trstenčania prevýšili svojho súpera v 2. polčase najmä po kondičnej stránke a v závere umnou hrou udržali dvojgólové víťazstvo.
Vrútky – Nižná 1:1 (1:0)
Gól: L. Matejek
Hostia uhrali vo Vrútkách výborný výsledok, lebo po celý zápas hrali iba s deviatimi hráčmi.

SkryťVypnúť reklamu

I. liga starší žiaci
Dolný Kubín – R. Sobota 0:1
(0:1)
Domáci tím, oslabený o troch hráčov základnej zostavy, podal v 1. polčase veľmi slabý výkon. Domáci hrali bez pohybu, nasadenia a zaujali iba dvomi situáciami v prvom dejstve, keď sa Matúš Bartoš ocitol v gólovej šanci. Ibaže si loptu zbytočne spracúval na jedenástke a príležitosť Jašicu opečiatkovala len brvno svätyne hostí. Súper sa dostal do vedenia v nadstavenom čase 1. polčasu po fatálnej chybe obrany. V 2. polčase, aj keď sa domáci snažili, šance Tunegu, Jašicu, Otrubu a Hutka ostali nevyužité. Dolnokubínčania urazili šťastenu v 1. polčase, za čo pykali celý zápas.
I. liga mladší žiaci
Dolný Kubín – R. Sobota 7:0
(2:0)
Góly: Laura 3, Verníček, Buška, Trabalík, Slamka
Tabuľkové postavenie hovorilo v prospech domáceho celku a hneď od úvodu začali domáci aktívne. Skóre zápasu otvoril Laura a o niekoľko minút sa strelec prvého gólu presadil opäť. Hostia z Rimavskej Soboty sa dostávali pred bránu iba sporadicky. Po obrátke to bola ešte jednoznačnejšia záležitosť domácich a postupne sa do listiny strelcov zapísali Trabalík, Laura, Verníček, Buška a Slamka. Za predvedený výkon v 2. polčase domáci zaslúžene vyhrali hokejovým výsledkom.
II. liga starší žiaci
Dlhá – Bytča 5:0 (3:0)
Góly: Kukla, Gerát, Petričiak, Suľa, Spišiak
Žiaci Dlhej už v 10. min viedli 3:0 a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Potom sa hra vyrovnala, no góly padali opäť iba do svätyne Bytče.
V. Rovné – Trstená 6:1 (3:0)
Gól: R. Hradiský
Trstená podala nekoncentrovaný výkon bez tvorivej iskry a po slabom výkone si odniesli domov šesťgólovú nádielku.
Krásno – Námestovo 1:3 (0:2)
Góly: J. Kurtulík 2, L. Klozík
Námestovčania využili svoju celozápasovú prevahu na strelenie troch gólov a týmto víťazstvom si upevnili vedúcu priečku.
II. liga mladší žiaci
Dlhá – Bytča 2:0 (1:0)
Góly: Suľa, Gonos
Obaja súperi predviedli kvalitný zápas, či už po kombinačnej alebo technickej stránke. Vynikajúce stretnutie skončilo víťazstvom domácich, keď v oboch polčasoch zaznamenali po jednom góle.
Krásno – Námestovo 0:6 (0:2)
Góly: J. Luchava 3, T. Trabalík 2, P. Jagnešák
Hosťujúci tím cestoval na Kysuce s cieľom predĺžiť sériu bez prehry a to sa im aj podarilo, keď zvíťazili rozdielom dvoch tried.
V. Rovné – Trstená 5:2 (3:1)
Góly: K. Železňák 2
Aj mladší žiaci nadviazali na slabý výkon svojich starších kolegov a po veľmi slabom výkone takisto prehrali.

