16. Bytča 1 0 0 1 1 : 7 0

Námestovo - Rimavská Sobota B 2:0 (2:0)
Góly: Vladimír Pánik, Peter Kurčinka
ŽK: V. Pánik, Macko - Ižip, Stráňava, Hrabáč
Zostava domácich: Machunka, Habiňák, Gajdošík, Macko, Ľ. Jašica, A. Stašiniak, Kucek, Peter Kurčinka, R. Baláž, Habľák, V. Pánik, striedali: M. Polťák, P. Vrábeľ, L. Polťák
Divákov: 320
Úvodný zápas v III. lige rozohrali Námestovčania podľa svojich predstáv. Do súpera sa pustili s chuťou. Už v 3. min mohol otvoriť skóre Kucek, avšak po centri V. Pánika netrafil hlavou opustenú bránu hostí. O desať minút neskôr si domáci akciu zopakovali, no hráči si úlohu vymenili. Loptu centrovanú Kucekom usmernil do siete Vladimír Pánik. Bielo-čierni pokračovali aj naďalej v dobrom výkone. V 15. min potrestali hrubú chybu v obrane rimavskosobotskej rezervy. Po presnej Mackovej prihrávke zvýšil Peter Kurčinka pohodlne na 2:0. Hostia pohrozili v 28. min, Ladňák však svoju šancu nevyužil. Pekný futbalový moment prišiel o dve minúty. Akciu na jeden dotyk po osi V. Pánik - Macko - Kucek nepretavil posledne menovaný do tretieho presného zásahu Hornooravcov. Aj po zmene strán sa hral na ihrisku v Námestove okulahodiaci futbal. Ten bol len miestami prerušovaný pasážami, kedy sa hráčom nedarili nahrávky. Druhé dejstvo bolo chudobnejšie na gólové príležitosti a priame strely na bránu. Až v 79. min našiel Macko po rohovom kope voľného Kuceka, ale ostalo len pri šanci. Súper prvýkrát nebezpečne zakončil až päť minút pred koncom, Machunka bol však na svojom mieste a strelecký pokus Miklasa k pravej žrdi kryl. Za výkon, hlavne v prvom polčase, si hostitelia výhru plne zaslúžili a do tabuľky najvyššej stredoslovenskej súťaže si pripísali prvé tri body. Dušan Krnáč ml.

Valča – Nižná 5:0 (3:0)
Zostava hostí: Kuloštiak, Klokočík, Michal Kuboš, Bažík, Orčo, Kubolek, Šeling, Brčák, Chladný, Daňa, Marek Kuboš
Takmer do 30. minúty sa predvádzal vo Valči z oboch strán výborný futbal - „jazdilo“ sa z jednej strany na druhú. Mladý tím Nižnej, pozostávajúci z prevažnej časti z dorastencov, sa prejavoval v bojovnom duchu. Veľká kritika z pohľadu Nižňancov padla po zápase na plecia rozhodcu. Z pekného zápasu sa po odpískaní jedenástky a dvoch trestných kopov stala futbalová fraška. Tréner Vladimír Mravec si uvedomuje, že jeho mužstvo je mladé, ale načo im kaziť chuť z hry. Polčasový rezultát z pohľadu Nižnej bol v tej chvíli pritrpký. Druhé dejstvo už nespĺňalo tie nároky ako prvé. Hostia hrali odovzdane a Valčania si začali čoraz viac „dovoľovať“. Snaha sa hráčom Nižnej uprieť nedá, aj keď vstup do ligy si predstavovali úplne ináč. Vladimír Mravec

Tvrdošín – Trebostovo 2:0 (1:0)
Góly: Novák, Marton
ŽK: Ondroš
Diváci: 350
Zostava domácich: Kazík – Hutira, Martini, Ondroš, Krivda, Palider, Novák, Baláž, Sirota, Marton, Belák, striedali: Balún, Capko
Domáci začali aktívne, no Belák v 8. min nepochodil. V 10. min zakombinoval Baláž s Belákom, no skóre sa nemenilo. Potom sa osmelili aj hostia, ale bez gólového efektu. V 20. min otvára skóre z nemožného uhla Novák. O päť minút neskôr po faule na domáceho hráča sa k lopte postavil Krivda a z 20 m nebezpečne vystrelil. Podarilo sa mu obstreliť múr, ale brankár hostí jeho strelu vyráža. Hostia zvýšili aktivitu, dostávali sa pred Kazíka, ktorý sa vyznamenáva v 30. min a aj 43. min. Do druhého polčasu vstupujú lepšie hostia, domácim výrazne „zatápajú“, no gól sa im streliť nedarí. Po ďalšej vyloženej šancí hostí sa opäť predviedol muž zápasu Kazík, ktorý bol v zápase neprekonateľný. Pre divákov bolo zvlášť atraktívnych posledných 10 minút, keď sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Za zmienku stojí Balážova jedovka, no hneď kontrujú aj hostia z Trebostova. O výsledku definitívne rozhodol prízemnou strelou k žrdi Marton. Po obojstranne dobrom výkone sa tentoraz futbalová šťastena usmiala na hráčov Tvrdošína, ktorí z ihriska schádzali za potlesku domácich priaznivcov. Juraj Horňák

