Oravská Jasenica – Turč. Štiavnička 2:0 (1:0)
Góly: J. Godiš 2
ŽK: V. Madleňák
ČK: Majerník, Vaňko (obaja Turčianska Štiavnička) - po 2 ŽK
Zostava domácich: P. Žofaj, V. Madleňák, Skočík, D. Kaprálik, Laštík, M. Feranec, Mário Madleňák, J. Godiš, Miloš Vráb, V. Feranec, Peter Čiernik st., striedali: Binek, K. Puvák, Ľ. Madleňák
Zápas sa začal v miernom tempe, hra sa spočiatku mužstvám nedarila. Od 10. min sa viac osmelili domáci a dostali súpera pod tlak. Jeho výsledkom bol vedúci gól Jaseničanov. V pokutovom území si loptu medzi sebou vymenili V. Feranec a Ján Godiš a druhý menovaný ju s prehľadom posiela ponad brankára do siete. Hostia z Turca potom hru vyrovnali a dostávali sa častejšie pred brankára Žofaja. Domáci zadáci si však s ich šancami poradili. V týchto chvíľach sa hostiteľom hra nedarila, v strede poľa prehrávali väčšinu súbojov, kazili veľké množstvo prihrávok a do príležitostí sa snažili dostávať nakopávanými loptami, čo sa súpera vôbec neplatilo. Ani v úvode druhého polčasu sa obraz stretnutia nezmenil. Turčianska Štiavnička mala loptu častejšie na svojich kopačkách, ale vo finálnej fáze bola bezzubá. V druhej polovici prevzali iniciatívu domáci hráči, kedy sľubné šance V. Feranca a Mária Madleňáka volali po góle. Od 72. do 72. min sa na hracej ploche začalo červenať. Postupne ju museli po nešetrných zákrokoch opustiť dvaja hosťujúci futbalisti. Ďalšie hrubé urážky hostí na adresu hlavného rozhodcu ostali nepotrestané. Výhodu o dvoch hráčov využila Oravská Jasenica o dve minúty. Na center do šestnástky si nabehla staronová akvizícia v domácom drese Ján Godiš a v páde hlavou zaznamenal svoj druhý presný zásah. V závere mohol ešte skórovať Binek a opäť Mário Madleňák, no nestalo sa. Oravci si za zlepšený výkon po zmene strán víťazstvo zaslúžili.Roman Polák

Tvrdošín – Lipt. Štiavnica 1:1 (0:1)
Zostava: Kazík, Hradský, Martini, R. Palider, R. Capko, Baláž, Sirota, A. Palider, Jamečný, Novák, Marton, striedali: Hutira a Hucík
Začiatok zápasu patril L. Štiavnici, prvých desať minút sa snažili hrať na polovičke Tvrdošína. Nič však z toho nevyťažili. Postupne sa rozbiehali aj domáci a v 13. min sa po Martonovej prihrávke ocitol v dobrej šanci A. Palider. V 19. min sa mohol z gólu radovať Tvrdošín, no Marton v čistej šanci namiesto strely zvolil prihrávku na nabiehajúceho R. Capka. Ten však na loptu nedočiahol. Už o dve minúty bolo v pokutovom území hostí opäť horúco. Loptu z autu vhadzoval R. Palider a Martiniho strela skončila vedľa. V 25. min mohol divákov potešiť Marton. Jeho strelu však brankár hostí vyráža na roh. Domáci v tejto časti produkovali celkom pekný futbal a vytvárali nebezpečné strelecké situácie. Nedáš-dostaneš, to platilo aj v prvom polčase, kedy sa hostia po náhodnej akcii v 38. min ujali vedenia. Zvýšiť mohli v 43. minúte. Proti bol brankár Kazík, ktorý loptu vykopol na rohový kop. Do kabín po prvom polčase odchádzali spokojnejší hostia. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav. Všetko mohol zariadiť Marton. V 52. min zahodil stopercentnú tutovku, jeho oblúčik skončil vedľa pravej tyče brankára Šulca. V 64. min brankár Kazík vykopol loptu opäť na Martona, ale v tomto zápase mu nebolo súdené dať gól. Ďalšia tutovka zostala nevyužitá. Domáci sa vrhli do útoku a nepríjemne podkurovali hosťujúcej obrane. Bolo iba otázkou času, kedy padne vytúžený gól. V nebezpečnej akcii sa ocitol A. Palider, ale v rozhodujúcej chvíli pred šestnástkou padá. Vyrovnať mohol v 67. min Martini, keď si ideálne nabehol do voľného priestoru, ale jeho strela skončila tak ako v prvom polčase - vedľa brány. Do konca zostávalo už len pätnásť minút. Do útoku zavelil domáci kapitán Novák, ktorého v 75. min hosťujúca obrana zastavila pred šestnástkou len za cenu faulu. Loptu si postavil Jamečný, nádherne obstrelil múr a nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu. Po tomto góle sa hra zbytočne znervóznila a hostia pritvrdili, za čo inkasovali aj žlté karty. Domáci sa v posledných minútach snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale do otvorenej obrany sa dostávali aj hostia. Tí v 80. min aj strelili gól, ten však neplatil, pretože hráč hostí zahral rukou. A keďže už ani jedno mužstvo nedokázalo skórovať, zápas sa nakoniec skončil remízou. Spokojnejší však mohli byť hostia, pretože nebyť streleckej smoly domácich, mohli tri body zostať doma. Juraj Horňák

Stráňavy – Nižná 4:1 (2:1)
Góly: Kubolek
Zostava: Kuloštiak, Pucheľ, M. Kuboš, Marek Kuboš, M. Kuboš ml., Adamus, P. Šeling, R. Šeling, Bažík, Kubolek, M. Dedinský, Daňa, D. Brčák
Od počiatku stretnutia „zasypali“ domáci hráči Oravcov množstvom štandartných situácií. V 20. minúte mali Nižňania obrovskú šancu, keď Maroš Dedinský išiel sám na brankára, ale tesne minul. Optimizmus vlial do nižnianskych hráčov úvodný gól Kuboleka z 27. minúty. Dlho sa však netešili. O štyri minúty neskôr domáci vyrovnávajú. Po štandartnej situácii sa hráči Stráňav ujímajú vedenia 2:1. Nástup do druhého dejstva hosťom vyšiel. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Zlom nastal v 60. minúte po zaváhaní nižnianskeho brankára. Napriek dvojgólovému manku hostia bojovnou hrou zatlačili súpera na ich polovicu. Veľkú šancu zmaril hosťujúci Kuboš. Domáci hráči sa začali spoliehať na protiútoky. Záver stretnutia bol „posledným klincom do rakvy“ Nižnej. V 90. minúte vyšiel domácim jeden z početných brejkov a stanovili výsledok zápasu na 4:1. Zápas ukázal, že Oravcom chýbala finálna prihrávka k tomu, aby mohli konto súpera zaťažiť viacerými streleckými pokusmi. Vladimír Mravec
Ostatné výsledky: Valča – Oščadnica 1:1 (0:0), Dúbrava – Makov 2:2 (0:0) S. Bystrica – Belá 3:1 (1:1), K. Lieskovec – Trebostovo 0:3 (0:2)

ŽK: Púček
Zostava domácich: Buzák, Lopeň, Kubačka, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Strapec, Pavlovčík, M. Mikuš, striedali: Farko, Púček, L. Mikuš
Divákov:120
Hostia prišli do Žaškova veľmi sebavedome. Domáci však tiež nastupovali na zápas s jasným cieľom - konečne bodovať naplno. A tak sa od úvodných minút hral v Žaškove útočný futbal. Ako prvý vystrelili hostia v 6. min Hýravým tesne nad. O minútu nato sa v šanci ocitol Pavlovčík, ale jeho strelu brankár Ludrovej kryl. V 15. min sa Žaškov dostal do vedenia, loptu do brány dopravil Bakoš. Domáci pritlačili hostí na ich polovicu, dobré šance mali Hanko a Kaplánek. V 25. min Bakoš opečiatkoval ľavú tyč. Hostia z ojedinelého útoku vyrovnali na 1:1. Hráči Ludrovej boli ku koncu polčasu aktívnejší, gól však nedali. Do 2. polčasu vstúpili lepšie domáci, ale strela Katreniaka ani Kaplánka nešla do priestoru brány. Avšak v 52. min prudký center prekvapil brankára hostí a Žaškov opäť viedol. Hostia sa snažili tlačiť dopredu, ale obrana Žaškova si plnila svoje povinnosti. V 70. min vyšla domácim pekná akcia, na konci ktorej zvyšoval na 3:1 Katreniak. Po rozohraní Ludrovej domáci hráči zvýšili na rozdiel troch gólov. Domáci futbalisti si tak v tejto sezóne konečne pripísali plný bodový zisk. Pavol Ľorko

Trstená – Z.Poruba 2:1 (1:1)
Góly: Bednár Marcel, Gregorec Stanislav
Zostava domácich: Gažovič, Gregorec, Koleják, Jendrišek, Machajda, Kánik, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka Striedali: Maniak, Bednár Miroslav, Vittek
V tomto zápase prišiel do Trstenej jednoznačne silnejší súper, ktorý sa predstavil v piatej lige. Trstená vychádzala zo zabezpečenej obrany. V prvom polčase si Trstená vypracovala prvých 25. min výraznejší tlak, súpera nepustila na svoju stranu, a útočné úsilie vyústilo do víťazného gólu. Dá sa o ňom povedať, že šťastena sa prichýlila na stranu Trstenej. Trstená sa dočkala prvého víťazstva v tejto lige, za čo si zaslúži pochvalu. Ján Bukai

Lisková – Zuberec 0:1 (0:1)
Gól: Maruniak
ŽK: Jantačka, Maruniak
ČK: Jantačka (po 2. ŽK)
Zostava hostí: Flontek, E. Šiška, Filek, Sojčák, Jantačka, T. Šiška, R. Juráň, Jurčo, Bažík, B. Juráň, Maruniak, striedali: Šišila, Romaňák, Tetík
Divákov: 80
Zuberec chcel v Liskovej, po nie príliš úspešnom vstupe do sezóny, bodovať naplno. Od začiatku prebral iniciatívu. Po peknej akcii, ktorú založili Juráň s Jurčom sa dostal k zakončeniu Maruniak a posiela hostí do vedenia. Zuberčania si od úvodu druhého polčasu chceli udržať vedenie a tak sa k tlaku dostali aj domáci, ktorých akcie však končili nepresnými strelami. Ku koncu zápasu sa k domácim pridal aj rozhodca, ale skóre sa už nezmenilo a tak si Zuberec z Liskovej zaslúžene odniesol 3 body. Vladimír Filek

Dražkovce – Podbiel 5:2 (2:1)
Góly hostí: Jakub Kanderka, Pavčo
ŽK: Juraj Mintál, Mores, Jakub Kanderka
ČK: Mores (po 2. ŽK)
Zostava hostí: Oles – Puškáš, Juraj Mintál, Drbiak, Dominiak, Kekeliak, Mores, Korčuška, Pavčo, Jakub Kanderka, Daniel Kanderka, striedali: David Kanderka, Matlák
Podbiel prehrával už v 8. min po prísne nariadenej penalte. Hneď nato stratil loptu Mintál a domáci trestajú gólom na 2:0. Podbiel zvyšuje aktivitu, odmenou je kontaktný gól Jakuba Kanderku z ťažkého uhla. Predchádzalo mu pekné uvoľnenie sa popri čiare. Už v úvode druhého polčasu strácajú hostia v strede poľa ľahkovážne loptu a súper trestá gólom na 3:1. Sporný moment nastal v 53. min, keď po faule na Drbiaka ostala píšťalka rozhodcu nemá. Z bezprostredne nasledujúcej akcie do otvorenej obrany hostí zvyšujú Dražkovce na 4:1. Hráči Podbiela strácali koncentráciu v debatách s rozhodcom, keď reklamujú jeho sporné rozhodnutia. Mužstvo podržal v 68. min brankár Oles, keď včasným vybehnutím zmaril možnosť domácich. Druhý gól Podbiela strieľa v 75. min Pavčo, ktorý hlavou preloboval brankára. V tej istej minúte je vylúčený Mores po druhej ŽK. Dražkovčania definitívne stanovili skóre v 85. min na 5:2, keď využili rozhodenú obranu Podbiela. Z hľadiska predvedenej hry je výsledok pre Podbiel krutý. Jozef Vavrečan
Ostatné výsledky: Bešeňová – Vrútky 1:5 (1:0), Kláštor p/Z – Černová 0:2 (0:1), (1:1), Sučany – Palúdzka 4:2 (2:1)