Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Bánová – Dolný Kubín 0:2 (0:1)
Góly: Dauda, Horvát
Hosťujúci tím začal priemerným výkonom a vypracoval si niekoľko pekných šancí. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila po rýchlom útoku Feranca, ktorý centrom našiel Daudu, no ten volejom nemieril medzi tri žrde. V 37. min sa Dolnokubínčania ujímajú vedenia, keď sa po centri Feranca presadil Dauda. V 2. polčase hostia zvýšili aktivitu v obrane aj v zálohe, ktorá dobre dopĺňala útočnú dvojicu. Hosťujúci celok si vypracoval niekoľko výborných šancí, ale strely Horváta, Hutka, Jašicu a Lejka v sieti neskončili. Domáci stupňovali svoj tlak, vyrovnávajúceho gólu sa však nedočkali. Druhý gólový úder hostí padol po individuálnej akcii Horváta, ktorý obišiel troch obrancov a svoj únik aj gólovo zakončil. Za disciplinovaný a bojovný výkon si Dolnokubínčania zaslúžene odvážajú všetky tri body.
Námestovo – Čadca 1:3 (1:1)
Gól: Siman
Pre domácich to bol opäť z tých nešťastnejších zápasov. Ujali sa vedenia po peknej akcii, no potom doplatili zase na nemohúcnosť v koncovke. Hostia vyrovnali v záverečných minútach polčasu. Po obrátke už padali góly iba do siete Námestova, aj keď domáci boli lepším mužstvom.
Bánová – Dolný Kubín 0:3 (0:1)
Góly: T. Babik, S. Kľučka, M. Križan
Dolnokubínčania mohli viesť už do polčasu dvojgólovým rozdielom, no ponúknutú jedenástku nepremenili. Po obrátke boli už hostia dominujúcim mužstvom a bolo len otázkou času, kedy sa aj gólovo presadia. Dočkali sa až v záverečných minútach a to hneď dvakrát. Úspešnými zakončovateľmi boli Kľučka a Križan. Celé mužstvo Dolného Kubína predviedlo výborný výkon, či už v defenzíve, alebo v ofenzíve, za čo tréner ďakuje všetkých chlapcom.
Námestovo – Čadca 2:1 (2:1)
Góly: Kozaňák, Kasan
Námestovčania mali raketový úvod a v priebehu troch minút viedli už dvojgólovým rozdielom. Mužstvo Čadce znížilo ešte v 1. polčase z pokutového kopu. V 2. polčase už góly nepadali a aj preto domáci zaznamenali iba druhé víťazstvo v sezóne.

Predmier – Zuberec 2:2 (1:1)
Góly: D. Chovančák, M. Chovančák
Zuberčenia nastúpili bez dvoch nosných hráčov, no aj tak predviedli výborný a najmä bojovný výkon. V stretnutí dvakrát viedli, ale domáci ich vždy dokázali dotiahnuť.
Bziny – Trebostovo 1:1 (0:0)
Gól: Janotík
V dosť nervóznom zápase bola hra vyrovnaná. Góly začali padať až v 2. polčase. Do vedenia išli ako prví hostia, no domáci dorastenci hneď vzápätí z priameho kopu vyrovnali. V závere sa snažil domáci kolektív strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale vyložené šance nepremenil.
Iľanovo – Tvrdošín 1:5 (0:5)
Góly: M. Sirota 2, T. Betuštiak 2, M. Hutira
Tvrdošínčania nastúpili na pôde predposledného mužstva a o zápase rozhodli už do polčasu. Po výmene strán hostia, vedomí si vysokého vedenia, poľavili a dovolili domácim zaznamenať aspoň čestný úspech.
Rabča – T. Teplice 1:1 (1:0)
Gól: P. Adamčík
V zápase sa stretli mužstvá, ktoré delí v tabuľke iba jedna priečka. A tak sa očakával vyrovnaný futbal. Papierové prognózy sa aj naplnili, hoci to najprv vôbec tak nevyzeralo. Rabča sa ujala vedenia a hostia sa nemohli dlhšiu dobu presadiť. Vyrovnania sa dočkali až potom, ako domácim poslal rozhodca jedného hráča predčasne pod sprchy.
B. Potok – Or. Jasenica 2:0 (0:0)
Na Liptove sa už stáva tradíciou, že oravské mužstvá odtiaľ odchádzajú bez bodov. Niežeby boli herne slabšie, skôr sa zdá, že domácim mužstvám veľmi výrazne pomáhajú rozhodcovia.
Sučany – Trstená 0:2 (0:0)
Góly: J. Kubek, J. Zaťko
Trstenčania prevýšili svojho súpera v 2. polčase najmä po kondičnej stránke a v závere umnou hrou udržali dvojgólové víťazstvo.
Vrútky – Nižná 1:1 (1:0)
Gól: L. Matejek
Hostia uhrali vo Vrútkách výborný výsledok, lebo po celý zápas hrali iba s deviatimi hráčmi.

Dolný Kubín – R. Sobota 0:1
(0:1)
Domáci tím, oslabený o troch hráčov základnej zostavy, podal v 1. polčase veľmi slabý výkon. Domáci hrali bez pohybu, nasadenia a zaujali iba dvomi situáciami v prvom dejstve, keď sa Matúš Bartoš ocitol v gólovej šanci. Ibaže si loptu zbytočne spracúval na jedenástke a príležitosť Jašicu opečiatkovala len brvno svätyne hostí. Súper sa dostal do vedenia v nadstavenom čase 1. polčasu po fatálnej chybe obrany. V 2. polčase, aj keď sa domáci snažili, šance Tunegu, Jašicu, Otrubu a Hutka ostali nevyužité. Dolnokubínčania urazili šťastenu v 1. polčase, za čo pykali celý zápas.
Dolný Kubín – R. Sobota 7:0
(2:0)
Góly: Laura 3, Verníček, Buška, Trabalík, Slamka
Tabuľkové postavenie hovorilo v prospech domáceho celku a hneď od úvodu začali domáci aktívne. Skóre zápasu otvoril Laura a o niekoľko minút sa strelec prvého gólu presadil opäť. Hostia z Rimavskej Soboty sa dostávali pred bránu iba sporadicky. Po obrátke to bola ešte jednoznačnejšia záležitosť domácich a postupne sa do listiny strelcov zapísali Trabalík, Laura, Verníček, Buška a Slamka. Za predvedený výkon v 2. polčase domáci zaslúžene vyhrali hokejovým výsledkom.
Dlhá – Bytča 5:0 (3:0)
Góly: Kukla, Gerát, Petričiak, Suľa, Spišiak
Žiaci Dlhej už v 10. min viedli 3:0 a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Potom sa hra vyrovnala, no góly padali opäť iba do svätyne Bytče.
V. Rovné – Trstená 6:1 (3:0)
Gól: R. Hradiský
Trstená podala nekoncentrovaný výkon bez tvorivej iskry a po slabom výkone si odniesli domov šesťgólovú nádielku.
Krásno – Námestovo 1:3 (0:2)
Góly: J. Kurtulík 2, L. Klozík
Námestovčania využili svoju celozápasovú prevahu na strelenie troch gólov a týmto víťazstvom si upevnili vedúcu priečku.
Dlhá – Bytča 2:0 (1:0)
Góly: Suľa, Gonos
Obaja súperi predviedli kvalitný zápas, či už po kombinačnej alebo technickej stránke. Vynikajúce stretnutie skončilo víťazstvom domácich, keď v oboch polčasoch zaznamenali po jednom góle.
Krásno – Námestovo 0:6 (0:2)
Góly: J. Luchava 3, T. Trabalík 2, P. Jagnešák
Hosťujúci tím cestoval na Kysuce s cieľom predĺžiť sériu bez prehry a to sa im aj podarilo, keď zvíťazili rozdielom dvoch tried.
V. Rovné – Trstená 5:2 (3:1)
Góly: K. Železňák 2
Aj mladší žiaci nadviazali na slabý výkon svojich starších kolegov a po veľmi slabom výkone takisto prehrali.

Tvrdošín – Rabča 6:0 (1:0)
Góly: A. Precner 2, T. Ferenčík, M. Dreveňák, J. Planieta, vlastný
Tvrdošín sa v 1. polčase iba hľadal a nevyužil dve obrovské šance na skórovanie. Po zmene strán však domáci ovládli hru a potvrdili svoje prvenstvo v tabuľke.
Z. Poruba – Lokca 2:2 (1:0)
Góly: Kastali, Lipničan
Prvé dejstvo bolo v réžii domáceho celku, ktorý celý polčas diktoval tempo hry a hostia sa iba bránili. V 2. polčase hrali už hostia iný futbal a hneď v úvodných sekundách vyrovnali. O 5 min nato už dokonca viedli, ale tri body si zo Závažnej Poruby neodviezli, lebo v záverečných minútach inkasovali vyrovnávajúci gól.
Vrútky – Liesek 0:5 (0:2)
Góly: D. Tješ 4, T. Koleják
Hra sa odvíjala prevažne na polovici domácich. Víťazstvo Liesku je zaslúžené, pretože v zápase podali veľmi dobrý výkon.
Or. Veselé – Nižná 1:3 (0:0)
Góly za hostí: J. Reguly 2,
M. Dedinský
O vyrovnanom zápase rozhodovala najmä lepšia koncovka. V tomto stretnutí mali lepšiu mušku Nižňania, ktorí sa trafili trikrát. Domácich môže mrzieť nastrelené brvno, tyčka a nevyužité samostatné nájazdy, ktoré zlikvidoval dobre chytajúci brankár Nižnej.
Tvrdošín – Rabča 5:0 (2:0)
Góly: Gašpar, Huraj, Štrbáň, Janček, Stašák
Prvé dejstvo bolo vcelku vyrovnané. Rozdiel bol iba v tom, že domáci využívali svoje príležitosti. V 2. polčase bola hra v réžii tvrdošínskeho celku, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.
Z. Poruba – Lokca 0:2 (0:1)
Góly: Lech, Vajdiar
Domáci mali úvodných päť minút prevahu, ale to bolo z ich strany v zápase všetko. Ďalšie minúty patrili Lokci, ktorá mala navrch a svoju prevahu okorenila dvoma gólmi.
Vrútky – Liesek 1:5 (1:2)
Góly: D. Poláček 2, M. Vavrek, A. Gorek
Stretnutie bolo pod taktovkou hosťujúceho tímu, ktorý domácich na vlastnú polovicu ani nepustil. Konečný rezultát mohol byť aj vyšší, no niektoré šance hostia nedotiahli do úspešného konca.
Or. Veselé – Nižná 2:1 (1:0)
Gól za hostí: M. Žuffa
Aj mladší kolegovia odohrali vyrovnanú partiu, no tentokrát so šťastnejším koncom pre Oravské Veselé. O tom, že všetky tri body ostanú doma, rozhodli domáci až v poslednej minúte.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?