Oravská Jasenica - Kysucký Lieskovec 3:1 (1:0)
Góly domácich: Maroš Madleňák 2, Miloš Vráb
Zostava domácich: Peter Čiernik ml., Skočík, M. Feranec, Peter Čiernik st., D. Kaprálik, Mário Madleňák, Maroš Madleňák, Binek, V. Madleňák, Miloš Vráb, V. Feranec, striedali: A. Zoššák, Matúš Madleňák, L. Kubizna
Divákov: 300
Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne. Postupne sa domáci dostali do tempa a vypracovali si aj dobré gólové príležitosti. Tú najväčšiu v prvom polčase spálil v 20. min Miloš Vráb, keď mieril vedľa brány. Po polhodine hry nasledoval roh v podaní Jaseničanov. Lopta sa dostala k Marošovi Madleňákovi a ten z voleja zo 7 m nechytateľne trafil. Iniciatívu prebrali hostia a tá im vydržala až do druhého dejstva. Hneď v jeho začiatku sa im podarilo aj vyrovnať. V 70. min utiekol Maroš Madleňák, prihral Milošovi Vrábovi a ten sa nemýlil. Zakončoval do prázdnej brány. O päť minút prestrelil Matúš Madleňák hornú žrď. Tento hráč sa pohral s obranou hostí v 85. min, nahral Marošovi Madleňákovi a ten bombou spečatil víťazstvo domácich. Divákov musel uspokojiť predvedený výkon obidvoch tímov. Roman Polák
Žaškov – Lisková 0:2
Zostava domácich: Buzák, Lopeň, Budáň, Hanko, Bukas, Parko, Katrenák, Kaplánek, Strapec, Pavlovčík, Mikuš, striedali Puček, Kubačka, Surový
Divákov: 120
Prvých 10 minút sa obe mužstvá len oťukávali, ale už v 12. min Lopeň strelil tesne vedľa. V 20. min sa prebil polovicou poľa Pavlovčík, ale na jeho prihrávku už domáci útočník nedočiahol, pričom mu chýbal jeden krok. V 32. min hostia prvýkrát vystrelili na bránu, ale do konca polčasu už nemali vážnejšiu šancu. V 47. min hostia otvorili skóre po priamom kope. V 82. min sa cez otvorenú domácu obranu prekľučkoval Mrva a zvýšil na 2:0. V tomto stretnutí treba pochváliť perfektný presný výkon rozhodcu. Milan Migo
Trstená – Palúdzka 0:0
Zostava domácich: Gažovič – Maniak, Gregorec, Koleják, Krasuľa, Machajda, Jašica, Pánik, Pazúrik, Martin Bednár, Hvoľka, striedali: Tropek, Marcel Bednár
Divákov: 400
Trstená sa po niekoľko ročnej prestávke prebojovala do 5. ligy, na čo bola zvedavá početná divácka obec. Hra prebiehala väčšinou medzi šestnástkami až do 8. min, keď hostia pohrozili nebezpečnou strelou, ktorú prekrásnym zákrokom zneškodnil Gažovič. Domáci hráči ohrozili bránu hostí v 17. min Jánom Kolejákom, ktorý sa pekne uvoľnil, vystrelil, ale brankár loptu s prehľadom kryl. O 3 minúty nato sa opäť prezentoval dobrým zákrokom domáci brankár, keď včasným vybehnutím a hodením sa pod nohy útočníkovi hostí, zmaril dobre sa črtajúcu šancu. Potom mal domáci tím ďalšie skvelé šance, ale tie gólom neskončili. V 61. min mal veľkú príležitosť Martin Krasuľa, no jeho strela mierila tesne nad bránu. Aj ďalšia príležitosť domácich volala po góle, ale Krasuľa sám zoči–voči brankárovi opäť triafa iba mimo brány. V 83. min mohli Trstenčania vsietiť gól, ale zo skrumáže pred bránou hostí nič nevyťažili. V záverečnej minúte po prihrávke Kolejáka minul tesne svätyňu hostí Marcel Bednár.
Peter Medvecký

Bešeňová – Zuberec 6:2 (3:2)
Góly: Bažík 2
ŽK: Hucík, Tetík, Filek, Maruniak
Zostava hostí: Kovalčík, Fandák, Hucík, Tetík, Šiška Eduard, Šiška Tomáš, Filek, Sojčák, Romaňák, Bažík, Maruniak, Striedali: Juráň
Zápas začal priaznivo pre Zuberec, keď už v 8. min po peknom centri presne poslal loptu Bažík do brány. Od tejto chvíle sa Zuberec stiahol na vlastnú polovicu, čo domáci ihneď využili. V 21. min domáci vyrovnali na 1:1 strelou z hranice pokutového územia. Po tomto góle sa hosťom prestalo dariť, spôsobovali veľa chýb za čo ich potrestali domáci dvoma gólmi v 32. min po centri a v 42. min strelou z pokutového kopu. Nádej svitla pre Zuberec v 44. min, keď Bažík nádhernou strelou zvýšil na 3:2. Do druhej polovice hry nastúpili hostia nekoncentrovaní, v 48. min si dal Zuberec vlastný gól. Domáci stále tlačili, hostí nepúšťali na ich polovicu. Bola len otázka času, kedy padne gól. To sa domácim podarilo v 77. a 79. minúte. V závere ešte Bešeňová zahodila pokutový kop a tak Zuberec odchádzal z Bešeňovej veľmi sklamaný. Milan Šiška