Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
LIGOVÝ FUTBAL

Nižná aj naďalej bez radosti z víťazstva

Oravské derby skončilo víťazstvom Oravasej Jasenice a Nižná naďalej ostáva bez bodu. Tvrdošínčania si odviezli zo Štiavničky cenný bod a zatiaľ okupujú stredné priečky tabuľky.

V ďalšom oravskom derby sa mužstvá rozišli zmierlivou deľbou bodov. Trstenčania pokračujú aj naďalej vo víťaznej sérii, tentoraz uspeli na ihrisku v Černovej. Podbiel, ďalší oravský zástupca v piatej lige doma vyfasoval riadny debakel od Sučian.
14. Nižná 4 0 0 4 1 : 13 0

Nižná nad Oravou - Oravská Jasenica 0:2 (0:1)
Góly: Peter Čiernik st., Miloš Vráb
ČK: Maroš Madleňák (Oravská Jasenica), po 2 ŽK
Zostava domácich: Kuloštiak, Adámus, J. Bažík, Michal Kuboš, P. Šeling, Marek Kuboš st., Marek Kuboš ml., Daňa, Kubolek, R. Šeling, Dedinský, striedal: D. Brčák
Zostava hostí: P. Žofaj, Skočík, Peter Čiernik st., D. Kaprálik, M. Feranec, Michal Vráb, Binek, V. Madleňák, Mário Madleňák, V. Feranec, Miloš Vráb, striedali: Maroš Madleňák, Laštík, L. Kubizna
Divákov: 400
Tabuľkovo lepšie postavení hostia nastúpili na stretnutie s odhodlaním popasovať sa o dobrý výsledok. Od začiatku mali herne navrch. Vypracovali si dostatok gólových príležitostí, hlavne v druhom polčase ich bolo požehnane. Prvý presný zásah zaznamenali v 16. min, kedy sa po rohovom kope presadil Peter Čiernik st. Domáci futbalisti boli v útoku prakticky neškodní. Hra sa odvíjala zväčša pred šestnástkou Nižnej. Tam sa zrodilo väčšie množstvo faulov na hráčov Or. Jasenice. Hneď na začiatku druhého dejstva dostal hosťujúci Maroš Madleňák druhú žltú kartu a odišiel predčasne pod sprchy. Našťastie, tento moment sa na hre Oravskej Jasenice nijako negatívne neprejavil. Naďalej boli nebezpeční. Druhého poisťovacieho gólu sa dočkali v poslednej minúte stretnutia, ktorého autorom bol Miloš Vráb. Víťazstvo hostí je úplne zaslúžené. Ľubomír Čiernik