SkryťVypnúť reklamu

III. liga starší žiaci
Tvrdošín – Rabča 6:0 (1:0)
Góly: A. Precner 2, T. Ferenčík, M. Dreveňák, J. Planieta, vlastný
Tvrdošín sa v 1. polčase iba hľadal a nevyužil dve obrovské šance na skórovanie. Po zmene strán však domáci ovládli hru a potvrdili svoje prvenstvo v tabuľke.
Z. Poruba – Lokca 2:2 (1:0)
Góly: Kastali, Lipničan
Prvé dejstvo bolo v réžii domáceho celku, ktorý celý polčas diktoval tempo hry a hostia sa iba bránili. V 2. polčase hrali už hostia iný futbal a hneď v úvodných sekundách vyrovnali. O 5 min nato už dokonca viedli, ale tri body si zo Závažnej Poruby neodviezli, lebo v záverečných minútach inkasovali vyrovnávajúci gól.
Vrútky – Liesek 0:5 (0:2)
Góly: D. Tješ 4, T. Koleják
Hra sa odvíjala prevažne na polovici domácich. Víťazstvo Liesku je zaslúžené, pretože v zápase podali veľmi dobrý výkon.
Or. Veselé – Nižná 1:3 (0:0)
Góly za hostí: J. Reguly 2,
M. Dedinský
O vyrovnanom zápase rozhodovala najmä lepšia koncovka. V tomto stretnutí mali lepšiu mušku Nižňania, ktorí sa trafili trikrát. Domácich môže mrzieť nastrelené brvno, tyčka a nevyužité samostatné nájazdy, ktoré zlikvidoval dobre chytajúci brankár Nižnej.
III. liga mladší žiaci
Tvrdošín – Rabča 5:0 (2:0)
Góly: Gašpar, Huraj, Štrbáň, Janček, Stašák
Prvé dejstvo bolo vcelku vyrovnané. Rozdiel bol iba v tom, že domáci využívali svoje príležitosti. V 2. polčase bola hra v réžii tvrdošínskeho celku, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.
Z. Poruba – Lokca 0:2 (0:1)
Góly: Lech, Vajdiar
Domáci mali úvodných päť minút prevahu, ale to bolo z ich strany v zápase všetko. Ďalšie minúty patrili Lokci, ktorá mala navrch a svoju prevahu okorenila dvoma gólmi.
Vrútky – Liesek 1:5 (1:2)
Góly: D. Poláček 2, M. Vavrek, A. Gorek
Stretnutie bolo pod taktovkou hosťujúceho tímu, ktorý domácich na vlastnú polovicu ani nepustil. Konečný rezultát mohol byť aj vyšší, no niektoré šance hostia nedotiahli do úspešného konca.
Or. Veselé – Nižná 2:1 (1:0)
Gól za hostí: M. Žuffa
Aj mladší kolegovia odohrali vyrovnanú partiu, no tentokrát so šťastnejším koncom pre Oravské Veselé. O tom, že všetky tri body ostanú doma, rozhodli domáci až v poslednej minúte.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 5. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 1. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 3. Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti
 4. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov
 5. Medzi prírodnými izoláciami vedie celulóza
 6. Zvyšky z vašej kuchyne môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 678
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 286
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 3 911
 4. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 700
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 248
 6. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 2 669
 7. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 590
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 430

Blogy SME

 1. Tereza Krajčová: Grécke Atény 3/4: Pláže a ostrovy – Glyfada, Aegina a neobývaný raj Moni
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá
 3. Jozef Drahovský: Budú od januára jazdiť kamióny po diaľniciach bez platenia mýta?
 4. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 5. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 6. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 7. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 8. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pre rodinnú firmu je vhodný externý poradca, pomôže riešiť aj konflikty (4. časť)
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 492
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 953
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 503
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 162
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 572
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 468
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 204
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 848
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Desaťčlenná skupina chce behom poukázať na aktuálne problémy v spoločnosti.


9 h
Barbora Bajčiová a Peter Kasan.

Arnold Sports Festival je každoročné podujatie, kde sa stretávajú profesionálni kulturisti, strongmani, nadšenci bikini fitness, bojového umenia či armwrestlingu.


a 1 ďalší 16 h
Tigre Orava nemajú domovský zimný štadión.

Na chybu vedenia doplácajú mladí športovci, rodičia pomoc druhého klubu odmietajú.


16 h
Matúš Otruba (pri lopte) bol v minulej sezóne najlepším strelcom Kubína i tretej ligy.

Matúš Otruba hrával v minulosti aj za Ružomberok alebo Liptovský Mikuláš.


27. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodiči sa dlhodobo sťažujú, že na Hutách sa na asfalte šmýka.


26. sep

Policajti namerali v mestskej časti Považskej Bystrice Milochov 28-ročného vodiča Kie Ceed, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 75 kilometrov za hodinu (km/h).


TASR 27. sep

Dostavba bude trvať dlhšie a štát zaplatí viac.


16 h

Na diaľnicu muža vraj poslala navigácia.


TASR 14 h

Blogy SME

 1. Tereza Krajčová: Grécke Atény 3/4: Pláže a ostrovy – Glyfada, Aegina a neobývaný raj Moni
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá
 3. Jozef Drahovský: Budú od januára jazdiť kamióny po diaľniciach bez platenia mýta?
 4. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 5. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 6. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 7. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 8. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pre rodinnú firmu je vhodný externý poradca, pomôže riešiť aj konflikty (4. časť)
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 492
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 953
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 503
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 162
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 572
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 468
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 204
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 848
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu