. Od 24. do 27. augusta sa tu stretlo niekoľko desiatok osôb, ktorým leží na srdci výskum a ochrana jedinečnej oravskej prírody. O ich program sa starali organizátori podujatia - Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, Ornitologický klub pri Oravskom múzeu a Spoločnosť pre ochranu vtáctva na Slovensku.
Ornitologický tábor Oravská priehrada oslavoval 15 narodeniny a bol oproti predchádzajúcim ročníkom osobitý nielen svojím výročím. V prvom rade to bolo miesto táboriska. Pôvodné severné brehy Priehrady nahradila útulná poľovnícka chatka na Hámroch nad Jelešianskou zátokou Oravskej priehrady pri Trstenej. Podujatia sa zúčastnilo 44 predovšetkým mladých ľudí zo Slovenska a Poľska. Pod vedením pedagogičky Renáty Stasovej prišli aj žiaci Ekokrúžku pri ZŠ Trstená, aby počas spoločnej exkurzie do okolia Oravskej priehrady mohli lepšie spoznať tunajšie vtáctvo. Účastníci pozorovali nielen zaujímavé zákutia Priehrady, viaceré vzácne vtáčie druhy, ale aj zvyšujúci sa neregulovaný rekreačný tlak, ktorý sa stáva čoraz významnejším negatívnym faktorom ovplyvňujúcim rozšírenie a početnosť tu hniezdiacich, či len prechodne sa zdržiavajúcich vtákov. Veľkou atrakciou pre účastníkov tábora bola ukážka odchytu a krúžkovania vtáctva. Tábor bol aj miestom diskusií o problematike výskumu a ochrany vtáctva na Slovensku, výmeny informácií a skúseností v tejto oblasti.
Keďže tábor podporila aj Nadácia Ciconia z Lichtenštajnska, bola do jeho programu zaradená aj problematika výskumu a ochrany bocianov, osobitne bociana čierneho. V trstenských lesoch sa postavili aj dve nové umelé hniezda pre bociany čierne alebo dravce. V okolí tábora a počas exkurzií boli zaznamenané desiatky vtáčích druhov, z ktorých najvzácnejšie boli: kršiak rybár, beluša veľká, kaňa močiarna, orol krikľavý, orol skalný, kalužiak sivý, strakoš veľký. Popri toľkých aktivitách dobre padol aj už tradičný oravský guláš.