T. Štiavnička – Tvrdošín 2:2 (2:0)
Góly: Baláž, Jamečný
Zostava: Kazík, Martini, Ondroš, R.Palider, Hradský, Jamečný, Marton, Baláž, A. Palider, Capko, Belák, striedali: Sirota, Hutira
Úvod zápasu začal klasickým futbalovým oťukávaním. Tvrdošínčania hrali zo zabezpečenej obrany. Ich postupný rozbeh spomaľovali viaceré chyby a tlak domáceho tímu, ktorý sa snažil zápas ihneď rozhodnúť. Do 19. minúty sa na ihrisku nič výnimočného neudialo, až kým hlavný rozhodca „nedaroval“ domácim priamy kop a následný center perfektne hlavou umiestnil domáci Rohoň. Vzápätí výborne zakontrovali hostia. Róbert Capko sa objavil sám pred brankárom, ten však dobre vykryl priestor a strelu zneškodnil. Tvrdošínčania postupne vystrkovali rožky. Emil Baláž utiekol po ľavej strane a pekne nacentroval nabiehajúcemu Capkovi. Ten sa zráža s vybiehajúcim brankárom. Ak by volil tvrdošínsky „rýchlik“ hlavičku, mohlo byť vyrovnané. Kolízia však dopadla tak, že domáceho brankára museli vystriedať. V 28. min dávajú domáci druhý gól zápasu po chybe v strede obrany, keď Turčan Paško hlavou posúva Kmeťovi a ten nezaváhal. O 5 minút zahrávajú Tvrdošínčania trestný kop Martinim. Teč Capka chytá brankár Štiavničky len so šťastím. Tesne pred koncom prvého polčasu mal dvakrát na kopačke gól hosťujúci Belák. Prvú šancu mu chybným verdiktom zmaril rozhodca. V druhej sa objavil zoči-voči brankárovi, ale minul bránu. Do druhého polčasu domáci nastupovali uspokojení dvojgólovým vedením z prvého dejstva. Nabudení Tvrdošínčania začínajú postupne preberať taktovku a dostávajú sa čoraz viac na dostrel domácej brány. V 58. minúte vysúva Baláž Jamečného a ten sám pred brankárom len triafa do jeho rúk. O deväť minút sa snaha hosťom vyplatila. Výborne zabojoval Belák a Emil Baláž krásnou strelou znižuje na rozdiel jedného gólu. V 73. minúte Baláž vysúva Palidera, ale jeho tvrdá strela smerovala tesne nad bránu. O 15 minút neskôr zahodil peknú šancu mladý Sirota. Zápas skončil remízou, keď v 90. minúte Sirota zahrával rohový kop a Jamečný peknou hlavičkou premieňa na konečných 2:2. Jozef Ženčuch
Ostatné zápasy: Oščadnica – K. Lieskovec 2:0 (2:0), Trebostovo – Stará Bystrica 2:2 (2:0), . Lip. Štiavnica – Dúbrava 0:4 (0:2), Makov – Valča 5:2 (2:1)

ŽK: Hvolka, Vitek, Maniak
Zostava: Gažovič, Vitek, Pazúrik, Pánik, Tropek, Machajda, Jašica, Hvolka, Jendrišek, Koleják, Bednár, striedali: Miroslav Bednár, F. Maniak, Joz. Maniak
V prvom polčase bola Trstená jednoznačne lepším mužstvom. Už v 10. minúte sa čerstvému navrátilcovi z dovolenky Marcelovi Bednárovi podarilo vsietiť úvodný a zároveň rozhodujúci gól. Domáci mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie, avšak hosťujúci gólman Gažovič im nevystavil priepustku do svojej svätyne. Trstenčania mali v prvom dejstve ešte dve vynikajúce šance, ale ani tie sa neujali. Do druhého polčasu nastúpila Černová s odhodlaním vyrovnať. Ani svojím úvodným dvadsaťminútovým tlakom však k ničomu nedospeli. Naopak, hra sa postupne vyrovnala a Oravci začali byť na ihrisku lepším tímom. Trstená získala tri body zaslúžene. Mužstvo združené okolo skúsených harcovníkov môže tvrdo prehovoriť do celkového poradia piatej ligy. Ján Bukai

Zuberec – Žaškov 1:1 (0:0)
Góly: E. Šiška - Strapec
ŽK: Sojčák, Maruniak – Kubačka, Farko
ČK: Hucík
Zostava domácich: Kovalčík – Šišila, Hucík, Jantačka, E. Šiška, R. Juráň, Filek, Sojčák, T. Šiška, Bažík, Maruniak, striedali: Tetík, B. Juráň, Romaňák
Zostava hostí: Buzák – Lopeň, Kubačka, Hanko, Bakoš, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Strapec, Pavlovčík, Púček, striedali: Mikuš, Farko
V Zuberci sa hral len priemerný futbal. Domáci hráči začali aktívnejšie a vytvorili si tlak. Dobré strely Bažíka, Maruniaka a R. Juráňa volali po góle, no všetko pochytal alebo vyrazil na roh výborne chytajúci Buzák. Hra postupne strácala na tempe a začalo sa viac faulovať, než hrať. Doplatil na to domáci stopér Hucík, ktorý dostal v 35. min červenú kartu za strkanie. V 42. min mal domáci tím výbornú šancu na skórovanie, keď sa pekne v šestnástke uvoľnil Bažík, prudko vystrelil, ale Buzák bol opäť pozorný. Hostia v 1. dejstve nevystrelili na bránu domácich ani raz. Do 2. polčasu nastúpili domáci futbalisti s plánom vyrážať do rýchlych protiútokov. Jeden taký im vyšiel v 55. min: Maruniak unikol po pravom krídle, poslal loptu pred bránu a kapitán Eduard Šiška sa nemýlil. Potom aj hostia pokúšali šťastenu a v 72. min vyrovnávajú prízemnou strelou Strapca. Domáci aj chceli v desiatich vyhrať, ale vždy bol proti tomu gólman Žaškova Buzák, ktorý bol jednoznačne najlepším hráčom na ihrisku. Zuberčania tak teda ešte stále musia čakať na svoje prvé víťazstvo v 5. lige. Milan Šiška

Podbiel – Sučany 2:6 (0:3)
Góly: Jakub Kanderka, Opatera
ŽK: Drbiak, Opatera
Zostava domácich: Butko, Puškáš, Opatera, Domiňák, Drbiak, R. Mintál, Móres, Pafčo, J. Mintál, J. Kanderka, Turčák, striedal: Daniel Kanderka
Už v 11. min nezachytil R. Mintál pohyb hosťujúceho hráča, ten potiahol loptu po ľavej strane a strieľaný center brankár Butko len vyráža pred seba. Na dorážku však už Butko nemal nárok. Zdalo sa, že pre Oravcov to bola „len“ studená sprcha. Opak bol pravdou. V 23. min prehráva Domiňák osobný súboj na kraji obrany. Z následnej prudkej prihrávky do priestoru malého vápna sa tečovaná lopta objavila v sieti Podbiela. Keďže ešte ani to Podbielčanom zrejme nestačilo, v 32. min sa po rýchlom protiútoku hra hostí výbornou diagonálou presúva na druhú stranu. Tam opätovne domáci hráč dostatočne nebráni súpera a hostia hneď vedú trojgólovým rozdielom. Prvý polčas pripomínal vedecko-fantastický film. Je jedno, z akého uhla pohľadu to vezmeme. V druhom dejstve nič nenasvedčovalo, žeby sa mala situácia zmeniť. V 46. min strieľajú hostia strelou k ľavej tyči štvrtý gól. O 9 minút neskôr zvýšil hosťujúci Ociepka už na päťgólový rozdiel. V 65. minúte po prvej šanci domácich znižuje z hranice šestnástky Jakub Kanderka. Päť minút pred koncom nepochopiteľne fauluje v pokutovom území Drbiak. Penaltu hostia bezpečne premieňajú. V 86. min Daniel Kanderka nachádza Opateru a ten prudkou hlavičkou stanovuje konečný výsledok na 2:6 v neprospech Podbiela. O víťazstve Podbiela v tomto zápase nebolo hodno ani snívať. Jozef Vavrečan
Ostatné zápasy: Palúdzka – Lisková 4:1 (0:0),. Ludrová – Kláštor 1:1 (0:0), Závažná Poruba – Bešeňová 1:0 (0:0), Vrútky – Dražkovce 1:0 (1:0), Dohrávka: Závažná Poruba – Podbiel 4:2.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 597

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Ľudia z mesta sa dávajú testovať na dedinách

Vojaci museli do Osádky už dvakrát priviezť nové testy. Míňajú ich hlavne cezpoľní, pretože v Osádke čakajú oveľa kratšie.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

Záujem o testovanie je enormný, výrazne prevyšuje očakávania

Záujem ľudí o pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 je enormný, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) výrazne prevyšuje očakávania.

Remišová: Do zdravotníctva musíme investovať, aby bolo odolnejšie

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) považuje za prvoradé zmierniť veľký tlak na zdravotníctvo,

Čakanie na testovanie v Oravskom podzámku.